20 Kilo vermek için ne yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Arkadaşlar merhaba,

20 yaşında, boyum 1,77 ve 85kg'ım. 20 kg kadar zayıflamam gerekiyor. Diyet uygulamıyorum ancak yediğime dikkat ediyorum ve ekmeği tamamen bıraktım. Yıllar öncesi şekeri de bırakmıştım zaten. Youtube'tan fitness videolarına baktım ancak çok sıkıcı geldi. ( 20dk lık hiit cardio yaptım epey sıkıcıydı. ) Sormak istediğim sabahları erkenden kalkıp biraz yürüsem daha sonrada hafif tempoda, hemen hemen her gün, koşabildiğim kadar koşsam etkili bir sonuç alır mıyım sizce?

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Arkadaşlar merhaba,

20 yaşında, boyum 1,77 ve 85kg'ım. 20 kg kadar zayıflamam gerekiyor. Diyet uygulamıyorum ancak yediğime dikkat ediyorum ve ekmeği tamamen bıraktım. Yıllar öncesi şekeri de bırakmıştım zaten. Youtube'tan fitness videolarına baktım ancak çok sıkıcı geldi. ( 20dk lık hiit cardio yaptım epey sıkıcıydı. ) Sormak istediğim sabahları erkenden kalkıp biraz yürüsem daha sonrada hafif tempoda, hemen hemen her gün, koşabildiğim kadar koşsam etkili bir sonuç alır mıyım sizce?

Sonuç alırsın kardeşim rahat ol.
Ayrıca koludan sonra mekik ve şınav çek daha da faydalı olur. Günlük 40-50 standart mekik ve şınav çekmeye alıltır kendini daha verimli olur. İlk zamanlar bunsayıya ulaşamayabilirsin fakat çekebildiğin kadar çek her gün arttırarak 40 veya 50 tane standardına ulaşmaya çalış zamanla ne kadar kolay olduğunu zorlanmadan çektiğini görünce kendine inanamayacaksın. Akabinde sayıları dahada arttırabilirsin.

İyi çalışmalar, iyi forumlar.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
bence sonuç alırsın. yürüme kilo verdirir...

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Sonuç alırsın kardeşim rahat ol.
Ayrıca koludan sonra mekik ve şınav çek daha da faydalı olur. Günlük 40-50 standart mekik ve şınav çekmeye alıltır kendini daha verimli olur. İlk zamanlar bunsayıya ulaşamayabilirsin fakat çekebildiğin kadar çek her gün arttırarak 40 veya 50 tane standardına ulaşmaya çalış zamanla ne kadar kolay olduğunu zorlanmadan çektiğini görünce kendine inanamayacaksın. Akabinde sayıları dahada arttırabilirsin.

İyi çalışmalar, iyi forumlar.
Teşekkürler. Mekik rahat çekiyorum ama şınav da zorlanıyorum. Bileklerim acıyor bir süre sonra. Nizami 3-5 şınavdan sonra bırakıyorum.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Teşekkürler. Mekik rahat çekiyorum ama şınav da zorlanıyorum. Bileklerim acıyor bir süre sonra. Nizami 3-5 şınavdan sonra bırakıyorum.
Bende zamaninda 1-2 anca şınav cekerdim anca gunluk duzenli calisma ile cok yuksek sayilara ulasabilirsin yeterki azim et birakma

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Diyet uygulamıyorum ancak yediğime dikkat ediyorum ve ekmeği tamamen bıraktım.
Diyet beslenme alışkanlığı demektir. Kısaca diyet bir başlanıp bir bırakılmaz. Senin her zaman yediğin şeylerdir. Diyetine besin ekleyebilir yada çıkarabilirsin ancak biraz daha seçici olabilirsin ki tavsiye ederim.
Youtube'tan fitness videolarına baktım ancak çok sıkıcı geldi. ( 20dk lık hiit cardio yaptım epey sıkıcıydı. ) Sormak istediğim sabahları erkenden kalkıp biraz yürüsem daha sonrada hafif tempoda, hemen hemen her gün, koşabildiğim kadar koşsam etkili bir sonuç alır mıyım sizce?
Sıkıldıysan sıkılmaya vaktin olmuş demektir, bu da demektir ki yanlış yapmışsın :D Zorlanmadığın için memun kalmadın sanıyorum. Hangi kanaldan baktın bilmiyorum ama Genç ve Fit, Uzman TV Spor gibi kanalları tavsiye ederim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Biraz anlarım, sana bir program vereyim mi ?

