2000-3000 TL Oyun Bilgisayarı

Bu konuyu okuyanlar

asas3239

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Uzun süre pişman etmeyecek performansından ve kalitesinden memnun kalacağım belirttiğim fiyatlar aralığında bir bilgisayar arıyorum. Toplama almak istesem de alamıyorum tanıdığım bilgisayarcı yok kendim montajını yapabilecek yeteneğim yok maalesef ve sizde biliyorsunuz çok fazla anlamayınca herkese güvenemiyorsunuz. Ya bir markanın bilgisayarını alayım diyorum ya güvenilir bir toplamacı bulayım bana bir sistem önerebilir misiniz?
Not : Elimde bir masaüstü ekran var ama pek bu konularda bilgili olmadığımdan ötürü acaba uyum sağlar mı sağlamaz mı bilmiyorum

gokhangur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
2000 liraya oyun bilgisayarı yok aga. Olsa iyi olurdu. Gerçi oyundan oyuna fark var tabi...

asas3239

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
2000 liraya oyun bilgisayarı yok aga. Olsa iyi olurdu. Gerçi oyundan oyuna fark var tabi...
Hocam sanırım sadece mesaj sayısı kasmaya çalışıyorsunuz. 2000 - 3000 TLye şuan gayet güzel güncel oyunları kaldıran oyunlar var fakat ben ileriyi düşündüğüm için bilgi almak istedim.

gokhangur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Yok sadece mesaj kasmak için değil. Mesaj da önemli ama o zaman şöyle söyleyeyim...
Facebook Gameroom veya Zula için on numara tabi.
Yoksa 4K VR olacak hali yok di mi yanii?

asas3239

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Teşekkür ederim siz bu işin ustaları olmuşsunuz artık bana kalan da tabiki de size güvenmek olacaktır. Fakat ssd alayım ama kime taktıracağım bu siteden alışveriş yapabilir miyim veya bir bilgisayar toplatabileceğim güvenilir bir site söyleyebilir misiniz ? Sinerji çok duydum fakat hakkında araştırma yapınca çok fazla insanı mağdur etmiş .

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Tam bütçeniz nedir? 2000 mi 3000 mi? Kesin bilgiler sağlarsanız çok daha iyi yardımcı olabilirim.

asas3239

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

asas3239

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Rica ederim. Monitör dahil mi?
Bu konuda cahilliğime verin lütfen . Elimde bir monitör var daha önce ki masaüstü bilgisayarıma ait ama bu toplayacağımız her sistemde uyumlu olurmu yoksa değiştirmek mi gerekir bilmiyorum .
Elimdeki monitör ;
ACER V193HQ 18.5" LCD MONİTOR

gokhangur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Bu konuda cahilliğime verin lütfen . Elimde bir monitör var daha önce ki masaüstü bilgisayarıma ait ama bu toplayacağımız her sistemde uyumlu olurmu yoksa değiştirmek mi gerekir bilmiyorum .
Elimdeki monitör ;
ACER V193HQ 18.5" LCD MONİTOR

HDMI veya DIV port nedir? VGA port nasıl?
Demek ki LCD olduğuna göre model no bakmadan bile anlarsın.
fps veya çözünürlük zevk işi...

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Teşekkür ederim siz bu işin ustaları olmuşsunuz artık bana kalan da tabiki de size güvenmek olacaktır. Fakat ssd alayım ama kime taktıracağım bu siteden alışveriş yapabilir miyim veya bir bilgisayar toplatabileceğim güvenilir bir site söyleyebilir misiniz ? Sinerji çok duydum fakat hakkında araştırma yapınca çok fazla insanı mağdur etmiş .
Monitör olarak Asus VP228H önerebilirim. Kendim bizzat kullandım. İşletim sistemi olarak;
Windows 10'u Ä°ndirin
Windows 10'u indirip rufus ile usb yazıp format atabilirsiniz. SSD takması da kolaydır, bu konuda yardımcı oluruz. Benim tavsiyem 120 GB'lık bir SSD alıp Windows 10 kurmanız.
--- Gönderi Güncellendi ---
Sanırım aklınızdaki sorunların çoğu çözüm bulmuştur.
HDMI veya DIV port nedir? VGA port nasıl?
Demek ki LCD olduğuna göre model no bakmadan bile anlarsın.
fps veya çözünürlük zevk işi...
HDMI daha iyidir. Onu kullanmanızı tavsiye ederim. Zaten önerdiğim bilgisayar ve monitör ile de uyumludur.

