16 Yaşında İki Genç Geliştiriciden Yeni Yerli Oyun: Let's Cube!

Bu konuyu okuyanlar

ahmetikbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
nREodV.png

Merhaba,

Biz 16 yaşındayız ve oyun geliştiren 2 arkadaşız. Yeni geliştirdiğimiz oyun olan “Let’s Cube!”ü de Google Play Store’da yayınladık. Çok yakında iOS platformu için de yayınlamayı düşünüyoruz. Oyunu Unity oyun motoru kullanarak C# dili ile geliştirdik.

Projeye başlamadan önce elimizden gelenin en iyisini yapalım diye karar almıştık ve öyle de yaptık. Bu zaten ilk oyunumuz değildi önceden tecrübemiz olduğu için de bizi pek zorlamadı. Kısaca oyunumuzdan bahsedeyim. Oyunun adı az önce de belirttiğim gibi “Let’s Cube” Oyundaki amaç 511 kombinasyondan rastgele seçilen ve sağ üstte gösterilen şekli orta bölümde bulunan 9lu karelere tıklayarak çizmek. Tabii bu kadar basit değil. Bu şekil arada dönüyor ve eğer hafıza moduna girilirse de siliniyor belli bir süre içinde.

Hafıza modundan bahsetmişken diğer modlardan da bahsedeyim. Oyunda 5 mod var ve bunlar:

1-Zamana Karşı Mod: 30 saniye içinde oynanılıyor.

2-Ani Ölüm Modu: Bu modda amaç yanlış yere basmamak eğer verilen şekilde olmayan bir yere basılırsa oyun bitiyor.

3-Hafıza Modu: Şekil silinmeden yapmaya çalışılıyor.

4-Ayna Modu: Bu en zor mod. Rastgele 1 eksen seçiliyor (global x , global y, local x, local y) ve bu seçilen eksene göre şeklin yansıması yapılması isteniyor.

5-Sonsuz Mod: Bu modda da bir süre veya zorluk kısıtlaması olmadan eğitim amaçlı oynanabiliyor

Oyun genel olarak bu şekilde bunun dışında oyunda hem “Türkçe” hem de “İngilizce” dil seçeneği var.

Google Play Oyunlar ile de her mod için ayrı sıralamalar var.

Başta aldığımız karar ile oyunu “elimizden gelenin en iyisi” anlayışıyla yapmaya çalıştık ve ortaya çok güzel bir proje çıktı.

Arkadaşlarımızın dediği şey ise: "Çok başarılı ve güzel bir oyun olmuş. Tam metrobüste, otobüste veya teneffüslerde oynamalık" gibi ifadeler oldu. Bize destek olursanız çok seviniriz. Google Play’de üst sıralara çıkmak için yardımlarınıza ihtiyacımız var.

Ayrıca oyun hakkında fikirleriniz, önerileriniz, sorularınız varsa bekliyoruz.

Şimdiden çok teşekkür ederiz.

Oyunun Linki: Let's Cube! - Google Play'de Android Uygulamaları

Oyun Resimleri:
0RYreeSE0NeO7e5_9xeDV_odW391i0XP6Wvghvai8DNhIhHJQv2am-IYwF4nnd0nYA=h900-rw

zgLe2Dv3DX2CDiVYdBcCNG94KUlihVB_QHZGoOAgQ2ET3QwFWG7X6d66DqOoRL-YxxMk=h900-rw

fc57yui-9eYek1yFPXS6gd-x7CzAiTHdfJH-i9JXu6m4xoU76D8G8xrnBIM9STPizWk=h900-rw

zOW1vIZ0KlWRK3EYU9GRey0bhuQjFroGezCOSmEvh4AH-u40iNVVetCxR3zUvzeSlI8=h900-rw

MKjPh2dSKKhAEmojKVHvvVGX1UMhs7fJ405lyezF0OSiZUwksyMPoDgZGHzn5mq2bpY=h900-rw

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Başarılarınızın devamını diliyorum.
C# ile yazdıysanız aslında Windows platformunada getirebilirsiniz.

ahmetikbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teşekkür ederim evet C#. Unity'nin cross platform build seçeneği sayesinde birçok platform için çıktı oluşturabilirim fakat bu oyun biraz el hızına bağlı ve dokunma ile oynanan bir oyun olduğu için Windows platformunda hem zor olur hem de oynanmaz diye düşünüyorum
--- Gönderi Güncellendi ---
Teşekkür ederim evet C#. Unity'nin cross platform build seçeneği sayesinde birçok platform için çıktı oluşturabilirim fakat bu oyun biraz el hızına bağlı ve dokunma ile oynanan bir oyun olduğu için Windows platformunda hem zor olur hem de oynanmaz diye düşünüyorum

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
2 si 1 arada Windows PC'si olan bir dünya insan var :)

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Ben Windows derken UWP 'yi kast etmiştim.

colorgames

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Ahmet,
Oyununuzu dun aksam indirdip denedim ve cok begendim; tebrik ederim. Ozellikle ayna modu cok guzel. Basta imkansiz gibi geliyor insana ama sonra cesitli yontemler gelistiriyor insan kendi kendine. Cok basarili olacaginaza inaniyorum insallah. Zaten Pixel Soccer oyunununuzun 500.000 gectigini gordum imrenerek :) Bravo gercekten.

Let's Cube'te oyunun nasil oynandigi ile ilgili bilgi goremedim. Basina oyunun nasil oynandigi ile ilgili ufak bir bilgi eklesen iyi olur diye dusunuyorum. Ilk oynanan oyunun basinda "sagda gordugunun aynisini tiklayarak ortaya ciz" gibi birsey olsa bile olur bence.

Bu arada oyunun boyutu da Unity'de yazildigini dusunursek iyiymis. Ozellikle bir sey yaptin mi kucultmek icin?

Basarilar, selamlar.

ahmetikbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Ahmet,
Oyununuzu dun aksam indirdip denedim ve cok begendim; tebrik ederim. Ozellikle ayna modu cok guzel. Basta imkansiz gibi geliyor insana ama sonra cesitli yontemler gelistiriyor insan kendi kendine. Cok basarili olacaginaza inaniyorum insallah. Zaten Pixel Soccer oyunununuzun 500.000 gectigini gordum imrenerek :) Bravo gercekten.

Let's Cube'te oyunun nasil oynandigi ile ilgili bilgi goremedim. Basina oyunun nasil oynandigi ile ilgili ufak bir bilgi eklesen iyi olur diye dusunuyorum. Ilk oynanan oyunun basinda "sagda gordugunun aynisini tiklayarak ortaya ciz" gibi birsey olsa bile olur bence.

Bu arada oyunun boyutu da Unity'de yazildigini dusunursek iyiymis. Ozellikle bir sey yaptin mi kucultmek icin?

Basarilar, selamlar.
Merhaba,
Çok teşekkür ederim.

Bu sıralar okul ve yazılılar yüzünden biraz yoğundum ve yakında bir güncelleme vericez. Nasıl oynanır da yapılacaklar arasında.
Evet oyunu unity ile geliştirdik ve reklam, onesignal, google play games vb. gibi şeyler eklemeden önce oyunun boyutu 10 MB idi. Küçültmek için Unity Project Settings bölümünde "Device Filter" kısmını FAT yerine ARMv7 yaptım bu şekişde boyut baya düşüyor x86 işlemcili ASUS cihazlarda da yine çalışıyordu çok da büyük bir sorun olmadığı için böyle yaptım :)

colorgames

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okul ve sinavlarinda da basarilar dilerim. Selamlar