2600TL Civarı Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Selamlar.

Batarya ve donanım olarak güçlü bir model olmalı. Bütçe maksimum 2.800 TL.
Güvenilir her siteden öneri alabilirim.
Konuya tam hakim olmayan yorum yapmasın lütfen.

Şimdiden teşekkürler.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Selamlar.

Şimdiden teşekkürler.
O fiyata hakkını verebilen LG V30+ var.
Ön kamerası dışında arka kameranın durumu gayet iyi. 2017 model üst seviye Snapdragon 835 işlemcisiyle Adreno 540 grafik birimi içeriyor. Zaten oyun ve uygulamaların tepkimesinde sorun yaşamayacaksın. Pil performansı gayet güzel gidebiliyor 3300 mAh pil kapasitesi olmasına rağmen.
Forumda kullanan arkadaşlarımız oldu kronik tarzı bir problemle karşılaşmadılar.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Honor Play V30+'dan daha mantıklı geldi.
Aşağı yukarı benzer performans sergiliyorlar.
Önemsenmeyecek derecede V30+ önde.

Batarya kapasitesi olarak Play daha fazla.
Ayrıca V30+'ın aksine daha az güç harcayan bir panele sahip. Batarya yönünde Play avantajlı.

Son olarak V30+ geçen senenin modeli iken Play bu senenin modeli.
Arkadaşa bütün bunları belirttim.
Karar ona kalmış.
Sebebiyle sonucu belirtirim artık.

Teşekkürler @Death Mark.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Honor play öneririm lg v30+ ön kamera dün gördüm beğenmedim ve honor cihazı kamerada daha başarılı uzun kullanımda daha sıkıntısız geldi onu size öneririm :)

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
O fiyata hakkını verebilen LG V30+ var.
Ön kamerası dışında arka kameranın durumu gayet iyi. 2017 model üst seviye Snapdragon 835 işlemcisiyle Adreno 540 grafik birimi içeriyor. Zaten oyun ve uygulamaların tepkimesinde sorun yaşamayacaksın. Pil performansı gayet güzel gidebiliyor 3300 mAh pil kapasitesi olmasına rağmen.
Forumda kullanan arkadaşlarımız oldu kronik tarzı bir problemle karşılaşmadılar.
Katılıyorum.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Honor Play V30+'dan daha mantıklı geldi.
Aşağı yukarı benzer performans sergiliyorlar.
Önemsenmeyecek derecede V30+ önde.

Batarya kapasitesi olarak Play daha fazla.
Ayrıca V30+'ın aksine daha az güç harcayan bir panele sahip. Batarya yönünde Play avantajlı.

Son olarak V30+ geçen senenin modeli iken Play bu senenin modeli.
Arkadaşa bütün bunları belirttim.
Karar ona kalmış.
Sebebiyle sonucu belirtirim artık.

Teşekkürler @Death Mark.
Batarya konusunda 2K ekranına rağmen V30+, Play'den daha başarılmış. Şaşırdım aslında. Play V30+'dan yaklaşık 40 nit daha parlak olabiliyormuş. Ayrıca Play yaklaşık 90 dakikada şarj oluyor, V30+ ile ilgili bilgi bulamadım bu hususta.
Siyahlarda V30+, Play'den daha başarılı.
Renkler olarak da galiba daha başarılıydı.
V30+'ın PPI değeri Play'e göre daha yüksek.
Ayrıca V30+'ta HDR10, IP68 ve bir dayanıklılık sertifikası var.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Aklında V30+ var ancak LG olmasından yana biraz kafası karışık.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Batarya konusunda 2K ekranına rağmen V30+, Play'den daha başarılmış. Şaşırdım aslında. Play V30+'dan yaklaşık 40 nit daha parlak olabiliyormuş. Ayrıca Play yaklaşık 90 dakikada şarj oluyor, V30+ ile ilgili bilgi bulamadım bu hususta.
Siyahlarda V30+, Play'den daha başarılı.
Renkler olarak da galiba daha başarılıydı.
V30+'ın PPI değeri Play'e göre daha yüksek.
Ayrıca V30+'ta HDR10, IP68 ve bir dayanıklılık sertifikası var.

