3-4 yıl kullanabilecek bir telefon

Bu konuyu okuyanlar

MuratNejdet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beni 3500 TL'ye 3-4 yıl götürecek telefon var mı ??

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu cihazlara bakmanızı tavsiye ederim :)
Casper VIA A3 Plus
LG V30+ Plus
OnePlus 5T
LG G6
Sony Xperia XZ1
Bu listede ciddi misin?
Helio P60'lu VİA A3 Plus mı? Ondan daha ucuza çok daha kalieli amiral mediatek olan X30'a sahip Meizu Pro 7 Plus varken.
Veya LG G6'da ciddi misin?
Ayrıca fiyat aralığına da bakmadın herhalde.
Abi hakikaten şöyle saçma saçma cihazlar öneremyin ya.
Bütçe 3500 TL ve uzun kullanım için istenilen öneride 845'li 5Z yok. 845'li Mİ8 yok. 845'li az üste G7 yok. Ama Helio P60'lı Casper var 821'li G6 var ilginç

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
İphone 7 32gb var. İphonelar uzun süre gider ancak performansı tartışılır. Şimdi iphone 7 ye bir sürü rakip çıktı f/p bazında ancak onların ömürü tartışılır. Ben Xiaomi Redmi 4X kullanıyorum. Yeni bilinmeye başlandı. İphone 7 nin şu anki rakibi Xiaomi mi 6. Ama çin malı işte uzun ömürlülüğü belirsiz. İphone 7 alırsan garanti. Senin seçimin.

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
İphone 7 32gb var. İphonelar uzun süre gider ancak performansı tartışılır. Şimdi iphone 7 ye bir sürü rakip çıktı f/p bazında ancak onların ömürü tartışılır. Ben Xiaomi Redmi 4X kullanıyorum. Yeni bilinmeye başlandı. İphone 7 nin şu anki rakibi Xiaomi mi 6. Ama çin malı işte uzun ömürlülüğü belirsiz. İphone 7 alırsan garanti. Senin seçimin.
iPhone 7 alınmaz

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
sizce 5z ile g7 arasından hangisi 3-4 yıl içinde daha geç kasar?

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Neye göre kime göre ? Hangi sebeplerden ötürü ?
Hangi kulvarda olursa olsun bu seviyedeki cihazların hepsinden her anlamda geri kalıyor.Tasarım,ekran,pil,donanım,kamera ne ararsan işte apaçık geride olduğu kesin.1 ay önce 2500 liralara satılırken de rakiplerine göre fazlasıyla gerideydi şu anda ne konumda olduğu ortada zaten sadece markayı satıyor o fiyata çöp.

---- Mesajlar birleştirildi ----

5Z'nin 6GB Ram avantajı var fakat Verilen güncellemerin cihaza ne katıp katmadığına bakılmalı ikisinin de öyle 3 yılda falan kasmayacağı kesin ama.
Ben ikisi arasından kesinlikle G7 ThinQ tercih ederim

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Casper VIA A3 Plus alıp kullanan insanların yorumları vs bunları göz önünde bulundurarak yorum yapıyorum ben kafama göre değil,
Benim kafama göre birşeyler söyledğimi mi sanıyorsun?
VİA A3 Plus'a 3000 TL verilebileceğini iddai ediyorsun yani
Meizu Pro 7 Plus 128 GB (Meizu Türkiye Garantili) Fiyatı
Helio X30
2K Super Amoled Ekran
6GB LPDDR4X RAM
128 GB Depolama

Htc U11 64gb Cep Telefonu Htc Türkiye Garantili - n11.com
U11 var 835'li bu cihazlar anılmıyorken P60'lı VİA A3 Plus hem 3-4 sene götürülücek hem de buhnlardan önce anılacak öyle mi?
Helio P60'lı casper bir cihaz 3000 TL olamaz. O fiyattaysada önerilemez bu kadar basit.

