3 Modelden Hangisini Satın Almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
258
S8 Plus almayı düşünüyorum ama fiyatı pahalı.Şuan Note 4 kullanıyorum.Aklıma Huawei Mate 9 geldi.Sizce hangisi daha iyi?

dgnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence hiç girme derim bende note 4 kullanıyorum ve note kullanıcısı s serisinden pek hoşnut kalmaz.
Ben beklemedeyim note8 çıkar diye
Bence başka tele girme şuanda hiç bekle biraz daha

mehmetcanaksu

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Gözün kapalı mate 9 al ama paraya kıyarım diyiyorsan s8 al

Reaksiyon puanı
222
Bütçe önemsizse s8+ ama tavsiyem mate9 daha uygun fiyatlı efsane cihaz

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
akıllı saat hediyeli bir huawei vardı amiral o da düşünülebilir cazip bir teklif

Reaksiyon puanı
258
Beyler peki Mate 9 ile S8 Plus arasında çok fark var mı? Performans kamera bakımından..

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Beyler peki Mate 9 ile S8 Plus arasında çok fark var mı? Performans kamera bakımından..
İşlemci bakımından neredeyse denk diyebilirim. Yapılan testlerde kirin 960 daha seri gibi fakat kağıt üzerinde Sd 835 ve Exynos çok ileride.Kamera konusunda ise Samsung zirvede

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Mate 9 gibi telefon varken samsunga filan o kadar para verilmez.Ayrıca huawei gerçekten harika bir müşteri tatmin politikası var.Gerek garanti gerekse servis olarak muazzamlar.Ama samsung için ha ahmet ha mehmet.Müsteriyi başından savmada üstüne yok.huawei varsa huawei alınır.Hele mate 9 ise kaçırma kardeşim.

Reaksiyon puanı
258
Benim aklıma takılan 2 şey var.1.cisi aradaki performans kamera vs. fark çok mu? 2.cisi birisi 5000 birisi 3000 lira..Arada 2000 liralık fark kadar çok mu performans kamerası vs. Yani aradaki 2000 liraya değer mi?

mehmetcanaksu

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Aralarında fark tabikide var en basitinden suya ve toza dayanıklılık var ama kamera olsun ( ön kamera hariç ) performans olsun aradaki fark umursanacak bir şey değil yani

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
O fiyata mate 9 alırsan iyiki almışım dersin ve memnun olursun.benim şahsi görüşüm telefona 2500 den fazla verilmez.ama 2500 seviyesindede alacaksan kosarak mate 9 al derim.Siyah rengi özellikle yanıyor !

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Daha iyisi çıkana kadar şimdi piyasanın en iyi telefonu s8+ android konusun da zirvede para konusu sıkıntı değil se para çok nasıl olsa diyenler den sen s8+ tek kelime de.

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Şimdi şunu söylemeliyim S8+ bariz çok net bir şekilde daha üstün
Batarya tarafında bile üstün (techradar S8+ bateri test yazın izleyin s8+In nasıl bir batarya performansına sahip olduğunu hangi amiral gemisinin ne aldığına bakarsınız )
S8+ kamera anlamımda da üstün Mate 9 evet gündüz gayet yeterli bir kamera performansına sahip ya Işık'lar düştüğünde ?
Hem s7 eder hem s8 plus düşük ışık performansı konusunda önde net önde
İşlemci konusunda kirin 960 tabiki gayet tatminkar performans sergileyecektir
Ama kimse bakın 835 veya 8895 değil anaparayım 820nin bile daha iyi grafik birimine sahip olduğundan veyahutta kirin işlemcinin yoğun grafik işleri altında snapdragpn 820ye nazaran nasıl şarj yediğinden bahsetmiyor. Zaten özellikle exynps 8895 olmak üzere 835 ve 8895 grafik birimi olarak kirin 960ı ezip geçiyorlar
Bakın S8+ bariz bir şekilde net bir şekilde önde bununinkar eden fanatiktir.
Fakat çok önemli bir durum var fiyat
S8+ çok pahalı
Bir Note kullanıcısı da S serisinden pek memnun kalmaz Note 8 alın desem 6000i zorlayacak.
İyi bir telefon almak İçin illa s8+ seviyesine çıkmaya gerek yok
Bir Note kullanıcısı olduğunuz İçin Note 7yi beklemenizi öneririm olmaz bekleyemem derseniz s7 edge alın.
Ama Note 4den illa illa bir telefona geçmenize gerek yok Note 4 iyi bir telefon Yeni bir telefona geçmek size belirgin olarak kamera performansından başka bir şey katıcak mı soru işareti Note 4le yapamayıp bu telefonlarla yapacağınız bir şey yok ve Note 4 ün mesela gündüz kamera performansı yeterli
Saygılar

Son düzenleme:

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Üst segment telefon almak isteyenlerin Xiaomi Mi6'yı beklemeleri tavsiyemdir. Türkiye'ye ilk getirenlerden alsanız bile S8'in yarı fiyatına alırsınız, en fahiş fiyatı bile S8'in yarısı olur.

