3000-4000 TL Arası PC Toplama

Bu konuyu okuyanlar

Alparslan35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar ben hayatımda ilk defa pc alacağım. Hayatım boyunca int. Cafelerde süründüm. Ve pc toplama konusunda babamı ikna ettim. Ben hiç anlamıyorum pc toplamaktan. Benim için pc toplarmısınız. Bütçe 3000-4000 arası. Oyun bilgisayarı için (LOL, COD, BFserileri vb.) Vatan bilgisayar olabilir.Teknosa olabilir. Şimdiden teşekkürler.

gokhangur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Pc toplamak için Teknosa uygun değil diye biliyorum, eğer desktop pc yi kastediyorsan...

Alparslan35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam işte ben hiç anlamıyorum. İzmirde olsunda ne olursa olsun. Zaten bu tür işleri yapan vatan pc ve teknosa bildiğim için yazdım :/

gokhangur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Demek ki o zaman... Ya hazır sistem alıcaksın Dell, Asus, Casper ve benzeri sadece kasa. Monitor, aksesuarı yok, sadece o işe yarar Teknosa...
Ama bilgisayar parçalarından istiyorsan işin sırrı ucuz olmasında...

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Kesin olarak bütçeniz nedir? Vatan olması şart mı?

Alparslan35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Demek ki o zaman... Ya hazır sistem alıcaksın Dell, Asus, Casper ve benzeri sadece kasa. Monitor, aksesuarı yok, sadece o işe yarar Teknosa...
Ama bilgisayar parçalarından istiyorsan işin sırrı ucuz olmasında...

Peki Vatan bilgisayara gidip oradaki çalışanlardan "benim için bilgisayar toplarmısınız ben hiç anlamam" desem yardımcı olurlarmı?

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Hocam işte ben hiç anlamıyorum. İzmirde olsunda ne olursa olsun. Zaten bu tür işleri yapan vatan pc ve teknosa bildiğim için yazdım :/
İzmir'de olması şart mı? Zira ben de İzmir'de ikamet etmekteyim. Fakat internetteki sitelerden alışveriş yapıyorum(İtopya, Teknobiyotik vs.)

gokhangur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Sizin bir öneriniz varmı benim yerimde olsanız napardınız? Hazır pc ye hiç sıcak bakmıyorum..

Ben senin yerinde olsam. Hazır pc ye sıcak bakardım. ASUS ROG serisi kasa bilgisayar alırdım yani tüm bütçeyi ona yatırırdım. 2. El monitor ve aksesuar ve sınırsız internet yeterdi.

Alparslan35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben senin yerinde olsam. Hazır pc ye sıcak bakardım. ASUS ROG serisi kasa bilgisayar alırdım yani tüm bütçeyi ona yatırırdım. 2. El monitor ve aksesuar ve sınırsız internet yeterdi.
Ben oyuna çok yatkınım ve çevredeki arkadaşlar toplamayı önermişti. Birde adobe programlarını kullanacağım. Photoshop illustrator word gibi. Hazır pc de bi parçası iyi bir parçası kötü :/

gokhangur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Ben oyuna çok yatkınım ve çevredeki arkadaşlar toplamayı önermişti. Birde adobe programlarını kullanacağım. Photoshop illustrator word gibi. Hazır pc de bi parçası iyi bir parçası kötü :/

Evet. Her zaman öyle. 1 parçası iyiyse diğeri düşük.
Ayrıca Adobe ye gireceksen Masaüstü şart zaten.
128 ssd falan filan hikaye onlar. Ne oyuna yeter ne veriye. :)

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Monitör dahil mi?

Alparslan35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Şöyle birşeyler çıkardım sana kalmış. İleride i5 8400'ü satıp, i7 8700K'ya geçebilirsin.

intel 1.png

ryzen9.png

gokhangur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Ben bu yüzden demedim mi? Hazır sistem al diye...
Bu fiyatlar varken...
Kolay gelsin.

Alparslan35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şöyle birşeyler çıkardım sana kalmış. İleride i5 8400'ü satıp, i7 8700K'ya geçebilirsin.

Ekli dosyayı görüntüle 28705

Ekli dosyayı görüntüle 28706
Emeğin için çok teşekkür ederim.. peki bu kasa kaç yıl gider? Birde gta 5 gibi bir oyunun hangi grafiklerinde sorunsuz oynarım
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben bu yüzden demedim mi? Hazır sistem al diye...
Bu fiyatlar varken...
Kolay gelsin.
Ya fiyatlar gerçekten çok abartılı en kötü bilgisayar bile 1500 civarından başlıyor oda internette takılmalık için neden bu piyasa böyle ya

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Emeğin için çok teşekkür ederim.. peki bu kasa kaç yıl gider? Birde gta 5 gibi bir oyunun hangi grafiklerinde sorunsuz oynarım

Ya fiyatlar gerçekten çok abartılı en kötü bilgisayar bile 1500 civarından başlıyor oda internette takılmalık için neden bu piyasa böyle ya
Öncelikle hazır bilgisayarların hepsi iyi değildir. Özellikle Casper, Exper vb markalar. En iyisi, en mantıklısı birilerine danışarak toplamak.
Hüseyin özgür bu pc hakkında ne düşünayorsun?
Güzel. Fakat benim koyduğum sistemde, kat kat daha güçlü ve uzun ömürlü olan R5 1600 ve i5 8400 bulunmakta... Benim sunduğum bilgisayarlar çok daha uzun ömürlü olacaktır.

Alparslan35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam peki bu söylediğin sistemi vatan bilgisayara gidip göstersem toplattıramazmıyım?

gokhangur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14

ASUS ROG GR8II-T049M - Core i5-7400 8GB 256GB SSD GeForce GTX 1060 FreeDOS Gaming Mini PC

3800 liraya bu fiyata 256 gb ssd var...

Alparslan35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle hazır bilgisayarların hepsi iyi değildir. Özellikle Casper, Exper vb markalar. En iyisi, en mantıklısı birilerine danışarak toplamak.
Hocam peki bu söylediğin sistemi vatan bilgisayara gidip göstersem toplattıramazmıyım?