3500 lira civarı telefon önerileri

Bu konuyu okuyanlar

Kermit Da Frog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
3500 lira civarı maximum performans verecek telefon önerilerinizi alabilir miyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

güzel kamera ve batarya önemli

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Üzerine biraz daha ekleyip Mi 9T Pro almak en mantıklısı. Adam akıllı telefon yok o civarlara.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Ekleyebilirsen mİ 9T Pro, olmazsa Mi 9T yönel derim.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Az daha koyun mi 9t pro alın

Son düzenleme:

cihaneken

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Ciddi akıllı bir telefon almayı düşünüyorsanız, s10e ve Op7 modellerini düşünün. Yok bir oyun telefonu yada fotoğraf maknesi istiyorsanız mi 9T Pro ve mi 9 modellerini düşünün. Ben mi 9 kullanıyorum fakat ilk ve son xiaomi telefonum olacak açıkçası bir daha param ile rezil olmak istemiyorum.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Ciddi akıllı bir telefon almayı düşünüyorsanız, s10e ve Op7 modellerini düşünün. Yok bir oyun telefonu yada fotoğraf maknesi istiyorsanız mi 9T Pro ve mi 9 modellerini düşünün. Ben mi 9 kullanıyorum fakat ilk ve son xiaomi telefonum olacak açıkçası bir daha param ile rezil olmak istemiyorum.
Mi 9 hakkında şikayetiniz neydi yazarsanız bu cihazı düşünenlere yardım etmiş olursunuz

cihaneken

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Mi 9 hakkında şikayetiniz neydi yazarsanız bu cihazı düşünenlere yardım etmiş olursunuz

Hocam sadece mi 9'a özgü değil sıkıntı, genel olarak Xiaomi markasında yazılım sorunlu. Mi 9 en azından donanım olarak kurtarıyor biraz.

Bir çok uygulama ile uyumluluk sorunları var. Örneğin Netfilix uygulaması Google Play üzerinden yüklenemiyor. Harici kaynaklardan eski sürümlerini edinip kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Sosyal medya uygulamalarında Codec sorunları var. Örnek 48 mpx kamera ile instagram, whatsapp gibi uygulamalara video çektiğinizde sanki 1.3 mpx ile çekmiş gibi oluyor. Yada farklı kişilerin paylaşımlarını izlediğinizde bozuk bir görüntü kalitesi ile izliyorsunuz. Yazılım ile çözülecek şeyler fakat ne xiaomi nede sosyal medya uygulamaları bu sorunlara yönelik güncellemeleri halen yapmadılar. Instagram uygulamasında bazen dokunmatik çalışmıyor.

Bildirim sorunları var. Alışkın olduğunuz android bildirimleri yok, ayrıca olan bildirim sistemide hatalı düzeltmek için kendiniz uydurmasyon çözümler buluyorsunuz.

Neredeyse tüm modellerin mi 9 da dahil ses kalite problemi var. Yüksek sesli ve gürültülü ortamlarda ses kaydı yapmak bir utançla sonuçlanıyor. Ayrıca video kayıtlarında da ses kalitesi vasat seviyenin altında. Bit rate oranlarıda sıkıntılı örnek 4k 60fps video çekerken bile 98 kb/s oranında ses kalitesi mevcut.

Arayüz sorunları ve dil sorunları mevcut cihazların bazı bölümleri halen İngilizce. Otomatik ekran aydınlatma sorunları mevcut.

Arayüzde özelleştirme yapmak için harici launcher yüklemek gerek.

Bir çok modelde hayalet ekran, sararma ve led yanığı gibi sorunlar mevcut. Allahtan mi 9 samsung amoled panelde şimdilik bir sorun yok.

Dahili kamera uygulaması düşük ışık koşullarında utanç derecesinde, Gcam gibi harici mod uygulamalar çok daha kaliteli ve iyi pozlanmış resimler çekiyor.

Mi9 da sabit durduğunuz yerde video çektiğinizde, videoyu izleyen kişi koşarken çektiğinizi düşüne bilir ois olmadığı için müthiş bir titreme mevcut. Eis özelliğide sadece 1080p30 modunda çalışıyor.

Telefonda "akıllı telefon" ibaresine dair hiç bir işlev ve belirti yok. Bildiğin çocuk oyuncağı bu cihazlar.

Bir çok problem var yazılım kaynaklı fakat karşınızda bunları takip eden ve çözen bir marka yok. Bir çok sorunu kullanıcılar kendi başlarına harici resmi olmayan, modifiye edilmiş rom, sistem ve yazılımlar ile çözmek zorunda kalıyor. Yani telefonu satın aldıktan sonra iş bitmiştir sonrasında tek başınasınız.

GSM operatörleri bile cihazları yeni yeni tanımaya başladı ve halende uyumluluk sorunları var.

Şuradan bir çıkartım yapın, xiaomi kullanıcılarının çok büyük bir kısmı resmi olmayan harici topluluklar tarafından modifiye edilmiş Rom ve yazılımlarla kullanıyorlar/ kullanmak zorunda kalıyorlar buda durumun vahimliğini oldukça gözler önüne seriyor.

Cihazlar sık sık kafayı yiyor ve elinizden gelen ve önerilen tek çözüm bol bol fabrika ayarlarına sıfırlamak. Yani ciddi bir kullanım felan düşünceniz varsa riske girip veri ve zaman kaybı yaşama olasılığınız yüksek.

Mi 9 da kamera ve işlemci donanımına sözüm yok şuan piyasanın en iyilerinden. Fakat yazılım nedeni ile o donanımdanda olmadı gerektiği gibi faydalanamıyorsunuz.