3000TL Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

mizole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Merhabalar
Genellikle oyun için kullanılacak 3000TL bandında bir telefon arıyorum. Uzun ömürlü olması çok önemli(min3-4yıl). ayrıca maksimum performans almak istiyorum. Kalan özellikler (kamera vb.) önemli değil.
Redmi Note 8 Pro 64gb
Mi 9T 64gb
Reno2 Z 128gb
aklımda bu 3 cihaz var. Bu 3 cihaz hakkında yorum yapar ya da yeni bir telefon önerirseniz minnettar olurum.

rada6116

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar
Genellikle oyun için kullanılacak 3000TL bandında bir telefon arıyorum. Uzun ömürlü olması çok önemli(min3-4yıl). ayrıca maksimum performans almak istiyorum. Kalan özellikler (kamera vb.) önemli değil.
Redmi Note 8 Pro 64gb
Mi 9T 64gb
Reno2 Z 128gb
aklımda bu 3 cihaz var. Bu 3 cihaz hakkında yorum yapar ya da yeni bir telefon önerirseniz minnettar olurum.
benimde 3000tl bütçem var ben rn9s almayı düşünüyorum rn8pro 4 yıl dayanmaz işlemcisi güçlü fakat verimsiz çok ısınıyor bence 3000 tl ye rn9s mantıklı.

mizole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
benimde 3000tl bütçem var ben rn9s almayı düşünüyorum rn8pro 4 yıl dayanmaz işlemcisi güçlü fakat verimsiz çok ısınıyor bence 3000 tl ye rn9s mantıklı.
açıkçası bu bütçede ve günümüz şartlarında en önemlisi android işletim sisteminde 4GB ram in yeterli olacağını pek zannetmiyorum.

rada6116

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
açıkçası bu bütçede ve günümüz şartlarında en önemlisi android işletim sisteminde 4GB ram in yeterli olacağını pek zannetmiyorum.
rn9s in 128 gb lik versiyonunda 6gb ram var ben ondan almayi dusunuorum.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Merhabalar
Redmi Note 8 Pro 64gb
Mi 9T 64gb
Reno2 Z 128gb
Mİ9T öneririm IPS ekranlı telefona 3000 t ve üzeri verilmez babuş

rada6116

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Mİ9T öneririm IPS ekranlı telefona 3000 t ve üzeri verilmez babuş
gerekli renk ayarlamalari yapildiginda rn9s in amoled ekrandan bi farki kalmiyor zaten batarya boyutu buyuk oldugu icin siyahlari gercek sihay gostermesine gerek yok.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
gerekli renk ayarlamalari yapildiginda rn9s in amoled ekrandan bi farki kalmiyor zaten batarya boyutu buyuk oldugu icin siyahlari gercek sihay gostermesine gerek yok.
doğrudur ama ben 3000 ve üzerine çıkıldıysa AMOLED ekranlı bir telefon alınması taraftarıyım

rada6116

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
doğrudur ama ben 3000 ve üzerine çıkıldıysa AMOLED ekranlı bir telefon alınması taraftarıyım
amoled bence biraz fantezi meselesi bazi insanlarda amoled takintisi var ama bence ekran amoledde olsa ipc lcd de olsa farketmez ayrica mi9t ve rn9s in ekranlarinin renk oranlarinin pek bi farki yok.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
amoled bence biraz fantezi meselesi bazi insanlarda amoled takintisi var ama bence ekran amoledde olsa ipc lcd de olsa farketmez ayrica mi9t ve rn9s in ekranlarinin renk oranlarinin pek bi farki yok.
hocam bende zaten o yüzden tercihimi Mİ9T'den yana kullandım yoksa bende RN8 Pro alacaktım ayrıca
güç tüketimi konusunda AMOLED daha başarılı

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
oyle ama rn9s in bataryasi 5020 mah oldugu icin amoledde olsa lcd de olsa fark etmez
hocam doğrudur rn9s elimde olmadığı için yorum yapamam fakat 3000'e çıkan adamın IPS ekranlı telefon almasını mantıklı bulmuyorum Mİ9T en doğru tercih olur ayrıca RN9S ile RN9 Pro arasındaki farklardan biri ise RN9S te NFC yok ama Pro'da var bu ne saçma bir iş arkadaş ?

