2000TL civarı telefon arıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

KasvetGamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben 2000 TL civari bir telefon arıyorum aklımda m20 vardı ama ben telefonda daha çok oyun ve youtube izliyorum, birde şimdiki telefonumdan dolayı hafızaya çok takıntım oldu 64 gb altındaki telefonları pek istemiyorum önerilerinizi bekliyorum.

İbrahimm.ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
galaxy a50 internette 2400 fl civarında bulunuyor. Oyun konusunda da gayet iyi bir cihaz. Redmi note 7 e olabilir o da intenette 1800 tl civarında bulunuyor. Eğer ikisi arasında seçim yapmak isterseniz şu videoyu izleyebilirsiniz;

İbrahimm.ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
meizu note 9 öneririm.sd 675 bulunuyor mükemmel bir işlemci.
meizu da güncelleme gecikmesi var ve bu can sıkabilir. Herkes en yeni android sürümü kullanırken siz cihazınız en yeni android sürümünü alacak kapasitedeyken marka sürümü 1-2 sene sonra gönderebiliyor. Bu da can sıkıcı bir durum olarak karşımıza çıkıyor maalesef.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
meizu da güncelleme gecikmesi var ve bu can sıkabilir. Herkes en yeni android sürümü kullanırken siz cihazınız en yeni android sürümünü alacak kapasitedeyken marka sürümü 1-2 sene sonra gönderebiliyor. Bu da can sıkıcı bir durum olarak karşımıza çıkıyor maalesef.

Ben de Meizu Note 9 tavsiye ederim. Android 10 alıp almaması bir şey ifade etmiyor. Günlük kullanımda da sıkıntı çıkarmaz. Android 6.0'ın üzerinde uygulamaların %95'i çalışıyor.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Meizu güzel alternatif. Flyme güncellemeleri ile major android güncellemesi vermese bile işinizi görür. Zaten android'de 5'ten beridir büyüüüüüük bir şey yok.

Biraz beklerseniz Realme 3 Pro gelecek 2000 altına.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Meizu güzel alternatif. Flyme güncellemeleri ile major android güncellemesi vermese bile işinizi görür. Zaten android'de 5'ten beridir büyüüüüüük bir şey yok.

Biraz beklerseniz Realme 3 Pro gelecek 2000 altına.
micro usb girişinden kaybetti

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
micro usb girişinden kaybetti
4000 mAh pili 30 dakikada %50 dolduruyormuş cihaz. Eğer telefon-pc arasında çok sık veri alışverişi yapılmazsa kullanıcısını memnun eder. Bütçeniz yeterse sahibinden gibi sitelerde 2200 liraya kapalı kutu sıfır Samsung A50 satılıyor, tavsiye ederim.
galaxy a50 internette 2400 fl civarında bulunuyor. Oyun konusunda da gayet iyi bir cihaz. Redmi note 7 e olabilir o da intenette 1800 tl civarında bulunuyor. Eğer ikisi arasında seçim yapmak isterseniz şu videoyu izleyebilirsiniz;
Bu inceleme biraz eski kaldı dostum. Şöyle ki Samsung cephesi A50 modelinin sıkıntıları için güncelleme verdi ve cihaz ilk çıktığından daha iyi hal aldı. Fakat Xiaomi'nin verdiği güncellemeler de Samsung'un aksine cihazda problemler çıkardı.

KasvetGamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese önerileri için çok teşekkür ederim

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
4000 mAh pili 30 dakikada %50 dolduruyormuş cihaz. Eğer telefon-pc arasında çok sık veri alışverişi yapılmazsa kullanıcısını memnun eder. Bütçeniz yeterse sahibinden gibi sitelerde 2200 liraya kapalı kutu sıfır Samsung A50 satılıyor, tavsiye ederim.

Bu inceleme biraz eski kaldı dostum. Şöyle ki Samsung cephesi A50 modelinin sıkıntıları için güncelleme verdi ve cihaz ilk çıktığından daha iyi hal aldı. Fakat Xiaomi'nin verdiği güncellemeler de Samsung'un aksine cihazda problemler çıkardı.
ben pc telefon veri alışverişi için demedim çift taraflı takılabiliyor olması bile bir avantaj çünkü telefonu şarja takarken sokete zarar verme olasılığın sıfıra düşüyor ayrıca daha modern bence type-c girişinin standart bir hale getirilmesi gerekiyor sırf maliyetten kısmak için şarj girişinden kırpılması bana hiç gerçerli bir sebep gibi gelmiyor

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Bende a50 var, mutluyum. Sorun olursa cevaplarım istersen.

