3000-3500 tl civarı bütçeye s8?

Bu konuyu okuyanlar

powerpoll1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi forumlar,
2 yıla yakın bir süredir iPhone 6s kullanıyorum ve artık beni tatmin etmemeye başladı. Uzun süredir de mobil telefon piyasasını takip edemiyorum.
Peki ben yeni cihazımla ne yapmak istiyorum? -Film/dizi indirip telefondan izlemek ki depolama ve ekran önemli burada.
-Yoğun sosyal medya kullanımı
-Oyun oynamak
-Fotoğraf çekmek (manzara/selfie/gece fotoğrafları)
İlk anda aklıma gelenler bunlar. Boyut ve şarj ömrü önemli birer kriter. Çünkü S8+ fazla büyük geliyor bana o yüzden emin olamadım tercih konusunda.
Note 8 veya Mate 10 gibi cihazlar hem benim maddi gücümün ötesinde hem de boyut olarak çok büyük.
iOS cihaz almayı düşünmüyorum son zamanlarda biraz bıktırdı açıkçası ama yine de görüşlerinize açığım.
Bunlar dışında max. bu bütçe için, üstte yazdıklarımı rahatça kasmadan, donmadan; beni en azından 2 yıl daha idare edebileceğim stabil bir android telefon arıyorum. Boyut benim için gerçekten önemli çünkü telefonu cebimde taşıyorum ve tek elle kullanmam gerekiyor çoğu durumda. S8 bu durumda benim için azami büyüklükte sanırım. Ekran oranı konusunda (18.5:9) çok sıkıntı çeker miyim? Çünkü fazla sayıda oyun ve uygulama kullanıyorum ve sosyal medya hesaplarımda da (ig,snapchat) kamera kullanıyorum. Servis ve garanti kalitelerini de göze alarak deneyimlerinizden de yola çıkarak yapacağınızı düşündüğüm tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Size en uygun cihaz S8 en iyi ekra o cihazda o fiyatta ekran olarak tek rakibi XZ Premium

Ithalatcı garantili cihazlara soğuk bakıyorsunuz sanırım ama bir bakarım derseniz Note 8 3400 TL'ye bulunuyor.

Birde 3000e 8GB RAM 128GB Depolama OnePlus 5T var ki o cihaz absürt bir hıza sahip mesela. 2700e( boyutunu mağazada deney8n derim) XZ Premium var. Bu fiyatta alacağınız herhangi bir androirin ekranı iyi

18.5:9 instagrqmda sorun çıkarıyor çünkü uzunlamasına bir ekran olduğu için eğer hikayelerde üste yazı yazarsanız ekranı size göre kısa olan 16:9 ekranlar o yazıyı okuyamıyor onun dışında sorun yokm

powerpoll1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Size en uygun cihaz S8 en iyi ekra o cihazda o fiyatta ekran olarak tek rakibi XZ Premium

Ithalatcı garantili cihazlara soğuk bakıyorsunuz sanırım ama bir bakarım derseniz Note 8 3400 TL'ye bulunuyor.

Birde 3000e 8GB RAM 128GB Depolama OnePlus 5T var ki o cihaz absürt bir hıza sahip mesela. 2700e( boyutunu mağazada deney8n derim) XZ Premium var. Bu fiyatta alacağınız herhangi bir androirin ekranı iyi

18.5:9 instagrqmda sorun çıkarıyor çünkü uzunlamasına bir ekran olduğu için eğer hikayelerde üste yazı yazarsanız ekranı size göre kısa olan 16:9 ekranlar o yazıyı okuyamıyor onun dışında sorun yokm

XZ Premium ve OnePlus 5T'yi yakın zamanda deneyeceğim teşekkür ederim. İthalatçı firmalara pek güvenemiyorum çünkü çevremde bu firmalardan alış veriş yapan kimse yok ve maddi olarak büyük bir miktar söz konusu. Ayrıca garanti konusunda pek olumlu görüşler okumuyorum. Cihazı aldıktan sonra da bir problem yaşadığımda karşımda bir muhatap bulabilmek istiyorum, çekincem bundan dolayı yani.
Bir de tereddüt yaşadığım zamanlama konusu var. Yani yeni bir cihaz almak için uygun bir zaman mı şu an? Yeni yıl zamlarından bahsediliyor. Ocak ayı sonuna doğru almayı düşünüyorum, S9 çıkmadan, muhtemelen. Biraz daha beklemeli miyim?

M

Murat Burç

SDN Okuru
XZ Premium ve OnePlus 5T'yi yakın zamanda deneyeceğim teşekkür ederim. İthalatçı firmalara pek güvenemiyorum çünkü çevremde bu firmalardan alış veriş yapan kimse yok ve maddi olarak büyük bir miktar söz konusu. Ayrıca garanti konusunda pek olumlu görüşler okumuyorum. Cihazı aldıktan sonra da bir problem yaşadığımda karşımda bir muhatap bulabilmek istiyorum, çekincem bundan dolayı yani.
Bir de tereddüt yaşadığım zamanlama konusu var. Yani yeni bir cihaz almak için uygun bir zaman mı şu an? Yeni yıl zamlarından bahsediliyor. Ocak ayı sonuna doğru almayı düşünüyorum, S9 çıkmadan, muhtemelen. Biraz daha beklemeli miyim?
S9 çıksa da 6000e falan çıkar.
Snapdragon 845li MI7 tanıtılacak 2-3 ay sonra onu bekleseniz güzel olur aslında

Son düzenleyen moderatör:

powerpoll1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
S9'u almak için beklemeyeceğim zaten. S9 çıkınca, S8'in fiyatında bir düşüş olur mu onu merak etmiştim. Mi6 için de benzer şeyler geçerli. Fiyat/performans konusunda tatmin edici seviyede olacak gibiyse bekleyebilirim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
S9'u almak için beklemeyeceğim zaten. S9 çıkınca, S8'in fiyatında bir düşüş olur mu onu merak etmiştim. Mi6 için de benzer şeyler geçerli. Fiyat/performans konusunda tatmin edici seviyede olacak gibiyse bekleyebilirim.
Mi6 demişim mi7 olacak. Ve mi7 fiyat performans canavarı olur muhtemelen

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Bu gidişle sen de vazgeçeceksin Apple'dan herhalde :D Ne sorun var?
Ben Apple'dan vazgeçtim de o beni bırakmadı halla şimdilik devam ama alacak olduğum telefon büyük ihtimal apple olmayacak ;) ölü piksel sorunu var bu sefer de telefonu o kadar titiz kullanmama rağmen :mad:

kocadag43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba ben hem iphone 6 hem s8 hem note 8 kullandım aslında yazdıkların note 8 diye bağırıyor ama büyük olduğu aşıkar fakat s8 muazzam bir telefon ben pişmanım note 8 e geçtiğime çok kompact ele oturan mükemmel ekran işlemci kamera her özelliği çok iyi olan bir telefon bence hiç düşünme hepsiburada da 3100 gibi var

Ardablbl

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Note 8 al bence S8 e göre çok daha mantıklı bir tercih olur.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
şarj sizin için çok önemliyse s8+ alın derim ancak s8'de son güncellemeyle 5 saat ekran süresi aldırıyor.bir teknoloji mağazasına gidip elinize alın derim büyük olduğuna bakmayın s7 edge,8 plus boyutunda o cihaz.Xz Premium önereceğim ancak o cihazda çok büyük.Xz premium tasarım dışında 4k ekranı ve çok iyi bir pil ömrü var.