3 laptop modelinden hangisini önerirsiniz?

Hangisi sizce?

• Alienware 15 R3 2017

Kullanılan: 4 66.7%
  • Monster Tulpar T7 V3.3

Kullanılan: 2 33.3%
  • Hp PAVILION15-BC200NT

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    6

Bu konuyu okuyanlar

berkay885

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Herkese merhaba arkadaşlar.Kullandığım masaüstü artık eskidi.Bende yeni bir laptop almak isityorum.Fazla bir bütçem yok.Monster abra a5 v12.1 modelini almak istedim ama birde 2.el bakayım dedim.Şu 3 laptopu gördüm sizce hangisini almalıyım.Biraz çabuk cevap verirseniz sevinirim.Satılmasını istemiyorum.(OYUN OYNAYAN BİRİYİM.AYRICA MÜHENDİSLİK PROGRAMLARINIDA KALDIRMALI)

1.Alienware 15 R3 2017 (İ7-6700HQ İŞLEMCİ,GTX1070 EKRAN KARTI,16 GB DDR4 RAM)(1999 tl)
2.Monster Tulpar T7 V3.3 (i7 6700hq işlemci,gtx970m ekran kartı 32gb ddr4 ram)(3499 tl)
3.HP PAVILION15-BC200NT (i7 7700hq işlemci,gtx 1050 ekran kartı,16 gb ddr4 ram)(3500 tl)
Ben Alienware'i istiyorum ama Mosterdeki 32 gb ram bana biraz cazip geliyor.Ama kalbimden Alienware geçiyor.
Sizce hangisi.Biraz çabuk cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen moderatör:

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Doğrusunu söylemek gerekirse HP'ye pek bakmadım.
Diğerlerine gelecek olursak oyunlarda 32GB ram sana hiç bir katkı sağlamayacaktır ama gel gelelim mühendislik programları için bişey diyemicem.
Ama bana kalırsa Alienware alman daha mantıklı gibi GPU olarak daha sağlam ve 16 GB ram sana yetecektir.

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
1070 varken diğerleri söz konusu olamaz bile, rami ilerde yetersiz kalırsa sende takviye edersin ama gpu takviye :)

midgardian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1999TL'ye GTX1070'li bilgisayar vermezler, o işin içinde başka bir şey var, dolar falan olabilir o. Eğer sağlamsa 2. sıradaki Monster modeli iyi duruyor. 3. sıradakinin kullanılmamış olanını 3500TL bandında bulabilirsin zaten. Bence en mantıklısı en başta bakmış olduğun Monster A5 v12.1. Yeni olsun, senin olsun.

xemreg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar,

Öncelikle klasman olarak alienware söylediğiniz 2 markadan da üstün eğer o fiyatlara gerçekten alabiliyorsanız kaçırmamalısınız. Alienware dell firmasının ürettiği oyuncu bilgisayarlarıdır. Bu bilgisayarlar belli testlerden geçer yazdığınız hiç bir laptop bu testlerden geçmez. Bunlar içinde ısı testi klavye basış testi gerilim stres testi gibi arge unsurları barındırır. Türkiyede tanınmaması ve bilinmemesinin sebeb ise fiyat gamının yukarıda olması ve turkiye disbritorunun bu ürünleri getirmemesiydi. Alienware bmw mercedes gibi düşüne bilirsiniz. kasa anakart ve ekran dell e ait daha stabil bir soğutma ve donanıma uygun bütün atraksiyonları yapabilecek bir firma. İçindeki saf bileşenler haricinde bütün herşeyi kendi üretir ve test eder.

Monster msi ve clevo kasaları kullanır. Güzeldir sonuç olarak verilen parayı hakeder fakat dediğim gibi karşılaştırmak yada mukayese etmek yanlış olur. Donanım olarak ne kadar benzerse benzesin. Olayları ve üretim aşamaları çok farklı.

Hp tasarım bakımından ne kadar güzel olursa olsun. Laptop soğutma işini hala halledebilmiş değil.

Kolay Gelsin..

berkay885

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Selamlar,

Öncelikle klasman olarak alienware söylediğiniz 2 markadan da üstün eğer o fiyatlara gerçekten alabiliyorsanız kaçırmamalısınız. Alienware dell firmasının ürettiği oyuncu bilgisayarlarıdır. Bu bilgisayarlar belli testlerden geçer yazdığınız hiç bir laptop bu testlerden geçmez. Bunlar içinde ısı testi klavye basış testi gerilim stres testi gibi arge unsurları barındırır. Türkiyede tanınmaması ve bilinmemesinin sebeb ise fiyat gamının yukarıda olması ve turkiye disbritorunun bu ürünleri getirmemesiydi. Alienware bmw mercedes gibi düşüne bilirsiniz. kasa anakart ve ekran dell e ait daha stabil bir soğutma ve donanıma uygun bütün atraksiyonları yapabilecek bir firma. İçindeki saf bileşenler haricinde bütün herşeyi kendi üretir ve test eder.

Monster msi ve clevo kasaları kullanır. Güzeldir sonuç olarak verilen parayı hakeder fakat dediğim gibi karşılaştırmak yada mukayese etmek yanlış olur. Donanım olarak ne kadar benzerse benzesin. Olayları ve üretim aşamaları çok farklı.

