+18 Sitelerden Virüs Bulaşır Mı?

Bu konuyu okuyanlar

Cenkahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkez bise diyi bi uzman yokki derdimiz var ama dalga geçiliyor burda facede bile paylasilmis

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
emin misin? evham yapıyor olmayasın? biz bişey bilmiyoruz. hem nerede ne paylaşılmış? emin olmadan korkma, vesvese veriyordur şeytan. biz senle dalga geçmiyoruz, yardımcı olmaya çalışıyoruz. emin ol bak ramazan ayındayız, oruç tutan samimi kardeşleriniz.
--- Gönderi Güncellendi ---
uzman olsa bile senin bilgisayarını ve o siteyi incelemeden kesin bir şey söyleyemez bence. yani buradan kimse ne olduğunu bilemez, sana kesin bir şey söyleyemez. biz genel konuşuyoruz. olabilir diyoruz, mümkündür diyoruz; olmuştur kesin diyemeyiz. sakin ol yani...

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Her girdiğiniz sitenin izlediğiniz sayfasını önce indiriyorsunuz ve öyle izliyorsunuz. Uzaktan izleme gibi bir algınız olamsın. İndiremediğiniz siteyi bilgisayarınızda görüntüleyemezsiniz. Öyle olsaydı İnternete bağlandığınızda veri tüketmezdiniz ve kotanız dolmazdı. Ancak web sitesi dışında da istek dışı indirimler söz konusu olabilir ki bunlara önce yönlendirilmek gerekiyor. Bunun için önce bir istek göndermeniz gerekiyor. Bu istek, bir linke tıklamak süretiyle gerçekleşiyor. Bu link bir Video'da gizli olabilir ve bir açılır pencere veya yeni bir sekme yada yeni bir tarayıcı penceresi açılır. Geçici indirilenler bir süre sonra bilgisayardan silinirler. Ancak silinene kadar çalışırlar. Bilgi genelde çerezler vasıtası ile toplanır. Bunlar virüs değiller. Ama gereğinden fazla bilgi toplayabilirler. Amaçları da bu. Her yararlı olan şey, kötü amaçlı da kullanılabilir. Virüsler ise kalıcı olarak ve daha kökten bilgi toplayabilirler veya farklı işlemler yapabilirler.

İyi ve güncel bir Antivirüs programın varsa, Blgisayarı bir tam taramadan geçir, varsa vierüsün, kurtulursun.
--- Gönderi Güncellendi ---
Herkesin kendi uzmanlık alanı, yada bilgi sahibi olduğu bir konu var. Kimse herşeyin uzmanı veya herşey konusunda bilgili olamaz. Burada birisinden konumu nedeniyle uzman olmasını beklemek yanlış olur. Meselâ benim faaliyet alanım pazarlama. Ama Uzman olamadım. Ancak kendi görev alanım içinde deneyimliyim.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
O sitelere girmemenizi oneririm. Telefonunuzu sifirladiysaniz su an icin yapacak pek bir sey yok bence. Sunu da soyleyeyim. Hangi isletim sistemini ve hangi internet tarayicisini kullanirsaniz kullanin o tur sitelerden virus bulasabilir. Hatta kameranizdan goruntuler alip, mikrofonunuzdan ses kaydi yapabilirler. Bunlari sizi korkutmak icin degil sizi bu konudaki bilinclendirmek icin soyluyorum.
Bence bir daha o tur sitelere girmeyin ve tovbe edip Allah'tan af ve merhamet dileyin.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Web sayfasının yapısında bulunan kodlara bakar bu iş :) Sen boş bir alana tıkladığını zannediyorsun fakat yazılan kodlara göre cihazından bilgi çekebilirler :)
Bunu öğrendiğim iyi oldu sağol bir daha yapmayacağım vpn'de yok.

Cenkahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kmurat ve halktan biri .. tamam biliyorum virüs buralardan bulaşir ama virüs her yerden bulaşıyor zaten sadece demek istediğim bunları yapan kisi fotoğraflara ulasirmi nasıl ulaşır buseyi indirip kurmadan ve bu sitelere nereye tüm dünya görüyor bu adamlar fotoğraflara ulaşma herkez fotoğrafını tek tek incelemeye kalksa omürleri yetmez .. bu işler öyle kolayı oluyor yoksa o sitedeki bi hackerin size takmış olmasi bilerek üstünüze gelmesini gerekir ..(not: ben bu sitelere telefondan giriyordum)

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Senin fotograflarını ne yapacaklar. 5-6 ay sonra sana garip mail'ler veya mesajlar gelemeye başlar. Bu arada telefon ile girdiğin sitelerde 3G veya 4.5G ile bağlandığında telefon numaran görünüyor. Operatör ismi dahi görünüyor.

-Altar-

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Sadece +18 siteler değil her türlü siteden bulaşabilir önemli olan her gördüğün şeye tıklamamak.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
O sitelerin amacı virüs bulaştırmak. Diğer sitelerden farkları bu.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
niye her girdiğimde bu konu yeni mesajlar kısmında görünüyor.o_O bi bitin.

Cenkahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kmurat ..sonunda anlasmaya başladık .. insanlar fotoğraflarında her türlü bilgileri saklaya bilir özel olan işle ilgili olan falan filan ama o sitelerin amacı virüs yollayıp bu bilgilere ulaşıp insanları santaj yapanları haberlerde illaki duymuşsunuzdur ben bu konuya açıklık getirmek için bu konuyu açtım amaçları virüs yollayıp telefonu kastırmak reklamlar yollayip tıklama başına para almak galiba öteki türlü olması için bi crek indirme falan lazım kendimce anlattıklarından bunu anladim rahatsızlık verdiysem özür dilerim herkesden ..

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@Ahbârî sayfanın sağ üstüne bak
Screenshot_2017-05-30_09-27-33.png

edit05-30_09-30-05.png