4.000 TL+ Telefon Almaya Değer mi?

Bu konuyu okuyanlar

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Kamerada çok şarj tüketiyor diğer sosyal medya uygulamalarında yaklaşık olarak 4 5 dakkada 1 şarj düşüşü yaşanıyor ona göre hesapla

---- Mesajlar birleştirildi ----

5 saatin altına inmediği sürece sıkıntı yok bence
Kamera sürekli değil ara sıra, genelde mobil veri açık sosyal medya kullanımım olur. Birde bu S-Pen hoşuma gidiyor onunla çizim filan yapıp oynarım :) onun dışında oyun vb amaçlı kullanmam öyle.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Kamera sürekli değil ara sıra, genelde mobil veri açık sosyal medya kullanımım olur. Birde bu S-Pen hoşuma gidiyor onunla çizim filan yapıp oynarım :) onun dışında oyun vb amaçlı kullanmam öyle.
O zaman günü çıkaracaktır diye düşünüyorum ?

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S serisi nedense Note serileri kadar hoşuma gitmiyor Note serilerinde S-Pen filan var, arada oynamak zevkli ve tasarım olarak biraz daha şık duruyor Note 8.
Babam yurtdışından s9 plus alacak sana vereyim istiyosan sende bana note 8 i ver dedi kabul ettim ciddi ciddi alacaktım note 9 tanıtılınca note sevdam kabardı şimdilik vazgeçtim gerçekten note başka bişey insanın eline alınca bırakası gelmiyor

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Babam yurtdışından s9 plus alacak sana vereyim istiyosan sende bana note 8 i ver dedi kabul ettim ciddi ciddi alacaktım note 9 tanıtılınca note sevdam kabardı şimdilik vazgeçtim gerçekten note başka bişey insanın eline alınca bırakası gelmiyor
Şuan geçiçi Note 3 kullanıyorum gerçekten Samsung'u sevmem ama Note serisi sayesinde beğeniyorum. :)

Zeus Antonius

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Ali Koç bile 2.500TL'lik telefon kullanıyor. Mütevazi adam. Ben de 750TL'lik Venüs V4 kullanıyorum. Güzel telefon. Her işimi de görüyor. 3-4 sene sonra yeni telefonum da muhtemelen yeni V4'lerden biri olacak. Eğer Vestel gönderdiğim geribildirimleri dikkate alırsa, milyonlarca insanın yeni telefonu yeni V4 olur. Dolar aldı başını gidiyor. Bir iPhone en geç bir seneye 15.000TL olur. Vestel bu durumu avantaja dönüştürebilir...

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Eskiden 1000 TL pahalı geliyordu sonra 1500 lere sonrasında 2000 lere 3000 lere alışıldı. Şu anki durumda içler acısı. Aslında bir telefona 1000 TL'den fazla vermek bana saçma geliyor fakat günümüz şartlarında artık 1000 TL'ye Türkiye Garantili sıfır bir amiral gemisi cihaz almak hayal oldu. Artık teknolojiyi geriden takip etmek zorundayız. Bir model çıkınca şu an 1 sene bekliyoruz ki yenisi çıksın diğerinin fiyatı düşsün ikinci ele çıksın falan filan ama dövizin gidişatına bakarsak artık 2-3 sene beklememiz gerekecek ki iyice alabileceğimiz seviyelere gelsin diye. Belki de fiyatlar hiç düşmeyecek.

Yani şunu demek istiyorum bugün 2000 TL'ye G6, XZ1, Nokia 8 alabiliyorken ilerleyen zamanlarda 2000 TL'ye değilde 2500 TL'ye alabileceksin bu ayarda telefonları. Sonra birgün gelecek artık 3000 TL vermen gerekecek minimum amiral gemisi için. Alacağın cihazlarda çıktıkları yılın cihazları değil en az 1 en çok 3 senelik amiral gemileri olmaya başlayacak. Şu anki durumda 1 sene :)

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Xz1 de öyle sorunlar yok.Kamera olarak tamam note 8 daha güzel daha iyi tasarımı var ancak aynı işlemci ve performansa sahipler yani aynı süre götürürler.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ali Koç bile 2.500TL'lik telefon kullanıyor. Mütevazi adam. Ben de 750TL'lik Venüs V4 kullanıyorum. Güzel telefon. Her işimi de görüyor. 3-4 sene sonra yeni telefonum da muhtemelen yeni V4'lerden biri olacak. Eğer Vestel gönderdiğim geribildirimleri dikkate alırsa, milyonlarca insanın yeni telefonu yeni V4 olur. Dolar aldı başını gidiyor. Bir iPhone en geç bir seneye 15.000TL olur. Vestel bu durumu avantaja dönüştürebilir...
Ali koç o telefonu iş sebepli kullanıyor. Hem bataryası uzun gidiyor hemde mail vb. şeylere çabuk cevap yazabiliyor ayrıca güvenli yoksa telefona az para verdiğinden değil.

