30.000 TL Sermaye ile Ne İş Yapılabilir?

Bu konuyu okuyanlar

AlpeeRK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Sermaye'de esnemeler olabilir şuan işe çok ihtiyacımız var çok para kazanmak istemem ama ailemi geçindirecek kadar yeter bana ne işler önerirsiniz? bi durum var o olursa sermaye 70.000'e kadar çıkabilir siz bana önerin yeter şimdiden teşekkürler.

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Sermaye'de esnemeler olabilir şuan işe çok ihtiyacımız var çok para kazanmak istemem ama ailemi geçindirecek kadar yeter bana ne işler önerirsiniz? bi durum var o olursa sermaye 70.000'e kadar çıkabilir siz bana önerin yeter şimdiden teşekkürler.
Kozmetik,Etrafta ve Goz Onunde dukkan olursa Guzel Para Yapar...

AlpeeRK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ucuzluk pazarları da çok iş yapıyor, bilgisayarcı vs açabilirsin.
pek böyle işler değilde sizce baskı işi nasıl olur? Babam kaliteli bir baskı makinesi alalım diyor t-shirt,hoodie vb. basıp hem butiklere hem de sosyal medyaya satalım diyor sizce ne kadar mantıklı?

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
pek böyle işler değilde sizce baskı işi nasıl olur? Babam kaliteli bir baskı makinesi alalım diyor t-shirt,hoodie vb. basıp hem butiklere hem de sosyal medyaya satalım diyor sizce ne kadar mantıklı?

Gıyım Satabılırsın, Iyı Bır Pazarlama Teknık ve Ucuz yontem ıle Islerı baglama sansınız var ılerıde bu ısı Baskıyada doker ıstem oldugunda devam edebılırsınız..

Reaksiyon puanı
1,338
Kardeş bence en iyisi o paraları al bilgisayarcı aç bazen parça dizlarsin ??? şaka yapiom ciddiye alma knka

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Tecrübe gerek o işlerde baskı işçilik gibi şeyler kaliteli ve ucuz olmalı birde internette reklam verirseniz neden olmasın?

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,504
Bitcoin ve altcoine girebilirsin uzun vadede düşünürsen. Anlık olarak da kazandırır.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Benimde aklimda hep teshir telefonculuk yapmak yani uygun bulduğun ve rağbet gören telefonların tamiratını yapip internete satmak... ama buna da tecrübe lazım...

anldbn

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Şimdi kardeşim eğer 30 bin tl battığında koymayacak üzülmeyeceksen herşey yapılabilir başlangıç olarak kullanacaksın sonuçta. Ama 30 bin tl nin üzerinden para kazanmak istiyorsan çok zor. 2 Seçenek var ya 30 bin tl üzerinden para kazanıcaksın yada 30 bin tl yi para kazanma yolundaki başlangıç adımı olarak görüceksin. Varsayalım ki 1. seçeneği seçtin 30 bin tl üzerinden para kazanayım bu tamamen şans işine kalır yatırım yapabilirsin al sat yapabilirsin. 2. seçenekte ise gider bir şirket kurarsın 30 tl yi sermayen olarak şirketine yatırırsın tabi ne şirketi? bu şöyle mesela 2. el eşya alıp satıcaksın veya kozmetik veya bakkal vb ne var ise kafanda bu yönde kendi iş yolunu oluşturursun. sonrasında sermayen olan para ile kazandığın tüm nakiti uzun bir süre yine sermayeni çoğaltmak amacıyla kullanabilirsin mesela araç yedek parçası 30 bin tl yi sermaye olarak yatırdın ve ettiğin tüm kar ı yine 30 un üzerine koyucaksın. bu şekilde ilerlersen başarısız olmak gibi bir ihtimalin olmaz. çünki sermaye hep elinde kalır ya para ya mal olarak. Bizim milletimizin kafasındaki en büyük bug dolara altına para yatırarak hiçbirşey yapmadan para kazanmaktır bu seni 1 adım ileri götürmez. çünki altın yapsan 30 bin tl lik o altın artsa dolarda artıyor euro da 35 bin tl oldu senin altının ama sen kazanmadın yerinde saydın çünki tl nin değeri düştü alım gücün azaldı. rakamlar üzerinde kazandın ama normalde başladığın yerdesin. şimdi ilk önce kimsenin fikrine aldırma sadece sentezle senin için yararlı olabilecek şeyleri seç karar ver ve kendi kararına göre hareket et. 2. olarak korkma korku insana kazandırmaz pişman eder ve kaybettirir. 3 hiçbir şekilde arkana bakma bir mal alıcaksan tereddüt etme. ve en önemlisi başlamaktır başlarken alanını paranı kullanacağın noktaları iyi seçer olasılıkları hesaplar ve hep en iyi olasılığa göre hareket edersen mental olarak başarma kazanma yani winner moduna geçmiş olucaksın ve hırs seni tepeye taşıyacak. ha hemn ayranım dökülmesin hem ..... anladın dersen altın yaparsın garanti paran altın olarak durur 1 adım gidemessin ama kazandım zanneder içini rahatlatırsın. seçim senin.

