2015 Formula 1 Takvimi

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) tarafından düzenlenen Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda 2015 yılı takvimi açıklandı. Son olarak 1992 yılında Formula 1 yarışına ev sahipliği yapan Meksika Grand Prix'si tekrar takvimde yer aldı ancak Türkiye yine organizasyonda yok.

11fa5d6ae3ed2d2dc.jpg

FIA'nın resmî internet sitesinden yapılan açıklamada, Çin'in başkenti Pekin'de gerçekleştirilen Dünya Motor Sporları Konseyi toplantısında, 20 yarıştan oluşan 2015 yılı Formula 1 Dünya Şampiyonası takviminin belirlendiği bildirildi. Son olarak 1992 yılında Formula 1 yarışına evsahipliği yapan Meksika Grand Prix'sinin tekrar takvimde yer aldığı belirtildi.

Mart ayında başlayıp kasımda sona erecek Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın programı şöyle:

15 Mart: Avustralya Grand Prix
29 Mart: Malezya Grand Prix
12 Nisan: Çin Grand Prix
19 Nisan: Bahreyn Grand Prix
10 Mayıs: İspanya Grand Prix
24 Mayıs: Monaco Grand Prix
7 Haziran: Kanada Grand Prix
21 Haziran: Avusturya Grand Prix
5 Temmuz: Büyük Britanya Grand Prix
19 Temmuz: Almanya Grand Prix- İPTAL
26 Temmuz: Macaristan Grand Prix
23 Ağustos: Belçika Grand Prix
6 Eylül: İtalya Grand Prix
20 Eylül: Singapur Grand Prix
27 Eylül: Japonya Grand Prix
11 Ekim: Rusya Grand Prix
25 Ekim: Amerika Grand Prix
1 Kasım: Meksika Grand Prix
15 Kasım: Brezilya Grand Prix
29 Kasım: Abu Dabi Grand Prix

Telsiz konuşmalarına kısıtlama getirildi

FIA, pilotların performansına etki edebilecek taktiksel telsiz konuşmalarının yasaklandığını duyurdu. FIA Yarış Direktörü Charlie Whiting, kurallar gereği pilotların araçlarını yardım almadan sürmelerini sağlamak için telsiz konuşmalarında kısıtlamaya gidildiğini belirtti. Kısıtlama gereği sürücülere, yarış esnasında takım yetkililerinden strateji belirlemelerini sağlayan tur süreleri ya da sürüş tavsiyeleri gibi telsiz mesajları iletilemeyecek. Kısıtlama, 21 Eylül Pazar günü yapılacak Singapur Grand Prix'sinden itibaren geçerli olacak.

KAYNAK

rtgrlndr

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
sevmiyorum artık izlemiyorum da. çok fazla kural vs ile batırdılar.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Formula 1'de Japonya zamanı

ZVv7kz.png