Reaksiyon puanı
258
Üst segment telefon almak isteyenlerin Xiaomi Mi6'yı beklemeleri tavsiyemdir. Türkiye'ye ilk getirenlerden alsanız bile S8'in yarı fiyatına alırsınız, en fahiş fiyatı bile S8'in yarısı olur.

Küçük telefon istemiyorum.En az 5.7 den büyük olursa iyi olur.
--- Gönderi Güncellendi ---
Batarya tarafında bile üstün (techradar S8+ bateri test yazın izleyin s8+In nasıl bir batarya performansına sahip olduğunu hangi amiral gemisinin ne aldığına bakarsınız )
S8+ kamera anlamımda da üstün Mate 9 evet gündüz gayet yeterli bir kamera performansına sahip ya Işık'lar düştüğünde ?
Ama kimse bakın 835 veya 8895 değil anaparayım 820nin bile daha iyi grafik birimine sahip olduğundan veyahutta kirin işlemcinin yoğun grafik işleri altında snapdragpn 820ye nazaran nasıl şarj yediğinden bahsetmiyor. Zaten özellikle exynps 8895 olmak üzere 835 ve 8895 grafik birimi olarak kirin 960ı ezip geçiyorlar
S8+ çok pahalı
Bir Note kullanıcısı da S serisinden pek memnun kalmaz Note 8 alın desem 6000i zorlayacak.
Bir Note kullanıcısı olduğunuz İçin Note 7yi beklemenizi öneririm olmaz bekleyemem derseniz s7 edge alın.
Ama Note 4den illa illa bir telefona geçmenize gerek yok Note 4 iyi bir telefon Yeni bir telefona geçmek size belirgin olarak kamera performansından başka bir şey katıcak mı soru işareti Note 4le yapamayıp bu telefonlarla yapacağınız bir şey yok ve Note 4 ün mesela gündüz kamera performansı yeterli
Saygılar

Yorumun için teşekkürler.Telefonu değiştirmemin sebebinin başında telefon açıkken başkaları tarafından arandığında telefonun kapalı gibi gözükmesi..Aslında bunu bilerek almımştım ilk başlarda sorun yoktu ama sonradan olmaya başladı. :) S8+ çok iyi telefon ama pahalı S7 Edge ile Mate 9 arasında pek fark yok gibi geldi bana..

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
s8 okadar etmez iphonedan özenip çöp teli uçurdu bi keskınliği var bide kamerası var baska neyı var altı cam üstü cam mate 9 guzelmiş ama özellık olarak al bence

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Xiaomi mi max'e bakın derim o zaman. Fiyat performans ürünü tam manası ile. 4850 mAh batarya ve 6.44 inç ekran ile üzmez

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Bende S8 almayı düşünenlerdendim ve öyle böyle değil.
Ama tam anlamıyla beğenmediğim için gerek arkadaki parmak izi okuyucusunun uzaklığı gerek diğer telefonlara göre çift kameranın olmaması (çift kamera takıntım yok ama tüm markaların amiralleri çift kamera yapmışken samsung amiral telefonunun olmaması eksiklik bence) iris tarayıcının yeteri kadar işlevsel olmaması ve son olarakta bixby in tam sürümde olmaması ve dil seçenekleri kısıtlılığı almamam içşn yeterli maddeler olarak göze çarpmakta.
Diğer yandan yaklaşan note 8 ve yeni iphone modelleri daha bi almamam konusunda beni frenliyor.

Acil yeni telefon alma ihtiyacım yok ve piyasadaki mevcut telefonlardansa yeni modeli beklemek benim açımdan daha cazip olduğundan sizede yeni note8 ve yeni iphone modelini beklemenizi tavsiye ederim.

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Artık Yen'i çıkan modellerin fanteziden öteye gitmediği düşüncesindeyim, parası olsun olmasın tüm bilinçli kullanıcının orta segment cihazlara ya da fiyatı orta segment fiyatı olan amiral gemilerine (Xiaomi gibi) yönelmesi lazım ki Apple Samsung gibi firmalar anlamsız fiyatlandırmalara son versin. Ayrıca 1500 TL lik telefon rahat rahat 4000 TL lik telefonun vazifesini yerine getiriyor artık.

MarioMan531905

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Arkadaşlar İnsanların Aç gözlülüğü gösterişi yüzünden boşa para harcamayın

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
İkisi arasından Mate9 daha önde duruyor.

