3 Modelden Hangisini Satın Almalıyım?

Konusu 'Telefon Önerileri' forumundadır ve İrfan Fatih Ağaçayaklar tarafından 19 Nisan 2017 başlatılmıştır.

1. _X_

_X_ Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir! Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    680
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Herşeyi Bilmene Gerek Yok, Haddini Bil Yeter.
    Yer:
    Uzaktaki Köy
    Bende S8 almayı düşünenlerdendim ve öyle böyle değil.
    Ama tam anlamıyla beğenmediğim için gerek arkadaki parmak izi okuyucusunun uzaklığı gerek diğer telefonlara göre çift kameranın olmaması (çift kamera takıntım yok ama tüm markaların amiralleri çift kamera yapmışken samsung amiral telefonunun olmaması eksiklik bence) iris tarayıcının yeteri kadar işlevsel olmaması ve son olarakta bixby in tam sürümde olmaması ve dil seçenekleri kısıtlılığı almamam içşn yeterli maddeler olarak göze çarpmakta.
    Diğer yandan yaklaşan note 8 ve yeni iphone modelleri daha bi almamam konusunda beni frenliyor.

Acil yeni telefon alma ihtiyacım yok ve piyasadaki mevcut telefonlardansa yeni modeli beklemek benim açımdan daha cazip olduğundan sizede yeni note8 ve yeni iphone modelini beklemenizi tavsiye ederim.

2. alphabet

alphabet Asistan

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Artık Yen'i çıkan modellerin fanteziden öteye gitmediği düşüncesindeyim, parası olsun olmasın tüm bilinçli kullanıcının orta segment cihazlara ya da fiyatı orta segment fiyatı olan amiral gemilerine (Xiaomi gibi) yönelmesi lazım ki Apple Samsung gibi firmalar anlamsız fiyatlandırmalara son versin. Ayrıca 1500 TL lik telefon rahat rahat 4000 TL lik telefonun vazifesini yerine getiriyor artık.

3. stinghardyzz

stinghardyzz Profesör

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    83
    S8 plus pahalı gelmiyorsa bütçe yetiyorsa kesinlikle s8 plus

4. MarioMan531905

MarioMan531905 Asistan

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar İnsanların Aç gözlülüğü gösterişi yüzünden boşa para harcamayın

5. pinterest

pinterest Profesör

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    63
    İkisi arasından Mate9 daha önde duruyor.

Ama Note4 gibi bir cihazdan sonra neden bir telefon değişikliğine gidiyorsunuz hatta neden canınızı yakan Samsung'u düşünüyorsunuz onu da anlamış değilim.

S8 bir facia. Note7 patlıyordu ama en azından karakteridtik bir tasarımı vardı. Aklımızda o kasası yer edinmişti. Ben hala S8 nereden tutulursa elimiz ekrana temas etmez ekranda iken takılma olmaz diye düşünüyorum. Aynı problemi note5 ile yaşadım zar zor alışmaya başladım (elim kenarlara çarpıyor istemsizce bu da kullanımı etkiliyordu).

Mate 9 kullanıcı odaklı bir cihaz S8 ise deneysel bir cihaz. Neyi ölçüyor diyorsanız böyle bir beta cihazına hangi zengin (!) para bayılabilir. Amaç bu bariz belli yani. Az çok piyasayı kollayan biri S serisinin çift rakamlarının yenilikleri ortaya atıp beğendiniz mi beğenmediniz mi diye satıyor. Tek rakamları da rötuş işlemlerinde kullanıyor. Hanginiz bana S6 S7'den kullanım ve deneyim açısından katbekat daha iyiydi diyebilir?

Ya da hanginiz bana S5 tasarımına S4'den sonra o noktalı kapağı ve kalp atış sendörü hariç yeni bir şey geldi diyebilir?

Ya da hanginiz S5 ile S6 arasındaki benzerliği söyleyebilir?

Mesela S6 güzel bir test cihazı idi. İnceydi, bu yüzden pili küçük tuttular. Exynos işlemcilerin genel olarak zaafiyeti diye kabul edilen zamanla güç kaybı sorununu geçici olarak SD kart girişini kaldırarak çözdüler. Suya dayanıklılık için hazır değildiler, kaldırdılar. Kablosuz şaej yaygınlaşsın diye cam kasaya geçip pili içeri tıktılar.