rada6116

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hocam doğrudur rn9s elimde olmadığı için yorum yapamam fakat 3000'e çıkan adamın IPS ekranlı telefon almasını mantıklı bulmuyorum Mİ9T en doğru tercih olur ayrıca RN9S ile RN9 Pro arasındaki farklardan biri ise RN9S te NFC yok ama Pro'da var bu ne saçma bir iş arkadaş ?
ben kredi karti kullanmadigim icin nfc ye ihtiyacim yok,ayrica ben kendimi bildim bileli lcd panel kullaniyorum.eger onceden super amoled kullanip sonradan lcd ye gecseydim belki fark hissederdim.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
ben kredi karti kullanmadigim icin nfc ye ihtiyacim yok,ayrica ben kendimi bildim bileli lcd panel kullaniyorum.eger onceden super amoled kullanip sonradan lcd ye gecseydim belki fark hissederdim.
hocam benim Mİ9T'den önceki telefonum İPhone 5s idi ve IPS panel kullanıyordu AMOLED cidden bana iyi geldi
4 inçlik ekrandan 6.39 inçlik ekrana geçmek süper bir duygu

rada6116

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hocam benim Mİ9T'den önceki telefonum İPhone 5s idi ve IPS panel kullanıyordu AMOLED cidden bana iyi geldi
4 inçlik ekrandan 6.39 inçlik ekrana geçmek süper bir duygu
rn9s 6.7 inch, eger simdi mi9t alirsam kac yil dayanir ben en az 3.5-4 sene kullanmak istiyorum.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhabalar
Redmi Note 8 Pro 64gb
Mi 9T 64gb
Reno2 Z 128gb
Üçünüde salla.Xiaomi mi a3 öneririm.

Reaksiyon puanı
390
Üçünüde salla.Xiaomi mi a3 öneririm.
Telefonun özellikleri genel olarak fena değil. Ama hem ekran olarak hemde işlemci olarak çok kötü. O yüzden bu telefon o fiyata alınmaz. Xiaomi de 3000 TL'ye benim de kullandığım ve memnun kaldığım Mİ9T, yeni çıkan RN9S gibi telefonlar alınabilir.

rada6116

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Telefonun özellikleri genel olarak fena değil. Ama hem ekran olarak hemde işlemci olarak çok kötü. O yüzden bu telefon o fiyata alınmaz. Xiaomi de 3000 TL'ye benim de kullandığım ve memnun kaldığım Mİ9T, yeni çıkan RN9S gibi telefonlar alınabilir.
bende mi9t ile rn9s arasinda kaldim amoled ekran benim icin onemli olmadigi icin diger detaylara baktim rn9s islemci ve batarya olarak onde fiyatlarin biraz inmesini bekleyecegim muhtemelen rn9s alirim.

Reaksiyon puanı
390

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ben kendi fikrimi söyledim tercih onun.

Reaksiyon puanı
6,381
Bunlar arasında rn9s ve reno 2z'yi salla. RN 8Pro veya mi9T alınabilir. Bunlar içinden de mi9T tavsiye ederim. Ama bütçeyi artırabiliyorsanız mi note 10 lite öneririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

A71 veya p40 lite da bakabilirsin.

rada6116

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bunlar arasında rn9s ve reno 2z'yi salla. RN 8Pro veya mi9T alınabilir. Bunlar içinden de mi9T tavsiye ederim. Ama bütçeyi artırabiliyorsanız mi note 10 lite öneririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

