2100-2300 Sistem Toplama

Bu konuyu okuyanlar

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Bir arkadaşım bilgisayar almayı düşünüyor. Vatandan alacak. Ona en iyi performansı verecek bu fiyat aralığındaki pc yi toplayabilir misiniz ? Teşekkürler

Vatandan olacak

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    195.2 KB · Görüntüleme: 241
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    160.1 KB · Görüntüleme: 538

Hic

Asistan
Reaksiyon puanı
72
İşlemci darboğaz yaşanma imkanı yoktur. Rx 470 ile bile nadir darboğazlar görülmektedir. Şuan o işlemci en iyi fiyat performans ürünü olarak gösterilmektedir.
--- Gönderi Güncellendi ---
Açıkcası 6100 veya 7100 ile aynı seviyede bir işlemci bu yüzden bir yerlerden kısılsada 6400'ün fiyatına yinede denk gelemez gibi. Ayrıca ryzen işlemcileri beklemesini söyleyin araştırmalarıma göre 7700 e denk seviyedeki r7 1700 işlemci 300 dolar civarında piyasaya sürülücek bu da demektir ki aynı performansa sahip denilicek işlemci ortalama 300-400 tl daha uygun fiyatlı satışa koyulabilecek. Bunun r5 seviyelerindeki işlemcilerde öyle bir fiyat farkıyla satışa çıkma imkanı yüksek derecede. Benim görüşüm bekleyip ryzenlerin bir performansını gerçek anlamda görüp ona göre sistem önerilmesi olacaktır.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
İşlemciyi çok kullanan oyunlarda darboğaz yaşanma şansı var...

SSD 200 küsür tl onu almayıp işlemci yükseltmek daha mantıklı...
G4560ın çıkışıyla alınmayacak işlemciler listesi:
Athlon 840&860k
Pentium G4400
Intel i3 6100
İşlemci darboğaz yaşanma imkanı yoktur. Rx 470 ile bile nadir darboğazlar görülmektedir. Şuan o işlemci en iyi fiyat performans ürünü olarak gösterilmektedir.
Açıkcası 6100 veya 7100 ile aynı seviyede bir işlemci bu yüzden bir yerlerden kısılsada 6400'ün fiyatına yinede denk gelemez gibi. Ayrıca ryzen işlemcileri beklemesini söyleyin araştırmalarıma göre 7700 e denk seviyedeki r7 1700 işlemci 300 dolar civarında piyasaya sürülücek bu da demektir ki aynı performansa sahip denilicek işlemci ortalama 300-400 tl daha uygun fiyatlı satışa koyulabilecek. Bunun r5 seviyelerindeki işlemcilerde öyle bir fiyat farkıyla satışa çıkma imkanı yüksek derecede. Benim görüşüm bekleyip ryzenlerin bir performansını gerçek anlamda görüp ona göre sistem önerilmesi olacaktır.
Ne güzel yazmışsın vallaha zevkle okudum :D Öncelikle şöyle. 4 aydır zen bekleyin diyoruz. Ben araştırıyordum çıkacak tarihini haftadan haftaya. Çıkmayınca araştırmayı ve demeyi bıraktım açıkçası. Evet doğru kaby lake işlemcilerden çok daha iyi olacaklar. Ama şu doların sakinliğinde zen beklenmesi mantıksız olur :)

Hic

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Haklısınız hocam artık arkaşın kendisinr kalmış biz elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık hepsini açıklamaya çalıştık burdan sonrası onun tercihine kalmış. Valla açıkcası bende biraz para koydum köşeye çıksada gözle görülür performanstan sonra toplasam diye 2.5 ay oldu nerdeyse:D önceden dolar bu kadar değilken skylake tabanlı güzel sistem toplayabiliyordum şimdi nerde o sistem:D artık azda olsa zorunluluktan bekliyorum bu kadar bekletti bizi inşallah sonuçlarıda güzel olur :D

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Teşekkürler dostlar Bir danışayım kendisine .