3.5 mm Combo Jack ile Mikrofonlu Kulaklık Kullanılır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Herkese merhabalar.Gaming kulaklık alma niyetindeyim.Biliyorsunuz bunlar ya USB girişli ve kendinden ses kartlı geliyor ya da 2 tane mikrofon ve kulaklık için ayrı olarak geliyor.Benim bilgisayarımda 3.5 mm combo giriş var yani tek giriş.Bu kulaklık ile birlikte gelen 2 girişi tek girişe çeviren aparatlar mikrofonu kullanmama olanak sağlar mı yoksa bunun gibi bir ses kartı aparatı mı almam gerek?Yardımcı olursanız sevinirim :)

Creative Soundblaster Play! 3 24-Bit 96KHZ Usb Ses Kartı Fiyatı

@mttzn @Halktan Biri @Cyb3r_K1ng @eronis @Frosa @ConfickerBelasi

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
İ/O farkı olduğundan belki dediğin mümkün olabilir ama ben bilgisayarımda arka taraftaki ses girişine hem hoparlörü, hem kulaklığı bağlamak istedim, sonunda kulaklığın sadece sol tarafından, hoparlorün ise sadece sağ çiftinden ses geldi. Tabi bunların ikisi de Output idi. İnput/Output farkı olduğu için deneyebilirsin.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
İ/O farkı olduğundan belki dediğin mümkün olabilir ama ben bilgisayarımda arka taraftaki ses girişine hem hoparlörü, hem kulaklığı bağlamak istedim, sonunda kulaklığın sadece sol tarafından, hoparlorün ise sadece sağ çiftinden ses geldi. Tabi bunların ikisi de Output idi. İnput/Output farkı olduğu için deneyebilirsin.
Açıkçası bende emin olamadım ama sonuçta kulaklığın içine dönüştürücü koyuyorlarsa herhalde bunu düşünerek koyuyorlardır.Birde mesela telefona mikrofonlu kulaklık taktığımızda oluyorsa neden bilgisayarda olmasın diye düşündüm ama yinede emin değilim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Gelmeyebilir.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
USB üzerinden daha mantıklı olur.
Büyük ihtimal bir ses kartı alacak gibi durum ama dediğim gibi işin ilginci bu ses kartı bilgisayara USB üzerinden bağlanıyor ama karta giriş tek jack.Onu çözemedim.Ses kartı olduğuna göre problem olmaz herhalde tek girişe sahip olması.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
3.5mm combadan gelmez ama 3.5mm usb adaptöründen ses gelecektir.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bilgisayarın masaüstü ise yeni bir soket al derim .

Son düzenleme:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bence de ses kartı gerekecektir. Benim bilgisayarımda hem mikrofon hem de kulaklık için iki farklı giriş var.
Örneğin telefon kulaklığını PC'deki kulaklık girişine taktığımda sadece sesi alabiliyorum. Mikrofon girişine taktığımda ise kulaklığı ağzıma çok yakın tutunca sesimi alabiliyor. Yoksa almıyor. Bunu birkaç kulak ile denedim ama hep öyle oluyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bence de ses kartı gerekecektir. Benim bilgisayarımda hem mikrofon hem de kulaklık için iki farklı giriş var.
Örneğin telefon kulaklığını PC'deki kulaklık girişine taktığımda sadece sesi alabiliyorum. Mikrofon girişine taktığımda ise kulaklığı ağzıma çok yakın tutunca sesimi alabiliyor. Yoksa almıyor. Bunu birkaç kulak ile denedim ama hep öyle oluyor.
O zaman ses kartı yolu göründü bana :) Kendinden ses kartlı USB ile gelen kulaklıklar çok pahalı.En kötü 350 TL.HyperX ses kartı ile Cloud kulaklık alabilirim.Gerçi o paraları verene kadar bu ürünü de alabilirim yaklaşık 280 TL gibi bir fiyat yapıyor.

Kaynak: https://www.amazon.com/dp/B0748K7JW6/ref=twister_B0751Y6Z15?th=1

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Uygun bulup takabiliyorsa alsın.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bu konuda fransızım sadece 3,5mm jaklı kulaklık aldım :

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Dönüştürücüyle hem kulaklık hemde mikrofon çalışır problem olmaz ;) Olay dönüştürücüde değil zaten o 3,5mm JAK girişinde ki çizgilerde :) Hepsi farklı işlere yarıyor.

Şöyle özetleyebiliriz; 3,5mm jack girişi 4 ring - Google'da Ara:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Dönüştürücüyle hem kulaklık hemde mikrofon çalışır problem olmaz ;) Olay dönüştürücüde değil zaten o 3,5mm JAK girişinde ki çizgilerde :) Hepsi farklı işlere yarıyor.

Şöyle özetleyebiliriz; 3,5mm jack girişi 4 ring - Google'da Ara:
Yani hocam Arctis 3 için konuşuyorum.Ortadaki ve soldaki kablo ile sıkıntısız şekilde bilgisayarımda mikrofonu ve kulaklığı kullanabilirim mi oluyor bu? Teşekkürler bu arada :)

Ss.jpg

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
sağdaki klasik mikrofon+kulaklık jakı olan pclere uygun...

