2014 model Nissan X-Trail fiyaskosu

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Nissan X-Trail 2014 hakkında eleştirilerim

2011 model Nissan Qashqa +2 kullanan birisi olarak markaya olan ilgim normalin üstünde. Hatta 2010 yılında bu aracı alırken, SDN Forum üyelerine de burada sormuştum.

Sahip olduğum araçtan beklentilerim, çıkan yeni modellerdeki özellikleri gördükçe yükseliyor. O nedenle yeni bir araç arayışı içerisindeyim.

Elimdeki araçtaki özelliklere göre beklediğim bazı detaylar şöyle;

• Otomatik vites
  • Elektrikli bagaj
  • Açılır tavan
  • Geliştirilmiş yol bilgisayarı
  • Güvenlik seçenekleri

Nissan’dan bu özellikleri yeni Qashqai+2’de bekliyordum ama firma, Qashqai’de artık +2 (7 koltuklu seçenek) sunmayacağını belirtmişti. 2014 model Qashqai'lerde 7 koltuk seçeneği yok.

+2 seçeneğine olan ilgimin sebebi, daha fazla iç hacim, daha yüksek araç olmasından kaynaklanıyor. Geçenlerde ise Nissan X-Trail 2014’ü görünce şok oldum. Sebebi de, X-Trail serisine ait arazi aracı sınıfını yok edip, olması gereken Qashqai+2’nin 2014 modelini, X-Trail olarak satmaları.

1.jpg

Dilerseniz, basın mensuplarına yaptıkları test sürüşünde çekilen bir deneyim videosunu sizlerle paylaşayım. Otomobil Dünyam isimli kanalın sahibi olan abi, çok etkilenmiş ve aynı şeyleri sık tekrar etmiş gibi olsa da yine de bu videoda fena olmayan bazı "ilk deneyim" verileri var;

[video=youtube;jFeN6HgHy2c]http://www.youtube.com/watch?v=jFeN6HgHy2c[/video]

Nissan’ın bu modele X-Trail demesi, tam bir fiyasko. Bu modelin asıl adı; 2014 model Nissan Qashqai +2 olması lazım :) neyse, bu markanın sorunu.

Fiyat ve performans olarak fena değil gibi görünüyor. Test sürüşü için de kayıt bıraktım (umarım spam basmazlar).

Deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya devam ederim.

jonjon

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Ülkemizde suv araç kullanım merakı arttığı için ve 1.6 oto. dizel kombinasyonu arandığı için bu araç tutar.. ben bile kullanmakta olduğum Peugeot 5008 aracımı verip x-trail almayı düşünüyorum .. bakalım zaman ne gösterir ..

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
bugün aradılar. çarşamba günü test için bir araç getirecekler. deneyimlerimi paylaşırım.

ysfakbas

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Nissan X-Trail 2014 hakkında eleştirilerim

2011 model Nissan Qashqa +2 kullanan birisi olarak markaya olan ilgim normalin üstünde. Hatta 2010 yılında bu aracı alırken, SDN Forum üyelerine de burada sormuştum.

Sahip olduğum araçtan beklentilerim, çıkan yeni modellerdeki özellikleri gördükçe yükseliyor. O nedenle yeni bir araç arayışı içerisindeyim.

Elimdeki araçtaki özelliklere göre beklediğim bazı detaylar şöyle;

• Otomatik vites
  • Elektrikli bagaj
  • Açılır tavan
  • Geliştirilmiş yol bilgisayarı
  • Güvenlik seçenekleri

Nissan’dan bu özellikleri yeni Qashqai+2’de bekliyordum ama firma, Qashqai’de artık +2 (7 koltuklu seçenek) sunmayacağını belirtmişti. 2014 model Qashqai'lerde 7 koltuk seçeneği yok.

+2 seçeneğine olan ilgimin sebebi, daha fazla iç hacim, daha yüksek araç olmasından kaynaklanıyor. Geçenlerde ise Nissan X-Trail 2014’ü görünce şok oldum. Sebebi de, X-Trail serisine ait arazi aracı sınıfını yok edip, olması gereken Qashqai+2’nin 2014 modelini, X-Trail olarak satmaları.

1.jpg

Dilerseniz, basın mensuplarına yaptıkları test sürüşünde çekilen bir deneyim videosunu sizlerle paylaşayım. Otomobil Dünyam isimli kanalın sahibi olan abi, çok etkilenmiş ve aynı şeyleri sık tekrar etmiş gibi olsa da yine de bu videoda fena olmayan bazı "ilk deneyim" verileri var;

[video=youtube;jFeN6HgHy2c]http://www.youtube.com/watch?v=jFeN6HgHy2c[/video]

Nissan’ın bu modele X-Trail demesi, tam bir fiyasko. Bu modelin asıl adı; 2014 model Nissan Qashqai +2 olması lazım :) neyse, bu markanın sorunu.

Fiyat ve performans olarak fena değil gibi görünüyor. Test sürüşü için de kayıt bıraktım (umarım spam basmazlar).

Deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya devam ederim.
kesinlikle haklısın ayrıca fiyatıda oldukça yüksek

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
test sürüşü ne oldu [MENTION=2]Troy[/MENTION]

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
saat 3'te geleceklerdi. Saat 5 buçukta geldiler. o saatte kanyon'un etrafında fena trafik vardı. getiren adam da "kusura bakma, trafikten geç kaldım" dedi ben de başka zamana diyerek konuyu kapattım şimdilik. bayramda sakarya'daki bayide bulursam bakarım olmazsa.

mhttas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar;
*Gecen hafta bu araci kiraladim ve 2 aile olarak tatile ciktik,4 buyuk ebevenyn ve 3,5 yasinda 2 cocuk toplam 6 kisi idik. Bu araci tercih etmemizin sebebi 7 kisilik olmasi idi ayrica elektronik oyuncaklari ve guvenlik onlemleri,donanim bakimindan zengin olmasi. Kiralamadan oncede bir nissan bayisine gidip test ettim hosuma gitti,kendimde nacize otomobiller hakkinda bilgi sahibi olan sektor icersinde bulunan birisiyim.*Kiraladigimiz arac full donananima sahip en ust paketti,istanbul havalimani subesinden teslim aldik ve araca ilk defa biz bindik 70km de idi evin onunde koltuk musambalarini dahi ben söktum.Arac 1,6 motor 130hp tiptoronik yani otomatik,motor araci gayet rahat goturuyor hicbir sıkıntı yok.BUNDAN SONRASI ÇOK ÖNEMLİ Sabah erkenden guneye gitmek icin istanbuldan yola ciktik,bursaya yaklasirken klima durdu calismadi bursada yetkili servise gittik fakat cok yogun oldugu icin ilgilenmek istemediler o sekilde cok sicak ve cocuk viyaklamalari esliginde izmire kadar geldik,izmirde kiralama sirketi aracimizi degistirdiler ve birebir ayni aractan verdiler bu seferki aracta sifirdi ilk biz kullandik 24km de idi.Hersey yolunda derken izmiri biraz gecince yeni aracinda klimasinda ayni sorun oldu,ve o sekilde tatilimizi tamamlayip istanbula evimize bu sabah donduk. Su anda araba kapimin onunde ve yarin teslim edecegim.Ayrica farlari gece cok kisa bir mesafeyi gosteriyor kesinlikle kazaya davetiye cikariyor zor yol aliyorsunuz. Tabiri caizse olu gozu gibi.*Aracin artilari ve eksilerini anlatayim kisaca ondan sonrasi size kalmis ister alin ister kiralayin ister satin.*ARTILARI:*Guvenlik paketleri,on arka ve yan kameralari,serit takip sistemi,ve ozelliklikle navigasyonu bir harika.*Motoru vites gecisleri ve yakit tuketimi sinifina gore ideal.*Skywindow yani acilir tavan guzel.*Yol tutusu sinifina gore cok guzel,ayrica suspansiyonuda mukemmel.*EKSILERI:*Malum klima problemi (isininca klimanin kompresoru sisiyormus o yuzden calismiyormu soylenen bu)*Gece normal farlarin cok kisa bir mesafeyi aydinlatmasi (Ayari falan yok)*Tiyatro oturma duzeni yani arka koltuklarin on koltuklara nazaran yuksekte olmasi,insana guvensizlik veriyor ve konforlu degil,sanki heran on camdan firlayacakmissin hissiyati veriyor.*Arka sira yani 3. Sira koltuklari actiginizda bagaj yok denecek kadar az,2 kucuk valiz zor sigiyor. Ayrica bagajdaki katlanir 3. Sira koltuklara cocuklari oturttugumuz halde cacuklarin dizleri cenesinde idi.(2 kucuk kiz cocugu 3,5 yasinda) buyuk insan kesinlikle oturamaz ve sanki kuyuya dusmussun gibi cam olayi yok.*Motor sesi iceri fazla gelmiyor fakat ruzgar ve ozellikle teker yol sesi oldugu gibi icerde kafa sisiriyor cok rahatsiz ediyor.*Simdilik soyleyecegim bu kadar merak ettiginiz birsey varsa sorabilirsiniz yardinmci olurum,*

onderistekli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende 2012 model nissan quashqai arac sahibiyim ve turbo borusu patlamasi nedeniyle yolda kaldim ve yetkili serviste dunya para odedim ve halen turbo borusu patlamasi sonucu dolan dizel partikul filtresi ile ugrasiyorum. Sirket bu arizanin kronil oldugunu kabul etmiyor ama bu arizanin kronik oldugu gun gibi ortada ( sikayet var sitesinde en az 30 sikayet var)
Firma kabullenmedigi icin bende bimere yazdim. Ve soyle bir bilgiye ulastim. SANAYİ ÜRÜNLERİ GÜVENLİĞİ VE DENETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
[email protected]
0 (312) 201 54 51 diye bir yere yonlendirdiler. Kurdugum telefon koordonesi sonrasinda bu mudurlugun boyle kronik arizalara devlet yetkisiyle mudahele edip arac toplattirmaya kadar yetkili oldugu bilgisine ulastim.
Fakat bu konuda bu birime ulasan tek kisi benim oldugumu soylediler. Sikayet var sitesinde onlarca sikayet olmasina ragmen asil sikayetin iletilmesi gereken yere iletilmemis olmasi ilgincime gitti dogrusu.
Sonuc olarak nissan turbo sistemi ile ilgili sikayet sahipleri ile irtibata gecelim lutfen. Yukarida belirttigim irtibat noktasina yeteri basvuru yapildiginda devlet bunun hesabini soruyor hocam.
Ilginize tesekkurler telefon numaram +905422744453