40 Gün Toplu Su Mücadelesi 3 [Tamamlandı]

Bu konuyu okuyanlar

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Evet arkadaşlar 40 Gün Toplu Su Mücadelesi'nin 3.'sünü başlatıyoruz. İlk olarak @lgsever 'in başlattığı artık geleneksel hale gelmiş 40 Gün Toplu Su Mücadelesi'nin 3.'sü başlıyoruz. (bkz: 40 Gün Toplu Su Mücadelesi 2)

Suyun vücuda olan yararlarından en az birini bilirsiniz. Birkaç tane sıralayalım.

• Cildi güzelleştirir
  • Vücut ısısını ayarlar
  • Vücutta biriken zararlı maddeleri dışarıya atılmasını sağlar
  • Hücrelere besin ve oksijen taşır
  • Eklemlere destek sağlar
  • Kabızlığı engeller
  • Bazı toksinleri atarak böbrek ve karaciğerdeki yükü azaltır
  • Vitaminler, mineraller ve diğer besinlerin çözünmesine yardımcı olur
Daha detaylı bilgi için :
Suyun sağlık için önemi ve faydaları! Günlük su tüketme miktarı ne olmalı?

Peki bundan daha önemli bir şey var. Diyelim ki biz günde az veya çok su içiyoruz.Peki ya siz günde kaç bardak çay/kahve içiyorsunuz.Ya da daha kötüsü (çünkü diğerlerinin bir veya iki tane artısı falan var)
Kola vb. gibi asitli içeceklerde içiyorsundur. Alkole falan hiç girmiyorum. Ruhi Çenet'in hazırlamış olduğu su videosu bu konuyla ilgili gerçekten çok açıklayıcı bilgiler veriyor.Ve challenge a bu video izlenmeden başlanmayacak.

Şimdi sizlerle 40 gün sürecek bir challenge yapalım.Challenge ın mantığı şu : 40 gün boyunca sudan başka içecek yok.Ve sürecin sonunda herkes kendinde meydana gelen olumlu olumsuz etkileri yazsın.Süreç şöyle işleyecek.Kurallarda anlatalım.

KURALLAR
[Bu kural değil şart.Yukarıda verdiğim ruhi çenet su videosu izlenmeden challenge'a baslamayın.Yoksa süreçten şüphe eder mantığını tam anlamaz ve kendinize sanki eziyet ediyormuş gibi düşünüp birakırsınız.]

KURAL 1 -
SABAH KALKILDIKTAN SONRAKİ 1 SAAT İÇERİSİNDE EN AZ 2 BARDAK SU İÇİLECEK.

(İsteyen daha fazla içebilir ama abartmayın en fazla 5 bardak)

KURAL 2 -

HER ÖĞÜN ÖNCESİ BİR BARDAK SU İÇİLECEK.
(Mantık soranlar için öğün öncesi içilen sular sindirimi kolaylaştırır ve tokluk hissi verir.)

KURAL 3 -

ÇAY, KAHVE,KOLA vb. her sey yasak.Komposto falanda içmeyin sonuçta doğal falan yok şeker var mı var.

KURAL 4 -

HAFTADA EN AZ İKİ SADE MADEN SUYU İÇİLECEK.
(Yine mantık arayanlar için asit krizin geldiğinde hem onu durduracak hem susuzluğunuz giderecek hemde mineral açısından zengin)(ÇOK ÇOK ÖNEMLİ BİR UYARI YEMEKLERDEN SONRA İÇMİYORSUNUZ YOKSA MİDENİZ TEMBELLIĞE ALIŞIR AMA ÖĞÜN ÖNCESİ IÇERSENİZ FAYDASI BİLE OLABILIR SİNDİRİM ANLAMINDA)

KURAL 5 -

GÜNDE EN AZ 2 LİTRE SU İÇİLECEK.

