400 tlya iphone 4s alayım mı?

Bu konuyu okuyanlar

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
400 TL ye orjinal iphone bir tek yurt dışından getirilirken bir parti gümrükte yakalanmıştı. Açık arttırmaya çıkmadan bürokratlar falan almıştı :) Bir tek orada duydum

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
ben amerikadan aldım TL cinsinden 1305 tl ödedim telefon için. avrupa'da bile 650€ 'a satılan bir telefonun 400TL'ye burda satılması mümkün değil yahu. ya çalıntıdır yada çin malıdır.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
400 TL ye orjinal iphone bir tek yurt dışından getirilirken bir parti gümrükte yakalanmıştı. Açık arttırmaya çıkmadan bürokratlar falan almıştı :) Bir tek orada duydum

Açık artırmaya çıkmayıp bürokratların alması yasal mı?

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Menüsününde olması lazım zaten menüyü görüncede anlayabilirsin.

Kamera çekimini kontrol et. Çakmalarda çok dandikdir.

Siri adlı bir uygulama olması gerekiyor. Çakmalarda bu uygulama yok.

Eğer hafıza kartı takılabiliyor ise oda çakmadır. İphone takılamıyor.

Ekran kalitesi ve dokunmatiği çok iyidir. Çakmalarda iyi değildir.

Ayrıca alttaki linkten seri numarasını yazarak ürünün orjinal olup olmadığını anlayabilirsin. Eğer seri numarasında bir şey çıkmıyor ise sahtedir.

https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do
Çakmalarda bu dediklerin hepsi var bak çakma olduğu menü geçişinden belli olur ve fontlardan kendisini hemen belli eder menü geçişi hızlı ve font düzgün ise hemen alın derim

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Amerika'da dahi 650 $ olan telefon hangi ülkede 400 TL 'ye satılıyor merak ettim?
biz fiyatını tartışmıyoruz dostum kaçak tlfon diye bi kavram yok artık yurt dışından getirir kaydeder kullanır btk izin veriyorsa nasıl kaçak oluyor söylermisin

bawyera99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
amerikada 705 dolar tamı tamına yazın aldım 1 tane anneme :)

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
biz fiyatını tartışmıyoruz dostum kaçak tlfon diye bi kavram yok artık yurt dışından getirir kaydeder kullanır btk izin veriyorsa nasıl kaçak oluyor söylermisin
ben burda telefonun iphone olmadığını çakma bir telefon olduğunu anlatmaya çalışıyorum. hiç kaçak telefondan bahsettim mi?

blltlgn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
çakma olmasın dikkat et. arkadaşınıda kandırmasınlar.
iphone 4s 400tl hiç inandırıcı değil

Arasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Applestore da bile kontratlı 199$ olan alet 400 TL değildir, Myphone' dur.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
arkadaşlar 400 dediysem bana 400 başkasına 600-700 den veriyormuş haa bide kaygıya hiç gerek kalmadı ben arkadaşa dedimki sen bir tane al beğenirsem bende alırım oda tamam dedi (adama gelişi 400)

oyungezgini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 3 ay önce Mekkedeydim. Orada Zem zem tower diye bir kule var. Hemen kabenin bitişiğinde. Zem zem tower'da iphone bakmaya girdik arkadaşla. Galaxy s3 ile iphone 4 fiyatı 2400 SAR yani türk parası ile 1200 TL'idi. Daha sonra o teknoloji mağzasında çıktık yine zem zem tower altında çalışan bir dükkana girdik fiyat 600 TL olan bir iphone daha bulduk. İşte bu çakmaydı ama öyle bir benzetmişlerki anlamanız çok zor. Her neyse orijinal iphone fiyat olarak 400 TL kesinlikle olamaz.

Birde eğer yurtdışı çıkışlı bir iphone getirtmişseniz en aşağı 1 ay içerisinde vergi dairesine 100 TL harç yatırıp pasaporta işletiyorsunuz. Birde 10 TL bayi alıyor ve telefonunuz kayıt olmuş oluyor. Eğer pasaportunuz yok ise yurt dışından gelen birisinin pasaportunu kullanabilirsiniz. Ama en geç 1 ay olayını unutmayın. Birde 2 yılda bir o pasaport ile telefon getirebilirsiniz.

