20 ocak 2008 - data center'in s*cmasi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
bir sorun olduğu açıktı yokmuş gibi davranın dedim bir ara konu açacaktım o zayıflıkta ama zor açılan site hepten gitti...

ikxan

Profesör
Gene mi bir terslik oldu yoksa bana mı öyle geldi ???

mila12

Dekan
Onursal Üye
datacenter bu kadar üyeyi kaldıramıyo bence :)

PcMaSTeR

Profesör
ikxan dedi ki:

Orta Doğu'nun İnternet çıkışını sağlayan kablolardan üçüncüsü, diğer ikisinden kısa süre sonra koptu. İran Körfezi'nde koptuğu söylenen kablonun yokluğunun da katkısıyla Orta Doğu ile Avrupa arasındaki bantgenişliğinin %75'ten fazla azaldığı ifade edilmiş.

Kopan kabloların sahipleri ve ortakları arasında FLAG Telecom, France Telecom ve Verizon var. Şu ana kadar bir sabotaj olasılığı üstünde pek durulmamış ama üç kablo arka arkaya koparsa birileri bu olasılığa da bakacaktır. Şimdilik kabloların, gemi çapalarının takılması nedeniyle koptuğu düşünülüyor.

.......
..

Bununla Bir Alakası varmı?

JuLiuSiuS

Profesör
PcMaSTeR dedi ki:
ikxan dedi ki:

Orta Doğu'nun İnternet çıkışını sağlayan kablolardan üçüncüsü, diğer ikisinden kısa süre sonra koptu. İran Körfezi'nde koptuğu söylenen kablonun yokluğunun da katkısıyla Orta Doğu ile Avrupa arasındaki bantgenişliğinin %75'ten fazla azaldığı ifade edilmiş.

Kopan kabloların sahipleri ve ortakları arasında FLAG Telecom, France Telecom ve Verizon var. Şu ana kadar bir sabotaj olasılığı üstünde pek durulmamış ama üç kablo arka arkaya koparsa birileri bu olasılığa da bakacaktır. Şimdilik kabloların, gemi çapalarının takılması nedeniyle koptuğu düşünülüyor.

.......
..

Bununla Bir Alakası varmı?
Olabilir böyle bir haber paylaşılmıştı burada. Ama adminimiz gelince açıklar en güzelinden... ;)

tertunc

Dekan
Onursal Üye
service unabled hatasııı

2 gün önce vardı

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
data center'ımız değişti. şu andaki data center'ın offline kalma istatistikleri çok daha iyi eskisinden :D

MSDN

Profesör
Ben SDN'siz bir günü Championship 2008 oynayarak geçirdim :D

mila12

Dekan
Onursal Üye
belkide server'a direk saldırıyolardır :)

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
saldırılar her gün oluyor. sağolsun geliştiricilerimiz ve network uzmanlarımız bu konuda gerekeni yapıyorlar. ama sorun, türk telekom'dan kaynaklanıyor ve eski data center da bu soruna yedek bir hat ile çözüm getiremiyordu. yeni geçtiğimiz yer çok daha başarılı. bu başarının ne kadar uzun süreceğini ise hep birlikte göreceğiz.

ikxan

Profesör
Ben de modlar yoğun iş temposunundan sıkıldılar, biraz mola verelim dediler sandım ;D

stat counter