16 yaşındayım boyum 1.65 yardımcı olursaniz sevinirim bıktım artık

Bu konuyu okuyanlar

berkayyy3131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
16 yaşındayım 25 ağustos 2002 liyim seneye 12 ye geciçem boyum 1.65 galiba kaca gidiyosun diye soruyolar 11 dedigimde senmi 11 sin falan diye dalga geçiyorlar cok sıkıldım kısa olmaktan babam 1.76 annem 1.55 abim 1.80 daha gırtlagim belli degil elimle dokununca bile hissedilmiyor (adem elması) çıkmadı yani.Sesim pek kalın değil hatta biraz ince sakal yok tüy var bıyık desen uçlarda ergen bıyıgı bacaklarımda dizden aşağı pek kıl yok az dizden yukarısında hiç yok koltuk altımdaki kılları ilk defa kestim sizce uzarmıyım kendimi bildim bileli yaşıtlarımdan kısayım hergün yatmadan barfix te asılıyorum süt içiyorum acaba uzarmıyım ?

Son düzenleme:

berkayyy3131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
16 yaşındayım 25 ağustos 2002 liyim seneye 12 ye geciçem boyum 1.65 galiba kaca gidiyosun diye soruyolar 11 dedigimde senmi 11 sin falan diye dalga geçiyorlar cok sıkıldım kısa olmaktan babam 1.76 annem 1.55 abim 1.80 daha gırtlagim belli degil elimle dokununca bile hissedilmiyor (adem elması) çıkmadı yani.Sesim pek kalın değil hatta biraz ince sakal yok tüy var bıyık desen uçlarda ergen bıyıgı bacaklarımda dizden aşağı pek kıl yok az dizden yukarısında hiç yok koltuk altımdaki kılları ilk defa kestim sizce uzarmıyım kendimi bildim bileli yaşıtlarımdan kısayım hergün yatmadan barfix te asılıyorum süt içiyorum acaba uzarmıyım yada uzamak için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Yaşıtız arkadaşım aramızda birkaç gün var. :) Boyun uzar merak etme. Herkesin gelişimi farklı oluyor. Daha yolu var.
16 yaşındayım 25 ağustos 2002 liyim seneye 12 ye geciçem boyum 1.65 galiba kaca gidiyosun diye soruyolar 11 dedigimde senmi 11 sin falan diye dalga geçiyorlar cok sıkıldım kısa olmaktan babam 1.76 annem 1.55 abim 1.80 daha gırtlagim belli degil elimle dokununca bile hissedilmiyor (adem elması) çıkmadı yani.Sesim pek kalın değil hatta biraz ince sakal yok tüy var bıyık desen uçlarda ergen bıyıgı bacaklarımda dizden aşağı pek kıl yok az dizden yukarısında hiç yok koltuk altımdaki kılları ilk defa kestim sizce uzarmıyım kendimi bildim bileli yaşıtlarımdan kısayım hergün yatmadan barfix te asılıyorum süt içiyorum acaba uzarmıyım yada uzamak için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
basketbol oynayıp kısa olan var mı bak ne yapacağına oradan sen karar ver...

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Genetikte varsa uzarsın yoksa hiç bir çaresi yok malesef. Boy 24 yaşına kadar uzar en aktif dönemi ergenliktir. Sonrasında yavaşlar.

HugoBoss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Türkiyede gelişim ve büyüme açısından yapılan araştırlamalarda boy ve kilo yüzdeleri çıkartılmıştır. %3 ila %97 arasında olan kişilerin incelemesi yapıldığında %3 ile %10 arası incelenme ve takip gerektiren(genetik faktör harici) %10 ile %50 arası normal kabul edilir. Sizin yaş ve boy yüzdeniz tam olarak %10. Eğer genetik olarak ailede boy kısa ise yapılacak tek şey spor ve beslenmedir. Eğer genetik değil ise izlem ve takip gerektirir. Siz yine de sporu ve sağlıklı beslenmeyi eksik etmeyin. Ergenliğin hangi noktasında olduğunuz da önemli.

berkayyy3131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Lise 3 e gidiyorum boyum 1.65 kensimi bildim bileli yaşıtlarımdan küçüğüm daha sakal yok bıyık uçlarda var abim 1.80 babam 1.75 annem 1.55 daha adem elmasi çıkmadı(gırtlak kemiği) elimi atınca bile hissedilmiyor sesim pek kalın değil daha bu yazın sonunda etek altı traşı olmaya başladım her gece yatmadan barfixte asılıp süt içiyorum acaba uzarmıyım yada uzamak için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Basketbol işe yarıyor ama vucudunda yapısı uygun olursa daha iyi uzama oluyor. Ayrıca pilot olabilirsin, böyle iyi taraflarını da araştır.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Lise 3 e gidiyorum boyum 1.65 kensimi bildim bileli yaşıtlarımdan küçüğüm daha sakal yok bıyık uçlarda var abim 1.80 babam 1.75 annem 1.55 daha adem elmasi çıkmadı(gırtlak kemiği) elimi atınca bile hissedilmiyor sesim pek kalın değil daha bu yazın sonunda etek altı traşı olmaya başladım her gece yatmadan barfixte asılıp süt içiyorum acaba uzarmıyım yada uzamak için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşım daha gelişimin devam ediyor kısa sürede uzaman mümkün yeter ki patates gibi yaşama.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Konu geyik olsun diye açılmış. Oturup da adam akıllı cevap verme tenezzülünde bulunmaya gerek yok.