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Arkadasın alsa da sen begensen de o orjınal ıphone degıl. Androıd yada java uzerıne oturtulmus bır tema . Ve bunu anlamak galerıye gırerek veya appstore'un google playa baglanmamasıyla anlasılır.

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Lütfen siz de üslubunuzu düzeltiniz.
Burada lafım sadece size değil bu tip üslubu kullanan herkesedir. Diğerleri de alınsın lütfen.
Burası kahvehane değil bir teknoloji forumudur. Lütfen Türkçenize ve üslubunuza dikkat ediniz.

FerdiCantemur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Pasaporta kayıtlı değil ise önce o işlemi yapmanız gerekiyor.

100 tl vergi ücreti yatırıyorsunuz. Ardından operatör bayisine gidip kayıt ücretide ödedikten sonra kayıt ettirmiş oluyorsunuz.

Dayısı pasaporta kayıt ettirmez ise pasaport satın alıyorsunuz oda 150 ila 300 tl arasında satıyorlar.

kaçak sigara ve kaçak çay kaça patlar pasaport içi,n :D :D

facebookta reklam var 400 tl ye iphone 4 onlar sahte mi,

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Lütfen siz de üslubunuzu düzeltiniz.
Burada lafım sadece size değil bu tip üslubu kullanan herkesedir. Diğerleri de alınsın lütfen.
Burası kahvehane değil bir teknoloji forumudur. Lütfen Türkçenize ve üslubunuza dikkat ediniz.
lütfen diyen birine asla hayır demem ve gidipte kimseye hakaret etmem ancak bana biri bir şey derse lafının altında da kalmam
uyarı için teşekkürler

Arkadasın alsa da sen begensen de o orjınal ıphone degıl. Androıd yada java uzerıne oturtulmus bır tema . Ve bunu anlamak galerıye gırerek veya appstore'un google playa baglanmamasıyla anlasılır.
haklısınız gooapple v5 i gördünüzmü retina ekran android çift çekirdek aynı malzeme tek fark işletim sistemi ve bende sırf bunun için arkadaş alınca bir bakcam baktım bu işte bir yamuk var devamınaleyküm:D
not:ios olan bir çakma olmayacağı için ios ise alırım
bu arda telefon jailbreakli bu fiyatı nasıl etkiler belki ondan düşmüştür diye sordum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben amerikadan 810 dolara aldım 4s 32 gb ını apple stodan 400 liraya fabrikada üretilemiyo bu nasıl bi deliliktir :D amann neyse al genede deneyim deneyimdirr :D

Kubilay34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bırakın Allah aşkına. Belliki iphone kopyası . Hatta bazı kopyalar çok kaliteli ciddiyim. 600 700 e kopyalar var birebir. java değil.
evet hocam söylediğine aynen katılıyorum HTC nin 1500 tl değerindeki cihazını birebir kopyasını 300 Tl ye satıyorlar ekran kalitesi aynı Fotograf çekimi aynı işletim sistemi market aynı, Biz 1 sene sonra HTC nin sitesinden güncelleme yaparken anladık olayı.

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beyler biseksüel soracak şimdi ben Abd den i phone 4s yada 5 alsam bana toplamda kaça patlar vede 4s lerde jailbreak var demi

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Beyler biseksüel soracak şimdi ben Abd den i phone 4s yada 5 alsam bana toplamda kaça patlar vede 4s lerde jailbreak var demi
kardeş bunun için kendin konu aç bence genelde üyeler sorulara cevap vermez aç bi konu millet cevap yazar

Mstafacnylmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alma Sıkıntılı. Turkcell avea vodafone ve ya herhangi bi mağaza çıkışlı alsan daha iyi olur. 400 tl veriyorsun sıkıntı içine giriyorsun aynı kapıya geliyor ona para yatır onu öde falan filan. git 1000 tl ye İPhone 4 al.

bawyera99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bayz iphone4s i yazın anneme aldım newyorktaki apple store dan 705 dolar + 100 liraya patlar sana

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dediginiz gibi yaptim oneriniz icin tesekkurler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yukarıda demiş hafıza kartı takılmaz diye benim tl de takılmıyor dışardan geldi

S

SDN Okuru

SDN Okuru