A71 veya p40 lite da bakabilirsin.
rn9s e salla diyip a71 e bakabilirsin diyorsun ve rn8pro yu tavsiye ediyorsun rn8pro 2.5-3 yildan sonra cop olucak islemcisi isiniyor,pil konusunda berbat ayrica rn9s gerekli kamera guncellemelerini aldiktan sonra rn8pro ya fark aticaktir emin olabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
6,381
rn9s e salla diyip a71 e bakabilirsin diyorsun ve rn8pro yu tavsiye ediyorsun rn8pro 2.5-3 yildan sonra cop olucak islemcisi isiniyor,pil konusunda berbat ayrica rn9s gerekli kamera guncellemelerini aldiktan sonra rn8pro ya fark aticaktir emin olabilirsiniz.
1- RN 8 Pro 2.5-3 yıldan sonra çöp olacak evet, ama rn9s uzay gemisi de olmayacak. Öyle olacaktır, böyle olacaktır falan diye bilmeden konuşmayın. A71'e bakabilirsiniz dedim sadece zaten önermiyorum, bakın belki beğenebilirsiniz diye söyledim, aynı şekilde p40 lite içinde öyle. Redmi cihazlar genelde malzeme kalitesi düşük, kamera performansı çok da iyi olmayan cihazlardır uygun fiyat için. Ayrıca Xiaomi kameraya güncelleme getirerek kameranın çok daha iyi omasını sağlamıyor. Telefonların kameralarını üretim bandından neredeyse sıkıntısız bir şekilde çıkarıyor ve performans, akıcılık, stabil çalışma, optimizasyon gibi noktaları güncelleme ile iyileştiriyor. Annem redmi note 8 kullanıyor ve ben onun kamerası ile bir çok fotoğraf, video çekiyorum sürekli. Kamera tarafı hala aynı, ufak bir değişiklik var o da 48 mp modunun düşük ışık performansı çok çok az iyi oldu gibi. Yani hiç bir gelişme yok. Ama redmi note 8 çok uzun zamandır annemde. Yani anlayacağın, Xiaomi dediğin gibi kameralara güncelleme getirerek, kameranın daha iyi olmasını sağlamıyor. Telefonun tüm ömrü boyunca 5 kere falan kameraya güncelleme getiriyorlar ve kamera daha iyi oluyor (Amiral gemisi hariç). RN9s büyük güncellemeler alarak o telefonun, bu telefonun önüne geçmez. Kamera olarak zaten rn9 serisi rn8 serisinden daha iyi ona bir lafım yok. Ama o malzeme kalitesine, delik çentikli ön kamera olup bir de IPS ekran olmasını çok rahat fark edersin. IPS LCD ekranlarda ekranın her tarafını eşit bir şekilde aydınlatmak çok zordur, hele ki telefonlarda çok daha zordur. Delik çentiğin kenarlarının bazı yerleri daha aydınlık oluyor, bazı yerleri daha karanlık. Bu yüzden bazen yuvarlağın kenarında ki pikselleri bile görebiliyorsunuz. Bizzat kendi gözümle gördüm, ki ben daha uzun uzun kullanmadım. Kullanınca fark ediliyor gerçekten. IPS LCD ekran var, IPS LCD ekran var. Mesela realem 6 pro'nun ekranı çok da kaliteli bir IPS LCD ekran değil, rakiplerine göre. RN9s'in de ekranı çok da kaliteli bir IPS LCD ekran değil. A71'in malzeme kalitesi ve hissiyatı çok düşük, RN9s'in malzeme kalitesi ve hissiyatı A71'de daha düşük. Kamer açıkıntısı zaten RN9s'de çıkıntı değil apayrı bir şey. Madem rn9s alacağım, rn9s, rn9s daha iyi, şu şu konularda rn9s daha iyi diyeceksiniz sormayın. Tavsiyeleri kabul etmeyecekseniz soru sormayın. Ayrıca ben konuyu açan @mizole'ye cevap yazdım, kameranın önemli olmadığını söylemiş, size ne verdiğim cevaptan, niye dokunuyor size yazdığım şey?

Son düzenleme:

mizole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Dostum biz de telefonu 10 sene kullanmaya çalışmıyoruz. açtığım konuyu okudunuz mu bilmiyorum ama kamera önemli değil demiştim.

Reaksiyon puanı
6,381
Dostum biz de telefonu 10 sene kullanmaya çalışmıyoruz. açtığım konuyu okudunuz mu bilmiyorum ama kamera önemli değil demiştim.
RN9s'i çok sevmiş ve cihaza laf atılınca hemen savunmaya geçiyor. Neyse konuya dönersek, size tavsiyem mi9T almanız. Hala 3 yıl rahat götürecek bir cihaz.

rada6116

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
RN9s'i çok sevmiş ve cihaza laf atılınca hemen savunmaya geçiyor. Neyse konuya dönersek, size tavsiyem mi9T almanız. Hala 3 yıl rahat götürecek bir cihaz.
mi9t 2500tl civari eski fiyatina dusmesini bekleyecegim rn9s almayi dusunuyordum ama mi9t almayida dusunuyorum pop up kameranin bozulma ihtimali nedir biliyormusunuz? Tek korkum kamera