2017'de s6 edge alınır mı? (3-4 yıl gidecek)

Bu konuyu okuyanlar

Kamilbey06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çok kararsız kaldım.Acaba oyunlarda bir süre sonra kasma yapar mı diye? Sizce

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
S6 edge güzel bir cihaz ancak bataryası yetersiz.
Samsung hem S serisi hem Note serisi ve Plus modeller derken cihazları çabuk eskitiyor. Bundan dolayı yakın zamanda bu cihazı güncelleme noktasında desteği çekebilir. ileride bazı oyunları cihazınız yeterli donanıma sahip olsa da yazlımsal olarak desteklemeyebilir. Custom rom arayışı içine girersiniz.
Ancak her şeye rağmen çok iyi bir cihaz.

Kamilbey06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
S6 edge güzel bir cihaz ancak bataryası yetersiz.
Samsung hem S serisi hem Note serisi ve Plus modeller derken cihazları çabuk eskitiyor. Bundan dolayı yakın zamanda bu cihazı güncelleme noktasında desteği çekebilir. ileride bazı oyunları cihazınız yeterli donanıma sahip olsa da yazlımsal olarak desteklemeyebilir. Custom rom arayışı içine girersiniz.
Ancak her şeye rağmen çok iyi bir cihaz.
Yorumunuz için çok teşekkürler ben edge ekranını beğendim için bu cihazı seçtım ama bir yandan bi yanım ios a geç diyor iphone se al diyor.Ama edge ekranını görüyorum bu sefer tamam edge alacağım diyorum sonra tekrar iphone istiyorum :) sizin öneriniz nedir telefon olarak yalniz en fazla 2250 2300 samsung veya iphone istiyorum.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Yorumunuz için çok teşekkürler ben edge ekranını beğendim için bu cihazı seçtım ama bir yandan bi yanım ios a geç diyor iphone se al diyor.Ama edge ekranını görüyorum bu sefer tamam edge alacağım diyorum sonra tekrar iphone istiyorum :) sizin öneriniz nedir telefon olarak yalniz en fazla 2250 2300 samsung veya iphone istiyorum.
Eğer illa edge alıcam diyorsan note5 al çünki grace ux alacak güncellemesi kesilse bile note5 in geace uxi en az 3 yıl seni güncel hissettirir...

Kamilbey06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eğer illa edge alıcam diyorsan note5 al çünki grace ux alacak güncellemesi kesilse bile note5 in geace uxi en az 3 yıl seni güncel hissettirir...
Çok pahalı geldi yoksa bende note 5 istiyorum.Ben polis memuruyum aldığım para belli e birde istanbulda yaşıyorum evliyim derken aylık para yetmiyor bile para biriktirdim telefon alacağım daha da bütçeyi yükseltemiyorum maalesef.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Çok pahalı geldi yoksa bende note 5 istiyorum.Ben polis memuruyum aldığım para belli e birde istanbulda yaşıyorum evliyim derken aylık para yetmiyor bile para biriktirdim telefon alacağım daha da bütçeyi yükseltemiyorum maalesef.
Sevgili Polis kardeşimiz bence daha güncel bir telefon bakın, kardeşim kullanıyor S6 Edge memnun ama artık eskidi bence. Bütçeniz fena değil İphone' ye yönelin bence hem de ikinci elleri yine da para ediyor.

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Öncelikle Merhaba Note 5 , S6 Edge bunlar hep 7420 li cihazlar. Onun yerine Exynos 8890lı S7 alın arada donanım olarak çok fark var ve S7nin bataryası da daha iyi. Edge ekranı vbden S7 için vazgeçilir. Aradaki donanım farkı çok fazla. S7 alın kullanın 4 sene oyun oynatır. Tıkandığını varsayalım Ekran çözünürlüğünü düşürüp Yine oynarsınız (android 7.0 ile çözünürlük düşürme Note 5 ve s6 yada gelir ama Exynos 8890 işlemcisi ağırlığını koyuyor S7de. Android nougat S7 dahil hiçbir cihaza gelmedi ama şubat sonuna kadar saydığım cihazların hepsine gelecek deniliyor.) S7 İyi batarya daha güçlü işlemci(Örnek vermek gerekise antutuya güvenmesem bile note 5 85bin , S7 ise 136 bin puan alıyor burdan kıyaslayabilirsiniz) Kamera vb yönlerdende S7 bu cihazlardan önde ve hafıza kartı desteği suya dayanıklılık gibi artılar var. Yani S7 nin üstünlüğü donanımda değil ekstra özelliklerdede belirginleşiyor. Uzun lafın kısası S7 alın keyfinize bakın Altyapısı S6 edgeki edge ekranı çöpe attırır.
http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-s7-samsung-turkiye-garantili-pm-telcepsams7 bütçe artırın bunu alın. Ayrıca arkadaşoın attığı note 5 linki ithalatçı garantili yani samsung TR ilgilenmiyor cihazla yani note 5e hemde ithalatçısına o parayı vermeyin S7yi alın geçin şuan samsung amirallerinde gamer tuner uygulaması ile(galacy apsste ücretsiz) oyunların çözünülrüğünü düşürme zaten var Android 7.0 ile cihazın arayüzü dahil heryerinin ekran çözünürlüğünü düşürme geliyor.

Son düzenleme:

Kamilbey06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Polis kardeşimize bu telefon yakışır bence. Fiyatı da fena değilmiş.
Çok teşekkürler
--- Gönderi Güncellendi ---
Çok teşekkür ederim
Öncelikle Merhaba Note 5 , S6 Edge bunlar hep 7420 li cihazlar. Onun yerine Exynos 8890lı S7 alın arada donanım olarak çok fark var ve S7nin bataryası da daha iyi. Edge ekranı vbden S7 için vazgeçilir. Aradaki donanım farkı çok fazla. S7 alın kullanın 4 sene oyun oynatır. Tıkandığını varsayalım Ekran çözünürlüğünü düşürüp Yine oynarsınız (android 7.0 ile çözünürlük düşürme Note 5 ve s6 yada gelir ama Exynos 8890 işlemcisi ağırlığını koyuyor S7de. Android nougat S7 dahil hiçbir cihaza gelmedi ama şubat sonuna kadar saydığım cihazların hepsine gelecek deniliyor.) S7 İyi batarya daha güçlü işlemci(Örnek vermek gerekise antutuya güvenmesem bile note 5 85bin , S7 ise 136 bin puan alıyor burdan kıyaslayabilirsiniz) Kamera vb yönlerdende S7 bu cihazlardan önde ve hafıza kartı desteği suya dayanıklılık gibi artılar var. Yani S7 nin üstünlüğü donanımda değil ekstra özelliklerdede belirginleşiyor. Uzun lafın kısası S7 alın keyfinize bakın Altyapısı S6 edgeki edge ekranı çöpe attırır.
http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-s7-samsung-turkiye-garantili-pm-telcepsams7 bütçe artırın bunu alın. Ayrıca arkadaşoın attığı note 5 linki ithalatçı garantili yani samsung TR ilgilenmiyor cihazla yani note 5e hemde ithalatçısına o parayı vermeyin S7yi alın geçin
Mantıklı teşekkürler

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Birde çok çok önemli bir konuya değinmem gerekiyor. Belki S7nin tasarımını beğenmeyeceksiniz ve ekran küçük gelecek. Başka modellere hatta A7 2017ye yönelmek gibi bir hata yapacaksınız 5.7 inç ekrandan ötürü. Ayrıca daha yeni bir model diyeceksiniz. Özelliklere bakacaksınız. Exynos 7880 aa diyeceksiniz. Bu cihaz Exynos 7420li Note 5den veya S6dan daha mı güçlü ? Çünkü işlemci numarası daha büyük. BU EXYNOSLARDA KESİNLİKLE YANLIŞ BİR KIYASLAMA. Samsung Exynoslarda güç sıralaması Exynos 8890(S7 ailesi ve Note 7) , Exynos 7420(Note 5 ve S6 ailesi) ardındanda Exynos 5433(Samsung Galaxy Note 4 ) Exynos 7880 kesinlikle 7420den daha güçsüz bir işlemci kafanızda A7 2017ye yönelmek gibi yanlış bir düşünce olursa kesinlikle böyle bir şey yapmayın çünkü görüyorum bazı yerlerde böyle şeyler çıkıyor sizi uyarayım. Oyun oynacaksanız. Samsungun en güçlü işlemcileri EX8890 ve EX7420 diye gider. Bu işlemcilerden birini seçin Tabi S7nin EX8890ını seçmek daha mantıklı

canozbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Birde çok çok önemli bir konuya değinmem gerekiyor. Belki S7nin tasarımını beğenmeyeceksiniz ve ekran küçük gelecek. Başka modellere hatta A7 2017ye yönelmek gibi bir hata yapacaksınız 5.7 inç ekrandan ötürü. Ayrıca daha yeni bir model diyeceksiniz. Özelliklere bakacaksınız. Exynos 7880 aa diyeceksiniz. Bu cihaz Exynos 7420li Note 5den veya S6dan daha mı güçlü ? Çünkü işlemci numarası daha büyük. BU EXYNOSLARDA KESİNLİKLE YANLIŞ BİR KIYASLAMA. Samsung Exynoslarda güç sıralaması Exynos 8890(S7 ailesi ve Note 7) , Exynos 7420(Note 5 ve S6 ailesi) ardındanda Exynos 5433(Samsung Galaxy Note 4 ) Exynos 7880 kesinlikle 7420den daha güçsüz bir işlemci kafanızda A7 2017ye yönelmek gibi yanlış bir düşünce olursa kesinlikle böyle bir şey yapmayın çünkü görüyorum bazı yerlerde böyle şeyler çıkıyor sizi uyarayım. Oyun oynacaksanız. Samsungun en güçlü işlemcileri EX8890 ve EX7420 diye gider. Bu işlemcilerden birini seçin Tabi S7nin EX8890ını seçmek daha mantıklı

iyide samsung yuzunden pişmanlık duyuyor ınsan. bu polıs arkds simdiden s7 alırsa 3 ay sonra cıkacak s8 i nerdeyse benzer fıyata alacak. keske bekleseydım dıyecek belkıde.
oysa s8 in işlemcisi ekranı ram i vs vs vs fark katıyor s7 ye nerdeyse.

bence s7 almak suan mantıksız, s8 cıkacakken.

sen donanım icin s7 al dıyorsun ama polis 2300 ü gecemem diyor :) onermek bu yuzden de anlamsız aynı zamanda

Kamilbey06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iyide samsung yuzunden pişmanlık duyuyor ınsan. bu polıs arkds simdiden s7 alırsa 3 ay sonra cıkacak s8 i nerdeyse benzer fıyata alacak. keske bekleseydım dıyecek belkıde.

sen donanım icin s7 al dıyorsun ama polis 2300 ü gecemem diyor :) onermek bu yuzden de anlamsız aynı zamanda
Doğru diyosunuz.
İphone se'ye bakıyorum oyunla aram yok kasmasın yeter.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Doğru diyosunuz.

SE de çok küçük 4 inç S6 edge 5.2 inç arada dağlar var benim önerim S7 alabiliyorsanız alın note 5i felan geçin o bütçeyle alamıyorsanız Iphone almayın o ekran küçüklüğü cidden rahatsız eder neden başka marka istemiyorsunuz Sony Xperia XZ de tercih edebilirsiniz Donanım olarak note 5 den iyi s6 edgeden de iyi fiyatı da tam aradığınız bütçede.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
SE de çok küçük 4 inç S6 edge 5.2 inç arada dağlar var benim önerim S7 alabiliyorsanız alın note 5i felan geçin o bütçeyle alamıyorsanız Iphone almayın o ekran küçüklüğü cidden rahatsız eder neden başka marka istemiyorsunuz Sony Xperia XZ de tercih edebilirsiniz Donanım olarak note 5 den iyi s6 edgeden de iyi fiyatı da tam aradığınız bütçede.

Arkadaşımız gece gündüz oyun oynamayacsk hissedilmeyecek farklar için xz aldırmaya gerek yok diye düşünüyorum...Çünki hala note4 bile orta segmentin %80 ını devirebikiyorken note5 çok daha uzun yıllar götürür...

Ve kardeşimşz edge cihazlara heves etmiş bence önünü tıkamaya gerek yok ki zaten note5 güncelleme bakımından beklenenin çok üstünde bir cihaz çünki note7 patladı ve samsumg note5ne teşvik etmek için grace ux i note5 e verdi...