Eğer P60'lı cihaz 3000 ediyorsa 3700'E çıkılır 845'li cihaz alınır 3000'de kalınır 835'li cihaz alınır 3500'e ÇIkılır K970'li Huawei P20 alınır.
İkisi de 845 arada bariz bir fark olmaz. 5Z ekran çözünürlüğü düşük ama yine ikisi de kafaka kafaya gider. Kafa kafaya gittiği yerde öyle 2-3 sene değil bu cihazlar bozulasıya kadar kullanılır. Performans olarak sıkıntı yaşatmazlar.
Yıllar sonra 5Z'nin oyun performansında öne geçmesi için bugünki gibi fortnite gibi pubg gibi bir oyun devrimi olması lazım. Ama zaten G7'nin çözünürlük değiştiriebiliyor diye hatırlıyorum LG V20'den beri.

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Anlamakta sıkıntı çekenler için bir daha söylüyorum iPhone uzun ömürlu olduğu için tavsiye ettim. Ancak performans bakımından iPhone dan çok çok daha iyisi var ama arkadaşin yazdığına göre çok da performans istemiyor herhalde ki belirtmesi de gerekirdi. 3-4 yıl götürecek bir telefon istemis. Bu yüzden iPhone u öneriyorum eğer deseydiki performans olsun uzun ömürlü olmasa çok da önemli değil deseydi ben hiç iPhone dan bile bahsetmezdim ki ben bile xiaomi kullanıyorum ve her yerde tavsiyede ediyorum ancak daha yeni ortaya çıkan bir marka ve uzun ömürlülugu tartışılır. Ve en uzun ömürlü ürünlerinde apple üretiyor. İnşallah anlamışsınızdır.

SPECİAL FORCES

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,266
Benim kafama göre birşeyler söyledğimi mi sanıyorsun?
VİA A3 Plus'a 3000 TL verilebileceğini iddai ediyorsun yani
Meizu Pro 7 Plus 128 GB (Meizu Türkiye Garantili) Fiyatı
Helio X30
2K Super Amoled Ekran
6GB LPDDR4X RAM
128 GB Depolama

Htc U11 64gb Cep Telefonu Htc Türkiye Garantili - n11.com
U11 var 835'li bu cihazlar anılmıyorken P60'lı VİA A3 Plus hem 3-4 sene götürülücek hem de buhnlardan önce anılacak öyle mi?
Helio P60'lı casper bir cihaz 3000 TL olamaz. O fiyattaysada önerilemez bu kadar basit.

Eğer P60'lı cihaz 3000 ediyorsa 3700'E çıkılır 845'li cihaz alınır 3000'de kalınır 835'li cihaz alınır 3500'e ÇIkılır K970'li Huawei P20 alınır.

İkisi de 845 arada bariz bir fark olmaz. 5Z ekran çözünürlüğü düşük ama yine ikisi de kafaka kafaya gider. Kafa kafaya gittiği yerde öyle 2-3 sene değil bu cihazlar bozulasıya kadar kullanılır. Performans olarak sıkıntı yaşatmazlar.
Yıllar sonra 5Z'nin oyun performansında öne geçmesi için bugünki gibi fortnite gibi pubg gibi bir oyun devrimi olması lazım. Ama zaten G7'nin çözünürlük değiştiriebiliyor diye hatırlıyorum LG V20'den beri.

Herhangi bir idda da bulunmuyorum!
Size de kafanıza göre yorum yapıyorsunuz demiyorum sadece kendi adıma konuşuyorum neden üzerinize alınıyorsunuz anlamış değilim doğrusu!
Maalesef sizin bu cihaza bu kadar para verilmez diyorsunuz alıp kullananlardan henüz kötü bir duyum almadım nedense?
Ve ayrıca sizinle tartışmayacağım,

Reaksiyon puanı
892
Ben o fiyat aralığında telefon alacak olsam via a3 plusa bakmam aşırı pahalı 2699₺ bile o cihaz için pahalıyken 3199₺ ye satılıyor.Hakettiği fiyat 2199₺ çünkü o fiyata mi note 3 var onla aynı seviyede hatta mi note 3 ün kamerası daha iyidir.3500₺ ye Sd845 li amiral bulmak imkansız şu aşamada 3500 küsür tl ye p20 ya da honor 10 bakılabilir ya da işlemci olarak aynı seviyede bulunan sony xperia xz1 bakılır,geri kalan parayla da tatil yapılır:D