Reaksiyon puanı
892
Değer hele hele şimdi fiyatlar artmadan bi s9+ kafanız 4 5 sene rahat ucuz telefon alıp 1 senede değiştirmektense güzel özellikleri olan bir telefon almak en mantıklısı..

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Xz1 de öyle sorunlar yok.Kamera olarak tamam note 8 daha güzel daha iyi tasarımı var ancak aynı işlemci ve performansa sahipler yani aynı süre götürürler.
XZ1'de ekranda çizgiler oluşuyor deniliyor, şebeke ve Wi-Fi bağlantılarında kopma olduğundan bahsediliyor hatta cihaz olarak Rev.5 alın deniliyordu. Bu sorunları geçenlerde yorumlarda görünce şaşırdım, Sony'i marka olarak hep severim hatta XZ Premium almayı düşünüyordum fazla büyük diye XZ1 özellikle siyah olanı hoşuma gitti gayet hızlı akıcı cihazdı kamera olarakta tatmin edici duruyordu ama bu kronik problemlerden dolayı ikilemde kaldım. Şahsen inceliğini boyutunu tasarımını ben beğendim. Normalde Note 8 almayı düşünüyordum ama fiyatı çok bir telefona o kadar para vermek, bana çok mantıklı gelmiyordu o yüzden burada sormak istedim.

Eskiden 1000 TL pahalı geliyordu sonra 1500 lere sonrasında 2000 lere 3000 lere alışıldı. Şu anki durumda içler acısı. Aslında bir telefona 1000 TL'den fazla vermek bana saçma geliyor fakat günümüz şartlarında artık 1000 TL'ye Türkiye Garantili sıfır bir amiral gemisi cihaz almak hayal oldu. Artık teknolojiyi geriden takip etmek zorundayız. Bir model çıkınca şu an 1 sene bekliyoruz ki yenisi çıksın diğerinin fiyatı düşsün ikinci ele çıksın falan filan ama dövizin gidişatına bakarsak artık 2-3 sene beklememiz gerekecek ki iyice alabileceğimiz seviyelere gelsin diye. Belki de fiyatlar hiç düşmeyecek.

Yani şunu demek istiyorum bugün 2000 TL'ye G6, XZ1, Nokia 8 alabiliyorken ilerleyen zamanlarda 2000 TL'ye değilde 2500 TL'ye alabileceksin bu ayarda telefonları. Sonra birgün gelecek artık 3000 TL vermen gerekecek minimum amiral gemisi için. Alacağın cihazlarda çıktıkları yılın cihazları değil en az 1 en çok 3 senelik amiral gemileri olmaya başlayacak. Şu anki durumda 1 sene :)

Şimdi iyi bir telefon alayım dersen 6.000 TL den başlayan fiyatları gözden çıkarmak gerek ve cidden çok uçuk rakamlar, bir telefon için bu parayı vermek çok akıl işi değil gibi geliyor. :) Bütçeden dolayı değil ama fiyatların gereksiz pahalılaşması sıkıntı. :( Sonuçta bu telefonların çoğu aynı işlemi yapıyor, işlemci vb bir çok konuda aralarında uçurum yaratacak fark olduğunu zannetmiyorum.

Son düzenleme:

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Evet arkadaşlar 4.000 TL+ fiyatlarda bir telefon alınır mı? Bu fiyatlar bir telefon için değer mi? Note 8 almayı planlıyordum ama Sony XZ1'in fiyatının 2.049 TL olduğunu gördüm, özellik olarak Sony'de tatmin edicidir diye düşünüyorum ama o cihazda da bir kaç kronik problem varmış galiba. Wi-Fi kopmaları, şebekede yaşanan aksaklıklar ve ekranda oluşan sıkıntıdan dolayı kafamı karıştırdı. Cihazı teknoloji markette denk geldim ve biraz inceledim siyah rengini beğendim, hem inceydi hemde tasarım olarak boşlukları saymazsak fena değildi.
Sony ya da 2.000 TL civarındaki bir telefonda normal bir kullanımda bizi en az 2 sene idare etmez mi? Almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz? Note 8 çok hoşuma gitti ama fiyat konusunda bütçede sıkıntı yok ama bir telefon için 4.000 TL ve üzeri bir para vermek düşündürdü.
Sony XZ Premium'un fiyatıda ilk çıktığı seviyelere dönmüş garip bir şekilde. :) XZ1'de olan sıkıntılar XZ Premium'da var mıdır? Tek farkı boyut ve ekran batarya gibi ufak detaylar mı? XZ1 boyut ve kullanım için daha uygun geldi. Tavsiyeleriniz nedir?
Valla butce yoksa xz1 de uzun sure goturur varsa note 8 ekran kamersi cok daha iyi

Goktug14

Asistan
Reaksiyon puanı
128
XZ1 rev 4 mavi kullanıyorum, WiFi kopması ara sıra oluyor ama ekranda bir sıkıntı olmadı

Sharia

Asistan
Reaksiyon puanı
18
S serisinin 2 yildan sonra veriminin cok azalacagini tecrube ettim
Note serisinin de note 7 faciasindan dolayi asla guvenmem
Bence tarihten ibret alalim ki bir daha tekerrür etmesin

Bence 4000tl verilmez ama ethernet girisi bile olmayan bir maca 14k veren cilginlar oldugu icin caginda cok gerisinde kalmamam icin maddi durum da yeterliyse verilebilir
Ama samsung ve apple verilmez

Son düzenleme:

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Bazı arkadaşlarımız ifade etmiş 4000 tl verilirse note verilir vs verilir diye bana göre alakası yok.telefon işi tamamen merak tutku ve heves işidir o yüzden telefona merak heves ve tutkulu biriyseniz 4 değil 5 te verirsiniz.kimileri her akşam alem yapar kimileri ayda 300 500 lira sigaraya verir kimisi ava meraklıdır 3 5 tane av tüfeği alır kimisi balıkçıdır bi balığa gider 1000 lira masraf çıkarır bu sorunun cevabı tamamen kişiseldir ve ilginizle alakalıdır bana göre.4100 tl e lg g7 aldım gayet memnunum hevesim vardı ilgiliydim aldım bu kadar basit paraya gereğinden fazla önem veren ve geliri düşük biriyim diyosanız asla almamalısınız ama durumu iyi olan teknolojiyede meraklı biriyseniz alabilirsiniz

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Bazı arkadaşlarımız ifade etmiş 4000 tl verilirse note verilir vs verilir diye bana göre alakası yok.telefon işi tamamen merak tutku ve heves işidir o yüzden telefona merak heves ve tutkulu biriyseniz 4 değil 5 te verirsiniz.kimileri her akşam alem yapar kimileri ayda 300 500 lira sigaraya verir kimisi ava meraklıdır 3 5 tane av tüfeği alır kimisi balıkçıdır bi balığa gider 1000 lira masraf çıkarır bu sorunun cevabı tamamen kişiseldir ve ilginizle alakalıdır bana göre.4100 tl e lg g7 aldım gayet memnunum hevesim vardı ilgiliydim aldım bu kadar basit paraya gereğinden fazla önem veren ve geliri düşük biriyim diyosanız asla almamalısınız ama durumu iyi olan teknolojiyede meraklı biriyseniz alabilirsiniz
Aslında mesele bütçe değil durmadan yeni cihazlar çıkıyor, misal bir çoğumuz 4.000 TL bulup o cihazları alabilir. Ama yenisi çıktığı için durmadan değeri düşüyor yani zevk meselesi derseniz orası ayrı ama sürekli değiştirip 1.000-2.000 TL arası zarar etmek istemem kendi açımdan. Eğer 4.000 TL bir telefon alırsam o telefonun 4 seneye yakın sorunsuz dayanmasını isterim, bu yüzden bu fiyatların değip değmediğini merak ediyorum. Yani düşündüğümde işlemci vb olarak Sony ile Samsung'un arasında fark göremiyorum illaki birbirlerine karşı artı ve eksileri olacaktır ama bu eksiler için veya artılar için ekstradan 2.000-2.500 TL verilir mi?
Aslında teknolojiyi seven takip eden birisiyim, bu yüzden Note 8 almayı planlıyorum, Sony'deki Wi-Fi ve şebeke sıkıntısına kafam takıldığı için almayacağım. Şimdi ise Note 8 mi, S9+ mı ona karar vermeye çalışıyorum. :)

XZ1 rev 4 mavi kullanıyorum, WiFi kopması ara sıra oluyor ama ekranda bir sıkıntı olmadı
Cihaz nasıl memnun musunuz? Wi-Fi ve şebeke sıkıntısından bahsediliyor, bazen kırsal kesimde olabiliyorum bu benim için büyük sıkıntı olabilir. Genel olarak kamera, batarya, mobil veride internet kullanımı vb konularda tavsiye eder misiniz? 2.000 TL verip 2 sene kullanayım dedim cihazda hoşuma gitmedi değil ama kararsız kaldım sıkıntılarından dolayı.