Note5 rahat 2 buçuk yılı çıkarır ancak sonrasında kardeşimiz cihazı zorlayscaksa sıkıntı çıkarır eğer zorlamayacaksa üç buçuk , dört yıl rahat götürür ancak günümüzün s5i gibi olur

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28

Dalga mı geçiyorsunuz ? S7 edge 3600 note 5 3000 S7 3000 mağazalrda S8i bırakın 3000i 3500ü 4000den girme ihtimali var. Bilginiz yok fikriniz olmasın. Benim düşüncem 2300 veren S6 edgeye 300 daha katar gider S7 alır aradaki donanım farkı RAM farkı cabası gidipte s6 edgeye 2000-2300 para VERİLMEZ
Doğru diyosunuz.

emin olun 4 sene sonra iphone SE s7den kesinlikle daha kötü bir durumda olacak. Güncelleme ile ölçtüğümüzde o telefonun 3 senelik ömrü var sonra ne olucak pert. Kaldı ki hemen hemen aynı zamanlarda çıkan Note 4 ve iphone6 arasından note 4 daha stabil iphone 6 daha güçlü olmasına rağmen. Samsung tarafında uzun ömür olarak gösterebileceğim en düşük telefon Note 4 2.5 senedir kullanıcıları çatur çutur kulllanıyor ve telefon gayet stabil. Kaldıki S7 de samsung yazılımını daha da geliştirdi S7den de 1 senedir stabilite hız anlamnda şikayeti olan bir insan ben görmedim.Dediğim gibi hadi note 5 2500 belki ama gidipte S6 edgeye 2300-2000 TL gibi paraları vereceğinize hiç olmadı XZ bulun kullanın. Ama kesinlikle ve kesinlikle SE almayın SE'nin şurda düzgün çalışacağı 2-3 sene telefonun suçumu hayır.Apple telefonu güncelleme ile bitiriyor. Özetlemek gerekirse gidip S6 Edgeye 2300-2000 TL gibi paraları vermeyin. SE ve 6s-6 gibi o fiyat bandındaki çöp iphone modelleri istisna başka modellere yönelin. Arkadaşın dediği gibi XZ olur ne bileyim ZTE Axon 7 olur. Biraz daha sabredin S7 olur(gerçekten 300 lirayı zorladığınza pişman olmazsını hiç olmadı 1-2 aybekleyin sonuçta 4 sene kullanacaksınız cihazı )

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Arkadaşımız gece gündüz oyun oynamayacsk hissedilmeyecek farklar için xz aldırmaya gerek yok diye düşünüyorum...Çünki hala note4 bile orta segmentin %80 ını devirebikiyorken note5 çok daha uzun yıllar götürür...

Ve kardeşimşz edge cihazlara heves etmiş bence önünü tıkamaya gerek yok ki zaten note5 güncelleme bakımından beklenenin çok üstünde bir cihaz çünki note7 patladı ve samsumg note5ne teşvik etmek için grace ux i note5 e verdi...

Note5 rahat 2 buçuk yılı çıkarır ancak sonrasında kardeşimiz cihazı zorlayscaksa sıkıntı çıkarır eğer zorlamayacaksa üç buçuk , dört yıl rahat götürür ancak günümüzün s5i gibi olur
Edge cihaza heves etmiş ama note 5 öneriyorlar düz s7 öneriyorlar s6 edge demiyorlar ki kimse s8 edge çıkıcak s6 nın ömrü bitmiş olucak 1-2 yıl daha götürür daha götürmez s6 edge o zaman gitsin g4 alsın m9 alsın gibi birşey oluyor o bütçeyle note 5 diyorsun adamın bütçesinin çok üstesi adam diyor 2200 ün üstüne çıkamam 2600 tl lik cihaz öneriyorsunuz benim önerdiğim cihaz fiyat olarak tam bütçesine uyuyor performans özellik olarak s6 edgeden de üstün zaten ben o yüzden önerdim.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Fırsatım olsaydı alırdım.;)

reyonidas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam ıphone 6 cıkıs 2014 kasım 5 yıl guncellme verecegını dusunursek her cıhazına 5 yıl vermekte 2019 da guncellemeyı keser daha sonrasında da 1 yıl kullanılır mı kullanılır sıze baglı tabı bu durumlar en ıyı android cihaz guncellemesı 2 yıl sonra ki 1 yıl cıvarı kullanmaya devam edebılırsınız bu boyle olmuyo buyuk ıhtımal ama gunumuz kosullarında sony xz htc 10 sıddetle tavsıye edebılrım bu ıkı cıhaz sız 3 4 yıl uzmez devam ettırır.