17 Milyon Uydu Anteni Çöpe Gidiyor

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler Antenleri Çöpe Atmayın Demirciye Verin Valla Zengin Oluruz 17 Milyon Anten Satarsak Anteni Demirciye 10 TL'ye Sat 17.000.0000x10:170.000.0000 Eder O Parayla Dünyanın Hakimi Oluruz

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Hollanda'da ki sistem.
ama orda canak antenleri yasaklama diye bisey soz konusu degil sanirim burada laf altinda oyle bi imada bulunulmus. yada rutuk gelip antenini cikartip cope atmak isteyene ucretsiz montaj hizmeti vericek :p ki ikincisi pek muhtemel gorunmuyo.

AsDErA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yasak yok ama izin alınmalı komşulardan. Tabi çoğunluk dışardan gelenler olunca herkes kullanabiliyor. Bina yapan firmalar rahatsız olmuşlarki artık yaptıkları yeni binaların çatısına tek bir anten dikip bütün binaya uydu yayını veriyor. Bizleri de anten takma, çevirme gibi zart zurt işlerle uğraştırmıyorlar. Almanya (Berlin ) da ablamların izin alamadıklarına şahidimdir.

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
baktılar uyduyu bir kere kuruyorsun sonra para vermiyorsun birilerinin işine gelmedi. en iyisi vatandaşın cebini düzenli soyacak bir sistem dediler ve karar alındı :)

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Yasak yok ama izin alınmalı komşulardan. Tabi çoğunluk dışardan gelenler olunca herkes kullanabiliyor. Bina yapan firmalar rahatsız olmuşlarki artık yaptıkları yeni binaların çatısına tek bir anten dikip bütün binaya uydu yayını veriyor. Bizleri de anten takma, çevirme gibi zart zurt işlerle uğraştırmıyorlar. Almanya (Berlin ) da ablamların izin alamadıklarına şahidimdir.
cevreyi rahatsiz edicek can guvenligini tehlikeye aticak olanlarin engellenmesi ayri bi olay. toptan biseyin yasaklanmasi ayri hikaye :p

AsDErA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cevreyi rahatsiz edicek can guvenligini tehlikeye aticak olanlarin engellenmesi ayri bi olay. toptan biseyin yasaklanmasi ayri hikaye :p
Yasaklanırmı bilmem ama ben hollandalıların anten takıpta herhangi bir uydudan degil bir program maç baktıklarını bile görmedim duymadım. Adamlar her ay parasını ödüyor kablolu kanallarını HD izliyor. Çocuğu olan her Türk vatandaşının da evinde ekstradan kablolu tv si vardır.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Bence iyi bir teknoloji ama bizlere bu işin hediyesi ne olur,onu 2015 te ömrümüz yeterse görürüz.

erde89

Asistan
Reaksiyon puanı
0
internet gelişiyor eger akn kalkarsa herkes internetten izler şahsen ben öyle yapıyorum ahbide şu akn kalksa inşallah 3 yıl sonra kalkar

beylerbeyli

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu olay DVB-T denen sistem degilmi? öyleyse yudu antenleri sökülüp yerine dvb-t antenleri takilmasi gerekir, suan almanyada dvb-t yaynini mevcut malesef HD yayin yok icinde HD yayin olmasi icin yeni sistem DVB-T2 olmasi lazimmis, suan zaten ev ici antenlerde iyi bir verim alinmiyor, dairelerde evin disina duvara montajli antenler takiliyor, tabiiki uydu daki gibi yayin sayisi yok, zira 50-60 arasidnan tv programi mevcut bir o kadar radyo, bence en iyisi uydu....kimse sökmesin antenini :)

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bu biraz riskli gibi geldi bana yav..
baz istasyonu da olabilirmişler felan.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ne uydu yasaklanir nede canak antenler kalkar. Bu dedikleri DVB-T olayi. Su anda (SkyStar) DVB-S'i olanlar bu DVB-T kartlari olmadigi icin izliyemezler. Onun icin ayri kart gerektirir. Ornegin USB girisi olan basit bir seyle yapabilirsin. Tabii canak ile aldigin kalitede sinyal alabilirmisin bilemem. Bende suanda ufak bir anten var ve 4 tane kanal izleyebiliyorum. Tabii ki yurtdisindayim. Diger kanallarin hepsi parali. Bedava olacak falanda deniyor pek inandirici degil. Bendeki ufak anten SIK SIK sinyal kaybi yasiyor. Telefon falan calinca birden sinyal gidebiliyor. Bunun icin daha kuvvetli anten alirsin o gider. Suanda millet Turksat ve diger uydulari birlikte kullanarak 500 kanal izleyebiliyor. DVB-T olayinda kac kanal olacak ki? Türksat'taki tum kanallari izlemek isteyecekler izliyemezlerse CANAKTAN vazgecmezler. Ornegin burada yerel kanallar var A bolgsenin kanali B bolgesinde cekmiyor. :d Parali systemlerde ise ayri. Kanallarin kalitesi gayet guzel tum kanallarin ses ve goruntu kalitesi ayni. Türksat'ta oldugu gibi birisi kaliteli digeri kalitesiz olayi yok. Ses'te ayni. Türksat'takiler ne oyle. Bir aciyorsun sesi cikmiyor sesi aciyorsun baska kanala geciyor oda ne bangir bangir bagiriyor sonra tekrar kisiyorsun boyle devam ediyor. Neyse kotu birsey degil. Ufak bir USB seysi ile laptop'ta bile izleyebilirsin.