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Yani hocam Arctis 3 için konuşuyorum.Ortadaki ve soldaki kablo ile sıkıntısız şekilde bilgisayarımda mikrofonu ve kulaklığı kullanabilirim mi oluyor bu? Teşekkürler bu arada :)

Ekli dosyayı görüntüle 36505
Farklı teknoloji sitesinin videosunu forumda paylaşmak sorun yaratıyor mu bilmiyorum ama Recep ve Ali 02:45 itibariyle konuyu özetlemiş. Yeni nesillerde tekli olanla, kasalar için 2li bağlantıyla kullanabilirsin diyor :)

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=l22H4pi8drw

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Farklı teknoloji sitesinin videosunu forumda paylaşmak sorun yaratıyor mu bilmiyorum ama Recep ve Ali 02:45 itibariyle konuyu özetlemiş. Yeni nesillerde tekli olanla, kasalar için 2li bağlantıyla kullanabilirsin diyor :)

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=l22H4pi8drw
Hayır paylaşmak sorun değil :) Burası da neticede bir forum sonuçta.Bu arada cidden rahatladım.O zaman bu ürünü alıp rahatça kullanabilirim.Aslında yukarıda Amazon linkini attığım Corsair de çok ilgimi çekiyor.300 TL ye Arctis alana kadar 325 TL ye onu alabilirim.TR fiyatı 500 TL o ürünün zaten.Siz ne düşünürsünüz Corsair hakkında.Teşekkürler hocam yardımlarınız için bu arada :) Kulaklıklarda bu konuda hepi tereddüt ediyordum.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Biraz geç oldu ama ben de belirteyim.
Sorun olacağını sanmam. Ben 2 jack girişli bilgisayar kulaklığını bilgisayarda kullanıyorum.
Bence de ses kartı gerekecektir. Benim bilgisayarımda hem mikrofon hem de kulaklık için iki farklı giriş var..
Aynısını ben de denedim. :)
Ben de Mikrofon çalışmamıştı sadece kulaklık çalışmıştı.

Yeni nesillerde tekli olanla, kasalar için 2li bağlantıyla kullanabilirsin diyor
Bence de bu şekilde kullanılabilir. :)

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Hayır paylaşmak sorun değil :) Burası da neticede bir forum sonuçta.Bu arada cidden rahatladım.O zaman bu ürünü alıp rahatça kullanabilirim.Aslında yukarıda Amazon linkini attığım Corsair de çok ilgimi çekiyor.300 TL ye Arctis alana kadar 325 TL ye onu alabilirim.TR fiyatı 500 TL o ürünün zaten.Siz ne düşünürsünüz Corsair hakkında.Teşekkürler hocam yardımlarınız için bu arada :) Kulaklıklarda bu konuda hepi tereddüt ediyordum.
Bende biraz Corsair fanatikliği var yok değil o yüzden gerçekçi bir fikir veremem ama Steelseries Arctis serisi yeni bir kulaklık alsam ilk tercihim olabilir gibi geliyor. Son olarak kulaklık olarak ben artık günlük kullanabileceğim aynı zamanda pcde de kullanabileceğim ürünlere yöneldim. Onun temel nedeni de oyun oynamaya fırsat bulamam ve oynadığım oyunlarında 7,1 sese ihtiyaç duymaması vs vs :) Bu arada rica ederim sorun değil fikir beyan etmekten veya yardımım dokunabilirse yardımcı olmaktan keyif alıyorum :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bende biraz Corsair fanatikliği var yok değil o yüzden gerçekçi bir fikir veremem ama Steelseries Arctis serisi yeni bir kulaklık alsam ilk tercihim olabilir gibi geliyor. Son olarak kulaklık olarak ben artık günlük kullanabileceğim aynı zamanda pcde de kullanabileceğim ürünlere yöneldim. Onun temel nedeni de oyun oynamaya fırsat bulamam ve oynadığım oyunlarında 7,1 sese ihtiyaç duymaması vs vs :) Bu arada rica ederim sorun değil fikir beyan etmekten veya yardımım dokunabilirse yardımcı olmaktan keyif alıyorum :)
Kulak üstü kulaklığımı %90 bilgisayarda kullanıyorum diye Corsair düşündüm açıkçası.Birde okuduğum yorumlar hep olumlu.Gerek mikrofonu olsun gerek kalitesi ve sesi olsun.Zamanı geldiğinde Arctic 3 ile arasında fiyat farkı çok olmadıkça Corsair tercih edeceğim gibi :) Teşekkür ederim tekrardan.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Kulak üstü kulaklığımı %90 bilgisayarda kullanıyorum diye Corsair düşündüm açıkçası.Birde okuduğum yorumlar hep olumlu.Gerek mikrofonu olsun gerek kalitesi ve sesi olsun.Zamanı geldiğinde Arctic 3 ile arasında fiyat farkı çok olmadıkça Corsair tercih edeceğim gibi :) Teşekkür ederim tekrardan.
Corsair'den kötü ürün çıktığına denk gelmedim :D RAM, kasa, sıvı soğutucu, ve mouse kullanıyorum. Gönül ister ki mouse padinden pc fanına kadar kullanabileyim ama bütçesel sorunlar baş gösteriyor. Almanya'da yaşamıyoruz sonuçta :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Corsair'den kötü ürün çıktığına denk gelmedim :D RAM, kasa, sıvı soğutucu, ve mouse kullanıyorum. Gönül ister ki mouse padinden pc fanına kadar kullanabileyim ama bütçesel sorunlar baş gösteriyor. Almanya'da yaşamıyoruz sonuçta :D
Corsair de bende hiç kötü ürüne rastlamadım.Genel RAM, PSU ve kasa da Corsair ürünlerini önerdiğimiz zaman kullanıcılar çok memnun kalıyor.