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Anlamakta sıkıntı çekenler için bir daha söylüyorum iPhone uzun ömürlu olduğu için tavsiye ettim. Ancak performans bakımından iPhone dan çok çok daha iyisi var ama arkadaşin yazdığına göre çok da performans istemiyor herhalde ki belirtmesi de gerekirdi. 3-4 yıl götürecek bir telefon istemis. Bu yüzden iPhone u öneriyorum eğer deseydiki performans olsun uzun ömürlü olmasa çok da önemli değil deseydi ben hiç iPhone dan bile bahsetmezdim ki ben bile xiaomi kullanıyorum ve her yerde tavsiyede ediyorum ancak daha yeni ortaya çıkan bir marka ve uzun ömürlülugu tartışılır. Ve en uzun ömürlü ürünlerinde apple üretiyor. İnşallah anlamışsınızdır.
Anlamakta sıkıntı çekenler falan demişsin de teknik olarak nesi uzun ömürlü bu iPhone'ların ben S3 ya da S4 ile iPhone'u karşılaştımıyorum.
Madem bu kadar uzun ömürlü bu iPhone neden 4 sene önce piyasaya çıkan iPhone 6'lar ''güncelleme aldığı halde'' kasılıyor da aynı yıl çıkan S6'da tık yok.
Sene 2013-2014 değil şu an Android cihazlar gayet olması gereken seviyede ve eskisi gibi değil hangi 835 ya da 845'li cihazı alırsa alsın zaten çok rahat 3-4 sene götürür.
iPhone 7 şu zamanda 3600 lira verilip de kullanılacak cihaz değil her anlamda üzer.

Reaksiyon puanı
892
Anlamakta sıkıntı çekenler falan demişsin de teknik olarak nesi uzun ömürlü bu iPhone'ların ben S3 ya da S4 ile iPhone'u karşılaştımıyorum.
Madem bu kadar uzun ömürlü bu iPhone neden 4 sene önce piyasaya çıkan iPhone 6'lar ''güncelleme aldığı halde'' kasılıyor da aynı yıl çıkan S6'da tık yok.
Sene 2013-2014 değil şu an Android cihazlar gayet olması gereken seviyede ve eskisi gibi değil hangi 835 ya da 845'li cihazı alırsa alsın zaten çok rahat 3-4 sene götürür.
iPhone 7 şu zamanda 3600 lira verilip de kullanılacak cihaz değil her anlamda üzer.
İphone 7 ye 3600₺ verilmez 7 yerine 6S alınmalı bence her şeyi aynı geekbench antutu skor farkları yalan 6S daha hızlı açılıyor ,uygulama açılışlarında da günlük uygulamalar ve basit oyunlarda fark yok neredeyse,belki fortnite pubg gibi oyunlarda da birkaç saniye fark oluyor.

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
İphone 7 ye 3600₺ verilmez 7 yerine 6S alınmalı bence her şeyi aynı geekbench antutu skor farkları yalan 6S daha hızlı açılıyor ,uygulama açılışlarında da günlük uygulamalar ve basit oyunlarda fark yok neredeyse,belki fortnite pubg gibi oyunlarda da birkaç saniye fark oluyor.
6S'e de verilmez 2800 lira.Ha illede bi iPhone alacağım deniyorsa vatanda vesaire haftasonları indiriminde iPhone SE 1800 liraya kadar düşüyor.iPhone SE alınır o fiyata.iPhone 7'den de 6S'den de fiyatını daha fazla hakeden bir cihaz performans anlamında da 6S'den önde.En azından sonradan öyle ağır bir pişmanlık yaşatmaz

ezel56

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Beyler neyi tartışıyorsunuz suan hiç bir apple aletine para verilmez verilen paranın karşılığını kesinlikle ve kesinlikle alamazsınız.

Benim tavsiyem p20 lite 3 4 yıl götürür diye tahmin ediyorum.

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Hala İphone 6 dan bahsediyorsunuz. İphone 7 bu alo. Yani bana söylermisiniz iphone dan daha kaliteli bir telefon ve uzun ömürlü. Hala performansdan bahsediyosunuz. İphone kaliteli mal kullandığı için uzun ömürlü olur. Ve bu yüzden pahalıdır. Performans dayalı bir telefon değildir. Yine ayni şeyi diyeceğim ama konuyu açan arkadaş uzun ömürlü bir telefon istemiş. Arkadaşın bütçesi En iyi IPhone 7 e yetiyor. Bu saatten sonra iPhone SE veya 6 alınmaz ki yakın zamanda satışı kaldırılır. Ve hemde iPhone 7 nin performansı düşük değilki Orda 2GB ram yazıyor olabilir. Ama bu kötü olduğu manasına gelmez ve hatta 3gb ram lik telefonlardan da iyi çalişabilir. Her şey 2GB ram le bitmiyor onun değerleri frekansları bilmem neleri. Zaten kullanılan mal cihazın ömrünü ortaya çıkartır. Ve en iyi malıda iPhone kullanır.

