16 yaşındayım boyum 1.65 artık çok sıkıldım kısa olmaktan

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

berkayy.blcii

Üyecik
16 yaşındayım 25 ağustos 2002 liyim seneye 12 ye geciçem boyum 1.65 galiba kaca gidiyosun diye soruyolar 11 dedigimde senmi 11 sin falan diye dalga geçiyorlar cok sıkıldım kısa olmaktan babam 1.76 annem 1.55 abim 1.80 daha gırtlagim belli degil elimle dokununca bile hissedilmiyor (adem elması) çıkmadı yani.Sesim pek kalın değil hatta biraz ince sakal yok tüy var bıyık desen uçlarda ergen bıyıgı bacaklarımda dizden aşağı pek kıl yok az dizden yukarısında hiç yok koltuk altımdaki kılları ilk defa kestim sizce uzarmıyım kendimi bildim bileli yaşıtlarımdan kısayım hergün yatmadan barfix te asılıyorum süt içiyorum acaba uzarmıyım yada uzamak için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

Usain

Profesör
Yaşıtız arkadaşım aramızda birkaç gün var. :) Boyun uzar merak etme. Herkesin gelişimi farklı oluyor. Daha yolu var.
16 yaşındayım 25 ağustos 2002 liyim seneye 12 ye geciçem boyum 1.65 galiba kaca gidiyosun diye soruyolar 11 dedigimde senmi 11 sin falan diye dalga geçiyorlar cok sıkıldım kısa olmaktan babam 1.76 annem 1.55 abim 1.80 daha gırtlagim belli degil elimle dokununca bile hissedilmiyor (adem elması) çıkmadı yani.Sesim pek kalın değil hatta biraz ince sakal yok tüy var bıyık desen uçlarda ergen bıyıgı bacaklarımda dizden aşağı pek kıl yok az dizden yukarısında hiç yok koltuk altımdaki kılları ilk defa kestim sizce uzarmıyım kendimi bildim bileli yaşıtlarımdan kısayım hergün yatmadan barfix te asılıyorum süt içiyorum acaba uzarmıyım yada uzamak için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

Samet UCA

.Net Geliştiricisi
Genetikte varsa uzarsın yoksa hiç bir çaresi yok malesef. Boy 24 yaşına kadar uzar en aktif dönemi ergenliktir. Sonrasında yavaşlar.

HugoBoss

Üyecik
Türkiyede gelişim ve büyüme açısından yapılan araştırlamalarda boy ve kilo yüzdeleri çıkartılmıştır. %3 ila %97 arasında olan kişilerin incelemesi yapıldığında %3 ile %10 arası incelenme ve takip gerektiren(genetik faktör harici) %10 ile %50 arası normal kabul edilir. Sizin yaş ve boy yüzdeniz tam olarak %10. Eğer genetik olarak ailede boy kısa ise yapılacak tek şey spor ve beslenmedir. Eğer genetik değil ise izlem ve takip gerektirir. Siz yine de sporu ve sağlıklı beslenmeyi eksik etmeyin. Ergenliğin hangi noktasında olduğunuz da önemli.

stat counter