Ama Note4 gibi bir cihazdan sonra neden bir telefon değişikliğine gidiyorsunuz hatta neden canınızı yakan Samsung'u düşünüyorsunuz onu da anlamış değilim.

S8 bir facia. Note7 patlıyordu ama en azından karakteridtik bir tasarımı vardı. Aklımızda o kasası yer edinmişti. Ben hala S8 nereden tutulursa elimiz ekrana temas etmez ekranda iken takılma olmaz diye düşünüyorum. Aynı problemi note5 ile yaşadım zar zor alışmaya başladım (elim kenarlara çarpıyor istemsizce bu da kullanımı etkiliyordu).

Mate 9 kullanıcı odaklı bir cihaz S8 ise deneysel bir cihaz. Neyi ölçüyor diyorsanız böyle bir beta cihazına hangi zengin (!) para bayılabilir. Amaç bu bariz belli yani. Az çok piyasayı kollayan biri S serisinin çift rakamlarının yenilikleri ortaya atıp beğendiniz mi beğenmediniz mi diye satıyor. Tek rakamları da rötuş işlemlerinde kullanıyor. Hanginiz bana S6 S7'den kullanım ve deneyim açısından katbekat daha iyiydi diyebilir?

Ya da hanginiz bana S5 tasarımına S4'den sonra o noktalı kapağı ve kalp atış sendörü hariç yeni bir şey geldi diyebilir?

Ya da hanginiz S5 ile S6 arasındaki benzerliği söyleyebilir?

Mesela S6 güzel bir test cihazı idi. İnceydi, bu yüzden pili küçük tuttular. Exynos işlemcilerin genel olarak zaafiyeti diye kabul edilen zamanla güç kaybı sorununu geçici olarak SD kart girişini kaldırarak çözdüler. Suya dayanıklılık için hazır değildiler, kaldırdılar. Kablosuz şaej yaygınlaşsın diye cam kasaya geçip pili içeri tıktılar.

Peki S7? Dayanıklılık sertifikaları tamam, edge serilerinde meşhurlaşan Always ON u evrime uğrattılar. Pili büyüttüler (s7 edge der ve susarım.), SD kart girişini geri koydular.

Sonuç? 1 mm daha kalın bir cihaz.

Eğer çok ihtiyacınız varsa cihaz değişikliğine, gidip Mate9 alın.

Ama geri kalanında sizce Note4 terk edilir mi diye soracak olursanız? Hayır derim. Peşin ve kesin olarak.

Reaksiyon puanı
258
S8+ çok pahalı
Saygılar

Yorumun için teşekkürler.Telefonu değiştirmemin sebebinin başında telefon açıkken başkaları tarafından arandığında telefonun kapalı gibi gözükmesi..Aslında bunu bilerek almımştım ilk başlarda sorun yoktu ama sonradan olmaya başladı. :) S8+ çok iyi telefon ama pahalı S7 Edge ile Mate 9 arasında pek fark yok gibi geldi bana
İkisi arasından Mate9 daha önde duruyor.

Ama Note4 gibi bir cihazdan sonra neden bir telefon değişikliğine gidiyorsunuz hatta neden canınızı yakan Samsung'u düşünüyorsunuz onu da anlamış değilim.

S8 bir facia. Note7 patlıyordu ama en azından karakteridtik bir tasarımı vardı. Aklımızda o kasası yer edinmişti. Ben hala S8 nereden tutulursa elimiz ekrana temas etmez ekranda iken takılma olmaz diye düşünüyorum. Aynı problemi note5 ile yaşadım zar zor alışmaya başladım (elim kenarlara çarpıyor istemsizce bu da kullanımı etkiliyordu).

Mate 9 kullanıcı odaklı bir cihaz S8 ise deneysel bir cihaz. Neyi ölçüyor diyorsanız böyle bir beta cihazına hangi zengin (!) para bayılabilir. Amaç bu bariz belli yani. Az çok piyasayı kollayan biri S serisinin çift rakamlarının yenilikleri ortaya atıp beğendiniz mi beğenmediniz mi diye satıyor. Tek rakamları da rötuş işlemlerinde kullanıyor. Hanginiz bana S6 S7'den kullanım ve deneyim açısından katbekat daha iyiydi diyebilir?

Ya da hanginiz bana S5 tasarımına S4'den sonra o noktalı kapağı ve kalp atış sendörü hariç yeni bir şey geldi diyebilir?

Ya da hanginiz S5 ile S6 arasındaki benzerliği söyleyebilir?

