2013 yılında piyasaya çıkan akıllı telefonlar

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve Mrtaltg tarafından 8 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. Murat Burç

Murat Burç Rektör

Beğenileri:
    2.489
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Kütahya Merkez
    Yok donanım dostu iOS yok iOS uçuyor hımınaaaaa diyenler için şu videoyu şuraya bırakıyorum ben kaçar. ;Oyun oynacağım cevap vermem büyük ihtimal.

2. Mrtaltg

Mrtaltg Forza Motorsport 7 Moderatör

Beğenileri:
    731
    Ödül Puanları:
    113
    bir kaç mesaj yukarıda ne yazdım ? hız farklı bir kavram kasma farklı bir kavram eninde sonunda android değilmi kasacak kaçarı yok işte bir ay da açık kalsa kasacak 1 sene sonrada olsa kasacak

3. Murat Burç

Murat Burç Rektör

Beğenileri:
    2.489
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Kütahya Merkez
    Yav he he derim susarım gerisini getirmiyorum. Çöp falan ad demek istemiyorum ama çöp 6S'e verin siz 2500-3000'leri verin teknoloji özürlü cihazlara verin verin.
    @by efsane abi beni konudan banla uzar gider bir şey yazarım konuya cevap vermeme izin verme.

4. __kadıköyRAP__

__kadıköyRAP__ Guru

Beğenileri:
    1.683
    Ödül Puanları:
    113
    Kusura bakma da bu ne saçma bir mantık? 5S'i o zamanın tepe modelleriyle kıyaslayacaksın çünkü 5S de zamanının tepe modeli. Listeye her telefonu almışsın, böyle saçmalık görmedim ben.

5. Murat Burç

Murat Burç Rektör

Beğenileri:
    2.489
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Kütahya Merkez
    Yukarı video attım kasar denilen android vs iOS ikiside en üst segment fiyatları birbirine yakın iki cihaz. İzleyin görün.
    Videoya inanılmaz diyorlar. Kendi deneyimimim 6S vs S7 şöyle şöyle diyorum kasar o kardeş kasar diyor. Yav he he diyip geçeceksin.
    n

6. Durmuşkandemir

Durmuşkandemir Profesör

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    Mersin
    Vayy be listeye bakınca bir zamanlar araştırma yaptığım telefonlar aklıma geldi. Bu gün bir çok kişinin note 8 mi Yen'i çıkacak ıphone mi diye kafa yorduğu gibi bende note 3 serisini kafaya takmıştım bir çok arkadaşım bırak artık şu ıphone sevdasını note 3 lere bak ne telefon diyorlardı ekranı kocaman ve kaliteli kalemi ile resim çiz ressam gibi cam gibi ekranı var hatta Mersin de teknosaya note 3 almak içim girmiştim 5s leri özellikle uzay girisini görünce Yok artık dedim. Aklımda note 3 bir yanım da 5s diyordu. Kısacası 2. El daha bir ay bile kullanılmamış iPhone 5s aldım. Şimdi bunu okuyanlar soracak ne bu uzun uzun hikaye gibi :) sonu bir çok kişiyi kurtaracak en azından zarar etmeyecek bir ders var sıfır almak yerine sıfır gibi çizik bile olmayan 5s olanı aldım yaklaşık bir yıl sonra ses sorunu yüzüne servise gönderdim cihaz önceden açılmış bu Sebepten garanti dışı kaldı :mad: arkadaş yaptırdı sinirden kıracaktım resmen telefonu. Şuan note 3 ile 5s bakıyorum da gerçekten 5s halla kullanılır durumda bir telefon.
    --- Gönderi Güncellendi ---
    Yanlız şöyle bir durum da var ben 4 den buyana bütün modellerini kullandım 5s çıktığı zaman gerçekten Apple'ının inanılmaz bir başarısı vardı 64 bit lik gerçekten o döneme göre güçlü bir işlemci. Ve onun yanı sora apple için en büyük başarısını yakaladığı modeldi tasarımı belkide genel olarak en çok tutulan modeldi. Ne olduysa apple 6 dan sonra oldu ama bunun sebebi açık konuşmak lazım apple değildi rakipleri bir den bütün gücünü gösterdi ve şuan da benim görüşüm apple çok geride kaldı. Bakalım toparlaya bilecekmi

F1kan bunu beğendi.
  7. F1kan

F1kan Profesör

Beğenileri:
    1.128
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    alanya
    Bir gün İos vs Android tartışmasında biri kim vurduya gidicek ama bakalım :D

Durmuşkandemir bunu beğendi.
  8. DangerousRabbit

DangerousRabbit Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Türkiye
    Konuyla alakası yok ama bende 2013 yılında çıkan s4 var.Ben buna odinden twrp,root ya da rom atamıyorum.Initialzation yazısında takılı kalıyor.4 parçalı rom denedim,(pit dosyalı ve dosyasız),android 5.0.1 ve 4.4.2 ama hep aynı yerde takılıyor.Telefon samsung galaxy s4 yazısı geldikten sonra simsiyah ekran geliyor.Recovery moda girmiyor.Ne yapabilirim? :)

Ekli Dosyalar:

9. Durmuşkandemir

Durmuşkandemir Profesör

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    Mersin
    Vallahi aynen öyle Furkan kardeş :) ne güzel eskiden böyle tartışmalar yoktu Nokia aynı telefonları şeklini değiştirip değiştirip satıyordu vay gibi 6600 6630 7610 dönemler :) o zaman böyle tartışma da yoktu Nokia mı tamam baba sağlam telefon yapıyor al gitsin hiç bakan Yok şu işlemci Yok şu kadar ram var Yok şu programı kaldırırmı. Android de güzel bir işletim sistemi ıos da her ikisinin artısı da var eksiside artık devir hangisini kullanmaktan zevk alıyorsun hangisi sana kolay geliyor o olmuş yani ikisi de sonuçta iyi iş yapıyor ve iki şirkette bizim gibi parayı elinde değil para sayma makinalarıyla sayıyor. Artık biri telefon önerisi isterken insan A markasını al demeye çekiniyor hemen oradan atlıyor B markasının fan boyu sanki araba ile kaza olmuş gibi dünyanın sonu gibi kötülemeye ya kötüleyip o kişinin yorumunu hemen tartışmaya çevirmek yerine kardeşim B markasının da şu artısı var şu yönü güzel de karşı da ki kişi o yorumu okur ona göre kararı verir. Ya o telefonun kamerası rezalet nasıl öneriyorsun belki adam içim görüntü önemlidir tasarımı belki performansı belki de kamerası. Adam küçük ekran sever gider çok daha performanslı telefonlar varken o fiyata gider küçük ekran olanı alır adam için belki o önemlidir. Kısacası tartışmaya poleniğe gerek Yok :)

10. F1kan

F1kan Profesör

Beğenileri:
    1.128
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    alanya
    Uzun lafın kısası, nerde çokluk orda .... :D

Anıl Bozkurt ve Durmuşkandemir bunu beğendi.
  11. ㄹㅌㅅ因ㅌㅜ炔

ㄹㅌㅅ因ㅌㅜ炔 Profesör

Beğenileri:
    589
    Ödül Puanları:
    113
    Her zaman dediğim gibi bir şekilde kullanıyoruz önemli olan deneyim.Lg g4 çıktığı zaman lg g2 hala kullanılabilir bir cihazdı ama şimdi yeni alacaksan gider g4 alırsın ne yani lg g2 her güncellemeyi alsa hiç kasmasa herkese v30 yerine g2 mi önereceğiz.Tek derdimiz telefonun stabil mi olması kamerayı sesi yeni teknolojileri yok mu sayıyoruz.
    Ordaki konuda 5s dediğimiz cihaz 1650 tl bu fiyata daha güncel cihazlar var neden yeni alacak adam 5s alsın ki.
    Bugün herkesi s7 de idare eder versen herkes kullanır ama yeni alıyorsan ve paranda varsa S8 alırsın almışken daha güncelini alırsın şimdi iphone 8 çıkacak o zaman kimse 8 almasın 5s alsın aynı deneyimse demek ki bişeyler farklı ki alınıyor.Genelde hala 5s kullanan insanlar temiz ucuz 2. El bir tane buluyorlar alıyorlar idare ediyorlar.Ancak yıl olmuş 2017 ben kimseye 0 iphone 5s önermem arkadaş fiyatı 900 lira olursa belki ki gm 6 bile alsan daha iyi.

Durmuşkandemir bunu beğendi.

12. Durmuşkandemir

Durmuşkandemir Profesör

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    Mersin
    Aynen katılıyorum bende aynı şekilde genellikle önerilerim de buna dikkat ediyorum. Ben mesela 6s kullanıyorum çokta memnunum ama bugün biri bana deseki 6s alayım mı o fiyata çok daha üstün telefon olduğunu söylerim neden adama iki yıllık telefonu önereyim ki. Ancak uygun fiyata denk getirecek öyle. Geçen senenin amiral gemileri neyse hadi alına bilir marka modeline göre

ㄹㅌㅅ因ㅌㅜ炔 bunu beğendi.
  13. Anıl Bozkurt

Anıl Bozkurt Asistan

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    lg g flex ve g flex2 çok hoşuma gitmişti ilk çıktığında, tasarımı çok ilginç gelmişti alacaktım da alamadım :)

14. syfsn

syfsn Profesör

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    turkiye
    Hani herkesin korlulu rüyası olan s3 mini var ya 2012de çıkan dandik bir mtk işlemci kullanan testlerde ip4s in bile gerisine düşen s3 mini...

Bakın rom ile ne hallere geldi... üstelik telefon için çok daha stabil 7.0 romlar ,s8 portlar çıkmasına ramen ben 2 yıl önce attığım rom ile videoyu çektim.Acaba hala android güncelleme almıyor diyen var mı...

Sizin anlamadığınız nokta şu iphone güncelleme aldıkca kasma artar android aldıkca azalır. Ömründe saf android kullanmamış ınsanlar lütfen androide laf etmeden önce bir daha düşünsünmeli. Ve samsung ve lg gibi üreticilerin hatalarını androidin üzerine atmamalılar..
    Video biraz dandik oldu üzgünüm 10dk de yapılan iş işte böyle olur...

15. syfsn

syfsn Profesör

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    turkiye
    Odin kadar dandik yazılım yoktur birçok zaman uygulama durduruldu hatası verir mecbur hiçbir şeye tıklamadam bekliycen

16. DangerousRabbit

DangerousRabbit Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Türkiye
    2 yıl önce başka s4 üm vardı.Onda hemen yüklemeye başlıyordu, bu s4 telefonda initallizion kısmında takılı kalıyor.

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş