2000-5000TL Arası Sistem Tavsiyeleri!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emir Aydın

Profesör
İşte ama yine de alt kısımdan yeterli hava gelmeyecek, dar bir ızgara kullanmışlar o kısımda, oraya 2 fan koysan da yeteri kadar hava üfleyemeyecekler.
Öndeki fanlar ?Öne fazladan 3 fan takılabiliyor bunlar neden yeterli olmasın ?
Ayrıca sıcak hava ısınır ve üste fan koymasak bile orada illaki çıkış olacaktır.
Ve tekrar söylüyorum orta düzey bir kasa toplanmış burda,bu kadar kasmaya gerek yok.

UgurBR

Asistan
Öndeki fanlar ?Öne fazladan 3 fan takılabiliyor bunlar neden yeterli olmasın ?
Ayrıca sıcak hava ısınır ve üste fan koymasak bile orada illaki çıkış olacaktır.
Ve tekrar söylüyorum orta düzey bir kasa toplanmış burda,bu kadar kasmaya gerek yok.
Kasaya fazladan fan eklemek, sadece havanın akış hızını arttıracaktır, ne kadar hava girdiğini değil. Normal haliylede hava akışının yeterli olacağını sanmıyorum. Dark N10 gibi bir kasa kullanılabilirdi bence bunun yerine.

met 35

Dekan
3800tl lik sistemde Tuf b450plus. Yerine asus b450m-A anakart seçilerek( 4gb rx570 )yerine (8gb lik rx 570 )takılabilir değilmi
Daha mantıklı olur mu tuf güçlü bir anakart ama b450m A eksiği nedir overclock mu?
Yoksa daha güçlü bir çipset mi?
Dediğim gibi yapılınca 162tl fark ile 8gb lik rx 570 alınıyor
İki anakartın VRM leri birebir aynı. Güç farkı yok.TUF da ,SOC mosfetlerine ilave bi soğutucu blok koymuşlar ,fazlalık olarak.

Emir Aydın

Profesör
Kasaya fazladan fan eklemek, sadece havanın akış hızını arttıracaktır, ne kadar hava girdiğini değil. Normal haliylede hava akışının yeterli olacağını sanmıyorum. Dark N10 gibi bir kasa kullanılabilirdi bence bunun yerine.
Hava akışının artması saniye başına daha fazla hava demek olmuyor mu ?
Mesela dakikada kasanın içinden 1 metreküp hava geçecekse fazladan fanlarla bu durum 2metreküp belki 3 metreküpe çıkacaktır ki buda kasanın içindeki sirkülasyonun artmasına buda sıcak hava tahliyesinin hızlanmasına ve soğuk hava girişinin artmasına neden olacaktır.
Ha Dark N10 da güzel bir seçim olabilirmiş :)

UgurBR

Asistan
Hava akışının artması saniye başına daha fazla hava demek olmuyor mu ?
Mesela dakikada kasanın içinden 1 metreküp hava geçecekse fazladan fanlarla bu durum 2metreküp belki 3 metreküpe çıkacaktır ki buda kasanın içindeki sirkülasyonun artmasına buda sıcak hava tahliyesinin hızlanmasına ve soğuk hava girişinin artmasına neden olacaktır.
Ha Dark N10 da güzel bir seçim olabilirmiş :)
Evet sizin dediğiniz de mantıklı. Fakat bence tek fanlı hali yetersiz olacaktır. Ayriyetten 2 tane fan alırsak bence o zaman, yetecektir.

Utku Cabir

Önce O inandı.Sonra Millet inandı. İşte Zafer Anı!
Yönetici
Moderatör
Stoklar kontrol edilmis ve Sistemler Guncellenmistir.

K8GERSKY

Asistan
@Utkuversus
Hocam siz daha iyi bilirsiniz ama ramlar sonradan eklenebilir ama ekran kartını 2. Defa almak yerine (5100tl olan sistem) 8gb ram alıp ekran kartı Rx590 koyuls daha iyi olmaz mı?

iko53

Üyecik
arkadaşlar konuyu tekrardan hortlattım kusura bakmayın :) bu hafta sipariş vericem son rütuşları yapıyorum topladığım sistemi sizinle paylaşıyorum met35 in katkılarından dolayı teşekkür ediyorum lütfen fikirlerinizi paylaşın Akıllı PC Toplama Sihirbazı

Son düzenleme:

K8GERSKY

Asistan
100 tl daha verip böyle bişey alın bence. 570'dense 590 çok daha iyi. Siz NVMe koymuşsunuz ben ilk etapta bütçe yetsin diye normal koydum. Para biriktirince üstüne NVMe alırsınız.
70216

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada anakartı x370 koyacaktım yanlışlıkla b350 koymuşum. Yine 100-150 tl fark ediyor ama.

iko53

Üyecik
100 tl daha verip böyle bişey alın bence. 570'dense 590 çok daha iyi. Siz NVMe koymuşsunuz ben ilk etapta bütçe yetsin diye normal koydum. Para biriktirince üstüne NVMe alırsınız.Ekli dosyayı görüntüle 70216
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada anakartı x370 koyacaktım yanlışlıkla b350 koymuşum. Yine 100-150 tl fark ediyor ama.
önerin için teşekkür ederim 590 la 570 arasında fps bazında youtube daki videolarda 10-15 fark var ben oyunları ultra ayarlarda oynamıcam için çok sorun olmaz diğer parçalarda sorun yoksa bu şekilde sipariş vericem

K8GERSKY

Asistan
önerin için teşekkür ederim 590 la 570 arasında fps bazında youtube daki videolarda 10-15 fark var ben oyunları ultra ayarlarda oynamıcam için çok sorun olmaz diğer parçalarda sorun yoksa bu şekilde sipariş vericem
590 570 arasında çok fark var +25-30 fps kadar. Siz bilirsiniz yinede

Utku Cabir

Önce O inandı.Sonra Millet inandı. İşte Zafer Anı!
Yönetici
Moderatör

UgurBR

Asistan
HDD ye verilecek 350 TL ye 480GB SSD alınabilir. Ayrıca Frisby markasını çok tavsiye ettiğim söylenemez. 2 ısı borulu soğutucuya da gerek yok Wraight Spire varken. Tray işlemci olduğu için eklenebilir sadece.
Tavsiye ettiğim HDD değil SSHD, yani 8GB'ı SSD, diğer harddisklere göre daha hızlı. Ben şahsen 480 GB'ı yetersiz görüyorum, tabii istenirse 50 TL daha fazla verilerek 480GB ssd ile değişilebilir. Ben zaten tray olduğu için ekledim soğutucuyu, zira içinden soğutucu çıkmıyor. Kasa konusunda haklısınız onu şöyle değişebiliriz 70243

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
stat counter