2 gitar arasında kaldım

Bu konuyu okuyanlar

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Sa arkadaslar squierin 3 single manyetikli bir modeli var 600tlye super ama metal rock gibi seyler calcam o yuzden humbucker istiyorum bu yeterli mi birde arianın pro2 modeli var 1 humbucker 2 single manyetikli ayrıca tremolo kolu da var yani squier simdi iyi marka o yuzden arada kaldim iyi marka ama biride humbucker manyetik neyse link vereyim aria mı squier mi?

Not : 900tl butcem var gitar + amfi icin

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
aria önermem ben kullandım çöp tü kısacası

squier biraz daha iyi ama giriş seviyesi o da çöp

sana tavsiyem bütçeni biraz arttır yamaha pacifica al

ses bakımından çok daha iyi hatta aria yerine yamaha pacifica falan almadığıma çok pişman olmuştum

metal müziğede uygun

pacifica serisi giriş için bence türkiye standartlarına göre en iyi gitar

1000-1300 bandında bulabilirsin en ucuz

600-900 liralık gitarlar seni hayal kırıklığına uğratacaktır hemde her açıdan yetersiz gelecektir

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,171
Sa arkadaslar squierin 3 single manyetikli bir modeli var 600tlye super ama metal rock gibi seyler calcam o yuzden humbucker istiyorum bu yeterli mi birde arianın pro2 modeli var 1 humbucker 2 single manyetikli ayrıca tremolo kolu da var yani squier simdi iyi marka o yuzden arada kaldim iyi marka ama biride humbucker manyetik neyse link vereyim aria mı squier mi?

Not : 900tl butcem var gitar + amfi icin
Aria uzak durulacak bir marka. Eğer işin içinde metal ve klasik Rock varsa hsh dizilim daha mantıklı.

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Aga bütçe yok napak bütçe 1000tl gitar + amfi önerin işte

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Aga bütçe yok napak bütçe 1000tl gitar + amfi önerin işte
o zaman biriktirip alman daha iyi olur yoksa gitardan soğursun hemen bozulur tad alamassın metal rock zaten çalamassın

en az yamaha pacifica alman gerek eğer metal rock çalmak istiyorsan adam akıllı

300 lira daha ekle yamaha pacifica al sonra amfi alırsın

amfi olarakta line 6 spider 4 öneririm

300 200 liralık kutular amfi falan değil hiç güven vermiyor almışken 700 liraya böyle kaliteli bir ürün almalısın bende line 6 spider 4 kullanıyorum

tavsiyem pahalanmadan 1200-1300 arası yamaha pacifica gitar alıp amfiyi sonradan alman kısaca sabretmen

ben schecter omen 6 extreme bch almıştım 1500 mü neydi amfiyle birlikte

şimdi 3000 olmuş fiyatı enstrümanlar çabuk pahalanır

ikinci elede göz atabilirsin yamahanın

şu satıcıyla bir görüşmeni öneririm eğer sağlamsa yanına gidebiliyorsan bu fiyata kaçırma derim bin lira fiyata en iyi alabileceğin gitar yamahadır gerisi seni gitardan soğutur . aria gibi çöplere hiç bulaşma

Reaksiyon puanı
5,171
Giriş segment ine hakim değilim ancak ben senin yerinde olsam 2. Ele yönelirim.

Eğer elektrik gitara yeni başlıyorsan amfisiz çalmayı öğrenmen büyük yanlış olur. Amfisiz çalımda daha fazla güç kullanman gerekir buda zaman içinde parmaklarının gereğinden fazla güce alılmasına sebebiyet verir. Eğer amfi bütçe yoksa 300tl civarına vox amplug satılıyor. Onu kulaklık ile kullanabilirsin.

Gitar olaraksa giriş seviyesi olarak squier bullet gitarları inceleyebilirsin. Ağaç bakımından kaliteli ancak manyetik bakımından kalitesizlerdir. Cort ve Yamaha markalarının giriş seviye gitarları hem ağaç olarak hemde manyetik olarak kalitesizdir. Kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim.

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
o zaman biriktirip alman daha iyi olur yoksa gitardan soğursun hemen bozulur tad alamassın metal rock zaten çalamassın

en az yamaha pacifica alman gerek eğer metal rock çalmak istiyorsan adam akıllı

300 lira daha ekle yamaha pacifica al sonra amfi alırsın

amfi olarakta line 6 spider 4 öneririm

300 200 liralık kutular amfi falan değil hiç güven vermiyor almışken 700 liraya böyle kaliteli bir ürün almalısın bende line 6 spider 4 kullanıyorum

tavsiyem pahalanmadan 1200-1300 arası yamaha pacifica gitar alıp amfiyi sonradan alman kısaca sabretmen

ben schecter omen 6 extreme bch almıştım 1500 mü neydi amfiyle birlikte

şimdi 3000 olmuş fiyatı enstrümanlar çabuk pahalanır

ikinci elede göz atabilirsin yamahanın

şu satıcıyla bir görüşmeni öneririm eğer sağlamsa yanına gidebiliyorsan bu fiyata kaçırma derim bin lira fiyata en iyi alabileceğin gitar yamahadır gerisi seni gitardan soğutur . aria gibi çöplere hiç bulaşma

ozaman ibanezin grx20 modeli veya pacifica'ya bakıcam 1000tl civarı gitarlara pcye bağlayıp çalarım bi süre yazada blackstar fly 3 almayı düşünüyorum ne dersin .d bide şey sorcam laptop'a bağlasam gitarı kendi ses kartıyla güzel ses alır mıyım en azından 200tl'Lik bir amfinin yerine geçer mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Giriş segment ine hakim değilim ancak ben senin yerinde olsam 2. Ele yönelirim.

Eğer elektrik gitara yeni başlıyorsan amfisiz çalmayı öğrenmen büyük yanlış olur. Amfisiz çalımda daha fazla güç kullanman gerekir buda zaman içinde parmaklarının gereğinden fazla güce alılmasına sebebiyet verir. Eğer amfi bütçe yoksa 300tl civarına vox amplug satılıyor. Onu kulaklık ile kullanabilirsin.

Gitar olaraksa giriş seviyesi olarak squier bullet gitarları inceleyebilirsin. Ağaç bakımından kaliteli ancak manyetik bakımından kalitesizlerdir. Cort ve Yamaha markalarının giriş seviye gitarları hem ağaç olarak hemde manyetik olarak kalitesizdir. Kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim.
bu kulaklık amfisi olayı ne oluyor kulaklıkla gitar çalıp sesi sadece bize mi geliyor .d ?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,171
ozaman ibanezin grx20 modeli veya pacifica'ya bakıcam 1000tl civarı gitarlara pcye bağlayıp çalarım bi süre yazada blackstar fly 3 almayı düşünüyorum ne dersin .d bide şey sorcam laptop'a bağlasam gitarı kendi ses kartıyla güzel ses alır mıyım en azından 200tl'Lik bir amfinin yerine geçer mi

bu kulaklık amfisi olayı ne oluyor kulaklıkla gitar çalıp sesi sadece bize mi geliyor .d ?
Evet öyle oluyor.

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
İbanez grx20 alıcam pc'ye bağlayıcam kararımı verdim .d

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903

hem ibanezi hem yamahayı karşılaştır metal rock tonlarını dinle öyle al derim

aria falan boş iş hiç girme

fp olarak en iyi marka yamahanın pacifica serisidir

iki gitarda başlangıç için iyidir ama pacifica metal soundu açısından daha iyi geldi bana

metallica yamaha pacifica ile

thrash metal

rammstein

metallica yine

tercih meselesi ama ben olsam kesinlikle yamaha pacifica alırdım yanındada orta halli bir amfi varsa yıllarca kullanırsın

Son düzenleme:

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
P
hem ibanezi hem yamahayı karşılaştır metal rock tonlarını dinle öyle al derim

aria falan boş iş hiç girme

fp olarak en iyi marka yamahanın pacifica serisidir

iki gitarda başlangıç için iyidir ama pacifica metal soundu açısından daha iyi geldi bana

metallica yamaha pacifica ile

thrash metal

rammstein

metallica yine

tercih meselesi ama ben olsam kesinlikle yamaha pacifica alırdım yanındada orta halli bir amfi varsa yıllarca kullanırsın
Pacifica ile ibanez grx20'nin yorumlarına baktım ikiside güzel diyorlar bi sayfada yamahanın başlangıç gitarlarının manyetikleri ve ağacı kalitesiz demişler doğruysa ibanez alıcam ?

