20+ varsa bir yardım etsin!

Bu konuyu okuyanlar

MainState

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Selamun aleyküm, ben 20 yaşındayım bilenler vardır, benden daha büyükler varsa diye bu konuyu açtım.

Sorun şu ki!
bugün sabah kız kardeşimin telefonunda telefon incelemeleri felan izliyordum(benimki serviste) sonra bir abi hissiyatı geldi (anlarsınız, koruma içgüdüleri) galerisine girip kontrol ederken ("Whatsapp Images") adlı bir klasörden kardeşimin söylemesi ayıp "dekolte gibi vs." müstehcen fotoğraflarını buldum.

Içimde kara şimşekler çaktı, göğsüme ağrı girdi, ne yapacağımı bilemiyorum, benden büyük veya bu konuda bilgisi olanlar varsa yardım edebilirmi.

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Kardeşiniz kaç yaşında.

MainState

Asistan
Reaksiyon puanı
51
99 doğumlu, hayata yeni yeni adım atıyor....

MainState

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Bu bahsettiğiniz resimleri bir yerlere yüklemediği sürece sorun yok bence çok üstelemeyin :)
Evet kesinlikle haklısınız, ama sorun burada başlıyor işte, bu bahsettiğim resimlerin hepsini birine atmış.

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Evet kesinlikle haklısınız, ama sorun burada başlıyor işte, bu bahsettiğim resimlerin hepsini birine atmış.

İşte o iyi bir şey değil tatlı bir dille uyarın çok bağırıp çağırmadan bu resimler tehlikeli olabilir vs :)

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bu fotoğraflar whatsapp klasöründeyde birine atmıştır ki bu büyük ihtimal erkek.

MainState

Asistan
Reaksiyon puanı
51
O halde eve gelir gelmez iyi bir şekilde uyarayımda kendine gelsin, 1 ay telefon yasağı iyi gibi geldi bana.

Birde o resimleri attığı çocuğun adresini öğreneyim onuda uyarıp resimleri sildireyim.

Iyi akşamlar, yorum atan herkese teşekkürler.

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
değil tatlı bir dille uyarın çok bağırıp çağırmadan bu resimler tehlikeli olabilir vs
Bende arkadaşa katılıyorum. Gençlikte bazen öyle şeyler yapılabiliniyor. Kalp kırmadan, bilgilendirerek olayı çözmeye çalış. Misal ben senden telefonu ödünç aldığım gibi oda bir arkadaşına verebilir veyahut çalındığını düşün gibisinden...
Benim başıma gelmişti. Arkadaşın telefonundaki hafıza kartını almıştım videolar resimler için, tabi hepsine bakmıştım hangini atayım diye. Meğerse bir kız arkadaşının özel fotoları varmış. Ben silmiştim, ona da durumu anlatmıştım.
Teknolojik aletlerde özel fotoğraf ve video saklanması çok sıkıntılı. Bu durumu sakin sakin anlatın...

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Özellikle lise çağındaki kızların hormonlarından mı kaynaklı yoksa ergenlik çağı ile ilgilimi bilmiyorum ama benim düşüncem ikisine dayanıyor. Geçmişte lise hayatında yaşadığım sevgili ilişkimde çoğunda gördüm fazlasıyla birbirini sahiplenme, ilişki yaşama merakı duygusu fazlasıyla oluşuyor.
Hiç bir zaman bir insanın yanlış bir hareketini,davranışını ne olursa olsun ceza ile korkutmayın ceza ile olayı örtbas etmeyin. Ceza hiç bir zaman olumlu sonuç vermez örnek verelim ki hırsız yakalanıyor tahliye oluyor akşamına tekrar hırsızlığa çıkıyor. İki olayın pek alakası Yok ama örnek vermek istedim. Karşınıza alın konuşun güzelce zaten utancından sizin yüzünüze bakamayacak hale gelecek ve ne kadar kötü birşey yaptığının farkına varacak. Hiç bir zaman Ceza vermeyin,Bağırmayın bunlar çözüm değildir.

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Ters işlere bende karşıyım ama bunun sonu ilerde kötü bitebilir,bi el atman lazım bence.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
cezanın sorununu çözeceğini sanmıyorum.
insanların ilgi çekmek için kendinden ödün vermesinin o insanın değerini düşürdüğünü anlatmalısın.
tabi bunları onun diliyle yapman lazım. aranızdaki yaş farkı az.
önce kızmadan kime neden yolladığını sor sonuçta oda telefonunu kurcaladığın için kızacaktır.
sonrada ona bu tarz fotoğrafların insanların gözünde onu basitleştireceğini anlat.
verebiliyorsan örnekler ver. kendinden ödün veren birçok insan var ama değerini koruyabilen az. bunu vurgula.

allah kolaylık versin zor bir durum

MainState

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Kardeşimle. Ve o çocukla konuştum,kardeşim özür diledi (ceza vermedim) umarım bir daha olmaz -_-

Yorumlarınızı esirgemediğiniz için teşekkürler.