2. Dönem TEOG Sınavları sona erdi; sınavınız nasıl geçti?

Bu konuyu okuyanlar

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
1 ve 4 birbiriyle hemen hemen aynı ama bu iki faktör hem sosyal hem kültürel olarak sınıflandırılabilir. Bence cevap bu şıklarin arasında değil :D

Duhan.Soysal

Müdavim
Reaksiyon puanı
184
1 ve 4 birbiriyle hemen hemen aynı ama bu iki faktör hem sosyal hem kültürel olarak sınıflandırılabilir. Bence cevap bu şıklarin arasında değil :D
soruya iki yönden de bakılabiliyor, b ve c oluyor iptal olmasi ihtimal.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Siz, millet çeşitliliğini kültür çeşitliliği olarak düşündüğünüz için C diyorsunuz. Ama soru o kadar komplike sorulmamış.
2. ve 3.de oradaki medya kültüründen bahsedilmiş.
1. ve 4.de de bir çok toplum çeşidinin bir arada olmasını sosyal açıdan değerlendirmiş.

Duhan.Soysal

Müdavim
Reaksiyon puanı
184
Siz, millet çeşitliliğini kültür çeşitliliği olarak düşündüğünüz için C diyorsunuz. Ama soru o kadar komplike sorulmamış.
2. ve 3.de oradaki medya kültüründen bahsedilmiş.
1. ve 4.de de bir çok toplum çeşidinin bir arada olmasını sosyal açıdan değerlendirmiş.

O zaman soru kesinlikle c. Tartışması olamaz. Arkadaşlara da sordum hepsi C dedi. Hangi kafayla B olur bu soru onu anlamadım.
Tam da @Bloother Hocamın dediği gibi benim demek istediğim öğretmenin dediği ama öğrenci burada iki yolu düşünüyor.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
@Bloother sen medya "kültürü" dersin ama bende basın yayına kesinlikle sosyal derim. Çünkü basın yayın günlük olaylara bakar. Kültürle ilgilenmez. Kültür daha kökenli bisey olduğu için 1 ve 4 daha mantıklı oluyor. Bir de böyle düşünmek lazım.

Duhan.Soysal

Müdavim
Reaksiyon puanı
184
@Bloother sen medya "kültürü" dersin ama bende basın yayına kesinlikle sosyal derim. Çünkü basın yayın günlük olaylara bakar. Kültürle ilgilenmez. Kültür daha kökenli bisey olduğu için 1 ve 4 daha mantıklı oluyor. Bir de böyle düşünmek lazım.
Hocam fikir ayrılığı yüzünden iptali söz konusu.

Starbowl

Müdavim
Reaksiyon puanı
266
İptal olma ihtimali var ama düşük.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Kültür deyince neden bu kadar kısıtlı bakıyorsun. Medyanın da bir kültürü vardır.

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
Bence de cevap B. İptal olmamalı. Aksine ayırt edici bir soru olmuş.

enesusta48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba ben ilk teogdan türkçe-2/matrematik-4/din-2/fen-2/inkılap-0/ingilizce-1
ikinci teogdan türkçe-0/matrematik-4/din-0/fen-1/inkılap-0/ingilizce-0 yanlış yaptım birde 6.sınıf 94 ; 7.sınıf 90 ; 8. sınıf da 97 bekliyorum kaç puan alırım internetteki siteler doğru hesaplıyor mu? birde darıca fen veya körfez fen lisesine gidebilir miyim?