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
P

Pacifica ile ibanez grx20'nin yorumlarına baktım ikiside güzel diyorlar bi sayfada yamahanın başlangıç gitarlarının manyetikleri ve ağacı kalitesiz demişler doğruysa ibanez alıcam ?
alakası yok

yamaha pacifica fiyat performans oranı yüksek bir modeldir amfide çekersen yıllarca kullanırsın

ikiside başlangıç modeli ama rock metal soundu açısından ben pacificayı daha iyi buldum sende iyi bulacaksındır kullanınca

dediğim gibi başlangıç için tr şartlarında alabileceğin en iyi model pacificadır ben o modelin özellikle metal soundunu çok seviyorum

megadeth metallica çok iyi uyuyor

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,171
İbanez sadece klavye rahatlığı için bile tercih edilir. Bu uzun süredir süregelen bir tartışma. Birazda öznel bir durum. Gitar çalmayı biliyorsan git dene her ikisinide.

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
alakası yok

yamaha pacifica fiyat performans oranı yüksek bir modeldir amfide çekersen yıllarca kullanırsın

ikiside başlangıç modeli ama rock metal soundu açısından ben pacificayı daha iyi buldum sende iyi bulacaksındır kullanınca

dediğim gibi başlangıç için tr şartlarında alabileceğin en iyi model pacificadır
peki ben gitarı test edicem attığın videolarda iyi geliyor sesi ama bide amfi sıkıntısı var işte bi süre pc ile kullanıcam mağazada falan test ederim bi ara

İbanez sadece klavye rahatlığı için bile tercih edilir. Bu uzun süredir süregelen bir tartışma. Birazda öznel bir durum. Gitar çalmayı biliyorsan git dene her ikisinide.
elektroya yeni başlıyorum klasik çalıyorum 1 seneden fazladır

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
peki ben gitarı test edicem attığın videolarda iyi geliyor sesi ama bide amfi sıkıntısı var işte bi süre pc ile kullanıcam mağazada falan test ederim bi ara
amfiyi biriktirip alırsın ama gitar fiyatı iyice artmadan al derim

ses kartın veya iyi bir ses sistemin varsa pc dende çalabilirsin

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Konu kapanmıştır .d

amfiyi biriktirip alırsın ama gitar fiyatı iyice artmadan al derim

ses kartın veya iyi bir ses sistemin varsa pc dende çalabilirsin
1 aya kalmaz alırım gitarı dahili ses kartı var laptopta ondan korkuyorum .

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Konu kapanmıştır .d

1 aya kalmaz alırım gitarı dahili ses kartı var laptopta ondan korkuyorum .
mağazadaki adama sorarsın o seni yönlendirir o konuda

amfiyide bir kaç ay biriktirdikten sonra alırsın

700 liralık spider 4 işini görür bende kullanıyorum

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
700 liraya spider 4 nerden gördün .d
mağazadaki adama sorarsın o seni yönlendirir o konuda

amfiyide bir kaç ay biriktirdikten sonra alırsın

700 liralık spider 4 işini görür bende kullanıyorum
700 liralik spider nerden bulayım Aga anca 2.el

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
şunlarda olabilir 700-800 bandında

(bu uygun geldi) Boston GA15R Kombo Elektro Gitar Amfi | doremusic

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Blackstar Fly3 veya LT echo 10 alicam

Reaksiyon puanı
5,171
Blackstar HT-20 mk2 ve id 15 tvp kullanan biri olarak kesinlikle id core 10 v2 öneriyorum. İnternette yorumlarını okuyun bana güveniyorsanız.