Aklında V30+ var ancak LG olmasından yana biraz kafası karışık.
Bluetooth 5.0 ve Kameralarında OIS yok Honor Play'ın. :)
Kullanılan USB versiyonu 2.0. V30+'da ise bu 3.1 gen 1

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
V30+'ın Honor Play'e artıları:
+Daha özgün,güzel ve kaliteli tasarım
+64GB Daha fazla depolama alanı
+QHD+ 537PPI çok daha iyi bir P-OLED ekran
+Gorilla Glass 5
+QHD+ ekrana rağmen P-OLED ekran teknolojisi sayesinde daha iyi pil ömrü
+Kablosuz şarj
+Çok net daha iyi arka kamera F1.6,OIS,Tam manuel kontrol,120 Derece geniş açı(Videolarını izleyip kamerasının ne olduğunu açıp izleyebilirsin)
+SD835 daha iyi işlemci
+Dayanıklı ve kaliteli ve premium kasa malzemesi(Metal-Cam)
+IP68 Toza ve Suya dayanıklılık sertifikası
Ve dahası.
''Düşük ışıktaki ön kamera'' performansı dışında V30+ Honor Play'i tokat manyağı yapacak gerçek bir amiral gemisi V30+.

Son düzenleme:

Valiente

Asistan
Reaksiyon puanı
336
Önemsenmeyecek derecede v30 önde demişsin ama
Ön ve arkası corilla glass 5 olması zaten honor play i duman etmeye yeter. Tam üstteki yorumda herseyiyle belirtilmiş.
V30 honor playdan daha iyidir nokta

