2500-3500 TL Aralığında Telefon Önerileri

Bu konuyu okuyanlar

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Bütçe aralığım biraz geniş olsa da başlıkta da belirttiğim gibi 2500 - 3500 TL aralığında beni en az 3-4 yıl götürebilecek bir cihaz arıyorum. Uzun bir süredir detaylı şekilde aramama rağmen bu bütçede tamamıyla içime sinen bir telefon bulamadım. Baktığım süreçte bu fiyat aralığına uyan bazı telefonlar;

1. LG G7 ThinQ
2. Pocophone F1
3. Xiaomi Mi 8
4. LG V30+
5. Samsung Galaxy S8+
6. Samsung Galaxy S8
7. Huawei P20
8. Honor 10
9. Xiaomi Mi 6
10. OnePlus 5
11. Honor Play
12. Samsung Galaxy Note FE
13. OnePlus 5T
14. Xiaomi Mi 8 SE
15. Huawei Mate 20 Lite

Sıralamaları rastgele yaptım benim gözümden veya belirli bir kritere göre sıralamadım ve yalnızca burada belirttiğim cihazlar içinden seçmek istemiyorum sizlerin de önerileri varsa lütfen belirtin. Bir cihaz önerisi yaparken sadece adını yazmak yerine şu şu özelliklerinden dolayı diyerek önerirseniz sevinirim.

Valiente

Asistan
Reaksiyon puanı
336
Hepsiburada da 3600 lira G7 Thinq öneririm.Eğer fiyat uymayacaksa tek seçenek v30+tır.Şahsi görüşüm.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
LG g7thinQ fiyatına çıkabilecek iseniz kaçmaz

YAGM17

Asistan
Reaksiyon puanı
58
G7 nin batarya 3000 nasıl olur bataryası sıkıntı yaratır mı

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
LG g7thinQ çok daha fazla gidicektir batarya süresi olarak ister oyun ister internet ve ekran daha parlak olmasına rağmen thinQ nun anlamını bilmiyorsunuz sanırım

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Kardeş tezgah mı açtın? :) Ben p20 deyip dayak yemeden kaçmaya çalışıyorum :D
İkinci seçenek g7 thinq olur veya 3900'lük oneplus 5t varsa 4250'lik s9 plus biri (tabi ki oneplus 5t önermiyorum kastım s9+ alınır).

Son düzenleme:

engineer35

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Bütçeye göre bakmak lazım;
Arada baya farklar mevcut

2600-2700: LG V30+ - Honor Play
3000-3200 : Mi 8
3500: LG G7
3800: S9

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Çok fazla LG G7 ThinQ diyen olmuş LG markasından çekinmiyor değilim sadece sunduğu özellikler hoşuma gittiği için eklemiştim listeye. Şu devirde kim ile telefon mevzusu açılsa "Aman LG'den uzak dur da ne alırsan al" gibisinden söylemlerle karşılaşıyorum. Bir diğer husus ise bu cihazın bataryası sunduğu ekran özellikleri ile bir araya gelince pek yeterli olmayacak gibi düşünüyorum. Kısacası LG G7 ThinQ'dan pek emin değilim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Pocophone F1 hakkında düşüncesi olan var mı?

Kardeş tezgah mı açtın? :) Ben p20 deyip dayak yemeden kaçmaya çalışıyorum :D
İkinci seçenek g7 thinq olur veya 3900'lük oneplus 5t varsa 4250'lik s9 plus biri (tabi ki oneplus 5t önermiyorum kastım s9+ alınır).
:D liste biraz uzun olmuş hakikaten tezgah açmış gibi olmuşuz. P20 ve G7 ThinQ olabililir olmasına da diğer öneriler maalesef biraz tuzlu :D G7 ThinQ için de içim pek rahat değil malum LG.

Bütçeye göre bakmak lazım;
Arada baya farklar mevcut

2600-2700: LG V30+ - Honor Play
3000-3200 : Mi 8
3500: LG G7
3800: S9
Cevabınız için teşekkür ederim. Öncelikle günlük hayattan tanıdığım insanların aksine bu başlık altında LG'yi pek fazla insan önermiş ama biraz geçmişte yaşadığım sorunlardan sonra çekinmiyor değilim LG'den. Honor Play hakkında açıkçası aşırı detaylı bir bilgim yok bu cihaza daha detaylı bir şekilde bakacağım. Mi 8'e gelecek olursak distribütör garantili 3000-3200 aralığında bulabilsem alabileceğim en muhtemel cihaz diyebilirim. LG G7 ThinQ hakkında az önce de yazdığım gibi insan çekiniyor ve batarya konusunda beni memnun edebileceğinden şüpheliyim. 3800 bandına sanırım çıkamayacağım ama önerileriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

design_man79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Pocophne f1 128gb aldım... çok memnunum. valla paranız cebinizde kalır ;)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Sizin kullanımınız nasıl ayrıca lg g7 batarya performansı olarak şöyle diyelim baştan sona; mi8/g7t/s9 aralarında g7thinq ve ekran çözünürlüğü full hd hatta hd çözünürlüğe çekebilirsin o bin nit'de güneş altında filan devreye giren bir opsiyon yani normal değil zaten o şekilde kullanamazsın sağlıklı değil ama normaldede iyi bir değer verebiliyor size tavsiyem g7t kafanıza yatmadıysa mi8 alın o da üzmez ama şu tabloda kasa sağlamlığıda lg'de, çoktandır anakartı yakma sefasını bıraktılar :D ve iphone xr'de yanılmıyorsam kullanılan panel yani apple onaylı bir yeni teknoloji bu sokaktaki insanın bilgisi genelde geçmişe dayalı olur ama önündeki seçenekler yeni cihazlar o halde onların dediğini boş verin.

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Pocophne f1 128gb aldım... çok memnunum. valla paranız cebinizde kalır ;)
Cihaz gerçekten hoşuma gitti eksik özellik olarak sanırım kamerada ki bir kaç eksiklik ve kasanın plastik olması olarak söyleyebiliriz. (ekstra bir eksisi varsa bilen arkadaşlar yazabilirse sevinirim.)

Sizin kullanımınız nasıl ayrıca lg g7 batarya performansı olarak şöyle diyelim baştan sona; mi8/g7t/s9 aralarında g7thinq ve ekran çözünürlüğü full hd hatta hd çözünürlüğe çekebilirsin o bin nit'de güneş altında filan devreye giren bir opsiyon yani normal değil zaten o şekilde kullanamazsın sağlıklı değil ama normaldede iyi bir değer verebiliyor size tavsiyem g7t kafanıza yatmadıysa mi8 alın o da üzmez ama şu tabloda kasa sağlamlığıda lg'de, çoktandır anakartı yakma sefasını bıraktılar :D ve iphone xr'de yanılmıyorsam kullanılan panel yani apple onaylı bir yeni teknoloji bu sokaktaki insanın bilgisi genelde geçmişe dayalı olur ama önündeki seçenekler yeni cihazlar o halde onların dediğini boş verin.
Ekran özellikleri olarak listede ki çoğu telefondan iyi bir performans sunduğu gerçek ama geçmişten gelen bir nefretim var LG'ye ve affedebilir miyim acaba :D

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Cihaz gerçekten hoşuma gitti eksik özellik olarak sanırım kamerada ki bir kaç eksiklik ve kasanın plastik olması olarak söyleyebiliriz. (ekstra bir eksisi varsa bilen arkadaşlar yazabilirse sevinirim.)

Ekran özellikleri olarak listede ki çoğu telefondan iyi bir performans sunduğu gerçek ama geçmişten gelen bir nefretim var LG'ye ve affedebilir miyim acaba :D

Lg'den sana rafer el romanın "beni affedermisin" şarkısı gelsin. :D Ben olsam lg varken xiaomi ile uğraşmam adam forumda yazmış hd'de 8 saat aldım diye ve şuan son çıkan cihazları başarılı

Son düzenleme:

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,046
Bütçe aralığım biraz geniş olsa da başlıkta da belirttiğim gibi 2500 - 3500 TL aralığında beni en az 3-4 yıl götürebilecek bir cihaz arıyorum. Uzun bir süredir detaylı şekilde aramama rağmen bu bütçede tamamıyla içime sinen bir telefon bulamadım. Baktığım süreçte bu fiyat aralığına uyan bazı telefonlar;

1. LG G7 ThinQ
2. Pocophone F1
3. Xiaomi Mi 8
4. LG V30+
5. Samsung Galaxy S8+
6. Samsung Galaxy S8
7. Huawei P20
8. Honor 10
9. Xiaomi Mi 6
10. OnePlus 5
11. Honor Play
12. Samsung Galaxy Note FE
13. OnePlus 5T
14. Xiaomi Mi 8 SE
15. Huawei Mate 20 Lite

