2. El Iphone 7 128GB Siyah Telefon Fiyat Ederi

Bu konuyu okuyanlar

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Selamlar

Pasaportla kayit harclarina zam yapildigi icin bu telefonu kayit ettirmekten vazgectim (kardesime verecektim). O yüzden satmaya karar verdim. Bu konu bir satis konusu degil, sadece türkiye piyasasini bilmedigim icin fiyatinin ortalama ne kadar edecegiyle ilgili bir konudur. Bu konuda önerilerinizi söylerseniz sevinirim.

1- Telefonu 2016 aralik ayinin sonlarina dogru aldim, garantisi yok ve yurtdisinda aldim (unlock)
2- Aldiktan sonra ekran koruyucu jelatin ve telefon kilifi kullandim (resimlerde ekranda göreceginiz beyazlik,glass jelatin yapistirirken icinde hava olmasi)
3- Ilk kullandigim kilif Spigen Neo Hybrid di ve bu kilif, iphone 7 siyah telefonla bir sekilde kimsayal reaksiyon yaparak telefonun arkasinda iz birakti (kilifin ici noktali noktaliydi o yüzden telefonun arkasi böyle, silmeyi cok denedim ama olmadi). Benzer sorunu yasayanlar varmis iphone 7 matte black white spots on back - Apple Community
Kilif ile kullandigim icin beni rahatsiz eden bi sey olmadi.
4- Telefonun orjinal kulakligi, sarj cihazi, kutusu, kagitlari vs duruyor (faturasindan emin degilim bakmam lazim)
5- Telefon pasaport kayitli bir telefon degil. Alacak kisinin kayit ettirmesi gerekecek. Zaten satmamin sebebi de bu olay. Cünkü 500 tl vermek mantiksiz geliyor. Onun yerine yeni bir telefon alip onu kayit ettirecegim ki degsin.

Fotograflar asagidaki gibi

4.jpg
5.jpg

f42c1fb0-54ed-4637-a469-18c7656632f5.JPG

PHOTO-2018-11-10-23-16-17.jpg
.
1.jpg

2.jpg
.
3.jpg
.

Tayfury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Yol üstü telefoncuya sordum aynı siyah yurtdışı kayıtsız garantisiz 2000 lira istiyor hocam

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Yol üstü telefoncuya sordum aynı siyah yurtdışı kayıtsız garantisiz 2000 lira istiyor hocam

Cok sagol hocam ilgin icin.. Benim telefonda arkadasa lekeler olunca sanirim daha ucuza gidecek. Ben en iyisi yurtdisinda satmaya calisayim...

Tayfury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Evet o lekeler fiyat düşürür alkol kolonya filan işe yarar mı acaba tabi renk attırmazsa

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Evet o lekeler fiyat düşürür alkol kolonya filan işe yarar mı acaba tabi renk attırmazsa
kolonya ya da alkol yok hocam ama dezenfekte seyi ile temizlemeye calistik gitmedi. Bu lekeler sanirim alimunyumun icine islemis, cünkü kilif ile kimyasal reaksiyon gibi bi sey olmus benim anladigim.