2 Notebookdan Hangisini Seçeyim?

Bu konuyu okuyanlar

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
ikisi arasında tercih yapacaksak,ben packard bell i alırdım.
çünkü uygun fiyatı karşılaştırdığımda 300 tl gibi bir fark var.kullanım amacınızı bilmiyorum ancak ben ikisinden birisi olarak illaki packard'ı alırdım.kafa karıştırmak istemem ancak 300 tl cebimce kalır daha iyi.packard her türlü işini görür bence.tabi gözüm yükseklerde ve parasal sıkıntı olmaz derseniz asus derim sizin için.

http://www.notebook.gen.tr/notebook-genel-f24/notebook-islemci-siralamasi-t15.html
http://www.notebook.gen.tr/notebook-genel-f24/notebook-ekran-kartlari-siralamasi-t16.html

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Asus daha iyi gibi. Core i7 :w00t:

Ama bunda Core i7 1.6 Ghz, diğer notebook' ta Corei5 2.26 Ghz. Ne biçim iş bu :)

Cecil

Asistan
Reaksiyon puanı
1
valla işlemciler konusunda çok fazla bilgim yok ama i7de 4 çekirdek i5te 2 çekirdek olduğunu biliyorum, yok arkadaş ikilem ne kadar kötü bişe :S bilgisayarı oyun için kullanmak istiyorum para da bol değil :)))

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
valla işlemciler konusunda çok fazla bilgim yok ama i7de 4 çekirdek i5te 2 çekirdek olduğunu biliyorum, yok arkadaş ikilem ne kadar kötü bişe :S bilgisayarı oyun için kullanmak istiyorum para da bol değil :)))

i5 4 çekirdek:

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Arkadasim her platformda soyluyorum gene soyleyecegim. asus dell bell vs vs hepsi sorunlu.bir arkadas daha bugun asus u servise 3ncu defa goturdugunden bahsetti.Ben uzun seneler tecrube ettim.TOSHIBA marka laptop al keyfine bak. hic bir sorun cikartmaz uzun seneler kullanirsin. marka fanatizmi yapmiyorum emin ol. bunu defalarca tecrube edindim..Toshiba diyorum baskada birsey demiyorum

outcast

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Asusun özellikleri daha iyi ama arkadaşımda bu model asus var yüksek sesle müzik dinlerken mavi ekran hatası veriyor (Realtek HD audio ve windows xp de. sonradan xp kurduk windows 7 kullanamadığı için)

Cecil

Asistan
Reaksiyon puanı
1
valla ben 4 yıldır dell kullanıyorum ve çoook memnun kaldım ama yeni dell bilgisayarlarda ekran kartları pek hoşuma gitmiyor, tabi toshibaya da laf yok

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
ASUS kullanıyorum çevremde en az 10 kişiye ASUS aldırdım benim ki 3 yılı doldurdu diğer arkadaşların ki 2 yılı geçen var 2 yıla yaklaşan var bir tanesi yeni sayılır 4 ay oldu...

Hiç bir arkadaşım hiç bir sorun yaşamadı...

Bir arkadaşım 1,5 yıl kullandı aynı model bir tane de eşine aldı...

ASUS sorunlu diyen Japon arkadaş Taiwan Malı olduğu için gıcığı var ASUS a... Japon markası olan Toshiba dan Dünya genelinde ASUS un daha iyi olmasını çekemiyor...

BU ARADA ŞU MAKALEYİ KESİNLİKLE OKUMALISIN...

Dünyanın en büyük bağımsız teknik servis firmalarından SquareTrade 3 yıllık verilerini açıkladı.
Bu açıklama ile verilen rakamlara göre en güvenilir en az arıza yapan notebook markası Asus iken en çok arıza yapan marka Hp olarak belirtildi.

Cecil

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hp konusunda haklısın şu ana kadar hp kullanıp memnun olan 1 kişi tanıyorum o da bilgisayarda sadece facebooka girip müzik dinleyen cinsten :D

gezegen

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
bu işe sadece teknik açıdan bakma git eline al kurcala hangisi içine ısınırsa onu al

ama yok benim için teknik herşeydir dersen asus derim

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
ASUS kullanıyorum çevremde en az 10 kişiye ASUS aldırdım benim ki 3 yılı doldurdu diğer arkadaşların ki 2 yılı geçen var 2 yıla yaklaşan var bir tanesi yeni sayılır 4 ay oldu...