KURAL 6 -

İÇECEĞİNİZ SU MİKTARINI BÜTÜN GÜNE YAYACAKSINIZ. ( valla bak gü de 5-6 litreyi 3-4 saatlik bir süreçte içip her gün su zehirlenmesi yasarsanız karışmam sorumluluk kabul etmem :))

KURAL 7 -

ABARTMAMAK ŞARTIYLA (haftada en fazla 6 bardak) AYRAN ve SÜT SERBEST (NOT:Ev yapımı olan serbest)

TAVSİYELER

1 - En geç 1 de yatın ve en geç 9 da kalkın.
2 - Sabah egzersizi yapın
3 - Ekmek yemeyin.
4- Şekerli bütün hazır gıdalardan ve abur cuburlardan uzak durun.
5 - SPOR YAPIN.

Emin olun bana sürecin sonunda kendinizi gerçekten iyi hissedeceksiniz. Denendi ve kendimce kanıtlandı.

(Şimdi millet okumaz falan ne kadar etiket o kadar insan) :):):)
...
@lgsever @F1kan @Murat Burç @Administraktör @bilicimustafa12 @Durmuşkandemir @Sucrofe @Halktan Biri @nextman @Cyb3r_K1ng @ConfickerBelasi @MURAT ALTUĞ @IDAHO @Görkem Say @DeAth Mark @by efsane @SONG JOONG KI @Utkuversus @ben Kenobi @Flexix @FlexsNutella @Türkçesever @Gökçe Asena @ufuk Tükenmez @Forumun Ağası Finix @mert Alper @tony Stark @rtakak @Dkn nyz @inan Yetmen @kilicbaligi @colite @ÆSir @emre Yonat @Belissima @WellTime54 @Frosa @kaanm55 @PARAzitCELL @Mustafa Deliktaş @crow88 @rise @umut YAZGAN @Lauren @samet UCA @samed Yelgel @kmurat @|SeYYaH| @caglarturali @Logithx @xPhoenix06 @honline @emir Timur @eren623 @windows 8.1 @neet @Bi ıssırabilsem @Ufuk @Leand @<<Dkn nyz>> @Elbruz46 @TheTruthHurts @MrtAltg
...
Bu arada mücadele 10 Haziran 2019 Pazartesi günü başlıyor. 40 gün sonunda ilk 3'ü belirleyeceğiz.

KATILMAK İSTEYENLER YAZSIN. 10 HAZİRAN'DAN SONRA KATILIMCILAR DIŞINDA KİMSE GELEMEZ. :)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Ramazan sonrası için şimdiden söz vermeyeyim. Geçenkine de epey bir zaman uymuştum. Ramanzan'da yine çaya başladık, çok değil ama sadece bir duble bardak. :D

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Ramazan sonrası için şimdiden söz vermeyeyim. Geçenkine de epey bir zaman uymuştum. Ramanzan'da yine çaya başladık, çok değil ama sadece bir duble bardak. :D
Ramazan farklı bir şey. İnsanın canı her şeyi çekiyor. :D Geçen gün marketten Yedigün aldım. Ben. Mücadeleyi başlatan ben. :p
Ama 40 gün sadece su içince temizleniriz diye düşünüyorum.

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Acaba nasıl yaparım ki 40 gün su mu tek

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Şimdiki hazır suların tadı rezalet insanın içesi gelmiyor

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Hadi 5 kişi miyiz? Daha fazla olmalıyız.
SON 2 GÜN

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363

İkisi de fena değildir.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Reklam gibi olmasın ama Erikli'den başkasını içemiyorum. :)

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Ben de 2 gündür şekerli gıdalardan katı şekilde uzak duruyordum. Zaten yıllardır günde 2-3 litreden aşağı su içmem. Biz de katılalım bakalım. :D

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Sanırım benim etiket bildirimleri bozulmuş. Sanırım 4 gündür dogru düzgün bildirimin de gelmeme sebebi bu. Günü 15 bildirim ile kapatıyoruz...
Bildirimler sıkıntı olabiliyor bazen. Katılıyor musunuz? :)

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
yeni başladım şimdi sıkıntı olmaz demi? bildirim yeni geldi de

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
İlk günden oyun bozanlık yapmış gibi olacağım ama ben unutup çay içtim. :p
Artık ben de yarın başlayacağım yapacak bir şey yok. :)