3d Altyazı Nasıl Yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Merhaba arkadaşlar. Lg marka 3d 4k bir tv aldım, 3d altyazılı film izleme konusunda büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Sorun şu ki usb den açtığım filmlerde altyazı 3d olmuyor. normal 2d olarak çıkıyor ve film izlemeyi imkansız hale getiriyor.

Pc yi bağlayıp açtığım zaman kmplayer gibi programlar ile altyazıyı kolaylıkla 3d yapabiliyor ve sorunsuz izleyebiliyorum ama görüntü kalitesinde ciddi fark söz konusu. usb den açtığım film cam gibi olurken pc den açılan o seviyeye ulaşamıyor.

Saatlerce nette araştırma yaptım ama elle tutulur hiç bir sonuç alamadım. imkansızı mı kovalıyorum acaba?

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Pc de splash pro ile 3d altyazı açma varsa bi deneyin derim.
Diğer türlü olması zor gibi, çünkü kullandığınız tv de 3d altyazı seçeneği olmayabilir.
Splash pro hd konusunda gayet iyi program, 3d denemedim ama.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
pc den açtıktan sonra açılan programın hiç bir önemi kalmıyor, daha önceki tecrübelerimle sabit, aşağı yukarı tüm programlar aynı görüntüyü veriyor. doğrudan usb den açtığım görüntü bambaşka.

elimdeki mkv uzantılı filme 3d altyazı ekleyemez miyim acaba.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
bilgim yok ama , altyazı programları ile altyazıyı 3D gömme şansınız yok mu hocam ?
convert edilecek bu da zaman kaybı gerçi ama bilmiyorum.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Zaten tahminimce bu işin tek olur yanı altyazıyı gömmek olur. Ama araştırmalarımdan hiç bir sonuç elde edemedim. Bu işi denemiş biri lazım bana :S

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
araştırmalarım sonucu bu işten muvaffak olarak çıkanın olmadığını gördüm (harici 3d player kullananlar hariç). kendi fikrimce ilerlemeye çalıştım ve mantıken tek olur yolun altyazıyı filme hardcode(kalıcı) olarak gömmek olabileceği sonucuna vardım. şu videoadan yola çıkarak gömme işinde başarılı oldum ancak sorunuma çözüm olmadı
https://www.youtube.com/watch?v=aJ90KZF9P8I

altyazıyı filme gömdüm ama doğal olarak yazı tam ortaya gömüldü. geri bir tek altyazıyı filme yan yana olarak gömebilmek kaldı. bu noktada bir babayiğit çıkar da yardım ederse bu iş hallolabilir. :)

not: bu kadar önemli bir konu hakkında internet dünyasında pek işe yarar konu göremediğimden bu konuyu ısrarla sürdürmek istiyorum. eğer çözüme ulaşırsa kitlelere yardımcı olmuş olur. :)

babycray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba,

herhangi bir filmi 3d izlerken altyazı normal gözükmekte. bu soruna çözüm için altyazıyı 3d yapan program indirip oluşan dosyayı filme yerleştirdim. altyazı 3d gözükmekte idi fakat filmin dışına taşıyordu ve bazıları gözükmüyordu yani hiç tat vermedi ya da ben yapamadım.

sende benim gibi bu şekilde denemeler yapıp yazarsan bilgi artar diye düşünüyorum.