1500 TL'ye kadar hangi modeli önerirsiniz.

Hangisini alırdınız?

• Xiaomi A1

• Xiaomi A2 lite

• Xiaomi A2

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

exelans53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Fiyat uygunluğu açısında bu üçü arasında kaldım normalde 2500 tl ye kadar telefon bakacaktım vatanda 12 ay taksitle almaklık ancak o kadar para vermeyi uygun görmediğim ve o fiyatlarda aklıma yatan bir model bulamadığım için bu fiyata yöneldim. Kamera çekimi nispeten önemli benim için ve bu modeller bir birine yakın çekim yapıyor gibime geldi a2 özellik gece çekimin de daha iyi. A1 de boyut olarak ideal geldi bana. Sizce kronik sorun çıkarmayan uzun süreli kullanılabilir olan hangisi olur. Hepsiburada üzerinden almayı düşünüyorum tavsiyelerinizi beklerim.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Mi 8 lite bak. Birde internette pocophone f1& meizu 16 (düz model) 2500/2600 bilginize.

exelans53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Evet meizu 16 güzel aslında ancak inceleme videolarına bakınca telefonda ois deseği var görünürken video çekimlerde sğrekli bir titreme ve takılmalar mevcut kadar parayı verince ister istemez kusursuz olmasını beklerim yani :) phocofone da donanım açısında güzel kamera performansına hiç bakmadım aslında.

exelans53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ben de onlara bakıyordum :D Bu son çıkan telefonları neden hep büyük ekranlı çıkarıyorlar anlamış değilim tek elle nispeten kullanılabilen bir boyuta getirseler iyiydi bir iphone kaldı öyle ona da o kadar para verilmez :)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Malesef öyle ;). Sağlamcı isen note 8 bayağı sağlam ama x8 sd 710 ve 2000 tl çok iyi. Ekranda ın-cell touch teknolojisi var iphone kalitesinde ekran hassasiyeti sunuyor.^^ Bence yine bitmeden alın bir tane bunların stoklar az olabiliyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ben de onlara bakıyordum :D Bu son çıkan telefonları neden hep büyük ekranlı çıkarıyorlar anlamış değilim tek elle nispeten kullanılabilen bir boyuta getirseler iyiydi bir iphone kaldı öyle ona da o kadar para verilmez :)
Sony’nin de birkaç kompakt modeli var. Ama hala satılıyor mu bilmiyorum

Sh3kiL

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
  • Xiaomi A2 lite al yeterlidir..

exelans53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Çok çeşit var hele bir de işlemci furyası yok mu yeni çıkan telefonlara düşük işlemciler kullanılması ya da başka özelliklerden kısılması ve fiyatlarının aşırı yukarıda olması insanı seçim yapmakta zor durumda bırakıyor. 2 bin bandına çıkınca biraz daha verip şu olur diye diye de iphonelara yönelmeye kalkıyorum bu sefer :D şu an 5s kullanıyorum ama illa iphone olsun diyen biri de değilim sonuçta güzel stabil bir telefon ancak bu fiyatları hak etmiyor asla.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Kesinlikle haketmiyor. Bence büyük diye takılma ama meizu x8 harika bir fiyat/performans telefonu yada rakip olarak mi8 lite oda güzel. Oyun vs kullanımda memnun edecek cihazlar.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca o dediğinizi huawei de yapıyor.

Son düzenleme:

exelans53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Peki asus zenfone 5 nasıl sizce kamera özellikleri ve incelemelerde hoşuma gitti ama donanım stabilitesi nedir uzun kullanımda bilmiyorum. Bir de pubg gibi ağır oyunları oynayan biri değilim online ya da boyutu düşük oyunları oynarım genelde o da kısa süreli.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Peki asus zenfone 5 nasıl sizce kamera özellikleri ve incelemelerde hoşuma gitti ama donanım stabilitesi nedir uzun kullanımda bilmiyorum. Bir de pubg gibi ağır oyunları oynayan biri değilim online ya da boyutu düşük oyunları oynarım genelde o da kısa süreli.