asas3239

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Valla
Monitör olarak Asus VP228H önerebilirim. Kendim bizzat kullandım. İşletim sistemi olarak;
Windows 10'u Ä°ndirin
Windows 10'u indirip rufus ile usb yazıp format atabilirsiniz. SSD takması da kolaydır, bu konuda yardımcı oluruz. Benim tavsiyem 120 GB'lık bir SSD alıp Windows 10 kurmanız.
Sanırım aklınızdaki sorunların çoğu çözüm bulmuştur.
Valla harikasınız söze ne hacet .. Peki son bir soru sorsam bu önerdiğiniz sistemi gönderdiğiniz siteden güven ile alabilir miyim veya başka bir siteden başka bir sistem .

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Valla

Valla harikasınız söze ne hacet .. Peki son bir soru sorsam bu önerdiğiniz sistemi gönderdiğiniz siteden güven ile alabilir miyim veya başka bir siteden başka bir sistem .
Evet alabilirsiniz ama biraz araşıtırma yapın. Bu sistemin oyun tesitini internette bulabilirsiniz.

asas3239

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Evet alabilirsiniz ama biraz araşıtırma yapın. Bu sistemin oyun tesitini internette bulabilirsiniz.
Videoyu sonuna kadar izledim ve gerçekten işte aradığım bilgisayar bu dedim az fiyat çok performans şık tasarım çok etkilendim gönderdiğiniz siteden siparişini vermeyi düşünüyorum modifikasyon oluyorsa eğer birde ssd ekleyeceğim içine montajlı olarak göndermelerini isteyeceğim çok heyecanlandım çok teşekkür ederim :)

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Videoyu sonuna kadar izledim ve gerçekten işte aradığım bilgisayar bu dedim az fiyat çok performans şık tasarım çok etkilendim gönderdiğiniz siteden siparişini vermeyi düşünüyorum modifikasyon oluyorsa eğer birde ssd ekleyeceğim içine montajlı olarak göndermelerini isteyeceğim çok heyecanlandım çok teşekkür ederim :)
Rica ederim. :)
İyi forumlar...
Bir sorun olursa yeni konu aç yardımcı oluruz sana.

asas3239

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Rica ederim. :)
İyi forumlar...
Bir sorun olursa yeni konu aç yardımcı oluruz sana.
Şuan elimde olan monitörle bu kasayı kullanmam mümkünmüdür tavsiye ettiğiniz monitör çok fazla tuzlu geldi de bana :) ?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Şuan elimde olan monitörle bu kasayı kullanmam mümkünmüdür tavsiye ettiğiniz monitör çok fazla tuzlu geldi de bana :) ?
Evet mümkündür. Kullanmak için aktif dönüştürücü almanız gerekmektedir. Önerdiğim markalar Dark ve Sandberg olacaktır...

asas3239

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Evet mümkündür. Kullanmak için aktif dönüştürücü almanız gerekmektedir. Önerdiğim markalar Dark ve Sandberg olacaktır...
Aktif dönüştürücüden tam olarak kastınız nedir ? Ben hani bir süre param olana kadar eski monitör ile kullanayım daha sonrasında güzel birşey alayım diye düşündüm ama . Birde arkadaşınız ssd yok demiş Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB bu yeterli olmaz mı veya ssd şartmıdır daha mı iyi olur acaba

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Aktif dönüştürücüden tam olarak kastınız nedir ? Ben hani bir süre param olana kadar eski monitör ile kullanayım daha sonrasında güzel birşey alayım diye düşündüm ama . Birde arkadaşınız ssd yok demiş Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB bu yeterli olmaz mı veya ssd şartmıdır daha mı iyi olur acaba
Aktif dönüştürücü, monitörünüzde ki VGA portunu ekran kartının çıkışına uyarlaması için kullanılır. Zira yeni kartlar pasif dönüştürücü ile görüntü alınamıyor. SSD oyuncu sistemine şart gibi görüyorum. Sistemin akıcılığını bir hayli arttırıyor ama zorunlu değildir...

