3 Vatandaşlık ve soru ?

Bu konuyu okuyanlar

Canpower00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bir şey danışmam gerekiyor emin olmadığım için hiç denemedim ve korktum açıkçası şuanda 3 vatandaşlığım var 6 pasaportum var rusya ukrayna türkiye bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim

Sorum: Türkiye vatandaşlığı ile alınan bir araç ile avrupaya çıkabilirmiyim o araba için birşeyler yapmam gerekiyormu ? ukrayna kimliğimle zaten istediğim zaman yurtdışına çıkabiliyorum ama asıl sorun arabayla çıkabilmek ? detaylı bilgi verrebilecek arkadaşlar yazsın lütfen

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Aracınızı çıkarmanız için yeşil sigorta yaptırmanız gerekir.

Canpower00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aracınızı çıkarmanız için yeşil sigorta yaptırmanız gerekir.
ukraynadan avrupaya arçla geçebiliyorum hiçbirşey istemiyor kimliğim yetiyor yeşil sigorta şartmı ? türkiyeden ukrayna kimliğimle çıkamazmıyım (hiç bilgim olmadığından soruyorum)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Şimdi şöyle bir durum var, aracınızın kaskosu var mı? Var ise o kasko hasar neticesinde karşılaması için Yurt Dışı teminatı almanız gerekecek. Artık olarak Trafik Sigortası yurt dışında geçerli değildir. Yurt Dışında kullanabilmeniz için karşı tarafa vereceğiniz bir hasar için Yeşil Sigorta gerekmektedir.

Canpower00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim bilginiz için ? Konu kilitlenebilir

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Rica ederim, konularımızı kilitlemiyoruz. Diğer arkadaşlarımız da görüşlerini yazabilirler belki ileride lazım olan olur yine yazar. :)

Burayı inceleyebilirsiniz..