Mesela S6 güzel bir test cihazı idi. İnceydi, bu yüzden pili küçük tuttular. Exynos işlemcilerin genel olarak zaafiyeti diye kabul edilen zamanla güç kaybı sorununu geçici olarak SD kart girişini kaldırarak çözdüler. Suya dayanıklılık için hazır değildiler, kaldırdılar. Kablosuz şaej yaygınlaşsın diye cam kasaya geçip pili içeri tıktılar.

Peki S7? Dayanıklılık sertifikaları tamam, edge serilerinde meşhurlaşan Always ON u evrime uğrattılar. Pili büyüttüler (s7 edge der ve susarım.), SD kart girişini geri koydular.

Sonuç? 1 mm daha kalın bir cihaz.

Eğer çok ihtiyacınız varsa cihaz değişikliğine, gidip Mate9 alın.

Ama geri kalanında sizce Note4 terk edilir mi diye soracak olursanız? Hayır derim. Peşin ve kesin olarak.

Note 4 ü değiştirmemin başlıca sebebi telefon açıkken başkaları tarafından arandığında telefonun kapalı gibi gözükmesi yani telefon bazen hiç çekmeyebiliyor saten bu Note 4 ün kronik bir sorunu imiş.Bir diğer sebep batarya sıkıntısı çok çabuk bitebiliyor en sonunda servise gidip bataryasını değişirdim.1-2 hafta iyi gitti sonra yine aynı sorun..1 saatlik video izlemedikten sonra %10-15 şarj gidebiliyor bazen..Mate 9 un hız testlerine baktım kafa kafaya gittiği tek cihaz iphone 7 plus hatta garipsenecek şekilde s8 plus dan bazı noktalarda geçebiliyor.

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Yorumun için teşekkürler.Telefonu değiştirmemin sebebinin başında telefon açıkken başkaları tarafından arandığında telefonun kapalı gibi gözükmesi..Aslında bunu bilerek almımştım ilk başlarda sorun yoktu ama sonradan olmaya başladı. :) S8+ çok iyi telefon ama pahalı S7 Edge ile Mate 9 arasında pek fark yok gibi geldi bana

Note 4 ü değiştirmemin başlıca sebebi telefon açıkken başkaları tarafından arandığında telefonun kapalı gibi gözükmesi yani telefon bazen hiç çekmeyebiliyor saten bu Note 4 ün kronik bir sorunu imiş.Bir diğer sebep batarya sıkıntısı çok çabuk bitebiliyor en sonunda servise gidip bataryasını değişirdim.1-2 hafta iyi gitti sonra yine aynı sorun..1 saatlik video izlemedikten sonra %10-15 şarj gidebiliyor bazen..Mate 9 un hız testlerine baktım kafa kafaya gittiği tek cihaz iphone 7 plus hatta garipsenecek şekilde s8 plus dan bazı noktalarda geçebiliyor.
Direkt para iadesine kadar diretin o zaman.

@Bloother hocam diyorum. Eğer bu konuyu görürse onun müthiş bir Note4 macerası vardı. Forumda aratıp bulabilirsiniz izlediği yolu, nasıl Samsung canını yakmışsa o da aynı şekilde direndi.

Bu konuyu inceleyip ince eleyip sık dokuyarak siz de aynı sonuca belki de daha iyisine ulaşabilirsiniz gibime geliyor.

Ve önceden knox sayacını kontrol ettirin serviste fotoğrafını alın. En tehlikeli servis samsung servisidir. Yalan dolanı çok sever. Bu yüzden kanıtla girin servise kağıt tutturun cihazda soyulma vs yok diye yapmazsanız soyuyorlar öyle veriyorlar. Her şeyi belgeleyin. Note5'i 3 ay sonra pil için vereceğim servise ve aynı yolu izleyeceğim.

Biliyorum zor bir yolculuk ama sonucu çok büyük keyif verecek size de. Buna inanın. Buna güvenerek dimdik girin servise. Canını okuyun Samsung'un.

Çünkü size eğer ısrarınıza karşılık tutup A7 2016 - A5 2017 verirseler itiraz hakkına sahipsiniz. Faturanızda ne kadar para kesilmişse o paralık telefon ile iade hakkınız olmalı. Çünkü ellerinde note4 kalmadı. Gidip S7 edge isteyin bilemedim S7 isteyin üstüne öyle koyarsınız. Çünkü Bloother'a 200 lira verin Note5 verelim demiştiler. Acayip komiktir ki o alınan ilk note 4 fiyatı bile şu an satılan note 5 den düşüktü. Ki üstüne para istiyorlar. Tabi karşısında saf keklemeye çalışıyor, saf arıyorlar karşılarına.

Tabi eğer hala garantiniz varsa.

İnanın bu yoldan gitmeniz daha karlı sizin için.

Hakkınız varken hakkınızı savunmadan geçecekseniz çok geçmiş olsun.

Son düzenleme: