16 yaşındayım boyum 1.65 yardımcı olursaniz sevinirim bıktım artık

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

berkayy.blcii

Üyecik
16 yaşındayım 25 ağustos 2002 liyim seneye 12 ye geciçem boyum 1.65 galiba kaca gidiyosun diye soruyolar 11 dedigimde senmi 11 sin falan diye dalga geçiyorlar cok sıkıldım kısa olmaktan babam 1.76 annem 1.55 abim 1.80 daha gırtlagim belli degil elimle dokununca bile hissedilmiyor (adem elması) çıkmadı yani.Sesim pek kalın değil hatta biraz ince sakal yok tüy var bıyık desen uçlarda ergen bıyıgı bacaklarımda dizden aşağı pek kıl yok az dizden yukarısında hiç yok koltuk altımdaki kılları ilk defa kestim sizce uzarmıyım kendimi bildim bileli yaşıtlarımdan kısayım hergün yatmadan barfix te asılıyorum süt içiyorum acaba uzarmıyım ?

Son düzenleme:

berkayy.blcii

Üyecik
16 yaşındayım 25 ağustos 2002 liyim seneye 12 ye geciçem boyum 1.65 galiba kaca gidiyosun diye soruyolar 11 dedigimde senmi 11 sin falan diye dalga geçiyorlar cok sıkıldım kısa olmaktan babam 1.76 annem 1.55 abim 1.80 daha gırtlagim belli degil elimle dokununca bile hissedilmiyor (adem elması) çıkmadı yani.Sesim pek kalın değil hatta biraz ince sakal yok tüy var bıyık desen uçlarda ergen bıyıgı bacaklarımda dizden aşağı pek kıl yok az dizden yukarısında hiç yok koltuk altımdaki kılları ilk defa kestim sizce uzarmıyım kendimi bildim bileli yaşıtlarımdan kısayım hergün yatmadan barfix te asılıyorum süt içiyorum acaba uzarmıyım yada uzamak için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

Usain

Dekan
Yönetici
Mod. Adayı
Yaşıtız arkadaşım aramızda birkaç gün var. :) Boyun uzar merak etme. Herkesin gelişimi farklı oluyor. Daha yolu var.
16 yaşındayım 25 ağustos 2002 liyim seneye 12 ye geciçem boyum 1.65 galiba kaca gidiyosun diye soruyolar 11 dedigimde senmi 11 sin falan diye dalga geçiyorlar cok sıkıldım kısa olmaktan babam 1.76 annem 1.55 abim 1.80 daha gırtlagim belli degil elimle dokununca bile hissedilmiyor (adem elması) çıkmadı yani.Sesim pek kalın değil hatta biraz ince sakal yok tüy var bıyık desen uçlarda ergen bıyıgı bacaklarımda dizden aşağı pek kıl yok az dizden yukarısında hiç yok koltuk altımdaki kılları ilk defa kestim sizce uzarmıyım kendimi bildim bileli yaşıtlarımdan kısayım hergün yatmadan barfix te asılıyorum süt içiyorum acaba uzarmıyım yada uzamak için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

Samet UCA

.Net Geliştiricisi
Genetikte varsa uzarsın yoksa hiç bir çaresi yok malesef. Boy 24 yaşına kadar uzar en aktif dönemi ergenliktir. Sonrasında yavaşlar.

HugoBoss

Üyecik
Türkiyede gelişim ve büyüme açısından yapılan araştırlamalarda boy ve kilo yüzdeleri çıkartılmıştır. %3 ila %97 arasında olan kişilerin incelemesi yapıldığında %3 ile %10 arası incelenme ve takip gerektiren(genetik faktör harici) %10 ile %50 arası normal kabul edilir. Sizin yaş ve boy yüzdeniz tam olarak %10. Eğer genetik olarak ailede boy kısa ise yapılacak tek şey spor ve beslenmedir. Eğer genetik değil ise izlem ve takip gerektirir. Siz yine de sporu ve sağlıklı beslenmeyi eksik etmeyin. Ergenliğin hangi noktasında olduğunuz da önemli.

berkayy.blcii

Üyecik
Lise 3 e gidiyorum boyum 1.65 kensimi bildim bileli yaşıtlarımdan küçüğüm daha sakal yok bıyık uçlarda var abim 1.80 babam 1.75 annem 1.55 daha adem elmasi çıkmadı(gırtlak kemiği) elimi atınca bile hissedilmiyor sesim pek kalın değil daha bu yazın sonunda etek altı traşı olmaya başladım her gece yatmadan barfixte asılıp süt içiyorum acaba uzarmıyım yada uzamak için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

PARAzitCELL

Profesör
Basketbol işe yarıyor ama vucudunda yapısı uygun olursa daha iyi uzama oluyor. Ayrıca pilot olabilirsin, böyle iyi taraflarını da araştır.

Constantin87

Doçent
Lise 3 e gidiyorum boyum 1.65 kensimi bildim bileli yaşıtlarımdan küçüğüm daha sakal yok bıyık uçlarda var abim 1.80 babam 1.75 annem 1.55 daha adem elmasi çıkmadı(gırtlak kemiği) elimi atınca bile hissedilmiyor sesim pek kalın değil daha bu yazın sonunda etek altı traşı olmaya başladım her gece yatmadan barfixte asılıp süt içiyorum acaba uzarmıyım yada uzamak için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim
Arkadaşım daha gelişimin devam ediyor kısa sürede uzaman mümkün yeter ki patates gibi yaşama.

pesimist

Rektör
Onursal Üye
Konu geyik olsun diye açılmış. Oturup da adam akıllı cevap verme tenezzülünde bulunmaya gerek yok.

ikspi

Profesör
Olanları da görmek lazım, umarım kafaya taktığın başka bir şey olmaz.

berkayy.blcii

Üyecik
Bi ara gidicektim simdi uzaman durmus falan der diye gitmedim moralim bozulur diye yine bi umudum var belki uzarım diye

vedat_1966

Asistan
Ne diye hitap etsem bilemiyorum. Kardeşim desem çocuklarımdan çok küçüksün. Oğlum desem uygun değil.

Dert edilecek onca şey içinden boy konusunu bulmuşsun ya tebrik ederim seni. Bu yazını okuyunca seninle aynı yaşta olupta boyu 1 m. olan insanlar ne düşünüyordur sence?

stat counter