2015'e daha cok var. Bastan boyle diyorlar ama sonrasinda pekde birsey olmuyor. Cogu kisi ozelikte kirsaldakiler koylerdekiler canaktan vazgecmezler.

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
450 kanalmı :D Sanırım sd kalitesinin de altında yayınlar gelecek :mrgreen:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
kimse baz istasyonlarının kaldırılması ihtimalinden bahsetmemiş.
millet tehdit altında, eğer bu gerçekleşirse bu çok iyi ve hayırlı bir gelişme olur.
televizyon umrumda bile değil, asıl önemli olan baz istasyonları.
eğer onu kaldırabilecek bir teknolojiyse baş göz üstüne diyorum.

SKMBlake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fransa'da 2011'den beri karasal analog yayın durduruldu ve yerine sayısal karasal yayını geçti ve şimdi yüzde 90 kişi DVB-T'den tv izliyor, üstelik hem ücretsiz, hem uydudan iyi vede HD kalitesinde. Toplam 25 ulusal kanal yayınlıyorlar, hepside 16:9'de yayın formatında.
Analog yayınını orta kalitede alan kişi DVB-T'de mükemmel kalitede alır.
Yani çok güzel bir haber.

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Epeyce bir zamandır DVB-T nin gelmesini bekliyordum Ankara ve İstanbul da TRT nin test yayını yaptığını biliyordum bu kadar çabuk turkiye geneline yayılacağını öğrendiğime dogrusu çok şaşırdım. Yapan eden emek verenlere helal olsun

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bu kadar yatırım yapılacak ise , bedeva olmayacağı kesin .. vatandaşı yolunacak kaz olarak görüyorlar ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
doğru birileri yine kazanacak milledin parasını cebinden nasıl alırız diye uğrasılar demezlerki bu milletin karnı ac ac

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
doğru birileri yine kazanacak milledin parasını cebinden nasıl alırız diye uğrasılar demezlerki bu milletin karnı ac ac

ramazanya, o yüzdendir.:p

byyhT.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
haberleri abartıyorlar çanak anten çöpe gitme olayı şöyledir sadece aparmanlarda çevre kirliği için merkezi sisteme gececektir müstak,i,l evler kasabalar köyler her yerde kaplolu tv yok bunların dışında daha şehir içinde kaplolu tv alt yapısı olmıyan şehirler var uydu çanak ömür boyu olacak kimse kafası karışmasın saygılarımla......

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
800 antenle türkiyeyi nasıl kapsamayı düşünüyorlar anlamadım..

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Yav inanmayın yalan haber. Kimse kimsenin çanak antenini indiremez. Türksat salak mı 3A uydusunu fırlattı, salak mı yeni uydu hazırlıkları devam ediyor.
İsteyen uydu yayını isteyen karasal yayını kullanır. Tüplü TV'leri değiştirmeye gerek yok. Kanmayın bunlara.
Milleti salak yerine koymaya çalışıyorlar.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Bu haber eski, hâlâ gelip cevap yazıyorsunuz, millet de başlığa bakıp gerçek sanıyor.

Daha önce bu konu ile ilgili başka bir başlığa ayrıntıları yazmıştım. Kendimden alıntı yapıp buraya yapıştırıyorum.

''Haberin içeriğinde büyük yanlışlar var.

1. Hiçkimse bu yayınları almak için birşey satın almak ZORUNDA DEĞİL.
2. Türkiyede DVB-T yayını OLMAYACAK, DVB-T2 olacak.
3. Dileyen Uydu anten sistemlerini kullanmaya devam edecek.
4. Balkon ve Pencereden dışarıya doğru sarkan uydu antenlerine yasak gelecek.
5. Balkondan dışarı taşmayacak şekilde ya da merkezi uydu sistemi olarak, çatıdan uydu antenleri kullanılmaya devam edecek.''

2013-02-18_133115_zps61dea043.jpg

Kaynak: http://www.rtuk.org.tr/sayfalar/IcerikGoster.aspx?icerik_id=f26648d2-5ce9-47ef-92a9-0ed4c4771bf0