2019'da İPhone 6s Plus alınır mı ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

grezimonk

Profesör
Yasaklı
General Mobile telefonumun bozulmasının ardından iphone 7 plus almak istiyorum fakat, fiyatlar malum. 3000-3500 bütçeye uygun 6s plus var ama eski bir telefon. Yine de iphone'a güveniyorum. Alınır mı , alınmaz mı ?
demode oldu artık para etmez 8, 10, 10s, 10r varken dalga geçerler...

Leand

Dekan
3500 ile harika bir oneplus 6 alınabilir. :) Bilen insan samimi ise dalga geçebilir. Bunu aşağılamak olarak algılamamak lazım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada konu sanki biraz bayatlamış gencolar.^^

Son düzenleme:

Inan Yetmen

Profesör
demode oldu artık para etmez 8, 10, 10s, 10r varken dalga geçerler...
Saçmalamayın 6s kullanıyorum hiç dalga geçen olmadı.

Bence alınır ama imkanınız varsa en az 7-7 plus almanızı öneririm.
Ben 6s aldım ama şuan keşke 6s plus alsaydım diyorum :D bence baya götürür.
Bu arada tek güncellemelik ömrü kaldı diyolar da şuan ios 12.1 miydi işte o tarz sürümler aldı bide 13 alsa yeteceğini düşünüyorum, ios9.3.5 li ipad minim (5 seneden fazladır benleydi) hala 270 tl ediyordu. geçen aylarda sattım ve hala bir sürü uygulama destekliyordu.

Son düzenleme:
General Mobile telefonumun bozulmasının ardından iphone 7 plus almak istiyorum fakat, fiyatlar malum. 3000-3500 bütçeye uygun 6s plus var ama eski bir telefon. Yine de iphone'a güveniyorum. Alınır mı , alınmaz mı ?
Alınır.Siz buradakilere bakmayın.Bende 6s var gayet iyi kamerası olsun oyun performansı olsun.Tek eksisi gece karanlık çekiyor ama lambalı bir yere geçince güzel çekiyor.İOS deneyimlemek için en uygun cihaz bence.

grezimonk

Profesör
Yasaklı

Bu arada tek güncellemelik ömrü kaldı diyolar da şuan ios 12.1 miydi işte o tarz sürümler aldı bide 13 alsa yeteceğini düşünüyorum, ios9.3.5 li ipad minim (5 seneden fazladır benleydi) hala 270 tl ediyordu. geçen aylarda sattım ve hala bir sürü uygulama destekliyordu.
ölmüş haberin yok... satmaya kalksan anlarsın... kasmaya başladığında ne yapacaksın?

İos 14 de alacak😎

ölmüş haberin yok... satmaya kalksan anlarsın... kasmaya başladığında ne yapacaksın?
Kasma gibi bir sorun olacağını sanmıyorum.Android ile karıştırmayın.

Son düzenleme:

Leand

Dekan
İos 14 de alacak😎

Güncelleme bittimi watsapp bile zor çalışır hele birde o bataryası felaket 1 seneye pişman eder. Daha güçlü android cihazlar varken alınmamalı.

Güncelleme bittimi watsapp bile zor çalışır hele birde o bataryası felaket 1 seneye pişman eder. Daha güçlü android cihazlar varken alınmamalı.
O telefon en aşağı 3 sene gidecek donanımda.Tabi mi8 daha alınabilir bunu da belirtmek gerek sd845 ile tokatlar(Alınır tabii ki ama mi8 almanız daha iyi olacaktır diyelim alacak olana)

Leand

Dekan
O telefon en aşağı 3 sene gidecek donanımda.Tabi mi8 daha alınabilir bunu da belirtmek gerek sd845 ile tokatlar(Alınır tabii ki ama mi8 almanız daha iyi olacaktır diyelim alacak olana)
Benim kastımda artık alınmaması yönünde o konuda hemfikiriz ama 3 yıl 6s gitmez diye düşünüyorum çünkü apple tepkiler üzerine yazılıma yüklenmeyi azalttı ama ilerde marka itibarı için bir ana güncelleme ile çöpe çevirecektir 6s/7/8 serisini hani derler ya tarih tekerrürden ibaret diye bu olacak adamların satışları düştü bunu ancak 6 serisi kasa cihazları vurarak düzeltir. Kim alacak o pahallı cihazları dersen dünya genelinde türkiye kadar pahallı değil telefonları adamlar eskileri bitirip kullanıcıya ya yeni iphone al yada git androide diyecek neden dersen apple'ın ihtiyacı olan müşteri itunes,ibook,appstore gibi hizmetlere para verecek müşteri. Kalkıp bir telefon alıp 5 sene apple'la işi olmayan müşteriyi salladıklarını düşünmüyorsun herhalde? :)

Hombre suelto

Asistan
Epıl bu kasma olurmu hiç fazla para vermeye gerek yok 5s al en az 7 yıl gider sana

Inan Yetmen

Profesör
İos 14 de alacak😎

eğer ios 14 de alırsa efsane açıkçası baya ömrü olur.

Ölmüş dediğin telefon pubgyi 0 kasma ile ortada açıyor hem de 2015 de çıkmış bir cihaz.
Satmaya kalkarsam da telefoncu bile 1800+ veriyodu bir samsung al 6 aylıkken satmaya kalk görürsün o zaman. Piyasada net en az değer kaybeden modeller iphonelar.

Son düzenleme:

Leand

Dekan
eğer ios 14 de alırsa efsane açıkçası baya ömrü olur.

Ölmüş dediğin telefon pubgyi 0 kasma ile ortada açıyor hem de 2015 de çıkmış bir cihaz.
Satmaya kalkarsam da telefoncu bile 1800+ veriyodu bir samsung al 6 aylıkken satmaya kalk görürsün o zaman. Piyasada net en az değer kaybeden modeller iphonelar.
Hocam zaten orta ayarlarda sd636 bile oynatıyor ama haklısınız zamanı için güzel cihaz. Yanlız bu zamanda alınmaz artık.

TheTruthHurts

Profesör
Pubg’yi orta segment telefonlar bile rahatça oynatıyor onu. Sd660 HD grafikte 30fps alabiliyor.

Inan Yetmen

Profesör
İphoneda zaten performanstan fazla işletim sistemine para ödüyosun. Ama ölmüş bir telefon değil kesinlikle performansı şu senede bile fazlasıyla yeterli bence. Bataryadan başka sorunu yok plus model alırsanız bence kusursuz gibi bir şey.

Leand

Dekan
İphoneda zaten performanstan fazla işletim sistemine para ödüyosun. Ama ölmüş bir telefon değil kesinlikle performansı şu senede bile fazlasıyla yeterli bence. Bataryadan başka sorunu yok plus model alırsanız bence kusursuz gibi bir şey.
"Plus model alırsak kusursuz"...derken :D hocam ekranı leş, işlemci 16nm., kamera ütü gibi çekiyor ve 100/60 küsür ekran kasa :D optimizasyonda hikaye artık yenilere göre yapıyorlar.:D Kim gidip biraz batarya için o koca şeyi alırki.

TheTruthHurts

Profesör
"Plus model alırsak kusursuz"...derken :D hocam ekranı leş, işlemci 16nm., kamera ütü gibi çekiyor ve 100/60 küsür ekran kasa :D optimizasyonda hikaye artık yenilere göre yapıyorlar.:D Kim gidip biraz batarya için o koca şeyi alırki.
İşlemci aslında iki çeşit. TSMC işlemcisi 16nm,Samsung işlemcisi ise 14nm. Nedense Samsung olanı batarya kısmında biraz daha kötü. Sanırım bundan dolayı apple, 7’den itibaren işlemcisini sadece TMSC’de ürettirmeye başladı.

Plus modelinde daha büyük ekran,batarya ve kamerasında OIS bulunduruyor. Bence(apple standartlarına göre)fena bir takas değil. İphoneum olsa ben de plus modelini düşünürdüm doğrusu...

Ama gerisi doğru. Mi8 lite(yani orta segment) bile daha iyi kamera barındırıyor.

stat counter