Hiç bir arkadaşım hiç bir sorun yaşamadı...

Bir arkadaşım 1,5 yıl kullandı aynı model bir tane de eşine aldı...

ASUS sorunlu diyen Japon arkadaş Taiwan Malı olduğu için gıcığı var ASUS a... Japon markası olan Toshiba dan Dünya genelinde ASUS un daha iyi olmasını çekemiyor...

BU ARADA ŞU MAKALEYİ KESİNLİKLE OKUMALISIN...

Dünyanın en büyük bağımsız teknik servis firmalarından SquareTrade 3 yıllık verilerini açıkladı.
Bu açıklama ile verilen rakamlara göre en güvenilir en az arıza yapan notebook markası Asus iken en çok arıza yapan marka Hp olarak belirtildi.

Sen ne anlatiyorsun birader ne samimiyetimiz var seninle? dandik dandik cunlelerle laf sokma cabasindasin.
ben japon mali fanatigi degilim bunu yazimda belirttim.ama kafanda bir kaliba sokmussun beni kendin caliyor kendin oynuyorsun.
senin omrunde gormedigin hatta varligini bilmedigin envai cesit urunlerin sahibiyim ben. yok taiwan mis yok japonmus. beni bunlar ilgilendirmiyor. cekememek nedir ya benim babamin oglumu bunlar.en eski laptopum 7-8 senelik hala calisiyor hic bir sorun cikartmadan. markasida toshiba. bundan haric 5 tane toshiba daha sahibim hic birisi altini ciziyorum hicbirisi sorun cikartmadi. bunlarin yaninda baska markalarda kullandim. eline almissin bir asus tecrubende bunbdan ibaret konusuyorsun

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Benim fujitsu sıemens öneririm.:)

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Sen ne anlatiyorsun birader ne samimiyetimiz var seninle? dandik dandik cunlelerle laf sokma cabasindasin.
ben japon mali fanatigi degilim bunu yazimda belirttim.ama kafanda bir kaliba sokmussun beni kendin caliyor kendin oynuyorsun.
senin omrunde gormedigin hatta varligini bilmedigin envai cesit urunlerin sahibiyim ben. yok taiwan mis yok japonmus. beni bunlar ilgilendirmiyor. cekememek nedir ya benim babamin oglumu bunlar.en eski laptopum 7-8 senelik hala calisiyor hic bir sorun cikartmadan. markasida toshiba. bundan haric 5 tane toshiba daha sahibim hic birisi altini ciziyorum hicbirisi sorun cikartmadi. bunlarin yaninda baska markalarda kullandim. eline almissin bir asus tecrubende bunbdan ibaret konusuyorsun

Büyüksün yüce KAZUYA sen tuşları dökülen TOSHIBA ile devam et... :mrgreen:

Şu Forumda senin kadar Megaloman bir ikinci üye var mıdır bilmiyorum :cool:

Kendini ne zannediyorsun bilmiyorum...

Şu forumda kaç tane olumlu düzgün mesajın var geçekten merak ediyorum... Çakma Samuray... :mrgreen:

---------------------

Hadi ben elime adlım bir asuscuk tecrübesizin biriyim...

Gel şu yazılanları birlikte analiz edelim :wink:
Basitçe yazılanları tercüme edeceğim...

SquareTrade analyzed failure rates for over 30,000 new laptop

SquareTrade 30,000 den fazla yeni laptopun arıza oranlarını analiz etti
Sen acaba 30 000 den fazla laptop incelemiş olabilir misin? :mrgreen:

Looking at the first 3 years of ownership, 31% of laptop owners reported a failure to SquareTrade. Two-thirds of this failure (20.4%) came from hardware malfunctions, and one-third (10.6%) was reported as accidental damage.

İlk bakışta 3 yıllık laptopların %31 inin sahibi SquareTrade e bir arıza rapor etti bu arızaların üçte ikisi (20,4%) donanım arızası ve üçte biri (10,6) kaza ile oluşan hasarlardı

ASUS and Toshiba were the most reliable manufacturers, with fewer than 16% having a hardware malfunction over 3 years.

üç yıldan fazla bir sürede %16 dan düşük donanımsal arıza ile ASUS ve Toshiba en güvenilir üreticiler oldular

1 in 3 laptops fail over 3 years

3 yılda 3 laptoptan birisi hata veriyor

We first examine the total failure rate of all laptops together. In Figure 1, we show malfunctions, accidents, and the total failure rate:

İlk olarak bütün laptoplarda toplam hata oranını test ettik. Figür 1 de arızaları, kazaları, ve toplam hata oranının gösterdik

Notebooknetbookservisbilgileri_ab2eec1943.jpg

Asıl önemli olan karşılaştırma tablosuna gelelim

ASUS and Toshiba, reliability winners
We next turn our attention to the relative reliability of different laptop manufacturers. Our study data includes 9 brands with a minimum of 1000 units, which is enough to give us a statistically significant look at the 2 year failure rates. Figure 5 shows the 3 year forecasted malfunction rates for the 9 brands (excluding accidental damage):

ASUS ve Toshiba dayanıklık kazananları
Bir sonrakinde dikkatimizi değişik laptop üreticilerinin dayanıklılıklarına çevirdik. Çalışma verilerimiz 2 yıllık hata oranlarını bize doğru şekilde göstermeye yetecek şekilde her markadan en az 1000 ünite olacak şekilde 9 markayı içeriyor. Figür 5 9 markanın 3 yıl içinde tahmini arıza oranlarını gösteriyor

Bu tabloda dikkat edilecek husus...
Mavi ile gösterilen 2 yıl içinde gerçekleşen arıza oranı...
kırmızı ile gösterilen 3 yıl sonunda beklenen arıza oranı...

Notebooknetbookservisbilgileri_b3a7e2acc4.jpg

Şimdi bana 10 tane 20 tane laptop kullandım yok Bill Gates amcamın oğlu Steve Jobs Dayımın oğlu gibi laf ebeliği yapma...

30000 den fazla laptobu incelemiş adamlar...
her markadan en az 1000 tane var...

Şimdi ASUS bu araştırmada Lider çıkmış
Senin 7-8 yıllık Toshiba tecrüben bu adamların araştırmasından daha üstün ise konuş... Yok değil ise Ben şöyle zenginim yok ben tuvalette bile teknolojik pislerim gibi laflar etmeye gerek yok...

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bide bu var..:)

Notebook un kendine Özel Sık Raslanan Sorunları…

HP & Compaq: Ekran kartının yanması çok sık raslanan bir arıza.
Ayrıca bazı serilerde ekran kablosunun CPU nun yanından geçmesinden dolayı kablonun yanması söz konusu.Büyük bir tasarım hatası kesinlikle.Kolonlarındada sıksık patlama oluyor.
IBM: Düşmelere ve çarpmalara karşı dayanıklı bir kasaya sahip en sağlam notebooklardan birisi kesinlikle.Genel arızaları sıksık klavye, joypad ve touchpad.
Birde hangi akıllı muhendis akıl ettıyse bios dan security chip diye bi seçenek var.
Onu aktiv ettiğiniz taktirde bios şifresi gibi şifre koyuyor ve kesinlikle kırılmıyor.
Bir kere Security kodu aktiv ederseniz kapatsanızda bazı zamanlar şifreyi soruyor.
Toshiba: Genelde adaptör girişleri ya yanıyor yada tasarım hatası olarak uç yamuluyor.Çıkarmasıda zor gerçekten.Birde en ufak bir darbeye karşı board ları çok hassas makineler board çatlamasıda sıksık raslanıyor.
Dell:Genelde adaptör uçları çok değişik şekillerde olabiliyor.
Aldığınız yeni adaptör u çalıştırayım derken bi bakıyorsunuz fiş soketi kare…
SonySony dede adaptör uçları bir karmaşa.Dell lerde olan arızanın aynısı bundada karşımıza çıkıyor.
Asus Klavye ve Pilini bulmak mümkün olmuyor.Ancak servisinden bulmanız mümkün.
Fujitsu Siemens çok sık fujitsu board arızası geliyor.

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
PACKARD BELL TJ75 CORE I5 430M 2.26 GHZ-6144MB-640GB-DVDRW-15,6''-1024MB HD5650-BT-CAM-W7PRE bunu al bence.

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Packard Bell alırdım bende.

Bunun bir alt modelini arkadaşım adına almıştım, iki gün test edip kargo ile gönderdim ona.

Her özelliği hoşuma gitti, klavyesi hele ki, ama touchpad tuşları aşırı sert, ve tek çubuk şeklinde kullanmakta zorluk çekiliyor.

Tabi ki son karar senin.