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Redmi note 7 kullanıyorum tavsiye ederim. Merak ettiğim soru varsa sorabilirsiniz. Meizu note 9 alabilirsiniz. Fakat güncellme konusunda sınıfta kalıyor. Özellikle banka uygulamaları ve güvenlilik konusunda güncelleme önemlidir.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
ben pc telefon veri alışverişi için demedim çift taraflı takılabiliyor olması bile bir avantaj çünkü telefonu şarja takarken sokete zarar verme olasılığın sıfıra düşüyor ayrıca daha modern bence type-c girişinin standart bir hale getirilmesi gerekiyor sırf maliyetten kısmak için şarj girişinden kırpılması bana hiç gerçerli bir sebep gibi gelmiyor

Micro-USB daha gidecek bir teknoloji. Type-C adaptasyonları ve geçişleri devam ediyor. Daha bu sene başında maliyetler eşitlendi ve type-c aşağıya geldi.

Micro-USB üreticinin bir tercihidir. Hemen hepimizde de micro-usb kablolar var.

Ben kaybettiğini sanmıyorum realme e pro'nun. Gayet güzel bir cihaz.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Micro-USB daha gidecek bir teknoloji. Type-C adaptasyonları ve geçişleri devam ediyor. Daha bu sene başında maliyetler eşitlendi ve type-c aşağıya geldi.

Micro-USB üreticinin bir tercihidir. Hemen hepimizde de micro-usb kablolar var.

Ben kaybettiğini sanmıyorum realme e pro'nun. Gayet güzel bir cihaz.
ben kötü bir cihaz demedim sadece micro usb girişinin tek eksi yanı dedim ki arayüzünü de hiç beğenmiyorum

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
ben kötü bir cihaz demedim sadece micro usb girişinin tek eksi yanı dedim ki arayüzünü de hiç beğenmiyorum

Eksi yanı dememek lazım. Tercih meselesi. Ellerinde microUSB stoğu vardır muhtemelen. Oppo'nun alt markası olunca tabi. :D

ColorOS'da aslında başarılı bir OS.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Eksi yanı dememek lazım. Tercih meselesi. Ellerinde microUSB stoğu vardır muhtemelen. Oppo'nun alt markası olunca tabi. :D

ColorOS'da aslında başarılı bir OS.
arayüz zevk meselesi ben EMUI severim başkası One Uİ kişiden kişiye değişir.
Type-C ne kadar maliyetli olabilir ki bence artık standart hale getirilmesi gerek
Micro USB soketi hep yanlış takmaktan veya zorlamaktan dolayı zarar görüyor ayrıca hızlı şarjı desteklemiyor sırf bu yüzden Type-C girişli bir telefon almak daha mantıklı en azından çift taraflı düz de taksan çevirip de taksan giriyor böylece soket zarar görmüyor umarım kendimi ifade edebilmişimdir

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Type-C ne kadar maliyetli olabilir ki bence artık standart hale getirilmesi gerek
Micro USB soketi hep yanlış takmaktan veya zorlamaktan dolayı zarar görüyor ayrıca hızlı şarjı desteklemiyor sırf bu yüzden Type-C girişli bir telefon almak daha mantıklı en azından çift taraflı düz de taksan çevirip de taksan giriyor böylece soket zarar görmüyor umarım kendimi ifade edebilmişimdir

Oha microUSB destekliyor. S7'imde hızlı şarj var.

Type-C maliyetliydi ama artık değil.