Cihaz nasıl memnun musunuz? Wi-Fi ve şebeke sıkıntısından bahsediliyor, bazen kırsal kesimde olabiliyorum bu benim için büyük sıkıntı olabilir? Genel olarak Kamera, batarya vb konularda tavsiye eder misiniz? 2.000 TL verip 2 sene kullanayım dedim cihazda hoşuma gitmedi değil ama kararsız kaldım sıkıntılarından dolayı.
Valla butce yoksa xz1 de uzun sure goturur varsa note 8 ekran kamersi cok daha iyi
Sizce S9+ mı Note 8 mi? Sadece kalem farkından dolayı kararsız kaldım. Birde batarya olarak S9+ avantajı olur mu, fark yaratır mı? Beni Note 8 konusunda düşündüren batarya kapasitesi az ve Samsung'un bekleme süresindeki durmadan şarj tüketmesi... Note 9 var ama 4.000 TL vermek için bile bu kadar düşündürürken 6.500 TL Samsung gibi çabuk değer kaybeden bir marka için biraz zor. :)
Note 8 veya S9+ gibi cihazlar alırsam en az 3-4 sene kullanırım ama Sony alırsam 2.000 TL'ye en fazla 2 sene kullanır değiştiririm diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Ben android te lg i tercih eden biriyim sen note 8 düşünüyorsan alabilirsin note 8 çok iyi bi telefon.

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Ben android te lg i tercih eden biriyim sen note 8 düşünüyorsan alabilirsin note 8 çok iyi bi telefon.

Hocam zamanında LG G2 aldım gerçekten efsane bir telefondu ama ondan sonra dikiş tutturamadı açıkçası. Yeni telefonlarına da güvenemiyoruz gerçi kardeşimde G5 var sıkıntısız telefon ama güveni sarstığı için biraz almakta tereddüt yaşıyoruz. V30+ modeline baktım aklımdaydı ama o ön kamerası olmaz olaydı :) şu devirde öyle ön kamera mı olur yani.
LG G7 var galiba sizde nasıl memnun musunuz? Birde satarken filan LG telefonları çok sıkıntı sıfır 3.000 TL veriyorsun az kullanıp satmaya çalış 1.500 TL'ye zor alıyorlar...

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Hocam zamanında LG G2 aldım gerçekten efsane bir telefondu ama ondan sonra dikiş tutturamadı açıkçası. Yeni telefonlarına da güvenemiyoruz gerçi kardeşimde G5 var sıkıntısız telefon ama güveni sarstığı için biraz almakta tereddüt yaşıyoruz. V30+ modeline baktım aklımdaydı ama o ön kamerası olmaz olaydı :) şu devirde öyle ön kamera mı olur yani.
LG G7 var galiba sizde nasıl memnun musunuz? Birde satarken filan LG telefonları çok sıkıntı sıfır 3.000 TL veriyorsun az kullanıp satmaya çalış 1.500 TL'ye zor alıyorlar...
Telefondan çok memnunum yoğun kullananları pili üzer ama benim gibi normal sıradan kullanıcılar için bir günü rahat çıkartır.ikinci el piyasasında haklısın malesef durum o.ki çoğu android cihaz için geçerli.v30+ da hiç bi sorun duymadım g7 de de herhangi bi problemle karşılaşmadım.ikinci el piyasası sizin için önemliyse apple veya samsung düşünün yok ben lg seviyorum alır parçalanana kadar kullanırım diyosanız ancak öyle alın derim lg.

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Telefondan çok memnunum yoğun kullananları pili üzer ama benim gibi normal sıradan kullanıcılar için bir günü rahat çıkartır.ikinci el piyasasında haklısın malesef durum o.ki çoğu android cihaz için geçerli.v30+ da hiç bi sorun duymadım g7 de de herhangi bi problemle karşılaşmadım.ikinci el piyasası sizin için önemliyse apple veya samsung düşünün yok ben lg seviyorum alır parçalanana kadar kullanırım diyosanız ancak öyle alın derim lg.

Anladım hocam, LG güzel marka iyi telefonlarıda vardı sadece 1-2 modelde biraz sıkıntı yaşadı sonra güven sarsılınca insanlar almaktan çekindi. V30+ telefon güzelde o ön kamera nedir ya :)

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Anladım hocam, LG güzel marka iyi telefonlarıda vardı sadece 1-2 modelde biraz sıkıntı yaşadı sonra güven sarsılınca insanlar almaktan çekindi. V30+ telefon güzelde o ön kamera nedir ya :)
Ben v30+ ı alacaktım çok beğenmiştim hoparlörü zayıf diye almadım yoksa ön kamera 5 mp ama gündüz iyi resimler çekebiliyo.en sevdiğim tarafı v30 un 3300 mahlık pili hala en iyi pil performansını veriyo 9 saat 40 dk gibi bi süre ki oled ekran sayesinde.hedefimde v40 var çıksın ona geçecem