Sıralamaları rastgele yaptım benim gözümden veya belirli bir kritere göre sıralamadım ve yalnızca burada belirttiğim cihazlar içinden seçmek istemiyorum sizlerin de önerileri varsa lütfen belirtin. Bir cihaz önerisi yaparken sadece adını yazmak yerine şu şu özelliklerinden dolayı diyerek önerirseniz sevinirim.
Samsung Galaxy S9 veya LG G7 ThinQ alabilirsiniz :)

byblt

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Neden bir iphone 6s yok burada

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Lg'den sana rafer el romanın "beni affedermisin" şarkısı gelsin. :D Ben olsam lg varken xiaomi ile uğraşmam adam forumda yazmış hd'de 8 saat aldım diye ve şuan son çıkan cihazları başarılı
LG planlarım arasında maalesef artık yok :/

Samsung Galaxy S9 veya LG G7 ThinQ alabilirsiniz :)
S9 biraz tuzlu geliyor Black Friday kovalayacağım ama yine de çok düşük ihtimal. LG'ye soğuğum başka öneriniz var mı?

Neden bir iphone 6s yok burada
İPhone birinci tercihlerim arasında bulunmuyor listeye elbette girebilir ama indirim kovalanıp İPhone 7 yazmak daha iyi olabilir. Şahsen ben Black Friday'de beklediğim indirimi alırsam İPhone 7 Plus düşünebilirim.

Son düzenleme:

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
POCOPHONE tam bir F/P ürünü haline geldi...

pocophone 128gb

Telefon almaya karar verdikten ve bütçeyi belirledikten sonra ilk gözüme çarpan telefon Pocophone F1 oldu gerçekten ilk gördüğümde aşırı hoşuma gitti ama adam akıllı kimse önermiyor kasa plastik vs. vs.

Black Friday'den bekleneni alamadım ve telefonu 10 gün sonra falan alacağım bütçeyi 4000-4250'ye kadar çıkarmaya karar verdim. Konuyu gören arkadaşlar bunu göz önünde bulundurursa sevinirim.
Telefonu aldığım zaman uzun bir süre kullanmak istiyorum haliyle bütçe artınca iPhone 7 Plus ve iPhone 8 arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım?
(android cihaz önerisi hala alabilirim fakat İOS'un uzun ömrü ve stabil olması beni kendisine çekti.)

Son düzenleme:

Selambenkaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Beyler lg v30+ stoklar bitmis geri dolarmi veya baska bir telefon alinirmi yerine en az 3 yil idare etmesi lazim

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Hayırlı olsun kardeşim bütçeyi arttırmamış olsam benimde aklımda vardı.

Beyler lg v30+ stoklar bitmis geri dolarmi veya baska bir telefon alinirmi yerine en az 3 yil idare etmesi lazim
LG'den nefret ettiğim için söylemiyorum ama mümkün mertebe LG'den uzak durmanı öneririm o fiyat bandında bir çok telefon var.

Son düzenleme:

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Teşekkür ederim.
-Şu ana kadar bir defa düşürsem de- telefonu düşürme ihtimalim çok fazla olduğu için, normal şartlarda 2 yıl yetecek üst seviye fiyat/performans telefonları tercih ediyorum. Mi 8 ve Pocophone F1 arasında kalıp POCO tercihi yaptım. Metal/Plastik kasa ve Optik sabitleyici dışında çok farkı yok :)

oguzglr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
meizu 16th tercihleriniz arasına ekleyebilirsiniz. fiyatına göregayet güzel bir ürün

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

LG'den nefret ettiğim için söylemiyorum ama mümkün mertebe LG'den uzak durmanı öneririm o fiyat bandında bir çok telefon var.

S9+ kaçırmadan al daha iyisi note9 cihazı iki cihazda seni her şekil memnun eder. Fiyat yüzünden çıkamazsan g7thinq ve daha sonra meizu 16th öneririm, 16th s8 fiyatına s9 ayarında cihazdır. Meizu şayomi'ye benzemez bence samsungtan daha kaliteli arayüz hafif şarjı daha tasarruflu kullanır ve stabildir arayüzü malzeme kalitesi başarılı + ekrandan parmak izi okuyucu, başarılı kamera donanım ve yazılımı+ müzik şirketidir xiaomiden filan kaliteli ses çipi kullanır.

Son düzenleme: