16 gb %100 kullanım

Bu konuyu okuyanlar

siyahbaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 7000 tl ye bir sistem topladım fakat topladığımdan bu yana bir sorun var bir türlü çözemedim de anlamadım da. 1.sorunum Windows 10 Pro yükledim klasör falan açarken 2-3 saniyelik bir takılma oluyor bu takılma neden olabilir? 2. sorunum ise bir oyun program falan açarken işlemci ısınıyor diye uyarı alıyorum veya belleğin %100 kullanımda olduğunu gösteriyor neden olabilir bu? Hiçbirşey açmadığım halde bile bellek kullanımı %80-90 neden olabilir?

Yardımlarınızı bekliyorum inşallah sorunum çözülür. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    341.4 KB · Görüntüleme: 498
  • 2.png
    2.png
    320.4 KB · Görüntüleme: 290

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
klasör açarken ve sağ tıklarken yasanan yavaslık windows 10'dan kaynaklı.
windows 10 hard diski optimize kullanamadığı için bu tür yavaslıklar yasanıyor, windows 8 veya 7'ye dönebilirsiniz.
ancak bellek sorunu çok ciddi, orada yazan değerler gerçek değil, private değerler.
görev yöneticisinin ayarlarından bellek görüntüsünü private olanın tickini silin en üstteki working set'i isaretleyin, öyle fotoğrafı gönderin, türkçeye nasıl çevirmislerdir bilmiyorum.

siyahbaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
malesef öyle birşey yok 16 gb ram var %90 kullanıyor neden olabilir ?

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
malesef öyle birşey yok 16 gb ram var %90 kullanıyor neden olabilir ?
Ben de win 10 kullanıyorum ama harddiskte ve ram de böyle bir sorunla karşılaşmadım. Virüs kaynaklı olabilir o kadar bellek kullanacak bir program yok listede.

siyahbaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
norton security kullanıyorum. bende bilmiyorum kardeşim virüs de cıkmadı tarattım komple