Beyler neyi tartışıyorsunuz suan hiç bir apple aletine para verilmez verilen paranın karşılığını kesinlikle ve kesinlikle alamazsınız.

Benim tavsiyem p20 lite 3 4 yıl götürür diye tahmin ediyorum.

Neye göre tahmin ediyorsun ? Bir bilgin varmı amacım telefonu kötülemek değil

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
892
6S'e de verilmez 2800 lira.Ha illede bi iPhone alacağım deniyorsa vatanda vesaire haftasonları indiriminde iPhone SE 1800 liraya kadar düşüyor.iPhone SE alınır o fiyata.iPhone 7'den de 6S'den de fiyatını daha fazla hakeden bir cihaz performans anlamında da 6S'den önde.En azından sonradan öyle ağır bir pişmanlık yaşatmaz
İphone SE bence de dolar kuru yüzünden şuan için iphoneda en mantıklı telefon?Fiyatı da hala aynı kaldı bu bence iyi bir şey.İphone 6 alıyor insanlar o fiyata inanamıyorum.Zaten iphoneda bir sene sonra batarya ölüyor.İphone 6 yı düşük güç moduna alırsak iphone 5 gibi çalışır,bu da zaten performansı kötü olan telefonu çöp eder.

Hala İphone 6 dan bahsediyorsunuz. İphone 7 bu alo. Yani bana söylermisiniz iphone dan daha kaliteli bir telefon ve uzun ömürlü. Hala performansdan bahsediyosunuz. İphone kaliteli mal kullandığı için uzun ömürlü olur. Ve bu yüzden pahalıdır. Performans dayalı bir telefon değildir. Yine ayni şeyi diyeceğim ama konuyu açan arkadaş uzun ömürlü bir telefon istemiş. Arkadaşın bütçesi En iyi IPhone 7 e yetiyor. Bu saatten sonra iPhone SE veya 6 alınmaz ki yakın zamanda satışı kaldırılır. Ve hemde iPhone 7 nin performansı düşük değilki Orda 2GB ram yazıyor olabilir. Ama bu kötü olduğu manasına gelmez ve hatta 3gb ram lik telefonlardan da iyi çalişabilir. Her şey 2GB ram le bitmiyor onun değerleri frekansları bilmem neleri. Zaten kullanılan mal cihazın ömrünü ortaya çıkartır. Ve en iyi malıda iPhone kullanır.

Neye göre tahmin ediyorsun ? Bir bilgin varmı amacım telefonu kötülemek değil
İphone 7=6S
İphone 6 da kasıtlı yavaşlatma var bu doğru aynı yıl çıkan s6 lar hala hızlı.Daha doğrusu apple yavaşlatıyor uzun ömürlü oluyor güncellemelerle ama yavaş çalışıyor bir süreden sonra.Evet iphone 7 performanslı bir ürün ama ederi maks.2800-3000₺ olan bir cihaz ve performans olarak nerdeyse 6s ile aynı.Ama 6s bile 2799₺ ye pahalı olduğu için 6s de 7 de astronomik bir indirim olmadığı sürece alınmaz SE alınır ve SE iphone7 ile neredeyse aynı yıl gider.7 bir yıl daha fazla güncelleme alır ama o güncelleme ile çöp olacağı için kullanıcılar yapmaz.

----
Casper via a3 plus
Sony xz premium
V30+
Xz1
Lg g6
Via a3 plus ve g6 yu çıkartırsak güzel liste bence huawei honor 10 ve p20 eklenebilir o cihaz yerine.

Son düzenleme:

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Güvenlik güncellemesi bile almayan s6 mı

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
sizce 3-4 yıl mi mix 2s dayanır mı kasmadan?

Son mesajlar