Hocam o fiyata çıkan 2600 verir meizu 16 alır yada 2000 lira x8 asus bunlardan işlemci, kamera,ekran vs her yönden geri. Ayrıca işlemcisi iyi sd 710 bir cihaz al yine dediğin gibi kullanıma uzun gider çünkü yeni teknoloji demek daha fazla verimlilik demek vede daha güçlü bu iki meizu işlemcisi.

exelans53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
çok teşekkür ediyorum önerileriniz için meizulardan birine yönelmek sanırım daha mantıklı dediğiniz gibi şubata kadar bekliycem zaten mecbur fiyatlar değişir ya da değişmez birini seçeceğim artık :)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
çok teşekkür ediyorum önerileriniz için meizulardan birine yönelmek sanırım daha mantıklı dediğiniz gibi şubata kadar bekliycem zaten mecbur fiyatlar değişir ya da değişmez birini seçeceğim artık :)

Şubatta bir daha sor piyasa durumuna göre yardımcı oluruz. ;)

exelans53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Teşekkür ederim en azından kafamdaki model daha şekillenmiş oldu :)

kontrol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Samsung galaxy s6 Şu an E-Ticaret sitelerinde 1500 Lira civarında ve kamerası ve performansı bunlardan daha iyi içinde Android 7.0 var. Eski ama Kral bir telefondur işini görür.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Samsung galaxy s6 Şu an E-Ticaret sitelerinde 1500 Lira civarında ve kamerası ve performansı bunlardan daha iyi içinde Android 7.0 var. Eski ama Kral bir telefondur işini görür.
AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

S6 mı kaldı? Orta segmentler bile artık o s6’dan daha iyi oldular.

Artık onlar daha iyi kamera ve performansa sahip. Hem de güncelleme alıyorlar

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

S6 çöp tarih oldu. 2600 mah batarya 2k ekran ve işlemcisi eskidi.

exelans53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
S6 eski teknoloji uzun vadeli kullanım düşündüğüm için güncel olanlardan bakıyorum bu yılın ilk çeyreğinde belki piyasa biraz daha şekillenir yaklaşık 6 aydır telefonları takip ediyorum fiyatlar dolarla beraber oldukça yükseldi ve yeni yeni düşmeye başladı kaldı ki dolar çıkarken yılbaşında daha da artar fşyatlar deniliyordu. O yüzden amacım hem çok para harcamamak hem de işe yarar bir model bulmak. Bir telefon için 2500 den yukarı çıkmayı düşünmüyorum ama önceliğim 1500 civarı.

kontrol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
O zaman Xiaomi Redmi Note 6 Pro alabilirsin. 1500 TL civarında satılıyor.

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Note 6 pro iyi bir telefondur. ayrıca mi 8 lite da alabilirsin. Ama şıklardan hangisi olsun dersen bence mi a2 lite çünkü kamera performans açısından mi a2 yi pek aratmaz. Ama pil konusunda mi a2 nin 2 katı güçlü. O yüzden sabahlara kadar doya doya takılabilirsin telefonda kapanmak nedir bilmez.

exelans53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Pil konusunda 1 günü çıkarsa kamera güzel çekimler yapsın bir de donanımı bir kaç sene idare etsin kafi. Çok da para vermek taraftarı değilim yani o yüzden bunlar arsında kaldım ama meizu x8 de fena değil yalnız 2000 bandında mi 8lite bir tık daha altında yine güzel model. Onların fiyatları biraz daha düşse düşünebilirim ikisinden birini. A2 ve A2 lite kameralar birbirlerine çok yakın görüntü kalitesi sunuyor ışıklı ortamda ancak hafif karanlıkta nasıllar tam bilmiyorum ama aydınlık performansları hoşuma gitti benim için ideal o kadarı. Bir de saf android denen bir şey var global sürüm olayı var o kısımda nasıl bir bocalama yaşarım ya da ilerde can sıkıcı sorunlar yapar mı bilemiyorum.

Son mesajlar