4.5G İnterneti Bilgisayara Bağlama

Bu konuyu okuyanlar

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
s.a arkadaşlar nasılsınız sizlere bi soru soracam şimdi ben telefonda ki interneti bilgisayara wifi olarak tanıtıp internete gireceğim yazlık ta

türk telekom 6 gb yeni yıl tarifesindeyim

telefondaki internetimi bilgisayarıma wifi olarak tanıtıp 4,5g internet ile mi bilgisayara bağlanayım yoksa 3g ile mi bağlanayım hangisinde fazla kota gider

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Farketmez. 4,5 ile girdiğinde de aynı işi yapacaksın 3g ile girdiğinde de aynı işi yapacaksın. 1gb lık veri alışverişi yapacaksan her iki şekilde de 1gblık veri harcamış olacaksın. Yalnız bağlandığında dikkat et arkaplanda çalışan uygulamalar tüketim açısından beklenmedik sonuçlara yol açabilir.

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Farketmez. 4,5 ile girdiğinde de aynı işi yapacaksın 3g ile girdiğinde de aynı işi yapacaksın. 1gb lık veri alışverişi yapacaksan her iki şekilde de 1gblık veri harcamış olacaksın. Yalnız bağlandığında dikkat et arkaplanda çalışan uygulamalar tüketim açısından beklenmedik sonuçlara yol açabilir.

s.a hocam arka planda çalışan uygulamalar derken dilgisayarda ayar yapabileceğim varmı

google choremede reklam engelleyici kullanıyorum resim ve reklamları açmıyor ben daha çok borsa veri ekranı izlemek için kullanacağım bilgisayardaki güncellemeleri kapatsam olurmu

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
4,5g de hız 15 / 20 mbps

3g de hız 5 mbps çıkıyor

bu durumda daha fazla kota harcama yapmaz mı diyelim aynı sitelerde 1 saa-t durdum aynı kota mı gider 15 mbps hız ile 5 mbps hız ile

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
4,5g de hız 15 / 20 mbps

3g de hız 5 mbps çıkıyor

bu durumda daha fazla kota harcama yapmaz mı diyelim aynı sitelerde 1 saa-t durdum aynı kota mı gider 15 mbps hız ile 5 mbps hız ile
Yüklenecek veri bellidir. Hızınız artınca herhangi bir siteye girdiğinizde fazladan neden veri harcasın. Google.com a girmek istiyorum, elimde hem 10mbps hemde 100 mbps internet olsun. Google.com u kullanabilmem için karşıdan yüklenmesi gereken veri x kadar olsun. 10mbps ile girdiğimde x kadar veri gidiyorsa 100 mbps ile girdiğimde de x kadar gidecektir. İsterseniz deneyin. Telefonunuzdan 3g ile kullanın daha sonra 4,5g ile aynı kullanımı yapıp fark var mı yok mu bakın. 3g kullanırken aylık tüketimim ortalama 1gb idi,4,5g ilede ortalamam 1gb.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Bildiğim kadarıyla aynı gider sadece daha hızlı girersin.

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
aynı sayfaları açtım müzik olarakta 2 dakika

4,5g ile denedim 22,65 mb gitti

3g ile denedim 21,30 mb gitti

süperonline fiber ile denedim 23,48 mb gitti

dediğiniz gibi aşağı yukarı aynı gidiyor

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
İnternet hızlı olduğunda ister istemez fazla harcıyorsunuz ama az kullanmak içinde 5 mbps de sürünmek kötü olur :)

Son mesajlar