Hp tasarım bakımından ne kadar güzel olursa olsun. Laptop soğutma işini hala halledebilmiş değil.

Kolay Gelsin..
Hocam yazınız için teşekkür ederim.Bir düşündüm araştırma yaptım Alienware bu kadar ucuza vermekte bir iş var gibi düşünüyorum.Çünkü satıcıdan video istedim 3 kere hiç göndermedi ya ürün yanımda değil dedi yada cevap vermedi.Biraz düşündüm ve 0 bir laptop almaya karar verdim.
--- Gönderi Güncellendi ---
1999TL'ye GTX1070'li bilgisayar vermezler, o işin içinde başka bir şey var, dolar falan olabilir o. Eğer sağlamsa 2. sıradaki Monster modeli iyi duruyor. 3. sıradakinin kullanılmamış olanını 3500TL bandında bulabilirsin zaten. Bence en mantıklısı en başta bakmış olduğun Monster A5 v12.1. Yeni olsun, senin olsun.
Hocam bende sizine aynı kanaate vardım.Ürünün hiç bir videosunu atmadılar.Sdece resim attı ama ilandaki resim yeni çekilmiş bir resim bile atılmadı bende 0 bir laptop almaya karar verdim.Yeni bir konu açacağım cevaplarını beklerim :)
1070 varken diğerleri söz konusu olamaz bile, rami ilerde yetersiz kalırsa sende takviye edersin ama gpu takviye :)
Ekran kartı bana çok cazip geldi bende o yüzden alıcaktım ama 1999 tl Alienware vermezler gibi geliyo bana bende vaz geçtim yeni 0 bir laptop alacağım.
Doğrusunu söylemek gerekirse HP'ye pek bakmadım.
Diğerlerine gelecek olursak oyunlarda 32GB ram sana hiç bir katkı sağlamayacaktır ama gel gelelim mühendislik programları için bişey diyemicem.
Ama bana kalırsa Alienware alman daha mantıklı gibi GPU olarak daha sağlam ve 16 GB ram sana yetecektir.
Açıkçası bende aynı kanaatte idim lakin hiçkimse 1999 tl ye Alienware vermez bence :)

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Konu başlığı ve konu içeriği forum kurallarına uygun olmadığı için düzenlenmiştir.

• Mesaj içeriğinin tamamı ya da tamamına yakın bir bölümü kalın harflerle ve/veya renkli yazılmamalıdır. Mesajlarda gereğinden fazla ifade koyulmamalıdır.
  • Başlık ve mesaj içeriği Türkçe yazım kurallarına uygun olmalıdır. Başlıklar büyük harfle başlamalıdır ve mesaj içeriğinin tamamı büyük ya da küçük harf olmamalıdır. "Örnek Başlık" ya da "Örnek başlık" şeklinde yazılabilir.
Forum Kuralları

7Fold

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Alienware 1999$ değil de TL ise link verin bizde sipariş geçelim. :D

warofthe16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Alienware'yi o fiyata bulamazsın yabancı sitelerde bile 4000TL'ye denk geliyor.

alptekin1caner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
32GB RAM günümüzde hiçbir oyunun istediği miktar değildir. 16GB RAM ile maximum gördüğüm GTA 5' te 7GB kullanmasıydı. GTX1070 ekran kartı olan bir notebook her zaman işinizi görür. Dün akşam PUBG oynarken arkadaşımda MSI' ın bir modeli mevcut ve GTX970 ekran kartına sahip. Düşük ayarlarda oynuyor kendisi. Medium ayarlarda 45-50 FPS MAX...

berkay885

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Konu başlığı ve konu içeriği forum kurallarına uygun olmadığı için düzenlenmiştir.

• Mesaj içeriğinin tamamı ya da tamamına yakın bir bölümü kalın harflerle ve/veya renkli yazılmamalıdır. Mesajlarda gereğinden fazla ifade koyulmamalıdır.
  • Başlık ve mesaj içeriği Türkçe yazım kurallarına uygun olmalıdır. Başlıklar büyük harfle başlamalıdır ve mesaj içeriğinin tamamı büyük ya da küçük harf olmamalıdır. "Örnek Başlık" ya da "Örnek başlık" şeklinde yazılabilir.
Forum Kuralları
Pek bir bilgim yoktu.TEŞEKKÜ
Hp alma derim kardeş çok ısınıyor.
Hocam vazgeçtim.Şuan Monster Abra a5 v11.1 düşünüyorum.:)

Forum Kuralları
Uyarı için teşekkürler.
Ever hocam :D
32GB RAM günümüzde hiçbir oyunun istediği miktar değildir. 16GB RAM ile maximum gördüğüm GTA 5' te 7GB kullanmasıydı. GTX1070 ekran kartı olan bir notebook her zaman işinizi görür. Dün akşam PUBG oynarken arkadaşımda MSI' ın bir modeli mevcut ve GTX970 ekran kartına sahip. Düşük ayarlarda oynuyor kendisi. Medium ayarlarda 45-50 FPS MAX...
Telekkürler hocam açıklamanız için.En iyisi 0 pc almak.Abra a5 v11.1 düşünüyoru. :)