trezeguet44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
arkadaşlar 3 ay telefon bakıp v30 plus aldım.bu arada birçok telefon inceledim.v30 plus bence o fiyata alınabilecek en iyi telefon.onun ardından kesinlikle honor play gelmez xiaomi mi mix 2 gelir.pil performansı konusunda sizi hayrete düşüreceğine eminim.başka bir konuda daha yazdım en son iphone 7 plus kullanıyordum pil performansı olarak yüzde 30 daha iyi v30 plus.müzisyenim ben bu arada birazda müzik dinlemek için aldım bu telefonu.dış hoparlörü belki en iyisi değil ama tek hoparlörle gayet iyi işler çıkarıyor.kulaklık deneyimi şu ana kadar kullandığım en iyisi.3.5 mm kulaklık çıkışı var.benim için standartlar önemli.içinde fm radyo var kullanmasanızda olsun her zaman internetiniz olmuyor.çok hızlı şarj oluyor telefon.ekran deneyimi konusunda piyasadaki en iyilerinden diyebilirim.renkler olması gerektiği gibi.parlaklık son derece iyi.parmak izi sorunsuz çalışıyor ve hızlı.yüz tanıma ve sesle açma var ama günlük hayatta pek kulllanacağımı sanmıyorum.denedim ikisinide iyi çalışıyor.kamera olarak ön kamera evet mükemmel değil ama o yorumlardaki kadar kötü değil ortalama.ama arka kamera gayet iyi.özellikle geniş açı inanılmaz özel yapıyor kamerayı.ahize sesi mükemmel volte desteği var ve diğer tarafta volte varsa daha önce telefon görüşmesi yapmamışım diyorsunuz.ekran tarafında HDR desteği var bu arada sırf bunun için bile tercih edilebilir bence.biraz karışık yazıyorum ama aklıma gelenleri yazıyorum.telefonda oyun oynayan biri değilim ama ekran muhabbetinde bu telefona 2k kasar falan diyenler var.ekran çözünürlüğü için 3 seçenek verilmiş full hd altına bile alabilirsiniz ekran çözünürlüğünü.yani bunu düşünmeyin bence bu telefon o dediğiniz oyunları oynar.onun içinde bir test yapar atarım.kimse şebeke olaylarını değerlendirmemiş mesela.bu telefondan önce 5 yıl boyunca 2 android 3 iphone telefon kullandım onlar içinde en iyisi.türk telekom kullanıyorum biliyorsunuz çok dalgalı bir şebekesi var ama şu ana kadar eski telefonumun çekmediği yerde çekiyor.wifi bağlantısı stabil sorunsuz.bluetooth bağlandım bi araba teybine ama performansına bakmadım.bluetooth 5.0 var bu arada telefonda.always on display ekran var ve telefona bakan hayran kalıyor bunun sayesinde.renk seçeneklerine gelirsem ülkemizde gri ve siyah ver.bence siyah alınmalı çünkü gride yan çerçeveler metalik ve ekranla bütünleşmiyor siyah renk telefonun ekranıyla bütünleşmiş bence.hatta 100 lira azına gri alabiliyordum ama siyah aldım.VR kullananlar için bile özelleştirme seçenekleri konulmuş.NFC var ve düzgün çalışıyor denedim.herşeyin üzerine bu telefon 128 gb arkadaşlar.şu an tüm uygulamalarım yüklü 109 gb boş alan var.bence fiyatına göre telefondaki tek eksiği söyleyeyim bildirim ışığı yok.Arkadaşlar çok uzun yazdım biliyorum ama inanın zor seçen kıl adamın tekiyim :).kullandığım son telefonlar sırasıyla iphone 6S- 7 ve 7 plus.stabillik olarak hiç üzmez bu telefon sizi.2500 liraya alın ve bu olayı kapatın.inşallah faydalı olur yazım.bu arada hayatımda ilk defa lg marka bişey aldım bunuda belirteyim.Sorularınız varsa cevaplarım.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
arkadaşlar 3 ay telefon bakıp v30 plus aldım.bu arada birçok telefon inceledim.v30 plus bence o fiyata alınabilecek en iyi telefon.onun ardından kesinlikle honor play gelmez xiaomi mi mix 2 gelir.pil performansı konusunda sizi hayrete düşüreceğine eminim.başka bir konuda daha yazdım en son iphone 7 plus kullanıyordum pil performansı olarak yüzde 30 daha iyi v30 plus.müzisyenim ben bu arada birazda müzik dinlemek için aldım bu telefonu.dış hoparlörü belki en iyisi değil ama tek hoparlörle gayet iyi işler çıkarıyor.kulaklık deneyimi şu ana kadar kullandığım en iyisi.3.5 mm kulaklık çıkışı var.benim için standartlar önemli.içinde fm radyo var kullanmasanızda olsun her zaman internetiniz olmuyor.çok hızlı şarj oluyor telefon.ekran deneyimi konusunda piyasadaki en iyilerinden diyebilirim.renkler olması gerektiği gibi.parlaklık son derece iyi.parmak izi sorunsuz çalışıyor ve hızlı.yüz tanıma ve sesle açma var ama günlük hayatta pek kulllanacağımı sanmıyorum.denedim ikisinide iyi çalışıyor.kamera olarak ön kamera evet mükemmel değil ama o yorumlardaki kadar kötü değil ortalama.ama arka kamera gayet iyi.özellikle geniş açı inanılmaz özel yapıyor kamerayı.ahize sesi mükemmel volte desteği var ve diğer tarafta volte varsa daha önce telefon görüşmesi yapmamışım diyorsunuz.ekran tarafında HDR desteği var bu arada sırf bunun için bile tercih edilebilir bence.biraz karışık yazıyorum ama aklıma gelenleri yazıyorum.telefonda oyun oynayan biri değilim ama ekran muhabbetinde bu telefona 2k kasar falan diyenler var.ekran çözünürlüğü için 3 seçenek verilmiş full hd altına bile alabilirsiniz ekran çözünürlüğünü.yani bunu düşünmeyin bence bu telefon o dediğiniz oyunları oynar.onun içinde bir test yapar atarım.kimse şebeke olaylarını değerlendirmemiş mesela.bu telefondan önce 5 yıl boyunca 2 android 3 iphone telefon kullandım onlar içinde en iyisi.türk telekom kullanıyorum biliyorsunuz çok dalgalı bir şebekesi var ama şu ana kadar eski telefonumun çekmediği yerde çekiyor.wifi bağlantısı stabil sorunsuz.bluetooth bağlandım bi araba teybine ama performansına bakmadım.bluetooth 5.0 var bu arada telefonda.always on display ekran var ve telefona bakan hayran kalıyor bunun sayesinde.renk seçeneklerine gelirsem ülkemizde gri ve siyah ver.bence siyah alınmalı çünkü gride yan çerçeveler metalik ve ekranla bütünleşmiyor siyah renk telefonun ekranıyla bütünleşmiş bence.hatta 100 lira azına gri alabiliyordum ama siyah aldım.VR kullananlar için bile özelleştirme seçenekleri konulmuş.NFC var ve düzgün çalışıyor denedim.herşeyin üzerine bu telefon 128 gb arkadaşlar.şu an tüm uygulamalarım yüklü 109 gb boş alan var.bence fiyatına göre telefondaki tek eksiği söyleyeyim bildirim ışığı yok.Arkadaşlar çok uzun yazdım biliyorum ama inanın zor seçen kıl adamın tekiyim :).kullandığım son telefonlar sırasıyla iphone 6S- 7 ve 7 plus.stabillik olarak hiç üzmez bu telefon sizi.2500 liraya alın ve bu olayı kapatın.inşallah faydalı olur yazım.bu arada hayatımda ilk defa lg marka bişey aldım bunuda belirteyim.Sorularınız varsa cevaplarım.