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Sistem toplayıp bitcoin kasabilirsin. Veya borsaya girersin.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Internet cafe veya bilgisayarcı acabilirsin

anldbn

Asistan
Reaksiyon puanı
107
şuda var letgodan pc alıp tamir ettirip satabilir şu an onlıne eğitim olduğu için rağbet görüyor pc ler veya 2. elcilerden toplayıp satabilir eğer düzgün temiz iş yaparsa stabil geçinilecek bir para kazanabilir.

grand_master

Müdavim
Reaksiyon puanı
707
3Sermaye'de esnemeler olabilir şuan işe çok ihtiyacımız var çok para kazanmak istemem ama ailemi geçindirecek kadar yeter bana ne işler önerirsiniz? bi durum var o olursa sermaye 70.000'e kadar çıkabilir siz bana önerin yeter şimdiden teşekkürler.
30000 tlye bişi gelmez emin ol ekonominin düzelmesini bekle

Reaksiyon puanı
6,997
Şahsen benim önerimde PC dükkanı olur. Bu sermayeye yapılabilecek en kârlı is bu.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
70e çıkabilirmiş ama kafe açabilecek kadar sistem alabilir mi meçhul.
70 binden hepsine 1050 ti falan koysa ryzen 5 1600 koysa 45-50 bilgisayar kurar
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternet kafenin olmadığı yere birde işlek biryere kurararsan parayı 1 yılda 2 ye katlarsın bizim kötde bir internet cafe var adam çıkan 50 tl ödüyor

Reaksiyon puanı
6,997
70 binden hepsine 1050 ti falan koysa ryzen 5 1600 koysa 45-50 bilgisayar kurar
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternet kafenin olmadığı yere birde işlek biryere kurararsan parayı 1 yılda 2 ye katlarsın bizim kötde bir internet cafe var adam çıkan 50 tl ödüyor
Olabilir. Yer varsa ve internet kafe yoksa iyi olur.

AlpeeRK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Olabilir. Yer varsa ve internet kafe yoksa iyi olur.
karşı karşıya 2 tane net kafe var ikiside semtin en iyisi zaten başka yok ikiside dolup taşıyo millet sıra bekliyo hatta para olsa girişirim de işte sıkıntı

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,598
Şimdi yatırım dediğinin farklı çeşitleri vardır. Mesela o parayla köyde yerin varsa çok güzel kaz çiftliği kurulabilir. Yerin yoksa bahçe satın alıp yaşadığın mevkiye göre uygun ağaçlar dikip birkaç yılda kâra geçmeye başlayabilirsin. Ama köyde yaşayıp kazlara bakabilmek bir mesele
Veya e ticarete girişip amazon tarzı siteler aracılığıyla yurtdışına bal gibi ürünler alıp satabilirsin
Veya küçük çaplı bir araba al sat işine de girebilirsin
Daha güvenli bir yatırım olsun istiyorsan paranı altına yatırıp bir yıl bekle

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Yaşadığın yerde mahallede değil başka mahalleri yerleri gözlemle bak nerede yok neresi işlek nerede çocuklar fazla öyle bir yer buldunmu 1 yılda parayı 2 ye katlarsın

AlpeeRK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Yaşadığın yerde mahallede değil başka mahalleri yerleri gözlemle bak nerede yok neresi işlek nerede çocuklar fazla öyle bir yer buldunmu 1 yılda parayı 2 ye katlarsın
Kent 2 diye bir yer var neredeyse 20.000 nüfusu var hiç internet kafe yok 1 tane var oda 10 masalı eski pc li bir yer oraya kurulabilir aslında ama benim bulunduğum şehir merkezi nedense çok daha karlı geliyo.