Standart hale geldi gibi.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Dostum type-c ile micro usb arasındaki fark hızlı şarj sayılmaz. Veri alışverişi olarak bir fark var, standart olması konusunda bir fark var diyelim ona. Realme 3 Pro 4000 mAh pilin yarısını yarım saatte şarj ediyormuş. Örnek vereyim, 3000 mAh pili olan LG G7 1 saat 40 dakika dolayında şarj oluyor. 4000 mAh için bu değerler inanılmaz iyi. Ama haklısın, ben de type-c olmasını tercih ederdim

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Dostum type-c ile micro usb arasındaki fark hızlı şarj sayılmaz. Veri alışverişi olarak bir fark var, standart olması konusunda bir fark var diyelim ona. Realme 3 Pro 4000 mAh pilin yarısını yarım saatte şarj ediyormuş. Örnek vereyim, 3000 mAh pili olan LG G7 1 saat 40 dakika dolayında şarj oluyor. 4000 mAh için bu değerler inanılmaz iyi. Ama haklısın, ben de type-c olmasını tercih ederdim
en gıcık olduğum nokta ise telefonun özellikleri iyi hoş ama fiyatı uygun ama şarj girişinden kırpmaları kanıma dokunuyor.Örneğin; Honor 10 Lite tasarımı Honor 10'dan daha güzel ama micro usb girişinden dolayı soğudum bir de Kirin 710'dan başka işlemci kullanmaması da ayrı olay zaten artık nasıl değerlendirirsen
Oha microUSB destekliyor. S7'imde hızlı şarj var.

Type-C maliyetliydi ama artık değil.

Standart hale geldi gibi.
Galaxy S7'den sonra S ve Note serileri type-c'ye geçti
micro usb girişli telefonlar hızlı şarj destekliyor mu o konuda bilgim yok ama ben type-c'yi tercih ederim

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Realme 3pro başka cihaz bakmayın çok iyi bir cihaz realme ne dersen oppo cihazları çıkaran markaya ait(bbk) bir başka marka sahte bir şey değil yani arkası xiaomi'den filan bayağı sağlam Ağustos başı tr garantili olarak ilk girişe özel uygun fiyattan gelecek.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Realme 3pro başka cihaz bakmayın çok iyi bir cihaz realme ne dersen oppo cihazları çıkaran markaya ait(bbk) bir başka marka sahte bir şey değil yani arkası xiaomi'den filan bayağı sağlam Ağustos başı tr garantili olarak ilk girişe özel uygun fiyattan gelecek.
tasarımı redmi note 7'den daha iyi ayrıca
epey'den baktım özellikleri redmi note 7'nin içinden geçiyor
tek eksisi micro usb girişi
arayüz ise bence güzel değil zevk meselesi tabiki

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
tasarımı redmi note 7'den daha iyi ayrıca
epey'den baktım özellikleri redmi note 7'nin içinden geçiyor
tek eksisi micro usb girişi
arayüz ise bence güzel değil zevk meselesi tabiki

Bana göre güzel hocam arayüzü dediğin gibi zevk meselesi color os'u severim. :)

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Dostum sence Realme 3 Pro'nun kamerası nasıldır bir fikrin var mı? En çok merak ettiğim konu bu aslında, sen ne dersin?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Şu epey sitesine çok bakmayın tel tel dökülüyorlar bazen. Yalan yanlış bilgi veriyorlar.

Yabancı sitelerden karşılaştırın, check edin. phonearena, gsmarena vb.

Bu arada MicroUSB son demlerinde. S7'den sonra Type-C'ye geçilmesinin sebebi çok. Ancak maliyetliydi. Zaten flagship modellerde tolere edebildiler. Şimdilerde type-c daha ucuza malediliyor. Apple da XI ile type-C'ye geçiyor büyük ihtimal.

Realme'de sanırım VOOC var. Acayip hızlı şarj edecek.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Şu epey sitesine çok bakmayın tel tel dökülüyorlar bazen. Yalan yanlış bilgi veriyorlar.

Yabancı sitelerden karşılaştırın, check edin. phonearena, gsmarena vb.

Bu arada MicroUSB son demlerinde. S7'den sonra Type-C'ye geçilmesinin sebebi çok. Ancak maliyetliydi. Zaten flagship modellerde tolere edebildiler. Şimdilerde type-c daha ucuza malediliyor. Apple da XI ile type-C'ye geçiyor büyük ihtimal.

Realme'de sanırım VOOC var. Acayip hızlı şarj edecek.
malesef İPhone XI modelinde yine lightning girişi var büyük ihtimal 2020 yılındaki İPhone modelleri Type-C'ye geçecek

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Realme 3 Pro A50'yi bitirecek gibime geliyor. Hadi hayırlısı