40 Gün Toplu Su Mücadelesi 2 [Tamamlandı]

Bu konuyu okuyanlar

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Evet arkadaşlar 40 Gün Toplu Su Mücadelesi'nin 2.'sini başlatıyoruz. @lgsever 'in birkaç ay önce başlattığı 40 Gün Toplu Su Mücadelesi'ni geçen aylarda tmamladıl. Mücadeleyi bu sefer ben devraldım. Yeni katılan arkadaşlarımız diyecektir ne işe yarayacak bu diye. Ben kendim denedim, söylüyorum. Faydasını göreceksiniz.

Suyun vücuda olan yararlarından en az birini bilirsiniz.Birkaç tane sıralayalım.

• Cildi güzelleştirir
  • Vücut ısısını ayarlar
  • Vücutta biriken zararlı maddeleri dışarıya atılmasını sağlar
  • Hücrelere besin ve oksijen taşır
  • Eklemlere destek sağlar
  • Kabızlığı engeller
  • Bazı toksinleri atarak böbrek ve karaciğerdeki yükü azaltır
  • Vitaminler, mineraller ve diğer besinlerin çözülmesineyardımcı olur
Daha detaylı bilgi için :
Suyun sağlık için önemi ve faydaları! Günlük su tüketme miktarı ne olmalı?

Peki bundan daha önemli bir şey var. Diyelim ki biz günde az veya çok su içiyoruz.Peki ya siz günde kaç bardak çay/kahve içiyorsunuz.Ya da daha kötüsü (çünkü diğerlerinin bir veya iki tane artısı falan var)
Kola vb. gibi asitli içeceklerde içiyorsundur. Alkole falan hiç girmiyorum. Ruhi Çenet'in hazırlamış olduğu su videosu bu konuyla ilgili gerçekten çok açıklayıcı bilgiler veriyor.Ve challenge a bu video izlenmeden başlanmayacak.

Şimdi sizlerle 40 gün sürecek bir challenge yapalım.Challenge ın mantığı şu : 40 gün boyunca sudan başka içecek yok.Ve sürecin sonunda herkes kendinde meydana gelen olumlu olumsuz etkileri yazsın.Süreç şöyle işleyecek.Kurallarda anlatalım.

KURALLAR
[Bu kural değil şart.Yukarıda verdiğim ruhi çenet su videosu izlenmeden challenge'a baslamayın.Yoksa süreçten şüphe eder mantığını tam anlamaz ve kendinize sanki eziyet ediyormuş gibi düşünüp birakırsınız.]

KURAL 1 -
SABAH KALKILDIKTAN SONRAKİ 1 SAAT İÇERİSİNDE EN AZ 2 BARDAK SU İÇİLECEK.

(İsteyen daha fazla içebilir ama abartmayın en fazla 5 bardak)

KURAL 2 -

HER ÖĞÜN ÖNCESİ BİR BARDAK SU İÇİLECEK.
(Mantık soranlar için öğün öncesi içilen sular sindirimi kolaylaştırır ve tokluk hissi verir.)

KURAL 3 -

ÇAY, KAHVE,KOLA vb. her sey yasak.Komposto falanda içmeyin sonuçta doğal falan yok şeker var mı var.

KURAL 4 -

HAFTADA EN AZ İKİ SADE MADEN SUYU İÇİLECEK.
(Yine mantık arayanlar için asit krizin geldiğinde hem onu durduracak hem susuzluğunuz giderecek hemde mineral açısından zengin)(ÇOK ÇOK ÖNEMLİ BİR UYARI YEMEKLERDEN SONRA İÇMİYORSUNUZ YOKSA MİDENİZ TEMBELLIĞE ALIŞIR AMA ÖĞÜN ÖNCESİ IÇERSENİZ FAYDASI BİLE OLABILIR SİNDİRİM ANLAMINDA)

KURAL 5 -

GÜNDE EN AZ 2 LİTRE SU İÇİLECEK.

KURAL 6 -

İÇECEĞİNİZ SU MİKTARINI BÜTÜN GÜNE YAYACAKSINIZ. ( valla bak gü de 5-6 litreyi 3-4 saatlik bir süreçte içip her gün su zehurlenmesi yasarsanız karışmam sorumluluk kabul etmem :))

KURAL 7 -

ABARTMAMAK ŞARTIYLA (haftada en fazla 6 bardak) AYRAN ve SÜT SERBEST (NOT:Ev yapımı olan serbest)

TAVSİYELER

1 - En geç 1 de yatın ve en geç 9 da kalkın.
2 - Sabah egzersizi yapın
3 - Ekmek yemeyin.
4- Şekerli bütün hazır gıdalardan ve abur cuburlardan uzak durun.
5 - SPOR YAPIN.

Emin olun bana sürecin sonunda kendini gerçekten iyi hissedeceksiniz. Denendi ve kendimce kanitlandı.

(Şimdi millet okumaz falan ne kadar etiket o kadar insan) :) :) :)
...
@lgsever
@F1kan
@Murat Burç
@Administraktör
@bilicimustafa12
@Durmuşkandemir
@Sucrofe
@Halktan Biri
@nextman
@Cyb3r_K1ng
@ConfickerBelasi
@Murat ALTUĞ
@IDAHO
@Görkem Say
@DeAth Mark
@by efsane
@SONG JOONG KI
@utkuversus
@Ben Kenobi
@Türkçesever
@Gökçe Asena
@ufuk Tükenmez
@Forumun Ağası Finix
@mert Alper
@Tony Stark
@rtakak
@Dkn nyz
@inan Yetmen
@kilicbaligi
@colite
@ÆSir
@Emre Yonat
@Belissima
@WellTime54
@Frosa
@kaanm55
@PARAzitCELL
@Mustafa Deliktaş
@crow88
@rise
@Umut YAZGAN
@Lauren
@Samet UCA
@Samed Yelgel
@kmurat
@|SeYYaH|
@caglarturali
@Logithx
@xPhoenix06
@honline
@emir Timur
@eren623
@windows 8.1
@neet
@Özgür çapkan
...