Peki S7? Dayanıklılık sertifikaları tamam, edge serilerinde meşhurlaşan Always ON u evrime uğrattılar. Pili büyüttüler (s7 edge der ve susarım.), SD kart girişini geri koydular.

Sonuç? 1 mm daha kalın bir cihaz.

Eğer çok ihtiyacınız varsa cihaz değişikliğine, gidip Mate9 alın.

Ama geri kalanında sizce Note4 terk edilir mi diye soracak olursanız? Hayır derim. Peşin ve kesin olarak.

6. İrfan Fatih Ağaçayaklar

İrfan Fatih Ağaçayaklar Asistan

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    KONYA
    Yorumun için teşekkürler.Telefonu değiştirmemin sebebinin başında telefon açıkken başkaları tarafından arandığında telefonun kapalı gibi gözükmesi..Aslında bunu bilerek almımştım ilk başlarda sorun yoktu ama sonradan olmaya başladı. :) S8+ çok iyi telefon ama pahalı S7 Edge ile Mate 9 arasında pek fark yok gibi geldi bana
    Note 4 ü değiştirmemin başlıca sebebi telefon açıkken başkaları tarafından arandığında telefonun kapalı gibi gözükmesi yani telefon bazen hiç çekmeyebiliyor saten bu Note 4 ün kronik bir sorunu imiş.Bir diğer sebep batarya sıkıntısı çok çabuk bitebiliyor en sonunda servise gidip bataryasını değişirdim.1-2 hafta iyi gitti sonra yine aynı sorun..1 saatlik video izlemedikten sonra %10-15 şarj gidebiliyor bazen..Mate 9 un hız testlerine baktım kafa kafaya gittiği tek cihaz iphone 7 plus hatta garipsenecek şekilde s8 plus dan bazı noktalarda geçebiliyor.

7. pinterest

pinterest Profesör

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    63
    Direkt para iadesine kadar diretin o zaman.

@Bloother hocam diyorum. Eğer bu konuyu görürse onun müthiş bir Note4 macerası vardı. Forumda aratıp bulabilirsiniz izlediği yolu, nasıl Samsung canını yakmışsa o da aynı şekilde direndi.

Bu konuyu inceleyip ince eleyip sık dokuyarak siz de aynı sonuca belki de daha iyisine ulaşabilirsiniz gibime geliyor.

Ve önceden knox sayacını kontrol ettirin serviste fotoğrafını alın. En tehlikeli servis samsung servisidir. Yalan dolanı çok sever. Bu yüzden kanıtla girin servise kağıt tutturun cihazda soyulma vs yok diye yapmazsanız soyuyorlar öyle veriyorlar. Her şeyi belgeleyin. Note5'i 3 ay sonra pil için vereceğim servise ve aynı yolu izleyeceğim.

Biliyorum zor bir yolculuk ama sonucu çok büyük keyif verecek size de. Buna inanın. Buna güvenerek dimdik girin servise. Canını okuyun Samsung'un.

Çünkü size eğer ısrarınıza karşılık tutup A7 2016 - A5 2017 verirseler itiraz hakkına sahipsiniz. Faturanızda ne kadar para kesilmişse o paralık telefon ile iade hakkınız olmalı. Çünkü ellerinde note4 kalmadı. Gidip S7 edge isteyin bilemedim S7 isteyin üstüne öyle koyarsınız. Çünkü Bloother'a 200 lira verin Note5 verelim demiştiler. Acayip komiktir ki o alınan ilk note 4 fiyatı bile şu an satılan note 5 den düşüktü. Ki üstüne para istiyorlar. Tabi karşısında saf keklemeye çalışıyor, saf arıyorlar karşılarına.

Tabi eğer hala garantiniz varsa.

İnanın bu yoldan gitmeniz daha karlı sizin için.

Hakkınız varken hakkınızı savunmadan geçecekseniz çok geçmiş olsun.

Son düzenleme: 21 Nisan 2017
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş