Telefon Önerileri

Bu konuyu okuyanlar

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
1000-1500 Arası Öneriler
Redmi Note 6 Pro
Mi A3
Realme 3 Pro

1200 civarına alınabilecek en iyi cihaz Note 6 Pro diyebilirim. 1400 civarına baktığımızda ise sizin için güncelleme stabilitite ve type-c önemliyse Mi A3, Performans ve ekran çözünürlüğü önemliyse Realme 3 Pro öneririm.

Detaylı Karşılaştırma:

1500-2000 Arası Öneriler
Redmi Note 8
Realme 5 Pro

İki cihazın da çoğu özelliği birbirine yakın. Sizin için performans ve bt 5.0 önemliyse 5 Pro, Dayanıklılık ve gece fotoğraf performansı önemliyse Note 8 öneririm.

Detaylı Karşılaştırma:

2000-3000 Arası Öneriler
Redmi Note 8 Pro
Xiaomi Mİ 9T
Pocophone F1

3'ü de iyi cihazlar asıl karar kriterlerinize bağlı:

Orta- Amiral gemisi arası bir performans, büyük ekran, belli seviyeye kadar su geçirmezlik isterseniz RN8 Pro öneririm.

Amoled ekranlı, orta segment performansına sahip, pop-up kameralı ve ekrandan parmak izi okumasına sahip bir cihaz isterseniz Mi 9T derim.

Telefonu alınca sadece oyun oynacağım diyenler için Pocophone F1 öneririm. ( Fiyatları düştüğü için listede:) )

Bu sefer kıyaslama epey'den değil, forumdan:)

Not: Üç cihazın da ekran süreleri az çok aynı.

3000-4000 Arası Öneriler
Xiaomi Mi 9T Pro

Bu fiyat bandında Mİ 9T Pro öneririm. A80, LG G7 gibi cihazlar da bulunuyor ama A80'i donanımsal özelliklerinden dolayı, G7'yi ise kamera ve yazılım güncellemesi almamasından dolayı önermem.

Detaylı olarak özellikler:

4000-5000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10e
Huawei P30
Mi 9

S10e de P30 da gayet iyi cihazlar. Daha kompakt, video performansı ve ses kalitesi daha iyi bir cihaz arıyorsanız S10e, Daha iyi fotoğraf performansına ve büyük bataryaya sahip bir cihaz arıyorsanız P30'u tavsiye ederim.
Performansı tutkunu ve pop-up kamera sevmeyen biriyseniz Mi 9T Pro'nun kardeşi Mi 9'u öneririm.

Detaylı karşılaştırma:

5000-6000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10
İphone XR

Burada karşımıza daha temel bir ayrım çıkıyor. İOS işletim sistemine sahip güçlü bir cihaz istiyorsanız XR, Android işletim sistemini kullanan yüksek performansa sahip, batarya ve ekran kalitesi konusunda gayet iyi olan bir cihaz arıyorsanız S10 mantıklı bir seçenek olur.

Detaylı Karşılaştırma:

6000-7000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10 Plus
Huawei P30 Pro
İphone XS

Sizin için 50X zoom,batarya, büyük ekran ve daha iyi fotoğraf performansı önemliyse P30 Pro, kaliteli 2K ekran, yüksek ses kalitesi, daha iyi işlemci ve video performansı önemliyse S10 Plus öneririm. İphone XS bu aralar güzel bir indirimde, Oled ekranlı İphone almak isteyenlere öneririm.

Detaylı Karşılaştırma:

7000+ Öneriler
İphone 11
Samsung Galaxy Note 10 Plus
İphone 11 Pro Max

İphone ekosistemine girmek istiyorsanız İphone 11, kaliteli ve büyük ekrana, daha büyük bataryaya sahip daha ince ve hafif bir android cihaz almak istiyorsanız Note 10 Plus tavsiye ederim. 11 yerine Oled ekranlı ve daha büyük bataryaya sahip bir İphone istiyorsanız 11 Pro Max öneririm.

Not: S-pen kişiden kişiye yararlı ya da gereksiz bir özellik olarak görülebiliyor ondan dolayı karşılaştırmaya almadım.

Detaylı karşılaştırma:

Garantisiz olarak önerdiğim 2 cihaz:

•Batarya ve kamera açısından güçlü bir cihaz istiyorsanız 3000tl civarına kayıtlı Mi Note 10 öneririm.

• İşlemci performansı, ekran kalitesi ve yazılım desteği açısından güçlü bir cihaz isterseniz 3500-4500 arasında gezinen OnePlus 7T serisini öneririm.

Son düzenleme:

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Eline sağlık hocam güzel konu olmuş

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Biraz daha ekleme yaparsanız güzel olur teknik özellikler vb
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gelişirse yararlı olur konuyu sabitliyorum

Normalde öyle yapıcaktım ama sayfalarca detay sıkıcı gelebilir diye düşündüm:)

barishmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
S.Aleyküm arkadaşlar bir sorum olacak 2 cihaz arasında kararsız kaldım
OPPO RENO 2 Z 8 GB RAM ve XİAOMİ Mİ 9 T PRO 6 GB RAM ( 8 GB RAM OLANI VAR MI BİLMİYORUM ) tavsiyelerinize ihtiyacım var teşekkürler.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
OPPO RENO 2 Z 8 GB RAM ve XİAOMİ Mİ 9 T PRO 6 GB RAM ( 8 GB RAM OLANI VAR MI BİLMİYORUM ) tavsiyelerinize ihtiyacım var teşekkürler.
Tabiki Mi 9T Pro biri bu senenin amiral gemilerinin işlemcisi snapdragon 855 diğeri helio p90 kıyaslanamaz yani tek başına işlemci bile Mi 9T Pro aldırtır

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

İkisi arasından Mi 9T Pro fazlasıyla önde.

Performansa asıl etki eden nokta işlemci, 6gb ram şuanki koşullar için gayet yeterli. Bazı firmalar(Samsung, Oppo) fiyatına göre düzgün işlemci koymayıp +2gb ram ile arayı kapatmaya çalışıyor.

Örnek: Galaxy A80 ve Oppo Reno 2 Z

barishmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teşekkürler üstadlar sağolun kararımı verdim mi 9t pro.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Bu aralar forumda aynı cevapların verildiği ve ana sayfayı kaplayan bir sürü telefon önerisi konusu gördüm ve hem bu durumu çözmek hem de daha rahat bir şekilde cihaz seçmeniz için bu konuyu açtım.

1000-1500 Arası Öneriler
Redmi Note 6 Pro

Redmi Note 6 Pro şuanlık fiyat/performans açısından kendi fiyat bandındaki en iyi cihaz. 1-2 ay sonra RN7 1300-1400 civarına düşerse ona da bakılabilir.

1500-2000 Arası Öneriler
Xiaomi Mi A3
Redmi Note 8
Realme 3 Pro

3 Cihaz da gayet iyi donanımlara sahip, burada asıl seçim sizin kriterlerinize bağlı. Uzun süre güncelleme alacak bir cihaz istiyorsanız Mİ A3'e, ekran kalitesi sizin için önemliyse ve stock android arayüzünü sevmiyorsanız Redmi Note 8'e, sizin için performans ve kamera önemliyse, type-c olmaması ve ithalatçı garantili olması sizi rahatsız etmiyorsa Realme 3 Pro'ya bakmanızı öneririm.

Detaylı Karşılaştırma:

2000-3000 Arası Öneriler
Redmi Note 8 Pro
Xiaomi Mİ 9T
Meizu 16th

3 cihazın da işlemci performansları gayet iyi (Meizu 16th> Redmi Note 8 Pro>Mi 9T). F/P ve kamera odaklı bir cihaz bakıyorsanız Redmi Note 8 Pro'yu, Çentiksiz ekrana, ekrandan parmak izi okuyucuya ve pop-up kameraya sahip bir cihaz bakıyorsanız Mi 9T'yi, ses kalitesi yüksek, ekrandan parmak izi okuyucu bulunan güçlü bir cihaz istiyorsanız ve batarya ile yazılım güncellemesi sizin için dert değilse Meizu 16th'yı öneririm.

Çok sıkı rakip olan Mi 9T ile RN8 Pro’nun detaylı karşılaştırması:

3000-4000 Arası Öneriler
Xiaomi Mi 9T Pro

Bu fiyat bandında Mİ 9T Pro öneririm. A80, LG G7 gibi cihazlar da bulunuyor ama A80'i donanımsal özelliklerinden dolayı, G7'yi ise kamera ve yazılım güncellemesi almamasından dolayı önermem.

4000-5000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10e
Huawei P30

S10e de P30 da gayet iyi cihazlar. Daha kompakt, video performansı ve ses kalitesi daha iyi bir cihaz arıyorsanız S10e, Daha iyi fotoğraf performansına ve büyük bataryaya sahip bir cihaz arıyorsanız P30'u tavsiye ederim.

Detaylı karşılaştırma:

5000-6000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10
İphone XR

Burada karşımıza daha temel bir ayrım çıkıyor. İOS işletim sistemine sahip güçlü bir cihaz istiyorsanız XR, Android işletim sistemini kullanan yüksek performansa sahip, batarya ve ekran kalitesi konusunda gayet iyi olan bir cihaz arıyorsanız S10 mantıklı bir seçenek olur.

Detaylı Karşılaştırma:

6000-7000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10 Plus
Huawei P30 Pro

Sizin için 50X zoom,batarya, büyük ekran ve daha iyi fotoğraf performansı önemliyse P30 Pro, kaliteli 2K ekran, yüksek ses kalitesi, daha iyi işlemci ve video performansı önemliyse S10 Plus öneririm.

Detaylı Karşılaştırma:

7000+ Öneriler
İphone 11
Oppo Reno 10X Zoom

İphone ekosistemine girmek istiyorsanız İphone 11, 10x optik zoom, yüksek işlemci performansı, çentiksiz ekran ve pop-up kamera sizin için önemliyse Oppo Reno 10X Zoom, daha kaliteli ve büyük ekrana, daha büyük bataryaya sahip daha ince ve hafif bir cihaz almak istiyorsanız Note 10 Plus tavsiye ederim.

Not: S-pen kişiden kişiye yararlı ya da gereksiz bir özellik olarak görülebiliyor ondan dolayı karşılaştırmaya almadım.

Detaylı karşılaştırma:
Güzel konu olmuş.

Kerem KÖYLÜ

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Samsun Galaxy a70 i almama sebebinizi ogrenebilirmiyim

mir4cold

to be continued soon ->
Reaksiyon puanı
55
Eline sağlık reis adamsın :)

ozgurcek

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
20
Bu aralar forumda aynı cevapların verildiği ve ana sayfayı kaplayan bir sürü telefon önerisi konusu gördüm ve hem bu durumu çözmek hem de daha rahat bir şekilde cihaz seçmeniz için bu konuyu açtım.

1000-1500 Arası Öneriler
Redmi Note 6 Pro

Redmi Note 6 Pro şuanlık fiyat/performans açısından kendi fiyat bandındaki en iyi cihaz. 1-2 ay sonra RN7 1300-1400 civarına düşerse ona da bakılabilir.

1500-2000 Arası Öneriler
Xiaomi Mi A3
Redmi Note 8
Realme 3 Pro

3 Cihaz da gayet iyi donanımlara sahip, burada asıl seçim sizin kriterlerinize bağlı. Uzun süre güncelleme alacak bir cihaz istiyorsanız Mİ A3'e, ekran kalitesi sizin için önemliyse ve stock android arayüzünü sevmiyorsanız Redmi Note 8'e, sizin için performans ve kamera önemliyse, type-c olmaması ve ithalatçı garantili olması sizi rahatsız etmiyorsa Realme 3 Pro'ya bakmanızı öneririm.

Detaylı Karşılaştırma:

2000-3000 Arası Öneriler
Redmi Note 8 Pro
Xiaomi Mİ 9T
Meizu 16th

3 cihazın da işlemci performansları gayet iyi (Meizu 16th> Redmi Note 8 Pro>Mi 9T). F/P ve kamera odaklı bir cihaz bakıyorsanız Redmi Note 8 Pro'yu, Çentiksiz ekrana, ekrandan parmak izi okuyucuya ve pop-up kameraya sahip bir cihaz bakıyorsanız Mi 9T'yi, ses kalitesi yüksek, ekrandan parmak izi okuyucu bulunan güçlü bir cihaz istiyorsanız ve batarya ile yazılım güncellemesi sizin için dert değilse Meizu 16th'yı öneririm.

Çok sıkı rakip olan Mi 9T ile RN8 Pro’nun detaylı karşılaştırması:

3000-4000 Arası Öneriler
Xiaomi Mi 9T Pro

4000-5000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10e
Huawei P30

Detaylı karşılaştırma:

5000-6000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10
İphone XR

Detaylı Karşılaştırma:

6000-7000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10 Plus
Huawei P30 Pro

Sizin için 50X zoom,batarya, büyük ekran ve daha iyi fotoğraf performansı önemliyse P30 Pro, kaliteli 2K ekran, yüksek ses kalitesi, daha iyi işlemci ve video performansı önemliyse S10 Plus öneririm.

Detaylı Karşılaştırma:

7000+ Öneriler
İphone 11
Oppo Reno 10X Zoom

İphone ekosistemine girmek istiyorsanız İphone 11, 10x optik zoom, yüksek işlemci performansı, çentiksiz ekran ve pop-up kamera sizin için önemliyse Oppo Reno 10X Zoom, daha kaliteli ve büyük ekrana, daha büyük bataryaya sahip daha ince ve hafif bir cihaz almak istiyorsanız Note 10 Plus tavsiye ederim.

Detaylı karşılaştırma:
1buçuk 2 bin arası için gm9pro 4GB Ramiyle baya hızlı bi telefon öneririm

makifsam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İyi geceler beyler Meizu 16th ve Redmi Note 8 Pro arasında kaldım uzun vadede en fazla faydayı hangi telefondan alırım. Kıyaslama videosu olsaydı çok faydalı olurdu bu 2 cihaz arasında. Cihazları deneyim eden arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
İyi geceler beyler Meizu 16th ve Redmi Note 8 Pro arasında kaldım uzun vadede en fazla faydayı hangi telefondan alırım. Kıyaslama videosu olsaydı çok faydalı olurdu bu 2 cihaz arasında. Cihazları deneyim eden arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Video karşılaştırma buldum

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Çift Hat + AMOLED Ekran + 2019 çıkışlı + 128 GB Dahili Depolamalı + 6 GB Ram
* Yukarıdaki özellikleri isteyenin alacağı en mantıklı telefon belli: Xiaomi Mi9 Lite

anlatknkdinliyorum

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
16
ilk çıktığı zamanlara göre neredeyse bin lira daha az bi fiyatla satışa sunulan general mmobileın 9prosu bence ideal .ben ilk çıktığında paahalı fiyattan aldığım için şimdilerde dövünüyorum :confused:

Mahmut Sekman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostlar merhaba,

Şuana kadar kullandığım 6 telefondan 5'i Nokia idi. Hâlâ da Nokia kullanıyorum(Modeli 6). Anlayacağınız takıntılı bir Nokia fanıydım. Yeni modellerini diğer Çinli markalardan ayıran pek bi özellik kalmadı. Battığına benim kadar üzülen kim vardır bilmiyorum.

Malum beni yarı yolda bırakmayacak yeni bir telefon arıyorum. Şuan İspanya'dayım ve almak için Black Friday'i bekliyorum. Telefonlar haliyle burada Türkiye'de olduğundan daha ucuz. Aklımda Huawei P20 Pro, Xiaomi Mi 9T Pro ve son olarak fiyatının biraz yüksek olmasından dolayı çok düşük bir ihtimal Oneplus 7 Pro var. Bu markalardan birini kullandıysanız genel izlenimlerinizi aktarabilir misiniz? Veya herhangi bir telefon öneriniz varsa rica edebilir miyim?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Dostlar merhaba,

Şuana kadar kullandığım 6 telefondan 5'i Nokia idi. Hâlâ da Nokia kullanıyorum(Modeli 6). Anlayacağınız takıntılı bir Nokia fanıydım. Yeni modellerini diğer Çinli markalardan ayıran pek bi özellik kalmadı. Battığına benim kadar üzülen kim vardır bilmiyorum.

Malum beni yarı yolda bırakmayacak yeni bir telefon arıyorum. Şuan İspanya'dayım ve almak için Black Friday'i bekliyorum. Telefonlar haliyle burada Türkiye'de olduğundan daha ucuz. Aklımda Huawei P20 Pro, Xiaomi Mi 9T Pro ve son olarak fiyatının biraz yüksek olmasından dolayı çok düşük bir ihtimal Oneplus 7 Pro var. Bu markalardan birini kullandıysanız genel izlenimlerinizi aktarabilir misiniz? Veya herhangi bir telefon öneriniz varsa rica edebilir miyim?
Op 7 pro alın android in kralı diyebiliriz

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
1.500-2000 arasında bütçeleri olanlar için tam bir performans telefonu gm9proyu önerebilirim.

kamera ,ekran,ram+bellek ve batarya performansları olarak bence 2.000 - 2.500 arasında bir fiyatlandırmayı hak ediyor ki zaten bu telefon çıktığında o fiyatlardaydı.

telefona da puanım 9/10...fiyatına göre bu puanı hak ediyor.

F/P olarak iyi ve GM'in, genel olarak type-c soketi arızası dışında pek bir sorunu yok ama yazılımı biraz endişe verici. Android Pie adı altında Xda Forum'dan aldıkları yamaları vermişlerdi...

Son mesajlar