HA BU ARADA YAZMAYI UNUTMUŞUM.CHALLENGE 20 ARALIK'TA BAŞLIYOR. VE O GÜNÜ KURALLARA UYARAK TAMAMLAYAN YATMADAN ÖNCE BURAYA ARTI KOYUYOR.40 SONUNDA 1. 2. VE 3. YÜ BELİRLEYECEĞİZ.

Katılmak isteyen yazsın 20 ARALIK itibariyle katılımcılar dışında kimse gelemez.:D

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
16,109
duyanda su hariç herşeyi içiyoruz sanır yatmadan önce 1 bardak su içerim yemekte koka-kola zero yada ayran içerim yemekten sonra çay sonra nescafe içerim nescafenin yanında cup kek olur...

Reaksiyon puanı
16,109
çay şekersiz gitmiyor ki kek bile yumurtasız oluyor şekersiz olmaz...

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
çay şekersiz gitmiyor ki kek bile yumurtasız oluyor şekersiz olmaz...
Kendinizi bir kaç gün zorlayın. Ben de eskiden şekersiz çay kahve içilmez diyordum. Ama biraz sabrettikten sonra şekeri bıraktım. Şekersiz çayın, kahvenin lezzetini farkettikten sonra şekerli içmek eziyet gibi gelecek. Emin olun.

Ancak 40 Gün Toplu Su Mücadelesi'nde çay da yasak:)
İçecek olarak sadece su, maden suyu ve bazen de süt/ayran var.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
16,109
çay içmezsen başın ağrır yamulursun ...

bunu izleyin...

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
O yazıda bir tek ''çay'' kelimesini arattım çay yasaksa ben yokum.
Çay benim için de zor olacak ama azalta azalta da olsa kurallara uymaya çalışacağım. Siz de öyle deneyebilirsiniz:)

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,041
Kendinizi bir kaç gün zorlayın. Ben de eskiden şekersiz çay kahve içilmez diyordum. Ama biraz sabrettikten sonra şekeri bıraktım. Şekersiz çayın, kahvenin lezzetini farkettikten sonra şekerli içmek eziyet gibi gelecek. Emin olun.

Ancak 40 Gün Toplu Su Mücadelesi'nde çay da yasak:)
İçecek olarak sadece su, maden suyu ve bazen de süt/ayran var.
10-12 yıldır sabah kahvaltısı haricinde çayı şekersiz içerim(çay bardağı ile değil ,su bardağı ile:))
su konusuna gelince teklifin için tşk ederim,malisef uygulamam mümkün değil,bazen soğukta ,bazen gece 21:00 ,iş yerinde çay olmadan olmuyor,inşaatlarda su tatmin etmiyor,eski sporcu olarak,uygulamanızı desteklerim,ama şu an için uygulamam mümkün değil.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,186
Çay benim için de zor olacak ama azalta azalta da olsa kurallara uymaya çalışacağım. Siz de öyle deneyebilirsiniz:)
Sanmıyorum ya yarım bardak içiyorum zaten kahvaltıda çaysız bir şey yiyemiyorum alışmışız artık napalım.

mertince

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Katılıyorumda zaten ben sudan başka bir şey içmiyorum :D

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Genelde su içmem ama kahve içerim şekersiz olarak günde en az 5-6 büyük bardak ve buna rağmen kilom vs şeylere çok takılmam 180 boy kilo 88-90 arası biraz fazlalık var ama onuda günde 8 km lik yürüşle atarım artıkın (=

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Kaç kişi olduk görelim...
@Usain (kendimi de etiketleyeyim:))
@Lauren
@lgsever
@Emre Yonat
@abd1907
@mertince
@Mert Alper
Evet daha fazla olmalıyız. İradeli insanlar bekliyoruz.

@Murat ALTUĞ abi senin geçenden randevun vardı. Seni kesin bekliyorum:).
20181214_135854.jpg

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,370
Konuda etiketlenmişim ama bana bunun bildirimi gelmedi. Bu konuya mesaj yazmayanları (mesaj üzerinde Ekleme/Düzenleme yapmadan) tekrar etiketleyin. ;)

Kola, cips, çikolata, abur cubur vs. pek tükettiğim yoktu ama geçen sene bunları tamamen çıkarttım yeme listemden.
Olabildiğince bol su içmeye çalışıyorum; yalnız öğünler öncesi / aç karnına bir çay bardağı su içilebilir belki, fazlası beni rahatsız ediyor, ne yalan söylim. :)

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Konuda etiketlenmişim ama bana bunun bildirimi gelmedi. Bu konuya mesaj yazmayanları (mesaj üzerinde Ekleme/Düzenleme yapmadan) tekrar etiketleyin. ;)

Kola, cips, çikolata, abur cubur vs. pek tükettiğim yoktu ama geçen sene bunları tamamen çıkarttım yeme listemden.
Olabildiğince bol su içmeye çalışıyorum; yalnız öğünler öncesi / aç karnına bir çay bardağı su içilebilir belki, fazlası beni rahatsız ediyor, ne yalan söylim. :)
Yani katılıyorsunuz değil mi?

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Beni ellemeyin ihtiyarım ben