2013 Toyota Auris göründü

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Toyota tamamen yenilediği Auris modelini tanıttı.

yeni_auris.jpg

Önümüzdeki yıl piyasada sürülecek olan 2013 Toyota Auris tamamen yenilendi. Japon üreticinin Amerika ve Uzakdoğu pazarlarında elde ettiği liderliği Avrupa’ya taşıma isteği ile beraber Avrupalı sürücülerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği ilk modellerden birisi olan Auris 2013’e yenilenerek giriyor. İlk olarak 2007 yılında üretilen ve kendisinden beklenen baraşıyı elde eden araba yenilenerek daha da iddialı hale geliyor.

Güncel modele göre daha sportif bir görünüm ile önümüzdeki yıl yola çıkacak olan yeni Auris, bu görünümüne geniş ön tamponu, içeri doğru alınan farları ve bunu destekleyen keskin çizgileri sayesinde kavuşmuş. Ayrıca kendi segmentindeki en büyük cam tavanlardan birisine sahip olması onu ayrıcalıklı kılıyor.
Selefine göre boyutlarıda değişen Auris’in uzunluğu 30 mm artırılarak 4275 mm’ye ulaşmış, yüksekliği 55 mm azaltılmış. 2600 mm’lik dingil mesafesi ve 1760 mm’lik genişliği ise korunmuş.Bu sayede bagaj hacmi 360 lt’ye kadar çıkartılmış.

Sürüş dinamizminin artırılması için de bazı iyileştirmeler yapılmış. Yüksekliği 55 mm alçaltılırken daha düşük sürüş pozisyonu ve ağarlık merkezi sayesinde kullanıcısına daha rahat bir seyehat sunuyor. Yeni Auris’in ağırlığı güncel modele göre 40 kg daha düşük ve gövdesinde kullanılan eçlik kalitesi artırılmış.

yeni_auris_2.jpg

Arabanın motor seçeneklerine baktığımızda mevcut modelde olduğu gibi ekonomi odaklı olduğunu görüyoruz. Benzinli tarafında 1.3 ve 1.6 litrelik seçenekler sunulurken diğer yandan dizel tarafında 1.4 litrelik motor seçeneği sunulacak. 2013 model Toyota Auris’in en önemli yeniliklerinden birisi ise 1.8 litrelik benzinli ve elektrik destekli hibrid motor seçeneği. Bu motorun detayları şu anda açıklanmazken Toyota yaptığı basın duyurusunda bu motor seçeneğinin üzerinde çok fazla durarak verdiği önemli gösterdi.

Toyota’yı Avrupa’da C segmentinde başarı ile temsil eden Auris’in lansmanı Paris Otomobil Fuarında yapılacak. Eylül ayında düzenlenen fuardan sonra satışına geçileccek olan araba, 2012 Istanbul Auto Show’da da yerini alacak.

kaynak

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
önü civic arkası i30 böyle saçma arabamı olur cam tavanla araba satmaya kalkışıyorlar

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Sadece o kokpit için bile alınır o araba. Ama korkarım Türkiye'ye girince herşeyini kırparlar yine...

bawyera99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o kokpit hybrid versiyonun kokpiti tr ye gelmicek bile büyük ihtimal yoksa araba gerçekten kötü içinin fotoalrını bulursam koyucam buraya

HYuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Bende almayı düşünüyorum bunu ama dizeli biraz pahalıcak..

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
İlk çıkan model ile alamadığıma pişman olmuştum (ben araba aldıkatn 6 ay sonra çıkmıştı) ancak yeni tasarım bence çok kötü üste para verseler almam

HYuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
İlk çıkan model ile alamadığıma pişman olmuştum (ben araba aldıkatn 6 ay sonra çıkmıştı) ancak yeni tasarım bence çok kötü üste para verseler almam
Zevk meselesi tabi ama, içine binip bir yakından bakmakta fayda var..

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Zevk meselesi tabi ama, içine binip bir yakından bakmakta fayda var..

Tabiki zevk meselesi de dışından bişeye benzemeyen bir araba içinde saray yavrusu olsa ne ki!
Arabaya binerken arabadan soğuyacaksam sürerkende zevk alamam

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Bende bu aracı merakla bekleyenlerdenim.
Ama araç bende Hayal kırıklığına neden oldu.Toyota ya yakışmayan bir model olmuş.
Kullandığı motorlarda eski nesil Benzinli Atmosferik motorlar.
Bu modelde beni cezbeden özellik CVT otomatik Şanzıman o kadar.
Toyota bazen çıkardığı modellerde saçmalıyor.
Gerçi Toyota yinede Toyota'dır.:)

scorpion20

Asistan
Reaksiyon puanı
1
araç iyi güzelde arka tarafı neredeyse i30 un kopyası olmuş..eskiden hyundai çalardı şimdi başkaları hyundaiden çalıyor galiba..ilginç:)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
toyotanın eski araçlarındaki klasik çizgisini korumasından yanayım. 2003 corollalar gibi kendi karakteri olan araçlar çok daha cazip.

Son mesajlar