Ekran çözünürlüğü muhabbetini bilmiyordum çok iyi oldu söylediğiniz hiç duymadım daha önce ve şebeke konusuda iyimiş elinize sağlık
Soru soralım madem dediniz bu cihazı eğer uzun süredir kullanıyorsunuz sararma durumu nasıl her amoledin kaderinde var ama bu çabuk olurmu merak ettim.

trezeguet44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ekran çözünürlüğü muhabbetini bilmiyordum çok iyi oldu söylediğiniz hiç duymadım daha önce ve şebeke konusuda iyimiş elinize sağlık
Soru soralım madem dediniz bu cihazı eğer uzun süredir kullanıyorsunuz sararma durumu nasıl her amoledin kaderinde var ama bu çabuk olurmu merak ettim.
1 aydır kullanıyorum telefonu ama malum yeni olunca hergün kurcalıyorum.üzerindeki ekran amoled değil onu söyleyeyim öncelikle poled denilen bir teknoloji plastik oled diye geçer.daha iyi kavis vermek için olede böyle bir yol izliyor üreticiler.ekran kalitesi mükemmel diyebilirim.gelecekte bir sorun yaşarmıyım bunun garantisi yok tabiki her telefonda olduğu gibi.ama lg bu ekran hakkında ekran yanıklarını geride bıraktıklarını söylediği bir açıklama var.ben şunu söyleyeyim tabiki 2500 bile fazla bir telefona.ama ülkemizde bu segment telefonların fiyatı 4000 bandında iphone tarafını söylemiyorum bile.bu telefon parasının karşılığı.alta ekran alıntısı attım ekran çözünürlüğü bölümünü görebilirsin orada.bu arada yukarda saate bakın sabah 10:30 da çektim şarjdan şu an saat gece 1 yüzde 36 şarj.efsane bence.

Ekli dosyayı görüntüle 54639Ekli dosyayı görüntüle 54639

Son düzenleme:

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Selamlar.

Şimdiden teşekkürler.
Honor play yada v30+

Son mesajlar