3d studio max 2017 de Herşeyin kaybolması sorunu

Bu konuyu okuyanlar

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,537
Herkese selamlar. Bir sorunum var 3d studio max 2017 de modele bipet i ekliyorum. iskeleti doğru bir biçimde yerleştiriyorum animasyona. Physique kısmından Attach to node seçeneğini aktif edip sol üstten Select by name kısmından Bip001 Pelvis i seçiyorum. Initialize a tıkladığımda herşey yok oluyor. ctrl z falan da kurtarmıyor kapatıp açmam gerekiyor. internette baktığımda views ten Proggressive display seçeneğini deactive etmem gerektiğini falan söylediler ki alakası yok o da işe yaramıyor. Yardım edebilecek arkadaşlardan şimdiden Allah razı olsun

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    204.4 KB · Görüntüleme: 777
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    134.8 KB · Görüntüleme: 431

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Hocam animasyon isiyle uğrasanlar genelde Maya kullanıyor.
Çünkü Maya'da animasyonla ilgili isleri asırı kolaylastıran onlarca ücretsiz script var.
Modelin tipinden anladığım kadarıyla oyun için yapılmıs.
Artık oyun için grafik üreten artistler yavas yavas Maya'ya geçis yapıyor, mimari ve mühendislik için grafik üreten artistler de 3ds Max'e geçis yapıyor çünkü kısa vadede olmasa da orta veya uzun vadede AutoCAD'e olan destek kesilecek, yani en azından benim Autodesk firmasıyla ilgili analizim bu yönde. Yanlıs da olabilir.
Gerçi sadece bu neden değil, Maya'nın Mac ve Linux desteği olması, 3ds Max'in ise bazı .NET kütüphanelerine ihtiyaç duyduğundan Windows'a mahkum olması da nedenlerden biri.

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,537
Hocam animasyon isiyle uğrasanlar genelde Maya kullanıyor.
Çünkü Maya'da animasyonla ilgili isleri asırı kolaylastıran onlarca ücretsiz script var.
Modelin tipinden anladığım kadarıyla oyun için yapılmıs.
Artık oyun için grafik üreten artistler yavas yavas Maya'ya geçis yapıyor, mimari ve mühendislik için grafik üreten artistler de 3ds Max'e geçis yapıyor çünkü kısa vadede olmasa da orta veya uzun vadede AutoCAD'e olan destek kesilecek, yani en azından benim Autodesk firmasıyla ilgili analizim bu yönde. Yanlıs da olabilir.
Gerçi sadece bu neden değil, Maya'nın Mac ve Linux desteği olması, 3ds Max'in ise bazı .NET kütüphanelerine ihtiyaç duyduğundan Windows'a mahkum olması da nedenlerden biri.

Anladım hocam ben yarın boylu boyunca bahsettiğiniz konuyu kendi içimde ele alacağım. Yalnız şu an bir iş üstündeyim ve böyle saçma sapan bir sorun ile karşılaştım. Verdiğiniz fikir için teşekkürler ancak şu an için program değiştirmeden ziyade bu sorunu çözmem lazım.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Anladım hocam ben yarın boylu boyunca bahsettiğiniz konuyu kendi içimde ele alacağım. Yalnız şu an bir iş üstündeyim ve böyle saçma sapan bir sorun ile karşılaştım. Verdiğiniz fikir için teşekkürler ancak şu an için program değiştirmeden ziyade bu sorunu çözmem lazım.

Burada çözüm bulamazsınız, pek ilgilenen yok.
Maya'ya geçmeye karar verirseniz, modelleme, uv, kaplama ve programlama kısmında yardımcı olabilirim.
Maya ile ilgili benim yazdığım ve görece popüler sayılabilecek bir script paketim de mevcut. (Modelleme için)
ToolSeq UD - Maya Script

İyi çalısmalar...

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,537
Hallettim, 30 kere falan tekrar tekrar denedim tam kapatıyordum ki son bi deniyim dedim oldu. Nasıl çözdüğüm hakkında bir fikrim yok. Tekrar teşekkürler

mustafa11111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
yeni bulduğum bir siteden bahsedeceğim sizlere. eminim bazılarımız (benim gibi) PayPal'ın Türkiye için kapanmasından sonra bazı sorunlar yaşadı internet alışverişleri için. PayToSellers.com adlı site bu duruma çare gibi duruyor. Basit olarak anlatacak olursam; eBay, Etsy ve benzeri gibi sitelerde satış yaptığınızda ödemenizi almak için genelde PayPal iyi bir yöntemdi. ama şimdi kapandı Türkiye'de. işte bu site para ödemelerinizi almak için aracı oluyor. kendi komisyonunu alıyor tabiki. ama sizde paranızı alıyorsunuz. internetten ürün satanlar vardır. denemelerini tavsiye ederim.

About – PayToSellers.com

link referans linki değildir. dilediğiniz gibi kayıt olabilirsiniz.