berkayyy3131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eminmisin geyik olsa cevapları takip etmezdim

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Olanları da görmek lazım, umarım kafaya taktığın başka bir şey olmaz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bir doktordan da destek alman iyi olabilir, sanırım ilk önce fizik tedaviye filan görün derler...(?)

berkayyy3131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bi ara gidicektim simdi uzaman durmus falan der diye gitmedim moralim bozulur diye yine bi umudum var belki uzarım diye

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Ne diye hitap etsem bilemiyorum. Kardeşim desem çocuklarımdan çok küçüksün. Oğlum desem uygun değil.

Dert edilecek onca şey içinden boy konusunu bulmuşsun ya tebrik ederim seni. Bu yazını okuyunca seninle aynı yaşta olupta boyu 1 m. olan insanlar ne düşünüyordur sence?

berkayyy3131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkesin derdi kendine göre abi ne diyeyim sende haklısın

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Eminmisin geyik olsa cevapları takip etmezdim

Madem öyle sana reçeteni söyleyeyim. Basket oynayacaksın. Ama 1 yıl hiç durmadan. Oynayamıyor musun? O halde evde de olsa olduğun yerde zıpla dur ve bol bol yoğurt ye. Sürekli yoğurt ye. Ben öyle yapmıştım. Fazlaca uzadım. Şu an boyumla övünüyorum.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Geç olsun güç olmasın daha zamanın var demek ki takma kafaya.

ayhn011

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba,
Boy tamamen genetik sınırlar içerisinde gelişir. Örneğin, babanız ailenin en uzunu boyu 1.80 halanız en kısası 1.55 Sizin boyunuz bu iki değer arasında olacaktır. Ancak bunu maksimum seviyeye taşımanın yolları var.
1- Haftada en az 150 dakika egzersiz yapmak.
2- Karanlık ortamda uyumak.
3- Yatmadan 1 saat önce oda sıcaklığında süt içmek. (Hassasiyete bağlı laktozlu/laktozsuz olabilir.)
4- Mümkün olduğunca erken yatıp erken kalkmak sağlıklı olanıdır.
5- Bu dönemde düzenli spor yapmak gerçekten olumlu etkiler, bizzat kendimden biliyorum.

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
16 yaşındayım 25 ağustos 2002 liyim seneye 12 ye geciçem boyum 1.65 galiba kaca gidiyosun diye soruyolar 11 dedigimde senmi 11 sin falan diye dalga geçiyorlar cok sıkıldım kısa olmaktan babam 1.76 annem 1.55 abim 1.80 daha gırtlagim belli degil elimle dokununca bile hissedilmiyor (adem elması) çıkmadı yani.Sesim pek kalın değil hatta biraz ince sakal yok tüy var bıyık desen uçlarda ergen bıyıgı bacaklarımda dizden aşağı pek kıl yok az dizden yukarısında hiç yok koltuk altımdaki kılları ilk defa kestim sizce uzarmıyım kendimi bildim bileli yaşıtlarımdan kısayım hergün yatmadan barfix te asılıyorum süt içiyorum acaba uzarmıyım ?
Boyun gayet ideal çok uzun olmana gerek yok bende senin yaşındayken o boylardaydım zaten ideal kadın boyu 1.50 ve 1.65 arası erkek boyu ise 1.65 ve 1.80 arası bunun ötesi uzun boya giriyor.

berkayyy3131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle babam 1.75 annem 1.55 abim 1.80 dayılar amcalar en fazla 1.70 zaten sakalım yok sesim 11. sınıfın 1. döneminini yarısında falan başladı değişmeye hep yaşıtlarımdan kısayım kendimi bildim bileli çok takıyorum kafama çok sorun yaşadım bu yüzden daha uzarmıyım merak ediyorum sakalım falan yok ergen bıyığım var tek istediğim 1.75 olsam yeter üstü olsam ne mutlu bana hergün yatmadan barfixe asılıyorum büyük 1 bardak süt içiyorum bi 10 cm uzamam mümkünmü yardımcı olursanız sevinirim :)

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
1.70 e ulaşırsın muhtemelen 18-19 a kadar uzama devam ediyor. Ancak genetik faktörler ve genlerindeki kodlama önemli.

Sakın ama sakın, bir ağabeyin olarak söylüyorum, kafana takma boyunu. Lütfen kendini boy yerine farklı bir şekilde geliştir. Velev ki 1.65 kaldın. Hiç bir şey umurunda olmasın. Senin yaşıtlarının "ay ne güüzel 1.90 boyu var" demelerine bakma. Şekilcilikten başka bir şey değil.

Bir gün beni anlayacaksın güzel kardeşim.