+359 Alan Kodu İle Cep Telefonuna Gelen Aramalar

Bu konuyu okuyanlar

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
mrb arkadaşlar. bu sabah cep telefonuma baktığımda +359988513xx nolu bir hattan çağrı geldiğini gördüm. nette yazanlara göre +359 bulgaristanın kodumuş. bu yolla dolandırıcılık yapılıyormuş. size de böyle çağrı gelirse sakın geri dönüş yapmayın.

forumda arama yaptım, birşey bulamayınca ben de bu konuyu açtım. belki haberi olmayan vardır, bu vesileyle öğrenmiş olur. :)

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Bir zamanlar Skype üzerinden çok yapıyorlardı, Bulgar hatunlar
Yok annem kanser de paraya ihtiyacım varda vs. vs.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Yurtdışından gelen Hiç Bir Çağrıya Geri Dönmeyın. Hele ki Faturalı Hat Kullanıyorsanız.

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
beni de bir kaç gündür +30 bir numara çaldırıp kapatıyor :)
+30 da yunanistanın kodu...

volgan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arasalar neyse çaldırıp kapatıyolar belki aynı numaradır:+359893778467

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
2 gün önce banada çağrı attılar, sevgi dolu bi mesaj atacağım kontore yazık şimdi:D

çağlar522

Doçent
Reaksiyon puanı
5
benide devamlı bilinmeyen çağrı şeklinde arıyorlar açıyorum ses seda yok,açsam tüm gün cevap vermesem karşı tarafta öyle bekliyo,bir arkadaşım telefonun dinleniyodur falan dedi olabilirmi acaba?

Reaksiyon puanı
188
Arkadaşlar ben Bulgaristan'dayım ve bu tip şeylerle Bulgaristan içinde bile karşılaşan bir sürü insan var. Bana da saçma sapan mesajlar gelmişti. Açıkçası çok da sallamayın ve geri dönüş kesinlikle yapmayın...

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
+35 değil de +359 numaralı kişiler arıyor. Bulgaristan'dan arayıp kendilerine kontör veya para gönderilmesini istiyorlar. Geçmişte haberlere çıktı arkadaşlar aramayın. Zaten aramayın demeden önce böyle şeyleri aramamanız gerektiğini biliyorsunuz.

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
benide devamlı bilinmeyen çağrı şeklinde arıyorlar açıyorum ses seda yok,açsam tüm gün cevap vermesem karşı tarafta öyle bekliyo,bir arkadaşım telefonun dinleniyodur falan dedi olabilirmi acaba?

telefonun samsungsa yandaki düğmelerden birine uzun süre basılı tutulursa sahte aramaya geçiyor ve o sadece ekranda bilinmeyen olarak çıkıyor... haberin olsun...samsung dedim ama kendimden örnek vermek için başka markalardada vardır.

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
RAstgele çeviriyorlar. :D Çaldırıp kapatıyorlar.

Hepside bizim forumu buluyor değil mi :D :D

---------- Post added at 14:53 ---------- Previous post was at 14:51 ----------

telefonun samsungsa yandaki düğmelerden birine uzun süre basılı tutulursa sahte aramaya geçiyor ve o sadece ekranda bilinmeyen olarak çıkıyor... haberin olsun...samsung dedim ama kendimden örnek vermek için başka markalardada vardır.

Benim bir arkadaşı arıyorlardı. Müzik dinletiyorlardı :D Kapatmasak gün boyu devam edecek. Sapık mıdır nedir anlamadık :D

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338

Dinliyorlardır tabi...
Yaw önce bir düşün beni kim niye oturup dinlesin diye?
Arkadaş arkadaşı dinlemiyor be sohbette :D

Yok pisliğin tekiysen yasa dışı işler yapıyorsan elbette gerekli makamlar dinlerler yoksa paranoyak olmaya gerek yok bu ülke 70 milyon herkesi dinlemek için 70 milyon daha kulak lazım!

Birileri işi gücü bırakmış seni dinliyor! Dinleyip de ne yapacaklarsa?