asas3239

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Aktif dönüştürücü, monitörünüzde ki VGA portunu ekran kartının çıkışına uyarlaması için kullanılır. Zira yeni kartlar pasif dönüştürücü ile görüntü alınamıyor. SSD oyuncu sistemine şart gibi görüyorum. Sistemin akıcılığını bir hayli arttırıyor ama zorunlu değildir...
Gerçekten şuan bilgisizliğim yüzünden utandım ama bunuda sorayım aktif dönüştürücü dediğiniz şey vga kablosumu acaba bir tane power kablosu var bir tane de 2 ucu mavi olan yanlarında sıkılmalı vida gibi olan bir kablo var o sanırım değil mi ? Ssd için bir öneriniz var mı peki böyle çok yükseklerde olmayacak şekilde :) ?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Gerçekten şuan bilgisizliğim yüzünden utandım ama bunuda sorayım aktif dönüştürücü dediğiniz şey vga kablosumu acaba bir tane power kablosu var bir tane de 2 ucu mavi olan yanlarında sıkılmalı vida gibi olan bir kablo var o sanırım değil mi ? Ssd için bir öneriniz var mı peki böyle çok yükseklerde olmayacak şekilde :) ?
Yanlarında vidaları olan kablo ;) SSD'ye gelirsek aynı mağazadan alacağınızı varsayarak:
Corsair Force 120GB LE200 Serisi SATA 3 SSD Okuma 550MB Yazma 500MB | ITOPYA
TOSHIBA OCZ 120GB TL100 SATA3 2.5" SSD (550MB Okuma / 530MB Yazma) | ITOPYA
Bunları F/P olarak önerebilirim.

asas3239

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Yanlarında vidaları olan kablo ;) SSD'ye gelirsek aynı mağazadan alacağınızı varsayarak:
Corsair Force 120GB LE200 Serisi SATA 3 SSD Okuma 550MB Yazma 500MB | ITOPYA
TOSHIBA OCZ 120GB TL100 SATA3 2.5" SSD (550MB Okuma / 530MB Yazma) | ITOPYA
Bunları F/P olarak önerebilirim.
Sizde bu sistem iyidir diyorsunuz değil mi. Birde şu aktif dönüştürücü internete yazdımda çok fazla şey ve seçenek çıktı hangisini almalıyım bir link atmanız mümkün mü acaba.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,339
Ayrıca şu dönüştürücüyü önerebilirim:
Dark Display Port - VGA Analog Aktif Dönüştürücü (DK-HD-ADPXVGA) - Kablo ve Dönüştürücü - Aksesuar

Evet iyi bir sistem... Zira dolar bu kadar olmuşken.

Bir şey sorabilir miyim? Bu önerilen analog adaptör yerine http://www.hepsiburada.com/ burdaki adaptörü kullansak uygun olurmu çünkü bu kablolu adaptörde gecikme süresinin artıacağını düşündüğümden dolayı...

Son düzenleyen moderatör:

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Exper EXP-XC250 Xcellerator Gaming Intel Core i5 6402P 16GB Fiyatı
Bu iyidir 3.500 lira biriktirirsen alabilirsin. Monitörü yok monitörün varsa gene iyidir işine yarar 3 sene falan
GTX 1050Ti varken R7 240 gibi bir kartın selası bile okunmaz maalesef. :)
Bir şey sorabilirim bu önerilen analog adaptör yerine http://www.hepsiburada.com/ burdaki adaptörü kullansak uygun olurmu çünkü bu kablolu adaptörde gecikme süresinin artıacağını düşündüğümden dolayı
Gecikme süresini arttırmayacaktır. Fakat yer kaplamaması açısından bu da bir seçenek, alabilirsiniz. Şimdiden hayırlısı olsun.

İyi Forumlar...

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
INTEL Core i5-8400 Coffee Lake 2.80GHz-4.00GHz, 9MB, 65W, 6/6, DDR4, 14nm, LGA1151v2

MSI Z370-A PRO Intel Z370 Soket 1151-V.2 DDR4 4000MHz+(O.C.) VGA&DVI

CORSAIR CMK8GX4M1A2400C14R VENGEANCE LPX DDR4-2400Mhz C14 8GB (1x8GB) (14-16-16-31) 1.2V

WESTERNDIGITAL WD10EZEX Caviar Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA 6.0Gb/s

MSI GTX 1050 TI GAMING X 4G GTX1050Ti, PCI-E16 3.0, 4GB/128bit GDDR5, HDMI, DVI, DisplayPort

ZALMAN Z3 PLUS Black HD600 Fan Kontrollü USB3.0 Pencereli 4ad120mm FSP Hydro 600W 80+ BRONZE
Sormak istediğiniz nedir? Ayrı konu açarsanız sevinirim.