33 Saat Nöbet Sonrası Ölümden Döndü

Bu konuyu okuyanlar

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda asistan hekim olarak çalışan Dr. Kübra Hamzaoğlu nöbet çıkışı aracı ile evine giderken direksiyonda uyuya kaldı! Aracı takla atan doktor mucize eseri ölümden döndü.

Dr. Hamzaoğlu, doktorlarsitesi‘ne yaptığı açıklamada, bir asistan hekim olarak gün aşırı 33 saat nöbet tuttuğunu, olay öncesi nöbetinin de çok yoğun olduğunu, bırakın uyumaya dinlenmeye bile fırsat bulamadığını ifade etti. “Çok yorgundum, nöbet bitince dinlenmek için evimin yoluna koyuldum, sonrasında neler olduğunu hatırlamıyorum gözümü açtım aracım ters dönmüştü, o an panikle camdan çıkmaya çalıştım. Çevredekilerin de yardımı ile aracımdan çıktım. Nöbetim çok yoğun geçmişti 33 saat boyunca dinlenmeye bile fırsat bulmadan hekimlik yapmanın sonucu sonradan anladım ki seyir halinde direksiyonda uyuyakalmışım, çok şükür ki canıma ya da bir başkasının canına birşey olmadı, böylesine bir kazayı küçük denebilecek sıyırıklarla kesilerle mucize eseri atlattım.”

Topkapı’da meydana gelen kaza sonrası 112 Ambulansı ile Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Dr. Kübra Hamzaoğlu’nun sağlık durumu iyi. Çeşitli sıyrıklar ve kaşının üzerindeki 3 cm’lik kesi ile bu kazayı atlatan doktor, 33 saatlik nöbetlerin doktorların hayatı ile oynadığını gözler önüne serdi.

Haberi alır almaz soluğu arkadaşının yanında alan meslektaşları asistan hekimlerin bu zorlu ve yoğun insanlık dışı çalışma koşullarının iyileştirilmesini istedi. “Bugün Kübra aramızda olmasa yapılacak düzenlemelerin hiçbir anlamı olmazdı, bir asistan arkadaşımız benzer bir olay ile hayatını kaybetmeden şartlar iyileştirilmeli, insani koşullara getirilmeli, özellikle 33 saatlik nöbetler, nöbet ertesi çalışma kaldırılmalıdır”, diyerek yetkililere seslendi.

doktorlarsitesi