3 kez tekrarlanan arıza ve iade talebi.

Bu konuyu okuyanlar

Kaan Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

18 Mart 2016 tarihinde Vatan Bilgisayardan 2850₺'ye iPhone 6s (16gb) ürün aldım.
İlk kez 27 Haziran 2016'da piksel hatası nedeniyle Apple yetkili servisinde swap ürün ile değiştirildi.
Gelen swap üründe; piksel hatası, wi-fi ve şebeke problemi olduğundan dolayı yine Apple yetkili servisinde 12 Aralık 2016'da yine ürün swap ürün ile değiştirildi.
Tekrardan gelen swap üründe piksel hatası ve wi-fi problemi olduğundan şuanda Apple yetkili servisinde işlem sürüyor.

Ürünü aldığımdan beri; bir yıl içerisinde hem 2 farklı arıza verip servis tarafından işlem yapılmış hemde 3 kez aynı arıza tekrarlanmıştır(piksel hatası)

Yasalara göre ürün 1 yıl içerisinde 2 kez farklı biçimde arızalanması veya 3 kez aynı arıza tekrarlanması durumunda satıcının sattığı ürünün ayıplı olduğu sayılıyor.
Ayıplı ürün olunca da kutulu değişim veya fatura tutarında iade talep ediliyor.

Ben bu ürünün iadesini talep etmem için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Eğer kabul etmezlerse ki büyük ihtimal etmeyeceklerdir, dava açmam gerekiyor.
Ürün faturası şahıs değil, kurum adına olduğundan bir problem yaşar mıyım?

Bilgisi olan yardımcı olursa çok memnun olurum. Teşekkürler... :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tüketici hakem heyetine gidersen işin biraz uzama ihtimali olsa bile muhakkak bir sonuç (büyük ihtimal lehine ) çıkar . Yapacağın en mantıklı iş Tüketici hakem heyetine gitmek olur.

Sana tavsiyem para iadesi istemen 6s 16 GB çekilmez .

Reaksiyon puanı
16,118
hani 32gb altı üretmicekti? üst model ile ücretsiz değişim olmalı .

Kaan Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tüketici hakem heyetine gidersen işin biraz uzama ihtimali olsa bile muhakkak bir sonuç (büyük ihtimal lehine ) çıkar . Yapacağın en mantıklı iş Tüketici hakem heyetine gitmek olur.

Sana tavsiyem para iadesi istemen 6s 16 GB çekilmez .

Ben de para iadesi için talep edecektim, teşekkürler. Vatan (ANKAMALL MAĞAZASI) problem çıkartırsa direk Hakem heyeti. :)
--- Gönderi Güncellendi ---
hani 32gb altı üretmicekti? üst model ile ücretsiz değişim olmalı .

iPhone 7 tanıtıldıktan sonra 32gb iPhone modelleri satışa çıkartıldı.
7 Eylül'den önceki iPhone modellerinde(iPhone5s'ten sonra) 32gb yok.

16gb'da çok rahatsız edici zaten bir daha almam 16gb :(

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben de para iadesi için talep edecektim, teşekkürler. Vatan (ANKAMALL MAĞAZASI) problem çıkartırsa direk Hakem heyeti. :)
--- Gönderi Güncellendi ---

iPhone 7 tanıtıldıktan sonra 32gb iPhone modelleri satışa çıkartıldı.
7 Eylül'den önceki iPhone modellerinde(iPhone5s'ten sonra) 32gb yok.

16gb'da çok rahatsız edici zaten bir daha almam 16gb :(
Benim tavsiyem bir daha 6s almamaniz
O fiyat bandında hepsi buradada 2800e S7 Edge var çok daha iyi bir tercih olur .

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Hocam mutlaka Tüketici haklarına git, biraz uğraşırsın ama kesinlikle lehine olur sonuç.

Kaan Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vatan Bilgisayarı aradım ve bana gelen cevap şu;
Cihaz 1 yıl içerisinde 4 kez veya toplam garanti sürecinde 6 kez arızalandığı taktirde Apple Türkiye'ye gönderilir ve servis kayıtları incelenir. Daha sonra servis kayıtlarından iade onayı verilirse firma ürünü iade eder. Siz yine Vatan Bilgisayar şubeniz ile iletişime geçebilirsiniz. dediler.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Tüketici hakları üzerinden mutlaka alırsın hakkını.

Son mesajlar