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Diyet beslenme alışkanlığı demektir. Kısaca diyet bir başlanıp bir bırakılmaz. Senin her zaman yediğin şeylerdir. Diyetine besin ekleyebilir yada çıkarabilirsin ancak biraz daha seçici olabilirsin ki tavsiye ederim.

Sıkıldıysan sıkılmaya vaktin olmuş demektir, bu da demektir ki yanlış yapmışsın :D Zorlanmadığın için memun kalmadın sanıyorum. Hangi kanaldan baktın bilmiyorum ama Genç ve Fit, Uzman TV Spor gibi kanalları tavsiye ederim.
Biraz anlarım, sana bir program vereyim mi ?
Diyetten kastım dukan diyeti vs gibi haftalık hangi vakit ne yiyeceğin belirli olan diyetler.
Şuradan izledim. Olabilir yardımcı olabilirseniz sevinirim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
bir köpek edin barınaktan sabah akşam koşu partneri kazanırsın belkide yüzmede de...

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Diyetten kastım dukan diyeti vs gibi haftalık hangi vakit ne yiyeceğin belirli olan diyetler.
Şuradan izledim. Olabilir yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Hocam bu video ne ? :D
Erkekler İçin Vücut Egzersizleri - UZMANTV
Google'ı kullan, sürekli yeni şeyler ara.
Besin gruplarını öğren.
Düzenli yap.
Üretken ol.
Düşün daha da geliştirmenin yada değiştirmenin yollarını
Tekrarla :)

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Koşmak elbette iyi gelir fakat diyette çok önemli. Ona da dikkat ederseniz 3 aya kadar verirsiniz:)

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Bence kilonuz iyi 65kg çok az olmaz mı?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Adipomasti var. bu yüzden kilo vermek zorundayım.
Bunu bildiğim kadarıyla doktorlar oradaki yağı alarak düzeltebiliyorlar. Bu ameliyatı olmuş bir tanıdığım var. Benim göğüslerim o hastalığa yakın denebilecek bir hale gelmişti bir ara ama spor yaptım, babam istersen haftaya ameliyat masasına seni yatırtalım dedi ama ben kendi emeğimle yapacağım dedim, vücuduma bıçak sürdürmeyeceğim dedim, sonunda hala biraz göğüs var ama her orta kilolu erkekte olacak cinsten bir şey var şu an bende :D Evde dumbell'larım var ve sürekli spor yapıyorum, Wing Chun çalışıyorum, sonunda bir kıyafet mağazasına girdiğimde çalışanlar güzel yapım olduğu için dahi övüyorlar :D
Kısaca korkmana gerek olan bir şey değil, kendini beğenmen önemli. Eğer aynaya bakınca sana rahatsızlık veriyorsa kurtul ama boş yere kompleks yapma.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Telefonunuz android ise s health uygulamasını indirin. Boy- kilonuzu doğru girin. Kaç kalori yaktığınızı gösteriyor.:)
Screenshot_20170710-123202.png

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
hassas mı? koşma falan yürüme tam algılıyor mu? ne bileyim arada saymaz falan.

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Telefonunuz android ise s health uygulamasını indirin. Boy- kilonuzu doğru girin. Kaç kalori yaktığınızı gösteriyor.:)
Ekli dosyayı görüntüle 25236
Evet kullaniyorum bende
hassas mı? koşma falan yürüme tam algılıyor mu? ne bileyim arada saymaz falan.
Yurudugunuzu otomatik algiliyor ve kendisi baslatiyor uygulamayi. Durdugunuzdada bildiriyor dk vs.
Peki bu uygulama lokmalarımızı da sayıyor mu ? :D Saymıyorsa kötü.
Sayiyor.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Vayy çakal ! lokmalarımı sayıyor ha? Yediğimde gözü var :D