18.000 TL Apple Mac Pro Touch Bar Almak İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Therock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba ben pc almayı düşünüyorum fakat işlemci vs ekran kartı hiç anlamam ne işe yaradığını siteyi dün aksam gördüm kayıt oldum yazdım umarım yardımcı olursunuz 18 bin limitim var mac almayı düşünüyorum ama aradığım özellikler pubg bu tarz oyunları oynayabilmek Photoshop programı kullanabilmek autocad kullanabilmek ve kasasının estetik olması gerek yardımlarınız için şimdiden teşekkğr ederim

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Sakin beyler, lütfen bizleri zor durumda bırakmayın.

Therock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Böyle gönül rahatlığıyla alabileceğim mesela 5 yıl sonra farklı bir oyun cıktığında onu bile oynayabileceğim bişe istiyorum
Bu arada türkiyede 5 yılım daha yeni öğreniyprum türkçeyi kusura bakamayın
8 gb 1070 var bunda. Thunderbolt 3'de var. Uzun yıllar gideceğini düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
142

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Böyle gönül rahatlığıyla alabileceğim mesela 5 yıl sonra farklı bir oyun cıktığında onu bile oynayabileceğim bişe istiyorum
Bu arada türkiyede 5 yılım daha yeni öğreniyprum türkçeyi kusura bakamayın
O model zaten tam ağır yükler için ama biraz kalın onun için azıcık daha ince seyler
İlla Apple şart değil ki.
O kadar maliyet verebiliyorsan şu ürün güzel:
MSI GS65 Stealth Thin 8RF-086TR Intel Core i7 8750H 16GB Fiyatı

Bu da çok iyi; ama ekran biraz büyük. Taşımakta zorluk olabilir: Tulpar T7 V15.1.1 17.3" Gaming Laptop | Monster Notebook

Bence internetten beğendiğin ürünü görmeden, dokunmadan, hissetmeden, yakınlaşmadan, bir cimcikleşme oluşmadan alma :D
Stealth modeline bende baktım ama monstera göre düşük ve yeni modellerden değil yani dış ülkedekilerden değil.

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
142
Aslında laptopları nedense sevemiyorum. Masaüstü bana daha cazip geliyor. Mecbur iş, okul dolayısıyla laptop gerekli. Oyun için masaüstü, iş ve okul için laptop. Laptopta hangi ağır oyunu oynarsan oyna, laptop çok ısınır. Bu bakımdan ben, laptopları okul ve iş işleri dışında kullanılan ürün olarak göremiyorum. Oyun laptopları bile hiç ilgimi çekmiyor. Apple'nin ise hiçbir ürünü kesinlikle ilgimi çekmiyor.

Şu konuda ilgini çekebilir: En iyi Laptop markaları hangisi?

Son düzenleme:

Therock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende evde i mac var memnunum fakat laptop almam gerekiyor iş için ve oyun olarak ben estetiklik ve kalite açısından apple düşünüyorum çünki arızaya çok kolay düşmüyor aklımda alacağım bilgisayar net mac ama sonuçta dış kasası estetiklik açısından güzel durması gerekiyor aylardır araştırıuom ama emin olamıyorum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Therock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mac laptoplarda oyun oynanmaz. Soğutma sistemi buna elverişli değil bir kere. Dell XPS serisi taşınabilirlik ve performans ikilisini birleştiren en iyi seçenek. Daha performanslı ama görece daha az taşınabilir laptop istiyorsanız diğer iki ürüne göz atmanızı öneririm.

Yani görkem bey mac pro larda hiçmi oyun oynanmaz

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Mac bilgisayarlar oyun bilgisayarı değildir. CS GO ve LoL tarzı oyunlarda bile ısınma yaparlar. İçlerindeki ekran kartları çok güçlü değil zaten. 1050 Ti bile Radeon Pro 560X ürününden çok daha güçlü. 1070 kartlarından bahsetmiyorum bile. Hatta yakın zamanda RTX 2060 ve 2070 kartlı laptoplar gelecek onları bekleyin derim çok daha güçlü ve güncel donanıma sahip olacaklar.

Therock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki mac prolar bu kadar adi bir pc ise neden cok tercih ediliyor

Therock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese çok teşekkür ediyorum önerebileceğiz modeller bunlarmı başka varmı

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Peki mac prolar bu kadar adi bir pc ise neden cok tercih ediliyor
Kullanım amacına hizmet eder her ürün Macbook bilgisayarlar oyun için tasarlanmamıştır. MacOS, fotoğraf ve video düzenleme, kodlama ve mühendislik programlarının kullanımında kolaylık sağlıyor tercih edilmesinin sebebi bu. Verilen paranın çoğu yazılıma veriliyor yani.