çağlar522

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Dinliyorlardır tabi...
Yaw önce bir düşün beni kim niye oturup dinlesin diye?
Arkadaş arkadaşı dinlemiyor be sohbette :D

Yok pisliğin tekiysen yasa dışı işler yapıyorsan elbette gerekli makamlar dinlerler yoksa paranoyak olmaya gerek yok bu ülke 70 milyon herkesi dinlemek için 70 milyon daha kulak lazım!

Birileri işi gücü bırakmış seni dinliyor! Dinleyip de ne yapacaklarsa?

bende anlam veremiyorum zamansız saatlerde aranıyorum,karşı tarafın kontörü gitsin diye telefonu açık bırakıyorum 1 saat sonra aynı yani adam manyak,yada bu bir adam degil dinleme ciyazları arızalı,dinledikleri kişiyi arıyor ,dinleniyor olmak güzel birileri sana deger veriyor ve dinliyor bunun öneminin farkındayım:mrgreen:

evet samsung:))

CodeName347

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Benim acimdan bi nevi aksiyon oluyor monoton hayatimda :D
normalde ne cagri var nede bir mesaj telefonu kilit kodu yazip tekrar kitlemek icin kullaniyorum sanki :D :D

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Beni de bir kere aramışlardır ya uşaklar....

KadirDaren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benide ara ara çaldırıp kapatıyorlar önemsemeyin ve geri dönüş yapmayın..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
359876643760 bunumara beni ardı . ben karşılık vermedim birdaha aradı cevap verdim adliyeye şikayet ettim diye söyleyince özürdilemeler başladı

TheMuyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aynen bizim arkadaşada dadanmıştı birisi öğrenciyim yardım edin diye filan dikkat etmek lazım

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
gecen gun servıste gıderken +395 dedı galıba yanılmıyorsam servıstekı arkadaslardan bırı bu numaradan aramıslar benı dedı...ordan baska bır cokbılmıs arkadas hemen atladı...gayet emın bır ses tonuyla "kıbrısın o numara..benım dayımın oglu asker orda ondan bılıyorum "dedı..oyle deyınce aranan arkadasta dur bı arayayım dedı...bende bunlara kulak mısafırı oluyorum....ve guluyorum bı yandan sessız sessız...ara ara dedım gorursun sonra e......ne oldu bılmıyorum ..aradı mı aramadı mı ama meraklı oldugu kesındı arkadasın ...
kimseyi aramıyorlar zaten. çaldırıp kapatıyorlar. aranan kişi de merak edip arayınca oltaya gelmiş oluyor. :)

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Benide arıyorlar ama aradıklarını görmedik hep telefonda cevapsız arama olarak görüyorum.

Nokta atışı çağrı yapıyorlar sanırım :D

Bir kere aradım meşguldu sonra aramayı unuttum, sonradan öğrendim ki tuzak aramalar oluyormuş artık dikkate almıyorum

aykutoglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ayıptır söylemesi bizim türk erkeklerinin ne kadar abazan olduğunu bildiklerinden arıyorlar..
gelen cevapsız çağrıya delikanlı edasıyla " buyur bilader beni aramışsın " şeklinde sert bir ses tonuyla dönüş yapan bizler karşısında hoş bir bayan sesi duyunca haliyle yelkenleri suya indiriyoruz bi süre sonra zaten 7/24 düz duvara tırmanma modunda olan bizler bu hoş ses ve hoş sohbet karşısında iliklerimize kadar eriyoruz daha sonra bu bayandan gelen "bana para gönder bu yaz yanına geleyim birlikde tatil yapalım 1000-1500 $ yeterli" şeklindeki teklifine pulsuz aynalı sazan misali atlayıp parayı gönderiyoruz ve sonuç zaten belli :)
bu abazanları görmek isteyenler özellikle yaz aylarında havaalanlarına gitsin.. elinde bi buket çiçek ve yakasına tanınmak için takdığı bir adet kırmızı gülden bu kişileri tanıyabilirsiniz :D
bu atmasyon değildir bu ve buna benzer olayları bi çok yerde okumuşdum aman dikkat diyorum !!